Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned čer 30, 2024 4:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 5:14 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Hm, těch šmejdů tam asi musí být, krkám sice už s menší intenzitou, ale v podstatě pořád..a o česneku už se mi i v noci zdá..
Každopádně děkuju za všechny rady a odpovědi, tenhle web je úplně geniální \":)\"
Po několika měsících braní pantozolu jsem vysadila ze stravy cukr a lepek, už ráno snídani začnu výborným kysaným zelím z bioobchodu a tak dál pokračuju a jde to poprvé za několik měsíců bez prášků, které byly, jak jsem nyní pochopila, na začátku účinou a rychlou pomocí ke zmírnění symptomů, ale z dlouhodobého hlediska nejspíš stejně účinnou cestou do pekel..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 5:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Hm, těch šmejdů tam asi musí být, krkám sice už s menší intenzitou, ale v podstatě pořád..a o česneku už se mi i v noci zdá..
Každopádně děkuju za všechny rady a odpovědi, tenhle web je úplně geniální \":)\"
Po několika měsících braní pantozolu jsem vysadila ze stravy cukr a lepek, už ráno snídani začnu výborným kysaným zelím z bioobchodu a tak dál pokračuju a jde to poprvé za několik měsíců bez prášků, které byly, jak jsem nyní pochopila, na začátku účinou a rychlou pomocí ke zmírnění symptomů, ale z dlouhodobého hlediska nejspíš stejně účinnou cestou do pekel..

No vidíte a dobré je, že jste to pochopila včas, někomu to dojde až v krematoriu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 10:30 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
uz to tu bolo pisane, ale nemam cas to opat hladat, ide o bodky okolo ocia vobec na tvari, co som mala po rannnych ocistach zaludka, radili ste tu Jarda mat zatvorene oci kvoli ocnemu tlaku, toto vsak nie je moj problem, iba tie bodky. je to dost neprijemny sice iba kozmeticky problem, ale predsa. da sa tomuto nejako predist? nedavno som po uziti zinku na lacno prudko zvracala, slo to vsak lahucko, ani ziadne napatie na tvari sa nekonalo (pokial som si vedoma). napriek tomu som mala tolko bodiek, ako keby som vracala snad hodinu \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 9:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
uz to tu bolo pisane, ale nemam cas to opat hladat, ide o bodky okolo ocia vobec na tvari, co som mala po rannnych ocistach zaludka, radili ste tu Jarda mat zatvorene oci kvoli ocnemu tlaku, toto vsak nie je moj problem, iba tie bodky. je to dost neprijemny sice iba kozmeticky problem, ale predsa. da sa tomuto nejako predist? nedavno som po uziti zinku na lacno prudko zvracala, slo to vsak lahucko, ani ziadne napatie na tvari sa nekonalo (pokial som si vedoma). napriek tomu som mala tolko bodiek, ako keby som vracala snad hodinu \":roll:\"

Na to asi nedovedu odpovědět, zřejmě tam bude vznikat velké napětí a kapiláry máte křehké a praskají, jinak si to nedovedu vysvětlit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 12:18 pm 
Offline

Registrován: sob úno 26, 2011 3:18 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den,

bohužel už po týdenním snažení se mi nedaří z žaludku dostat ani deci, taky patřím k těm lidem co vydrží všechno. Dá se aspoň částečně odhlenit žaludek puškvorcem nebo to nedokáže nahradit výplach? Po každém jídlem říhám a potrava se mi jakoby vrací do jícnu, ale žáha mě nepálí, viděla bych to na špatná játra nebo na nedostatek HCL, ale zatím si netroufám nic sama odvodit, v pondělí jdu na vyšetření žaludku tak potom budu moudřejší, bylo by možné se s Vámi poté spojit přes skype a poprosit o cenné rady?
Děkuji
Kristýna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
rozarka píše:
Dobrý den,

bohužel už po týdenním snažení se mi nedaří z žaludku dostat ani deci, taky patřím k těm lidem co vydrží všechno. Dá se aspoň částečně odhlenit žaludek puškvorcem nebo to nedokáže nahradit výplach? Po každém jídlem říhám a potrava se mi jakoby vrací do jícnu, ale žáha mě nepálí, viděla bych to na špatná játra nebo na nedostatek HCL, ale zatím si netroufám nic sama odvodit, v pondělí jdu na vyšetření žaludku tak potom budu moudřejší, bylo by možné se s Vámi poté spojit přes skype a poprosit o cenné rady?
Děkuji
Kristýna

To je divné, vyzkoušejte osvědčenou metodu hradních pánů a protáhněte krk husím brkem, to zabírá opravdu spolehlivě a nebo z nouze stačí použít velice měkký dětský zubní kartáček. Puškvorec je krátkodobě velice účinný, ale výplach je výplach, ten ničím nenahradíte. Než půjdete k lékařům, tak si udělejte krkací test a budete vědět jak jste na tom s kyselinou, pokud bude špatný, tak ji vyzkoušejte pít a možná tam ani nepůjdete. Zavolat mě samozřejmě můžete v tom problém nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: úte dub 05, 2011 1:31 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Dnes ráno jsem si udělal výplach žaludku. Bylo to mé druhé vyplachování v životě.
Poprvé se nepovedlo až do konce, dnes ano. Voda byla čirá s pěnou, ke konci
odcházeli narůžovělé hleny a hořkost žluče. Nosem odcházeli také čiré hleny, ke konci
trochu narůžovělé. Mám pocit, že mi to hezky pročistilo, také nosohltan a oči.
Na spodních řasách u očí se nahromadilo nějaké bělmo, které jsem opláchnul.
Celé to vlastně začalo neti s raní urinou.
Děkuji pane Jardo, za tento jednoduchý druh očisty, který je všem dobře dostupný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2011 8:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Dnes ráno jsem si udělal výplach žaludku. Bylo to mé druhé vyplachování v životě.
Poprvé se nepovedlo až do konce, dnes ano. Voda byla čirá s pěnou, ke konci
odcházeli narůžovělé hleny a hořkost žluče. Nosem odcházeli také čiré hleny, ke konci
trochu narůžovělé. Mám pocit, že mi to hezky pročistilo, také nosohltan a oči.
Na spodních řasách u očí se nahromadilo nějaké bělmo, které jsem opláchnul.
Celé to vlastně začalo neti s raní urinou.
Děkuji pane Jardo, za tento jednoduchý druh očisty, který je všem dobře dostupný.

Pokud se néti dělá dobře, tak čistí vše od ramen nahoru a podpořeno očistou žaludku musí ulevit v mnoha směrech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 7:28 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jara píše:
Dnes ráno jsem si udělal výplach žaludku. Bylo to mé druhé vyplachování v životě.
Poprvé se nepovedlo až do konce, dnes ano. Voda byla čirá s pěnou, ke konci
odcházeli narůžovělé hleny a hořkost žluče. Nosem odcházeli také čiré hleny, ke konci
trochu narůžovělé. Mám pocit, že mi to hezky pročistilo, také nosohltan a oči.
Na spodních řasách u očí se nahromadilo nějaké bělmo, které jsem opláchnul.
Celé to vlastně začalo neti s raní urinou.
Děkuji pane Jardo, za tento jednoduchý druh očisty, který je všem dobře dostupný.

Co Vás trápí Jaro, že takto pucujete žaludek? \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 7:30 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
rozarka píše:
Dobrý den,

bohužel už po týdenním snažení se mi nedaří z žaludku dostat ani deci, taky patřím k těm lidem co vydrží všechno. Dá se aspoň částečně odhlenit žaludek puškvorcem nebo to nedokáže nahradit výplach? Po každém jídlem říhám a potrava se mi jakoby vrací do jícnu, ale žáha mě nepálí, viděla bych to na špatná játra nebo na nedostatek HCL, ale zatím si netroufám nic sama odvodit, v pondělí jdu na vyšetření žaludku tak potom budu moudřejší, bylo by možné se s Vámi poté spojit přes skype a poprosit o cenné rady?
Děkuji
Kristýna

Tenhle problém, co popisujete není problém nedostatku HCL... Jakou stravu jíte? Jakou máte náladu při jídle?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 7:39 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
To bývá od namnožených šmejdů v žaludku, ale pravidelné čištění je vypláchne, žaludek si sedne na své správné místo a začne lépe tvořit kyselinu chlorovodíkovou. Slušná tvorby kyseliny má veliké výhody pro dobrý zdravotní stav, čili čištění není nikdy dost.

Pane Zajíček opatrně... není vhodné čistit žaludek víc než je třeba!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Pane Zajíček opatrně... není vhodné čistit žaludek víc než je třeba!!!

A kolik je podle vás třeba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 10:16 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
A kolik je podle vás třeba?

Podle daného problému. Každý člověk, byť si může stěžovat na zdánlivě stejnou věc jako druhý, může mít odlišný problém. Když to vemu z ájurvédského hlediska, tak jednomu člověku určité konstituce to může ublížit a druhému pomoci. Někomu to pomůže jednou, někomu víckrát. Každopádně to jsou všechno de facto metody převzaté od jogínů jako očistné metody a dost možná používány u nás neuvážlivě. Ono vůbec, i neopatrné a časté aplikování klystýru může velmi ublížit. Spíše než pomoci. Ve střevě je mnoho věcí, které se mohou vyplavit, poškodit, atd... A zvlášť, když se provádějí aniž by o tom člověk něco pořádně věděl. Na druhou stranu, spousta problémů lze dost často řešit úpravou stravy, relaxací a vyrušením stresu. Třebai cvičení jógy a relaxu je v mnoha případech vhodnější než razantní čistící metody. Používám razantní, protože razantní pro tělo opravdu jsou a často aplikovány neopatrně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 10:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Podle daného problému. Každý člověk, byť si může stěžovat na zdánlivě stejnou věc jako druhý, může mít odlišný problém. Když to vemu z ájurvédského hlediska, tak jednomu člověku určité konstituce to může ublížit a druhému pomoci. Někomu to pomůže jednou, někomu víckrát. Každopádně to jsou všechno de facto metody převzaté od jogínů jako očistné metody a dost možná používány u nás neuvážlivě. Ono vůbec, i neopatrné a časté aplikování klystýru může velmi ublížit. Spíše než pomoci. Ve střevě je mnoho věcí, které se mohou vyplavit, poškodit, atd... A zvlášť, když se provádějí aniž by o tom člověk něco pořádně věděl. Na druhou stranu, spousta problémů lze dost často řešit úpravou stravy, relaxací a vyrušením stresu. Třebai cvičení jógy a relaxu je v mnoha případech vhodnější než razantní čistící metody. Používám razantní, protože razantní pro tělo opravdu jsou a často aplikovány neopatrně.

O tom, že klid a pohoda vyléčí skoro všechno zde píši dost často, ale bohužel to je pro mnoho lidí naprosto nedosažitelné, čili musí hledat i jiné cesty. Ono vůbec sebepozorování a používání svého mozku je velice vhodný postup při jakékoliv činnosti i při čištění žaludku, či střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 10:33 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
O tom, že klid a pohoda vyléčí skoro všechno zde píši dost často, ale bohužel to je pro mnoho lidí naprosto nedosažitelné, čili musí hledat i jiné cesty. Ono vůbec sebepozorování a používání svého mozku je velice vhodný postup při jakékoliv činnosti i při čištění žaludku, či střeva.

Nj, jen mám takový pocit, že i když lidé hledají jiné postupy než základní počin a tím je, vynechání všeho co mi evidentně škodí, tak se pustí na tenký led a k tomu, že neřeší svou základní přičinu - třeba právě stres, tak si ještě ubližují tím, že provádí metody, které jsou jinde pod dohledem zkušených lidí. A metoda čištění žaludku - výplach do toho již patří. Je to pochopitelně každého věc. Moje tělo to není. Jen jsem se chtěl zmínit, že jsou i jiné metody. I když nepopírám, že lidem více vyhovuje vyzkoušet ty extrémnější. Aspoň je potom co řešit....

Ano, jak píšete. Základní problém většiny lidí je problém inteligence. I když se to ledaskomu nelíbí. Bohužel informací je mnoho. Dost často nedávají hlavu ani patu. A co pak takový zamotaný člověk s tím. Zkouší jedno, za chvíli druhý a tělo je jak na kolotoči a je jen otázka času, kdy mu z toho bude ještě víc špatně....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz