Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon pro 22, 2014 9:09 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
FrantaPepa píše:
Zdravím,
Jedná se o jablka a kořenovou zeleninu, hlavně ty jabka.
Děkuji za radu a přeji hezký den.

Jablka sa dajú odšťavit len keď sú tvrdé, ak už sú v konzumnej zrelosti tak z nich urobíš akurát detskú presnídavku.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 30, 2014 11:09 pm 
Offline

Registrován: stř lis 19, 2014 10:59 am
Příspěvky: 12
Dobrý den,máte někdo zkušenosti s odšťavňovačem Kuvings B 6000? Dle prodejce odšťavňuje vše včetně listové zeleniny s max. výtěžností..Je však na českém trhu od února letošního roku.Zajímalo by mě srovnání s Green star...Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 30, 2014 11:51 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Libka píše:
Dobrý den,máte někdo zkušenosti s odšťavňovačem Kuvings B 6000? Dle prodejce odšťavňuje vše včetně listové zeleniny s max. výtěžností..Je však na českém trhu od února letošního roku.Zajímalo by mě srovnání s Green star...Děkuji za odpovědi.

Pokud mysli listovou zeleninou spenat, salat nebo zeli, tak potom ano.
Jinak jsou to klasicka streva z Huroma, streva zustavaji uz nekolik let stejna, jenom obal se meni.
S maximalni vyteznosti lisuje pouze Angel, zatim zadny jiny odstavovac.
Vsechny ostatni odstavovace lisuji s vyteznosti od 90% do 70%, zalezi na surovine a odstavovaci.
Tento odstavovac spis lisuje s vyteznosti tech 70%, na videich to na vetsi vyteznost nevypadalo.
Ten odpad byl spis namlety nez vylisovany.
V tomto odstavovaci nevylisujete vojtesku, jetel, brokolici i se stonky, rebricek, jitrocel, koprivu, pampelisku, svizel, pravdepodobne ani rapikaty celer a jecmen, coz jsou zakladni suroviny pro zelene stavy.
Pokud Vam staci lisovat ovoce a korenovou zeleninu, tak Vam fungovat bude, ale plastove sitko je u korenove zeleniny ve svu nachylne na prasknuti.
Nevim, proc po takove dobe, co se ta streva vyrabi, to sitko uz konecne nesvaruji misto spojovani plastem.
Jak maji resena tesneni se zjistit neda, pokud stejne jako u Huroma, tak jsou to mista nachylna na tvorbu plisne.
Tento typ ostavovace se dal sehnat i za cenu 4.000,- Kc cena 12.000,- Kc je docela sila.
Ja jsem tento typ odstavovace, kdyz jsem zacinal, zakoupil za 6.000,- Kc, sitko vydrzelo na korenove zelenine 3/4 roku, pak jsem si rovnou koupil Angela.
Holt nejsem tak bohaty, abych si mohl kupovat plastove veci. \":-)\"

Navic jsem si overil na nekolika lidech, kdyz jsem jim nechaval ochutnat stavu z OMEGY a Angela jako slepy test, tak vsichni svorne tvrdili, ze stava z Angela je o poznani chutnejsi nez z OMEGY. Stava z OMEGY je na tom chutove o neco lepe nez z Huroma, GREEN STAR jsem nemel moznost overit, ale je postaveny na stejnem principu jako OMEGA, ale je dvouhridelovy.
Zajimave bylo, kdyz jsem vzal odpad z OMEGY a prohnal ho Angelem a zase nechal lidi ochutnat, tak i tu stavu z odpadu z OMEGY vylisovanou Angelem hodnotili vsichni jako lepsi, nez tu stavu vylisovanou primo z OMEGY.
Stavu jsem lisoval pro ten test z vlasnorucne vypestovane mrkve.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 03, 2015 11:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
...Navic jsem si overil na nekolika lidech, kdyz jsem jim nechaval ochutnat stavu z OMEGY a Angela jako slepy test, tak vsichni svorne tvrdili, ze stava z Angela je o poznani chutnejsi nez z OMEGY. Stava z OMEGY je na tom chutove o neco lepe nez z Huroma, GREEN STAR jsem nemel moznost overit, ale je postaveny na stejnem principu jako OMEGA, ale je dvouhridelovy.
Zajimave bylo, kdyz jsem vzal odpad z OMEGY a prohnal ho Angelem a zase nechal lidi ochutnat, tak i tu stavu z odpadu z OMEGY vylisovanou Angelem hodnotili vsichni jako lepsi, nez tu stavu vylisovanou primo z OMEGY.
Stavu jsem lisoval pro ten test z vlasnorucne vypestovane mrkve.

Inzenyr

Tak máte pravdu, že při porovnání cena, výkon, výtěžnost a úspora surovin asi lepší přístroj než Angel neexistuje a tím pádem je i přes svoji relativně vysokou cenu vlastně levný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 09, 2015 11:51 am 
Offline

Registrován: pát led 09, 2015 10:49 am
Příspěvky: 20
Také přemýšlím o pořízení odšťavňovače. Jen tak zběžně jsem pročetla tuto diskuzi a nejsem si úplně jistá, ale narazila jsem tu na to, že odšťavňovač Angel Juicer pořizujete ze zahraničí. Lze ho koupit i přes český e-shop: http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odst ... stavnovace


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 09, 2015 2:17 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jituňačka píše:
Také přemýšlím o pořízení odšťavňovače. Jen tak zběžně jsem pročetla tuto diskuzi a nejsem si úplně jistá, ale narazila jsem tu na to, že odšťavňovač Angel Juicer pořizujete ze zahraničí. Lze ho koupit i přes český e-shop: http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odst ... stavnovace

Z jakeho duvodu by to nemelo jit koupit?

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 09, 2015 2:31 pm 
Offline

Registrován: pát led 09, 2015 10:49 am
Příspěvky: 20
inzenyr píše:
Z jakeho duvodu by to nemelo jit koupit?

Inzenyr

Kde píšu, že to nejde koupit? Nebo, kde nejde koupit? Nechápu otázku. Jen jsem psala, že se tu řešila koupě ze zahraničí a kdysi špatná komunikace s firmou. Jen, že mají zastoupení i v ČR a cena je stejná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 09, 2015 3:52 pm 
Offline

Registrován: stř lis 19, 2014 10:59 am
Příspěvky: 12
Dobrý den,po pečlivém uvážení jsem se rozhodla investovat do Angela.Jen bych se chtěla ještě zeptat,jsou-li pro mne šťávy z ovoce a zeleniny zcela vhodné,když jsem jasná váta.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 09, 2015 10:19 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jituňačka píše:
Kde píšu, že to nejde koupit? Nebo, kde nejde koupit? Nechápu otázku. Jen jsem psala, že se tu řešila koupě ze zahraničí a kdysi špatná komunikace s firmou. Jen, že mají zastoupení i v ČR a cena je stejná.

Pokud to nebyl od Vas dotaz, ale konstatovani, tak firma EUJ je v CR uz od poloviny roku 2009 a odkazu na tuto firmu je v teto diskuzi opravdu hodne. Proto mne nenapadlo, ze sem pisete dalsi odkaz na tuto firmu. Takze dekujeme za Vas dalsi odkaz na tuto firmu. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 07, 2015 12:49 am 
Offline

Registrován: sob úno 07, 2015 12:35 am
Příspěvky: 4
Už to tu bylo probíráno, ale nedá mi se podělit o své poznatky ohledně výtěžnosti. Moje krásná nová Sana 707 za nemalých deset tisíc se ukázala jako neuvěřitelný mrhač peněz. Stručně řečeno, drahé stroje jako Angel nebo i Green Star ušetří značnou sumu za nákup zeleniny či ovoce. Ještě více však dokáží lisy. Kdo váhá s koupí odšťavňovače a hodlá pít šťávy denně, rozmyslete se a nešetřete.
Celý text je za odkazem, nechtěl jsem sem dávat tak dlouhý spis: https://www.facebook.com/tomas.jurak/posts/10205892537498564


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 07, 2015 1:02 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
tojur píše:
Už to tu bylo probíráno, ale nedá mi se podělit o své poznatky ohledně výtěžnosti. Moje krásná nová Sana 707 za nemalých deset tisíc se ukázala jako neuvěřitelný mrhač peněz. Stručně řečeno, drahé stroje jako Angel nebo i Green Star ušetří značnou sumu za nákup zeleniny či ovoce. Ještě více však dokáží lisy. Kdo váhá s koupí odšťavňovače a hodlá pít šťávy denně, rozmyslete se a nešetřete.
Celý text je za odkazem, nechtěl jsem sem dávat tak dlouhý spis: https://www.facebook.com/tomas.jurak/posts/10205892537498564

Bohuzel lide ne a ne si nechat rici, co je financne nejvyhodnejsi. Financni gramotnost je v CR na velmi nizke urovni, rekl bych skoro zadna.
Pokud bych vzal sve vypocty a Vase zkusenosti ze SANA, tak mi vychazi asi toto.
Muj vypocet byl zalozen na tom, ze za ovoce a zeleninu za mesic zaplatite 2.000,- Kc.
Vy zaplatite rekneme stred 4,5 x 1.400,- Kc = 6.300,- Kc mesicne.
To je 6.300/2.000 = 3,15x vice nez jsem pocital ja.
Za deset let mi vysla uspora dle mych uvah diky vyteznosti Angela oproti odstavovaci OMEGA, coz je to same jako SANA, na 72.000,- Kc.
Pricemz jsem pocital, ze OMEGU za tech 10 let musite koupit 2x.
72.000 x 3,15 = 226.800,- Kc, by vychazelo dle Vasich informaci, za rok to cini 22.680,- Kc, BING HO.
Ale pri nakupu SANA jste oproti nakupu Angela usetril celych 15.670,- Kc. \":-)\"
Takze 10.960,- Ks (SANA) plus 22.680,- Kc (vyhozeno na kompost) cini 33.640,- Kc.
To je skoro cena za ten nejluxusnesji odstavovac Angel 8500S (36.210,- Kc).
Tak ktery odstavovac je podstatne drazsi???? Zkuste vsichni hadat, muzete klidne trikrat. \":-)\"
Ty levnejsi odstavovace je vhodne koupit, pokud si obcas neco odstavite, ne kdyz jste rozhodnuti odstavovat kazdy den,
navic v pripade, ze nemate hromadu ovoce a zeleniny ze zahradky, ale nakupujete BIO BEDYNKY.

Norwalk nedoporucuji, take jsem ho mel na vyzkouseni.
To je odstavovac navrzeny pro americkou kuchyni, kde je vsechno obrovske, aby jste se tam s nim a surovinami vesli.
Navic vyteznost je asi o 10% nizsi nez u Angela, protoze s lisem nikdy nevyvinete takovy tlak jaky vyvinou ty dva hridele proti sobe.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 07, 2015 6:23 pm 
Offline

Registrován: sob úno 07, 2015 12:35 am
Příspěvky: 4
inzenyr píše:
...
Norwalk nedoporucuji, take jsem ho mel na vyzkouseni.
To je odstavovac navrzeny pro americkou kuchyni, kde je vsechno obrovske, aby jste se tam s nim a surovinami vesli.
Navic vyteznost je asi o 10% nizsi nez u Angela, protoze s lisem nikdy nevyvinete takovy tlak jaky vyvinou ty dva hridele proti sobe.

Inzenyr

Díky za potvrzení mých výpočtů.
Zkoušel jste ty výtěžnosti sám porovnávat? Viděl jsem nějaká videa, kde byl Angel lepší (od Eujuicers), jinde zase z jeho sušiny lis Norwalku ještě něco vymáčkl (W. Polowniak) - a to je proti ručním lisům slabší. Protiběžné šneky vyvinou slušný tlak, ale zdá se mi, že něco může unikat štěrbinami mezi šneky a válcem. Ale to jen spekuluji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 07, 2015 9:23 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
tojur píše:
Díky za potvrzení mých výpočtů.
Zkoušel jste ty výtěžnosti sám porovnávat? Viděl jsem nějaká videa, kde byl Angel lepší (od Eujuicers), jinde zase z jeho sušiny lis Norwalku ještě něco vymáčkl (W. Polowniak) - a to je proti ručním lisům slabší. Protiběžné šneky vyvinou slušný tlak, ale zdá se mi, že něco může unikat štěrbinami mezi šneky a válcem. Ale to jen spekuluji.

Zkousel krizovym zpusobem.
Vyhral Angel.
Angel je pri odstavovani o mnoho rychlejsi, nez kdyz Norwalk nejdriv vsechno musi semlyt do puncocek nebo plachetek a pak ty puncosky nebo plachetky jeste strkat do lisu. Pak vse musite umyt a puncosky a plachetky vyprat.
U Angela treba odstavuji do stavy namoceny mak, to zadny jiny odstavovac nedokaze.
Pokud mate opravdu kvalitni ovoce a zeleninu, tak ji muzete angelem prohnat nekolikrat, az Vam zacnou z Angela padat suche pokroutky.
Na Norwalku tezko odstavite vojtesku, jetel, a dalsi byliny, lis si s nimi primo neporadi a Norwalk ma v tom mlynku pouze dva noze, ktere rezou, ale nefunguji jako hridele u Angela, neco jako mlynek na maso.
Takze ovoce a zeleninu Vam u Norwalku noze na jemno nakrouhaji, ale se sussimy bylinami si neporadi tak, aby sly dobre vylisovat.
Norwalk asi vyhraje pokud budete odstavovat vino, pomerance, mandarinky nebo podobne, ale to neodstavuji, to snim rovnou. \":-)\"
Norwalk take vyhraje vetsi cistotou stavy, ale ja preferuji stavu hustou jako polevka.
Z Angela dostanete neco podobneho jako z kvalitniho mixeru.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 08, 2015 10:35 pm 
Offline

Registrován: sob úno 07, 2015 12:35 am
Příspěvky: 4
inzenyr píše:
...
Angel je pri odstavovani o mnoho rychlejsi, nez kdyz Norwalk nejdriv vsechno musi semlyt do puncocek nebo plachetek a pak ty puncosky nebo plachetky jeste strkat do lisu. Pak vse musite umyt a puncosky a plachetky vyprat.
U Angela treba odstavuji do stavy namoceny mak, to zadny jiny odstavovac nedokaze.
Pokud mate opravdu kvalitni ovoce a zeleninu, tak ji muzete angelem prohnat nekolikrat, az Vam zacnou z Angela padat suche pokroutky.
Inzenyr

A jak je pracné, když do Angela cpete drť podruhé? U Sana/Omega je to nepříjemná práce, jde to těžko a nelze přitom moc tlačit, protože drť vylézá zpět nahoru kolem šťouchadla (které zdaleka netěsní jako píst, jak to výrobci tvrdí). Právě tomu bych se chtěl vyhnout a domníval jsem se, že tento čas by byl stejný jako kdyby se drť nakládala do lisu.
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 09, 2015 1:06 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
tojur píše:
A jak je pracné, když do Angela cpete drť podruhé? U Sana/Omega je to nepříjemná práce, jde to těžko a nelze přitom moc tlačit, protože drť vylézá zpět nahoru kolem šťouchadla (které zdaleka netěsní jako píst, jak to výrobci tvrdí). Právě tomu bych se chtěl vyhnout a domníval jsem se, že tento čas by byl stejný jako kdyby se drť nakládala do lisu.
Tom

Angel si ten odpad bere skoro sam, uz prvni odpad je celkem sypky, trochu ho sesrabuji lzickou ze sten nasypky. Je potreba jenom pouzivat lzicku, ktera nezasahuje mezi hridele. Nakonec nasypku docistim stouchadlem se silikonovym krouzkem. Z druheho odpadu spis vylisuji pyre, nez stavu. Druhe lisovani provadim hlavne kvuli maku, ten je treba lisovat alespon 2x, aby se z nej uvolnilo makove mleko.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz