Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:52 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 1:38 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
cestin píše:
máte někdo vystudováno, zda je vhodné při této dietě zařadit třeba více obilovin jako např. pohanka nebo jáhly (jezené zároveň se zeleninou) na úkor ovocných chodů ? samozřejmě s patřičným odstupem od ovoce.

taky mě napadá, jak je to se sirnou patlanicí ? ta mému trávení dělá vyloženě dobře, ale asi by bylo možné ji jíst jen jako poslední jídlo, aby se tuky nepotkaly se sacharidy ?

Nejlépe fakt zkusit na sobě. Mě problém nedělají. Třeba makrobiotika řadí obiloviny jako potravinu číslo 1. A určitě jsou zdrojem mnoha užitečných látek. Doporučil bych ale jenom ty bezlepkové obiloviny a jíst je pouze rozemleté na prášek a rozhodně netepelně upravené.

Nicméně někde jsem četl, že Jarda psal, že člověk má schopnost trávit obiloviny jenom 40. let věku a to já ještě nemám \":)\" .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 2:43 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
smajliss píše:
Nicméně někde jsem četl, že Jarda psal, že člověk má schopnost trávit obiloviny jenom 40. let věku a to já ještě nemám \":)\" .

neviem, ci nejde iba o lepkove obiloviny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 3:47 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Vševěd píše:
Já se domnívám, že hlavní problém spočívá v tom, že každý kdo má díru do pr... se cítí být objevitelem a průzkumníkem a snaží se vymyslet vymyšlené.
Je zcela naprosto zřejmé, že přechod z bezsacharidové diety na sacharidovou lze učinit, ovšem nikoliv ovocem, tj. jednoduchým cukrem. Pokud s něčím
začít období po dietě, potom jsou to např. batáty, které mají velmi velmi nízký glykemický index, takřka na úrovni zeleniny. Nebo začít s celozrnnou rýží.
To jsou potraviny, na které by člověk měl přejít, a v malém množství je začít zařazovat do své diety, po dejme tomu třech měsících nejtvrdší diety.
Další, velmi důležitá část, která se tu často přehlíží je, že dieta NENÍ způsobem, jak se zbavit kvasinek. Je to jenom cesta k zabránění toho, aby se kvasinky
nevrátily. Daleko důležitější jsou fungicidní přípravky, ale ty skutečně účinné, na kterou máte reakci /a reakcí se nemyslí průjem \":lol:\" jak se tady někteří
domnívají/. Kaprylová kyselina /ne kokosový olej, ten je málo koncentrovaný/, horopito, tyhle dva mně napadají jako pro mně nejúčinnější. Účinnější jsou
samozřejmě antimykotické léčiva...

Snad jsi jim otevřel oči.Hezká práce!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 4:01 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Jarda píše:
No myslím, že dohadů a hašteření je zde za těch pár dní vzniklo opravdu dost a logika skoro žádná. Také musím přiznat, že pravdu má i člen ravima, když říká, že krotit tento vznikající chaos už nestíhám a pak i občas dělám chyby. Nicméně to tak nějak shrnu a jak to vidím já, tak asi nejlépe situaci vystihl i vyzkoušel člen smajliss, poroto ho cituji. Dle mého názoru není vhodné dlouhodobě ani jedno uvedené řešení a každé bude po nějaké době přinášet zdravotní komplikace. Je třeba si uvědomit, že existuje i mnoho dalších pohledů na uvedený problém, jako je rozdíl klimatických pásem, střídání ročních období, jin a jag, ajurvédské dóši a mnoho dalších aspektů, které do hloubky probírat raději nebudu, abych do toho nevnášel zmatek ještě větší. Dle mého názoru jde tedy dokonce i uvedené stravovací režimy střídat, stejně jako to pravděpodobně dělali naši předkové, prostě nikdo z nich nemohl v našem klimatickém pásmu držet vysokosacharidovou dietu celoročně a v zimních měsících musel určitě lovit a jíst maso a tuk ulovených zvířat. Po zimním období již byla zvěř unavená a vyčerpaná, tedy bez tuku a náš předek také, čili většinou měl hlad a tím vypálil veškeré nadbytečné tuky a mohl začít celkem bez problémů jíst zase sacharidy. Zde vidím ten zlomový bod, který nikdo nezmínil, prostě nějakou dobu nežrat nic, tedy půst a pak přejít na sacharidy, což by teoreticky fungovat mohlo, ale pozvolné přecházení z tuku na sacharidy je zřejmě hovadina, to bych asi také nedoporučoval, tělo totiž nevezme sacharid kvůli tukům a kvasinka pojede jako dráha. Sice nevědomky, ale evidentně správně, je to vlastně uvedené v citaci a jak vidno patrně funkční.

Zde bezvýhradný souhlas,ale je nutno upozornit že i v létě to nebyla žádná Grahamova dieta jak se zde mnozí domnívají.Předek mohl začít tak v červnu lesníma jahodama,planýma třešněma,kyselýma planýma jabkama a hruškama a borůvkama,lesnímy plody.K tomu měl určitě zvěřinu,pár vajíček-pokud je našel a pokud byl chytrej tak rybu.K tomu zas nějakej kořínek nebo listí.
Mladší předek zas určitě nebyl takový jako se prezentuje v dnešních pohádkách a historických filmech-tedy honza co sní pekáč buchet nebo žere na zabijačce a s princeznou dostane koš tropickýho ovoce kterým je vyzdobený celý království.Při popisu středověku bych se spíš přikláněl k filmu statečné srdce-to znamená chudoba,násilí,nemoci,smrad a bída.Potvrdí vám to v létě při jakékoliv prohlídce historického hradu.Nikde v naší minulosti není místo k přežírání ovocem ani zeleninou protože to prostě nebylo možné.I přežrání masem bylo nárazové,pokud tedy vůbec bylo.

Udělejte si na to všichni vlastní názor a hodně o něm přemýšlejte.
Ahoj a krásnou neděli!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 7:19 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ono myslet si, že náš předek dělal něco tak a tak a tímto způsobem je to jedině správně je podle mně zcela mylné. Pračlověk prostě bral co bylo,
a hned jak se naučil lovit, uklohnil si maso. Pochybuju, že kdyby se z něho posral nebo zblil, že by v tom pokračoval i nadále. Zdá se, že jsme tedy
byli k trávení masa nějakým způsobem připravení. Ale to odbočuju. I kdyby náš předek dělal cokoliv, určitě to dělal protože mu to neškodilo. My jsme
si vynalezli ATB, které nás ochránily před spoustu nemocí, na druhou stranu jsme si tím "vyrobili" novou nemoc. A na novou nemoc funguje jiná, nová
léčba a dieta, kterou náš předek dodržovat nemusel, protože tu nemoc neměl.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 10:03 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
Ono myslet si, že náš předek dělal něco tak a tak a tímto způsobem je to jedině správně je podle mně zcela mylné. Pračlověk prostě bral co bylo,
a hned jak se naučil lovit, uklohnil si maso. Pochybuju, že kdyby se z něho posral nebo zblil, že by v tom pokračoval i nadále. Zdá se, že jsme tedy
byli k trávení masa nějakým způsobem připravení. Ale to odbočuju. I kdyby náš předek dělal cokoliv, určitě to dělal protože mu to neškodilo. My jsme
si vynalezli ATB, které nás ochránily před spoustu nemocí, na druhou stranu jsme si tím "vyrobili" novou nemoc. A na novou nemoc funguje jiná, nová
léčba a dieta, kterou náš předek dodržovat nemusel, protože tu nemoc neměl.

Ano, je opravdu otázkou za v této situaci platí zcela logika našich předků ... možná, ale asi jen do jisté míry protože tato doba a naše zvyky jsou bezprecedentní. Bohužel jsme si to neposrali jen ATB ale spoustou dalších věcí, které naši předci řešit nemuseli.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 10:08 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
No myslím, že dohadů a hašteření je zde za těch pár dní vzniklo opravdu dost a logika skoro žádná. Také musím přiznat, že pravdu má i člen ravima, když říká, že krotit tento vznikající chaos už nestíhám a pak i občas dělám chyby. Nicméně to tak nějak shrnu a jak to vidím já, tak asi nejlépe situaci vystihl i vyzkoušel člen smajliss, poroto ho cituji. Dle mého názoru není vhodné dlouhodobě ani jedno uvedené řešení a každé bude po nějaké době přinášet zdravotní komplikace. Je třeba si uvědomit, že existuje i mnoho dalších pohledů na uvedený problém, jako je rozdíl klimatických pásem, střídání ročních období, jin a jag, ajurvédské dóši a mnoho dalších aspektů, které do hloubky probírat raději nebudu, abych do toho nevnášel zmatek ještě větší. Dle mého názoru jde tedy dokonce i uvedené stravovací režimy střídat, stejně jako to pravděpodobně dělali naši předkové, prostě nikdo z nich nemohl v našem klimatickém pásmu držet vysokosacharidovou dietu celoročně a v zimních měsících musel určitě lovit a jíst maso a tuk ulovených zvířat. Po zimním období již byla zvěř unavená a vyčerpaná, tedy bez tuku a náš předek také, čili většinou měl hlad a tím vypálil veškeré nadbytečné tuky a mohl začít celkem bez problémů jíst zase sacharidy. Zde vidím ten zlomový bod, který nikdo nezmínil, prostě nějakou dobu nežrat nic, tedy půst a pak přejít na sacharidy, což by teoreticky fungovat mohlo, ale pozvolné přecházení z tuku na sacharidy je zřejmě hovadina, to bych asi také nedoporučoval, tělo totiž nevezme sacharid kvůli tukům a kvasinka pojede jako dráha. Sice nevědomky, ale evidentně správně, je to vlastně uvedené v citaci a jak vidno patrně funkční.

Zásoby tuků které máme jsou opravdu značné a já jich například při protikvasinkové láduji opravdu hodně. Byl jsem nyní na mikroskopu s temným polem a i v krvi byl tento nadbytek evidentní. Je tedy možné, že proto je přechod tímto způsobem u některých lidí nefunkční a třeba mezifáze s vyčerpáním části tukových zásob zvýší šancí na úspěch - tak jako se stalo u smajlise,
Mám nyní možnost vyšetření na darkfieldu vcelku často, při přechodu budu tedy sledovat jak si krev vede.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 10:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Vševěd píše:
Je zcela naprosto zřejmé, že přechod z bezsacharidové diety na sacharidovou lze učinit, ovšem nikoliv ovocem, tj. jednoduchým cukrem. Pokud s něčím začít období po dietě, potom jsou to např. batáty, které mají velmi velmi nízký glykemický index, takřka na úrovni zeleniny. Nebo začít s celozrnnou rýží. To jsou potraviny, na které by člověk měl přejít, a v malém množství je začít zařazovat do své diety, po dejme tomu třech měsících nejtvrdší diety. Další, velmi důležitá část, která se tu často přehlíží je, že dieta NENÍ způsobem, jak se zbavit kvasinek. Je to jenom cesta k zabránění toho, aby se kvasinky nevrátily. Daleko důležitější jsou fungicidní přípravky, ale ty skutečně účinné, na kterou máte reakci /a reakcí se nemyslí průjem \":lol:\" jak se tady někteří domnívají/. Kaprylová kyselina /ne kokosový olej, ten je málo koncentrovaný/, horopito, tyhle dva mně napadají jako pro mně nejúčinnější. Účinnější jsou samozřejmě antimykotické léčiva...

To zní rozumně. Stálo by za to vyzkoušet, co to s kvasinkou udělá. Něco naprosto samozřejmýho, co bude fungovat u všech, to ale myslím není. Existuje někdo, kdo s tím má zkušenosti a podělil se o ně? A jak se v krvi budou snášet cukry s tuky je taky otázka.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 7:53 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
Ano, je opravdu otázkou za v této situaci platí zcela logika našich předků ... možná, ale asi jen do jisté míry protože tato doba a naše zvyky jsou bezprecedentní. Bohužel jsme si to neposrali jen ATB ale spoustou dalších věcí, které naši předci řešit nemuseli.

Ale vždyť já to přece píšu. Naši předci jedli co je napadlo, protože neměli naše nemoci. A protože máme naše nemoci (naši nemoc) tak bohužel jíst to co předci jedli (někteří) nemůžeme.
Byť by to bylo zdravé. I když o fruktóze a jejím prospěchu pochybuji, i když jsem byl zdravý, nejedl jsem víc než 1-2 porce ovoce za den. Fruktóza se ráda mění na tuk, nezřídka usazovaný
v játrech...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 7:08 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Graham zapomíná na zelený lupení jako metabolický doplněk k ovoci.

Dále sám Graham přiznal že když je candidy moc tak musí být ovocná pauza.

Aktuálně nám Graham trochu zblbnul modní vlnou ala jezte třeba uzený špek s mlíkem ale když myšlenkově správně nastavíte tělo bude to Ok. Což mu u mě ubralo dost bodů.

Souhlas že přemírá tuků blokuje metab. sacharidů.
Při určitých poměrech B:T:S není problém jet tuky s cukry (rozinky,med-né škroby).
Dokonce je to u mě lepší než jen B + T.

K vyčištění od tuků je třeba 16-24hod.

Ráno šťáva z mrkve + pomi/ananas + zázvor; dopo banán + brusinky/rozinky/goji + špenát/salát + omega-3 + E;odpo kolem 16:00 patlanice nebo ořechy/semínka nebo čerstvá krůta s domácí hořčicí a čerstvými bylinkami (syrové na posyp) + zel. příloha (např.kapie + nať cibule)

Škrobnatá zelenina (mrkev,brambor,květák,kapusta) není 100% přímo pro lidi.
Moc toho rukama bez nástroje nevyhrabeme. Celulózu neumíme. Využitelnost bud křehké mladé nebo napařit. Kromě mrkve,topinamburu,brokolice a kvaš. zelí zbytek není pro mě jak syrový tak vařený.

Univerzální mi fakt příjde ovoce + bobule + jedlé měkké zelené lupení + semtam ořech.
(Viz. příloha - šimpanz)
Ale v zimě je u nás prd.


Přílohy:
Šimpanz.jpg
Šimpanz.jpg [ 71.12 KiB | Zobrazeno 12247 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Zásoby tuků které máme jsou opravdu značné a já jich například při protikvasinkové láduji opravdu hodně. Byl jsem nyní na mikroskopu s temným polem a i v krvi byl tento nadbytek evidentní. Je tedy možné, že proto je přechod tímto způsobem u některých lidí nefunkční a třeba mezifáze s vyčerpáním části tukových zásob zvýší šancí na úspěch - tak jako se stalo u smajlise,
Mám nyní možnost vyšetření na darkfieldu vcelku často, při přechodu budu tedy sledovat jak si krev vede.

To jsou, ale záleží jaké tuky v té zásobě máte a jaká je tedy jejich využitelnost, což není vždy stejné. Osobně si myslím, že toto bude nutné řešit speciální variantou nutriční kalkulačky, která bude klást výrazný důraz na skladbu tuků, což pak může mnohdy fungovat i při velkém příjmu tuků zcela bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 3:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Ja som sa v ramci mojho priebezneho studia "raw food" autorov pred niekolkymi mesiacmi dopracoval tiez ku Grahamovej knizke 80/10/10. Precital som si ju a odlozil so zaverom, ze je to trochu sialena teoria.
Pred 3-4 tyzdnami som sa vsak rozhodol vyskusat ju (s malymi modifikaciami). Trapilo ma v tom case totiz silne naduvanie. Zaroven mi dost ubudala energia z klasickej zeleninovo-tukovo-semienkovej diety.
Po tychto dvoch tyzdnoch som zistil, ze ak dosledne oddelim ovocie od roznych orechov, semien a tukov, nesposobuje mi ovocie konzumovane ani vo velkom mnozstve rano a nasledne tiez vo velkom mnozstve na obed ziadne problemy. Naduvanie uplne vymizlo. Akonahle sa vsak pozabudnem a dam si cca 1 hod. pred a cca 1 hod. po ovoci niekolko mandli/tekvicovych jadierok/orechov alebo nieco tukovo/bielkovinove, ihned sa nafuknem ako balon. Poobede si potom uz davam bohate zeleninu + pickles, k tomu semena/orechy, olivovy/kokosovy olej a vzdy rybi olej, obcas namiesto semien/orechov trochu tvrdeho syra, alebo raz za tyzden aj rybu. Takto to u mna funguje velmi dobre, bez akychkolvek naduvani. Podstatne vsak je, ze ovocie treba konzumovat naozaj nalačno (ako to tu p. Jarda uz viackrat zdoraznil) a chvilu po nom nic ine nejest. A tiez je najlepsie jest naraz len jeden druh ovocia. V tom pripade ho mozem zjest na kvanta bez akychlovek problemov. Sucasne ma to bohate zasobi energiou na cely den. U mna to takto funguje skvele, oproti mojmu predchadzajucemu stavu vyrazne zlepsenie, budem to praktizovat nadalej a potom uvidime... Vyskusal som inak aj zamenit obed a veceru (skor je to skora vecara cca o 16:00-17:00-tej), t.j. rano ovocie, obed zelenina+tuky+semena, vecera ovocie = aj takto je to O.K. ale najviac sa mi to osvedcilo takto:
rano: citrusova stava 3dcl, cca 0,5kg ovocie (1 - 2 druhy), obed: cca 0,5kg ovocie (1 druh), vecera: zelenina+pickles+tuky+semena/zivocisne bielkoviny medzitym vypijem 1 liter zeleninovej stavy (mrkva, cvikla, zeler), kopec vody, plus doplnky (pangamin, horcik, zinok, vit. C, D, B12) vecer po sporte (beh) jedno kvalitne pivo, kvantum vody, citrusova stava.
Zaver: takmer ziadne naduvanie (pricom podla pluvacvieho testu mam kvasinky hojne), vela energie, dobry pocit cely den a to vsetko mi takto aj velmi chuti. Uvidime, ci sa mi to dlhodobo osvedci...

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 3:59 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Gabriel: To je paráda. S tím souhlasím, prostě základ je nekvasit, nenadýmat, neplynatět. Potom se úžasně zvedne imunita a hned je tělo pod kontrolou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 11:35 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Tak po dalším týdnu musím říct, že je potřeba neblbnout. Zkoušel jsem pomalu zařazovat k tomu velkému množství sacharidů trochu tuku. Ale byla to chyba, stav se trochu zhoršil. Takže už budu vědět, že je blbost jezdit na 2 paliva. Prostě buď cukry nebo tuky, ale obojí ne.

Už taky začínám chápat, proč mnoho vitariánu,frutariánů odmítá tuk. Prostě jim nedělá dobře, když člověk jede výhradně na cukru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 7:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
smajliss píše:
Tak po dalším týdnu musím říct, že je potřeba neblbnout. Zkoušel jsem pomalu zařazovat k tomu velkému množství sacharidů trochu tuku. Ale byla to chyba, stav se trochu zhoršil. Takže už budu vědět, že je blbost jezdit na 2 paliva. Prostě buď cukry nebo tuky, ale obojí ne.

Už taky začínám chápat, proč mnoho vitariánu,frutariánů odmítá tuk. Prostě jim nedělá dobře, když člověk jede výhradně na cukru.

On je to jako jezdit na benzín s naftou, na to vám nepojede ani jeden druh motoru, vždy se to bude hádat a prdlat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz