Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 1:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2012 10:32 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Janka00 píše:
dakujem za rychlu odpoved.Dnes rano som si robila test so slinami a su huste biele a pomaly padaju ku dnu \":(\" takze hruza. Chcem sa este opytat k tomu klystyru ci mam merat ph mocu a ci mozem zbierat moc cely den kedze chcem s tou urinou robit klystyr denne. Alebo je vhodnejsie zbierat iba moc s urcitym ph? dakujem krasne za odpoved velmi si cenim ze pomahate zadarmo \":)\"

U mě to svědění po klystýrech a úpravě stravy přestalo, na 99% to byla kvasinka. I kožní problém se lepší, takže snad to pomůže i vám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2012 10:40 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Janka00 píše:
opytat k tomu klystyru ci mam merat ph mocu a ci mozem zbierat moc cely den kedze chcem s tou urinou robit klystyr denne. Alebo je vhodnejsie zbierat iba moc s urcitym ph?

už tady Jarda dříve psal, že pH nehraje při použití uriny na klystýr takovou roli,
já osobně to dělám, jak jste naznačila - urinu sbírám celý den, to v pohodě dva litry dá, takže se dá denně dělat vynikající urinový klystýr
stáhněte si z ULOZTO některou z knížek s názvem "Urinoterapie" od např. Malachova, Partykové...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2012 1:08 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Janka00 píše:
dakujem za rychlu odpoved.Dnes rano som si robila test so slinami a su huste biele a pomaly padaju ku dnu \":(\" takze hruza. Chcem sa este opytat k tomu klystyru ci mam merat ph mocu a ci mozem zbierat moc cely den kedze chcem s tou urinou robit klystyr denne. Alebo je vhodnejsie zbierat iba moc s urcitym ph? dakujem krasne za odpoved velmi si cenim ze pomahate zadarmo \":)\"

Ph uriny ke klystýru neřeš. Málo lidí to ví, ale naprosto perfektní je i urina stará (odstátá 2 až 3 dny) která díky lehčímu nakvašení zvyšuje svoji kyselost. Kyselé pH odleželé uriny lépe rozpouští usazeniny ve střevech a lehce povzbuzuje peristaltiku střev.Vůbec se nemusí ředit nebo dokonce odpařovat (jak doporučuje Malachov), protože tak se odpaří i přirozený čpavek (velmi těkavá látka), který v ní vzniknul. Vůbec se nebojte toho, že starší odleželá urina zapáchá (to je právě ten čpavek), klidně si jí 2 litry nalejte do střeva a chvíli podržte v sobě (stačí jen 5 minut). Čistítcí schopnost starší uriny je mnohonásobě silnější, než uriny čerstvé, očistný efekt předčí dokonce i glycerin. Těžko najít něco lepšího na dokonalé pročištění střev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2012 7:46 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Jarda píše:
Uvolnění toxinů může pach z úst vyvolat, nicméně ta sůl by tam být nutně neměla, to jste s ní asi nešetřila, příště dávejte méně, nebo použijte vlastní urinu, ta je mnohem lepší a nevysušuje střeva jako sůl.

Dala jsem půl lžičky na půl litru. Druhý den bez stolice, znovu jsem udělala klystýr, tentokrát necelý litr a půl lžičky soli. Dnes opět bez stolice. Je to normální? Dnes jsem si udělala litr s jablečným octem. "Napuštění" šlo v pořádku, ale hned jsem letěla na záchod a následně jsem dostala křeče do konečníku. Šla jsem ještě několikrát, ale bylo to dost nepříjemné, mírně bolestivé. Je to normální? JInak vždy po půl hodiny piju vodu a vezmu si laktobacil. Také se mi dnes objevil hnědý výtok, může to mít souvislost s klystýrem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát zář 07, 2012 8:54 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Ates píše:
naprosto perfektní je i urina stará (odstátá 2 až 3 dny) která díky lehčímu nakvašení zvyšuje svoji kyselost...

stará urina je pokiaľ viem, naopak, viac zásaditá. tiež som raz svoju viacdnovu merala a mala takmer 8.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Janka00 píše:
dakujem za rychlu odpoved.Dnes rano som si robila test so slinami a su huste biele a pomaly padaju ku dnu \":(\" takze hruza. Chcem sa este opytat k tomu klystyru ci mam merat ph mocu a ci mozem zbierat moc cely den kedze chcem s tou urinou robit klystyr denne. Alebo je vhodnejsie zbierat iba moc s urcitym ph? dakujem krasne za odpoved velmi si cenim ze pomahate zadarmo \":)\"

To na klystýr nezkoumejte, co máte, to použijte, ničemu to nevadí, problém by byl pouze s chutí při orální aplikaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 10:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Dala jsem půl lžičky na půl litru. Druhý den bez stolice, znovu jsem udělala klystýr, tentokrát necelý litr a půl lžičky soli. Dnes opět bez stolice. Je to normální? Dnes jsem si udělala litr s jablečným octem. "Napuštění" šlo v pořádku, ale hned jsem letěla na záchod a následně jsem dostala křeče do konečníku. Šla jsem ještě několikrát, ale bylo to dost nepříjemné, mírně bolestivé. Je to normální? JInak vždy po půl hodiny piju vodu a vezmu si laktobacil. Také se mi dnes objevil hnědý výtok, může to mít souvislost s klystýrem?

Tak normální to není, patrně máte střeva dost lenivá a zanesená, což defekaci silně brzdí. Pravidelné čištění a úprava stravy to většinou odstraní a problém postupně zmizí. Ocet pravděpodobně nakopl kvasinky a proto se břicho ozvalo bude to chtít dělat častěji. Výtok je od kvasinek, ne od klystýru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 1:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
Dobry den preji, procetl jsem clanek o klystyru a cast tohoto vlakna a rad bych poprosil o par upresneni:
1.) chapu spravne, ze starsi urinou (1 den) se delaji vyplachy (10minut), zatimto zcela cerstvou urinou se dela mikroklizma (vstrebani)? Pokud ano, v jake frekvenci je vhodne tyto stridat (resim candidu)
2.) muzete prosim strucne poradit, v jakych pripadech (cistici vs mikroklizma) je vhodne pouzivat kavovy vyvar, v jakych urinu a v jakych vodu s citr. stavou? Mam v tom trochu zmatek
3.) a do tretice, je nekde navod jak kavovy vyvar a vodu s citronovou stavou pro klystyr pripravovat? Lide tu ve vlakne o tom hodne pisi, ale navod jsem nenasel

Velice dekuji za jakoukoliv odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 1:40 pm 
Offline

Registrován: úte zář 18, 2012 1:27 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den pane Jardo,
1) je možné přidat MMS do klystýru s urinou? Nebo jen do převařené vody?
2) kolik dní maximálně lze mms klystýr aplikovat a jakou přestávku před dalším kolem? Vím, že max. je 10 kapek.
3) A poslední otázečka - C do ranní šťávy před mms klystýrem je nutné vynechat?
Moc Vám děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř zář 26, 2012 1:58 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Jarda píše:
Tak normální to není, patrně máte střeva dost lenivá a zanesená, což defekaci silně brzdí. Pravidelné čištění a úprava stravy to většinou odstraní a problém postupně zmizí. Ocet pravděpodobně nakopl kvasinky a proto se břicho ozvalo bude to chtít dělat častěji. Výtok je od kvasinek, ne od klystýru.

no mě i zarazilo, že při klystýru ze mě šla spíše voda... myslíte, že i tak je střevo zanesené?
Jak mám rozpohybovat střeva?
Dělala jsem si včera večer další klystýr a dnes jsem ještě nebyla na velké...\":-(\"
Také mě trápí zapáchající větry. Pomůže mi klystýr proti tomu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2012 9:02 pm 
Offline

Registrován: pát bře 04, 2011 3:23 pm
Příspěvky: 10
Tak dnes můj první klystýr. To byl nářez!!! \":)\" Tedy v dobrém slova smyslu, nechápu, že jsem se bez toho doteď obešla. Tedy, potvrzuje se mi můj dojem, že není v zájmu lékařů a státu, abychom byli zdraví, takže sehnat irigátor v docela velkém městě neskutečný problém, ale v jedné lékárně mi ho byla osvícená lékárnice aspoň ochotná objednat. Zvolila jsem urinu, dělám s ní každý den džala néti a nad tuto tekutinu vážně není! Měla jsem jí tedy asi necelý litr, ale říkala jsem si, že na první pokus snad postačí. V podstatě to nebylo vůbec nepříjemné, jen moc nechápu, že už při napouštění mi to trochu protékalo zpět kolem zavedené hadičky? V panelákové minikoupelně skoro neřešitelný problém s prostorem, ale trocha gymnastiky střevům taky neuškodí \":)\" Při zavádění a napouštění poloha dle pana Jardy, k tomu jsem pak podle Malachova přidala svíčku a otočení na pravý bok. Nicméně mám radost, že se mi povedlo napoprvé udržet asi deset minut, a ten pocit po opuštění WC je nepopsatelný! A ten bordel ve WC byl taky nepopsatelný \":(\" Fuj, tohle si v sobě pěstovat a to jím skoro i zdravě. Takže určitě doporučuji těm, kdo se ještě nerozhoupali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Firebird píše:
Dobry den preji, procetl jsem clanek o klystyru a cast tohoto vlakna a rad bych poprosil o par upresneni:
1.) chapu spravne, ze starsi urinou (1 den) se delaji vyplachy (10minut), zatimto zcela cerstvou urinou se dela mikroklizma (vstrebani)? Pokud ano, v jake frekvenci je vhodne tyto stridat (resim candidu)
2.) muzete prosim strucne poradit, v jakych pripadech (cistici vs mikroklizma) je vhodne pouzivat kavovy vyvar, v jakych urinu a v jakych vodu s citr. stavou? Mam v tom trochu zmatek
3.) a do tretice, je nekde navod jak kavovy vyvar a vodu s citronovou stavou pro klystyr pripravovat? Lide tu ve vlakne o tom hodne pisi, ale navod jsem nenasel

Velice dekuji za jakoukoliv odpoved.

1)To ne, oboje je vhodné pro oba účely a střídat dle libosti, nicméně mikroklizma by mělo následovat po hlavním vyčištění střeva, čili se to vlastně ani nestřídá.
2)To je jedno, prostě použijete to co vám vyhovuje.
3)Na co návod, vy neumíte uvařit kafe, nebo si udělat citronádu bez cukru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Berry píše:
Dobrý den pane Jardo,
1) je možné přidat MMS do klystýru s urinou? Nebo jen do převařené vody?
2) kolik dní maximálně lze mms klystýr aplikovat a jakou přestávku před dalším kolem? Vím, že max. je 10 kapek.
3) A poslední otázečka - C do ranní šťávy před mms klystýrem je nutné vynechat?
Moc Vám děkuji.

1)Ano, nemělo by to ničemu vadit.
2)Pokud dokážete doplňovat laktobycily, tak dobu provádění řešit nemusíte, prostě dle potřeby.
3)Proč, nijak neovlivní provedení klystýru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
no mě i zarazilo, že při klystýru ze mě šla spíše voda... myslíte, že i tak je střevo zanesené?
Jak mám rozpohybovat střeva?
Dělala jsem si včera večer další klystýr a dnes jsem ještě nebyla na velké...\":-(\"
Také mě trápí zapáchající větry. Pomůže mi klystýr proti tomu?

Tak zanesení střeva bordelem je pochopitelně možné a na pohyb střeva hořčík, jód a tuk. Na ty smradlavé větry to chce laktobacily, nebo stáhnout toxiny pomocí bentonitu, ten vám mohu i poslat. Klystýr asi dost pořeší, ale stejně patrně uvedené čištění nic nepokazí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
mistule píše:
Tak dnes můj první klystýr. To byl nářez!!! \":)\" Tedy v dobrém slova smyslu, nechápu, že jsem se bez toho doteď obešla. Tedy, potvrzuje se mi můj dojem, že není v zájmu lékařů a státu, abychom byli zdraví, takže sehnat irigátor v docela velkém městě neskutečný problém, ale v jedné lékárně mi ho byla osvícená lékárnice aspoň ochotná objednat. Zvolila jsem urinu, dělám s ní každý den džala néti a nad tuto tekutinu vážně není! Měla jsem jí tedy asi necelý litr, ale říkala jsem si, že na první pokus snad postačí. V podstatě to nebylo vůbec nepříjemné, jen moc nechápu, že už při napouštění mi to trochu protékalo zpět kolem zavedené hadičky? V panelákové minikoupelně skoro neřešitelný problém s prostorem, ale trocha gymnastiky střevům taky neuškodí \":)\" Při zavádění a napouštění poloha dle pana Jardy, k tomu jsem pak podle Malachova přidala svíčku a otočení na pravý bok. Nicméně mám radost, že se mi povedlo napoprvé udržet asi deset minut, a ten pocit po opuštění WC je nepopsatelný! A ten bordel ve WC byl taky nepopsatelný \":(\" Fuj, tohle si v sobě pěstovat a to jím skoro i zdravě. Takže určitě doporučuji těm, kdo se ještě nerozhoupali.

Trochu srandy v malém prostoru panelákové koupelny není na škodu, alespoň u toho provádíte nestandardní pohyby a trochu procvičíte tělo, což není nikdy na závadu. Zájem našeho výborného zdravotnictví k léčbě pomocí klystýrů určitě nevede a ani nepovede, to by ještě proboha mohl být někdo vyléčen a koho by pak bylo potřeba léčit. Pocit lehkosti je opravdu nepopsatelný a určitě si ho neužíváte naposled o tom jsem přesvědčen.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz