Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 1:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned říj 28, 2012 11:45 am 
Offline

Registrován: úte kvě 10, 2011 9:11 am
Příspěvky: 14
Zdravim. Nemám teď čas projíždět forum, takže jen ve zkratce bych chtěl od někoho odpověď na to, jestli můžu očistný klystýr 1,5 L provadět tak jak je na začátku na stránkách v popisu uvedeno anebo se vyvarovat častému praktikování jak je o pár řádku níže napsané. Pár dní jsem dělal výplach žaludku, omezil jsem se na stravu jaka je vhodná jako návratovka po půstu a mám teď za sebou jednodenní půst. Klystýr provádím už pátý den v kuse a hlavně proto abych si ulevil od vyloučených toxinu. Je vše v pořádku? Já osobně cítím, že ano. Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kručení v břiše
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 12:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
sawe píše:
Zdravím, chtěl bych vás poprosit o radu, neustále mi kručí v břiše a mám velkou plynatost, sem tam mně pobolívá pod pravím žebrem. Toto už mě trápí asi měsíc. Od soboty provádím klystýr a zdá se mi, jak kdyby kručení a plynatost zesílilo. Jo ještě mně pálila žáha, jak kdyby mně šly všechny kyseliny na vrch, ale na to používám Ranisan a Malox a momentálně stím mám klid.
Děkuji za případné odpovědi.

Členka Amy vám to píše dobře a mimo jiné bych si udělal krkacím testem jasno zda chci mít problémy po zbytek života, nebo si problémy vyřešit, což zobání těch pilulí určitě nedělá, to bude muset více číst, informace zde jsou. Jinak vám nevzniká, žádný zákonný nárok na odpovědi a bylo by vhodné si to uvědomit a ne se cítit ukřivděný tím, že musíte na odpověď čekat, ostatní také čekají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 1:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
panka píše:
Jód už beru, hořčíku mám asi dostatek, protože jsem si dělala očistu jater a hned po první skleničce jsem letěla několikrát na záchod. Mám doma laktobacily, doberu je a kdyby to nezabralo, tak zkusím bentonit.
Jen asi budu mít hodně candidy, protože jsem neměla dostatek uriny a udělala klystýr jen s vodou a octem a opět druhý den tmavý výtok. \":-(\" To že je tmavý, znamená, že kandida umírá a vyplavuje se z těla nebo spíš bojuje o přežití?
Po urině to nemám, je tedy lepší používat tu nebo ten ocet? Myslím to tak, že je třeba agresivnější a dřív mě toho zbaví.

Tak to neposoudím zda vymírá, nebo útočí, nicméně nejvyšší čistící schopnosti má urina a jablečným octem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 1:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Cernoch píše:
Vazeny pane Zajicku,
nejprve bych Vam chtela moc podekovat za Vase stranky a za vse, co delate. Je to neuveritelne a moc si toho vazim.
I ja se pomalu davam cestou zdraveho zivotniho stylu a hlavne stravovani a mam na Vas par dotazu.

Momentalne drzim 7denni hladovku a piju jen balenou ledovcovou vodu. Hladovka probiha celkem bez utrap, az na obcasne pocity slabosti. Letos to je moje treti 7denni hladovka a az ted jsem se konecne odhodlala k provadeni kazdodennich klystyru. Ale musim se priznat, ze to neni zadna slava. Mam problem do sebe napustit vetsi mnozstvi tekutiny (ted puzivam urinu a i prevarenou vodu). Dnes je to paty den hladoveni, cili paty klystyr a stale mam problemy - tekutina do me moc netece, jako by ve mne bylo neco ucpane, uplne citim, ze tam "neco" je. Pokazde musim hadicku povytahnout, aby do me neco vubec nateklo. Je to docela zdlouhavy proces. Nevite, co by to mohlo byt?
Napoprve do sebe naliju jen cca 200ml a ihned musim na WC. Na podruhe se mi vzdy podari cca 700 - 800ml a udrzim to tak 7-10min. Vcera jsem si delala dva vyplachy za sebou, nejak jsem citila, ze je to potreba. A dost me zarazilo, ze po peti dnech bez jidla a kazdodennich klystyru ze me vyslo spousta vykalu! Mimojine skoro każdy den ze me vyjdou ty kvasinky - z jedne z diskuzi na Vasich strankach jsem usoudila, ze to jsou kvasinky. A skoro kazdy den, kdyz do sebe dostanu pri klystyru tu prvni davku (cca 200ml) a musim hned na WC, kape ze me i krev. Mam trochu strach.. Nevite nahodou, cim by to mohlo byt zpusobeno?

Jeste je asi nutne podotknout, ze v podstate cely zivot trpim zacpami. Na WC chodim tak 1x tydne, nekdy i za 10 dni. Zkousela jsem mnoho zpusobu a overenych rad a jedine, co mi vzdy dokonale procisti streva je vecerni popijeni vetsiho mnozstvi vina a rano to jde samo \":D\"

Dale bych se chtela zeptat, i kdyz vim, ze to patri do jineho fora, jestli je vhodne po hladovce provadet Sankhapraksalanu. Hladovku ukoncim uz zitra pak budu jist jen velice lehka jidla a dale provadet klystyry a o vikendu bych chtela prave zkusit Sankhapraksalanu.

Predem Vam moc dekuji za odpoved a Vas cas
S pranim hezkeho dne

Nedovedu posoudit, ale podle všeho jde o hemeroidy a po hladovce bych šanku určitě nedělal, to je blbost, tím by si člověk mohl dost ublížit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 1:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den pane Jardo. Můj manžel má podle všeho silně zanesená střeva, ale má jaksi psychický problém s tím, aplikovat klystýr. Chtěla bych se zeptat, zda existuje něco, co dokáže vyčistit střeva tak perfektně jako urinové klystýry, ale podává se orálně. Pokud ano, jak přesně se to užívá a kde se to dá objednat? Díky za odpověď.

Většinou stačí vypít lžíci až dvě epsomské soli v roztoku a bude dočista dočista.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 1:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="Petra321":2p77hv88]Dobry den. Delala jsem si 5x shankapraksalarnu a vysledek nijak zajimavy, proste stolice, pak ridka stolice, pak tmava voda a na konci svetle zluta voda, nikdy jsem nedosahla uplne bile vody, ale to mohla byt zaludecni stava...
Od vcerejska jsem zahajila kavove klystyry podle Gersona a vysledek je neuveritelny. Koupila jsem si Wilson's coffee (

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 1:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Jardo chtel bych do uriny pridavat i bylinove caje..Napada me lekorice,nebo divizna atd.Mate nejake osvedcene byliny ktere vas prijemne prekvapily ucinkem ve smichanim s urinou na klystyr?Urcite jste zkousel-)A druha otazka dosti se pise vyvarovani uriny ze dvou litru.Muze se vyvarovat treba uz jen litr uriny?A po nekolika klystyrech s cerstvou urinou kolik jako start?100 gramu?Nerad bych dal telu takovou pecku hned na poprve-)moc dekuji...

Tak určitě tam bylinné čaje přidávat můžete v tom není problém a odpařená urina také nemá žádné limitované množství, prostě vyzkoušejte a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 5:59 pm 
Offline

Registrován: úte říj 16, 2012 1:18 pm
Příspěvky: 34
Dobrý den, při klystýru mě pálí místa, kterými ve střeve prochází tekutina.
Používám jen vodu v kombinaci s heřmánkovým čajem a tekutina je v tělesné teplotě.
Když už jsem "napuštěná" tak pálení nepociťuju, na druhou stranu vydržím jen málo tekutiny
a na krátkou dobu (maximálně pět minut) a pak už cítím tak silné nutkání, že musím běžet na záchod.
Tohle byl můl první klystýr asi po roce. I tehdy mě ale myslím protékající voda pálila.
Nepálí to nějak k nesnesení, to ne. Jen mě to trochu znepokojuje a zajímalo by mě, čím to mohlo být.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 6:31 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Kiddo píše:
Dobrý den, při klystýru mě pálí místa, kterými ve střeve prochází tekutina.
Používám jen vodu v kombinaci s heřmánkovým čajem a tekutina je v tělesné teplotě.
Když už jsem "napuštěná" tak pálení nepociťuju, na druhou stranu vydržím jen málo tekutiny
a na krátkou dobu (maximálně pět minut) a pak už cítím tak silné nutkání, že musím běžet na záchod.
Tohle byl můl první klystýr asi po roce. I tehdy mě ale myslím protékající voda pálila.
Nepálí to nějak k nesnesení, to ne. Jen mě to trochu znepokojuje a zajímalo by mě, čím to mohlo být.

Zkus ji trošku osolit, néti se taky provádí se slanší vodou, jinak jakoby řeže. Jaké množství klystýru se v sobě snažíš udržet? Já na průplach - očistu střeva používám tak 1-1,2l a nesnažím se to násilím udržet, takže většinou to hned letí ven, na léčebný klystýr používám tak 4oo-5ooml, jak kdy, někdy i víc a to se snažím držet aspon min. 20 minut a déle, pak dělám na noc mikroklystýry na vyčištění střeva a to stačí mi 200ml a více zase podle kondice střeva ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 7:41 pm 
Offline

Registrován: úte říj 16, 2012 1:18 pm
Příspěvky: 34
jani píše:
Zkus ji trošku osolit, néti se taky provádí se slanší vodou, jinak jakoby řeže. Jaké množství klystýru se v sobě snažíš udržet? Já na průplach - očistu střeva používám tak 1-1,2l a nesnažím se to násilím udržet, takže většinou to hned letí ven, na léčebný klystýr používám tak 4oo-5ooml, jak kdy, někdy i víc a to se snažím držet aspon min. 20 minut a déle, pak dělám na noc mikroklystýry na vyčištění střeva a to stačí mi 200ml a více zase podle kondice střeva ....

S tou solí zkusím. Jen mám starost aby neodčerpávala vodu ze střevní stěny.
Připravím si obvykle tekutiny dva litry (voda a hěřmánek) a dostávám to do sebe po 250ml a pokaždé letím..
Blbé je, že při tak špatné výdrži letím jen s vodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 9:01 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
TAk ještě jinak. V jaké poloze klystýr děláte, mně nevyhovovala poloha na zádech, asi jsem zatínala příliš břišní svaly a taky jsem tekutinu neudržela dlouho. Takže jsem přešla na klystýrovací balonek č. 14 ( cca 550ml ), v poloze na kolenou, při tlaku v břiše stačí promasírovat bříško a pořádně uvolnit. Zkoušela jsem i svíčku, chvíli se to zvládnout dalo, ale asi to bylo zase o zatínání svalů břišních ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Petra321 píše:
Dekuju vam moc za rady. S tim kavovym klystyrem me to pekne stve, protoze mi delaly dobre, dokazala jsem je bez jakochkoliv kreci anebo bolesti udrzet v sobe, citila jsem se po nich fajn a plus ti paraziti mi 2 vyskocily a ty parazity se prave snazim resit. Zacala jsem klystyry kvuli candide, trpim na zenske kvasinkove infekce a hodne prdim, takze ji mam urcite ve strevech premnozenou. Dneska jsem zkusila klystyr s tim octem (kolik davate lzic na litr? Ja dala asi moc) a okamzite my zacaly krece v brise, neudrzela jsem to tam ani 2 minuty. A ocet streva vysusuje, tak mam strach, abych si je nejak neznicila . Krecovite na me pusobi i citronove. Takze asi zacnu ty urinove. Muzete mi prosim poslat navod? Jestli cistou urinu, anebo redenou s vodou a jestli ji mam sbirat od rana a pak az ji bude dost si klystyr udelat, anebo jestli se musi pouzit okamzite po sberu... ?

U té uriny je nejlepší si ji sbírat v průběhu dne a noci do PET lahve a ráno zašroubovanou PEtku hodit do umyvadla s horkou vodou. Během pár minut je urina na tělové teplotě a můžete ji aplikovat jak čistou, tak zředěnou vodou, pokud ji budete mít málo. Jinak ocet se dává na kávové lžičky, ne na polévkové lžíce a je to zde již také několikrát psáno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Damila píše:
Přidám zkušenost s kávovým klystýrem. Průběh velmi zdařilý, vše probíhalo jak má, udržela jsem jej v sobě bez problémů 20 minut, určitě zase brzy zopakuji. ALE! Udělala jsem chybu v načasování! Aplikovala jsem klystýr kolem 17. hodiny a ještě o půl třetí ráno jsem s čistou myslí luštila jedno sudoku za druhým, neb nešlo zamhouřiti oka. Ale i když jsem celkově naspala do rána cca 2,5 hodiny, další den jsem nedostatek spánku nepociťovala. Nicméně si myslím, že kofeinový klystýr pozdě odpoledne asi nelze obecně doporučit, ledaže by někdo chtěl účinku kofeinu takto cíleně využít.

To máte pravdu, ideální je ho aplikovat ráno, pak jde vše samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 10:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
lukman píše:
Zdravim. Nemám teď čas projíždět forum, takže jen ve zkratce bych chtěl od někoho odpověď na to, jestli můžu očistný klystýr 1,5 L provadět tak jak je na začátku na stránkách v popisu uvedeno anebo se vyvarovat častému praktikování jak je o pár řádku níže napsané. Pár dní jsem dělal výplach žaludku, omezil jsem se na stravu jaka je vhodná jako návratovka po půstu a mám teď za sebou jednodenní půst. Klystýr provádím už pátý den v kuse a hlavně proto abych si ulevil od vyloučených toxinu. Je vše v pořádku? Já osobně cítím, že ano. Díky za odpověď.

To cítíte správně, nehledejte v tom žádný problém. Krátkodobě se dá dělat i několik klystýrů denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 10:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Kiddo píše:
Dobrý den, při klystýru mě pálí místa, kterými ve střeve prochází tekutina.
Používám jen vodu v kombinaci s heřmánkovým čajem a tekutina je v tělesné teplotě.
Když už jsem "napuštěná" tak pálení nepociťuju, na druhou stranu vydržím jen málo tekutiny
a na krátkou dobu (maximálně pět minut) a pak už cítím tak silné nutkání, že musím běžet na záchod.
Tohle byl můl první klystýr asi po roce. I tehdy mě ale myslím protékající voda pálila.
Nepálí to nějak k nesnesení, to ne. Jen mě to trochu znepokojuje a zajímalo by mě, čím to mohlo být.

Většinou mají lidé střevo zanícené a poleptané vysokou kyselostí střevního obsahu, čili pak je silně dráždivé, nicméně pravidelnou údržbou se záněty odstraní a schopnost udržet nálev radikálně stoupá. Klidně vyzkoušejte v prvních dnech i několik klystýrů denně a uvidíte jak rychle se to zlepší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz