Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 12:10 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned kvě 16, 2010 5:07 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Hmm, toto musim potvrdit, lebo som si vsimol, ze mne stava v zaludku stoji aj hodinu, niekedy dokonca 2 hodiny po vypiti. Asi to zacnem filtrovat aj ja, uz dlho nad tym rozmyslam.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 16, 2010 7:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Hmm, toto musim potvrdit, lebo som si vsimol, ze mne stava v zaludku stoji aj hodinu, niekedy dokonca 2 hodiny po vypiti. Asi to zacnem filtrovat aj ja, uz dlho nad tym rozmyslam.

To je docela divné, osobně mám zkušenost, že šťáva opouští žaludek nejdéle do dvaceti minut.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 16, 2010 11:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
To je docela divné, osobně mám zkušenost, že šťáva opouští žaludek nejdéle do dvaceti minut.

Musím sa pridať k tým, čo dlhšie trávia neufiltrovanú šťavu rovno z Angela. Keď nestíham a večer okolo 18,30 si dám 500 ml, tak obyčajne už nemám chuť nič jesť. Myslela som, že mám porúchané trávenie \":)\" .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 10:12 am 
Offline

Registrován: ned dub 18, 2010 10:00 pm
Příspěvky: 43
Tak mi přišel Hurom (Oscar 930 Pro). A jsem spokojen. Výtěžnost obrovská a rychlost nevídaná. Fakt, myslím, že nic tak rychle a pohodlně neodšťavňuje. Celé mrkve, jablka a podobné si bere sám, jediné, čemu je potřeba trošku pomoci dolů, je zelí a tráva. Svou přítelkyni jsem přesvědčil o správnosti nákupu 100% pure banánovou zmrzkou. \":)\" Vlákniny je poměrně dost, ale řeším to přefiltrováním skrz sítko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 11:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Salix píše:
Tak mi přišel Hurom (Oscar 930 Pro). A jsem spokojen. Výtěžnost obrovská a rychlost nevídaná. Fakt, myslím, že nic tak rychle a pohodlně neodšťavňuje. Celé mrkve, jablka a podobné si bere sám, jediné, čemu je potřeba trošku pomoci dolů, je zelí a tráva. Svou přítelkyni jsem přesvědčil o správnosti nákupu 100% pure banánovou zmrzkou. \":)\" Vlákniny je poměrně dost, ale řeším to přefiltrováním skrz sítko.

Tak to je pro ostatní váhající docela dobrá zpráva, protože pokud vím, tam je velice slušná cena.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 11:50 am 
Offline

Registrován: ned dub 18, 2010 10:00 pm
Příspěvky: 43
Jarda píše:
Tak to je pro ostatní váhající docela dobrá zpráva, protože pokud vím, tam je velice slušná cena.

Za Oscara 930 lehce přes 8 tisíc, Hurom je kolem desíti a Omega VRT se blíží k 12 K. Dle mých informací se tyto tři typy od sebe nijak výrazně neliší... Natrhal jsem dnes malou hrst pampelišek, trávy a kopřiv a dostal z toho takové množství šťávy, že jsem to skoro nevypil, takže zamýšlený účel plní na výbornou. (Jo a vláknina ze zeleného si ve sklenici sedne zhruba do minuty, pak je možno pomalu vypít bez ní.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 8:50 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Salix píše:
Tak mi přišel Hurom (Oscar 930 Pro). A jsem spokojen. Výtěžnost obrovská a rychlost nevídaná. Fakt, myslím, že nic tak rychle a pohodlně neodšťavňuje. Celé mrkve, jablka a podobné si bere sám, jediné, čemu je potřeba trošku pomoci dolů, je zelí a tráva. Svou přítelkyni jsem přesvědčil o správnosti nákupu 100% pure banánovou zmrzkou. \":)\" Vlákniny je poměrně dost, ale řeším to přefiltrováním skrz sítko.

Da se tento typ odstavnovace vyuzit i jako mixer-napr.cisteho praskoveho vit.C s rajcaty? Pokud spravne chapu tak pomalymi otackami dojde k odstaveni, a PO ziskani stavy do ni uz ve sklenici normalne pridam vit.C-takze mixovani neni nutne...ale proc potom pan Jarda mluvi jinde o mixovani? Jaky postup je tedy vhodny, aby se vit.C nedostal do zbytku drte?
Nechce se mi porizovat dalsi pristroj-mixer, nemame uz tak v kuchyni zadne misto...leda ten ponorny tycovy mixer, ale nevim zda by jim nedoslo k znehodnoceni stavy nebo pridaneho vit.C.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Da se tento typ odstavnovace vyuzit i jako mixer-napr.cisteho praskoveho vit.C s rajcaty? Pokud spravne chapu tak pomalymi otackami dojde k odstaveni, a PO ziskani stavy do ni uz ve sklenici normalne pridam vit.C-takze mixovani neni nutne...ale proc potom pan Jarda mluvi jinde o mixovani? Jaky postup je tedy vhodny, aby se vit.C nedostal do zbytku drte?
Nechce se mi porizovat dalsi pristroj-mixer, nemame uz tak v kuchyni zadne misto...leda ten ponorny tycovy mixer, ale nevim zda by jim nedoslo k znehodnoceni stavy nebo pridaneho vit.C.

Špatně jste mě pochopil, mixování není nutné. Do šťávy se dá vitamín C přirozeně pouze rozmíchat, třeba lžící, ale mixérem se doba rozmíchání zkrátí na pár vteřin, což považuji za výhodu, ale neznamená to, že bych kohokoliv nutil si kupovat nový mixér.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 26, 2010 9:13 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
vitamin C z DM drogerie sa rozpusta cca do 20 sekund. 1kg Vitaminu takto vychadza na 20€ co je myslim slusna cena+ super rozpustnost. Konkretne davam priblizne 3/4 kavovej lyzicky do 1 dcl stavy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 27, 2010 8:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
vitamin C z DM drogerie sa rozpusta cca do 20 sekund. 1kg Vitaminu takto vychadza na 20€ co je myslim slusna cena+ super rozpustnost. Konkretne davam priblizne 3/4 kavovej lyzicky do 1 dcl stavy.

Tak zde máte pravdu, jedná se o slušnou cenu a výbornou rozpustnost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2010 12:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte dub 13, 2010 8:22 am
Příspěvky: 16
Salix píše:
Tak mi přišel Hurom (Oscar 930 Pro). A jsem spokojen. Výtěžnost obrovská a rychlost nevídaná. Fakt, myslím, že nic tak rychle a pohodlně neodšťavňuje. Celé mrkve, jablka a podobné si bere sám, jediné, čemu je potřeba trošku pomoci dolů, je zelí a tráva. Svou přítelkyni jsem přesvědčil o správnosti nákupu 100% pure banánovou zmrzkou. \":)\" Vlákniny je poměrně dost, ale řeším to přefiltrováním skrz sítko.

Díval jsem se na video k modelu Oscar 930:
http://www.youtube.com/watch?v=XXTEPUggyuw
Překvapilo mne, že čištění se redukuje ma nalití čisté vody, přístroj údajně není nutno nijak demontovat a pracně ho v dřezu čistit nebo ho tam nechávat "odmočit" ...
Jarda píše:
Mnohem lepší je odšťavnit si ráno, pak naházet díly odšťavňovače do dřezu, napustit vodu a odejít. Po příchodu z práce je to celkem dobře odmočené a snadno se to opláchne.

... nebo večer použit pár mrkví na pročištění...

Jaké máte s čištěním praktické zkušenosti?
Má nějaké slabiny?
Dají se na něm zpacovávat ořechy?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2010 1:23 pm 
Offline

Registrován: ned dub 18, 2010 10:00 pm
Příspěvky: 43
Marco píše:
Díval jsem se na video k modelu Oscar 930:
http://www.youtube.com/watch?v=XXTEPUggyuw
Překvapilo mne, že čištění se redukuje ma nalití čisté vody, přístroj údajně není nutno nijak demontovat a pracně ho v dřezu čistit nebo ho tam nechávat "odmočit" ...
... nebo večer použit pár mrkví na pročištění...

Jaké máte s čištěním praktické zkušenosti?
Má nějaké slabiny?
Dají se na něm zpacovávat ořechy?

Čištění je sranda. Tou vodou se ale juicer "neumyje", jen je možné pokračovat jinou šťávou bez většího chuťového zabarvení. Samotné mytí trvá do dvou minut, pokud se s tím nepáráte. Navíc pokud odšťavňujeme třikrát denně, myjeme jen jednou - večer. Nejblbější místo je u vývodu pro odšťavenou drť, tam co je silikonová záslepka, ale dá se to vodou a přiloženým "šroubovákem" zvládnout (s grifem i velmi rychle). Ořechy - tam je to takové dvousečné - samozřejmě zpracuje, ale vzhledem k tomu, že nemá homogenizér, nevytvoří máslo. Jen drť a "šťávu", které se pak dají smíchat. Je to prostě čistě odšťavňovač, který umí nevýraznou trošku navíc. Zase ale v tom odšťavňování se mu co do rychlosti a snadné obsluhy (gravitace) máloco vyrovná. Mimochodem tu pěchovací paličku jsem použil jen jednou, když jsem tam cpal jetel a kopřivy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2010 2:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte dub 13, 2010 8:22 am
Příspěvky: 16
Salix píše:
Čištění je sranda. Tou vodou se ale juicer "neumyje", jen je možné pokračovat jinou šťávou bez většího chuťového zabarvení. Samotné mytí trvá do dvou minut, pokud se s tím nepáráte. Navíc pokud odšťavňujeme třikrát denně, myjeme jen jednou - večer. Nejblbější místo je u vývodu pro odšťavenou drť, tam co je silikonová záslepka, ale dá se to vodou a přiloženým "šroubovákem" zvládnout (s grifem i velmi rychle). Ořechy - tam je to takové dvousečné - samozřejmě zpracuje, ale vzhledem k tomu, že nemá homogenizér, nevytvoří máslo. Jen drť a "šťávu", které se pak dají smíchat. Je to prostě čistě odšťavňovač, který umí nevýraznou trošku navíc. Zase ale v tom odšťavňování se mu co do rychlosti a snadné obsluhy (gravitace) máloco vyrovná. Mimochodem tu pěchovací paličku jsem použil jen jednou, když jsem tam cpal jetel a kopřivy.

Škoda, vypadalo to jako bezúdržbové zařízení. Dvě minuty se ale akceptovat dají. Je to rozdíl při použití různých materiálů nebo je to jedno a vždy jsou to plus mínus 2 minuty?
Další plusem je, že pravděpodobně zabírá málo místa.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 31, 2010 2:38 pm 
Offline

Registrován: ned dub 18, 2010 10:00 pm
Příspěvky: 43
Marco píše:
Škoda, vypadalo to jako bezúdržbové zařízení. Dvě minuty se ale akceptovat dají. Je to rozdíl při použití různých materiálů nebo je to jedno a vždy jsou to plus mínus 2 minuty? Další plusem je, že pravděpodobně zabírá málo místa.

U ořechů, které jsou olejnaté, je to trochu delší, protože mastnější, ale to bude vždycky u všeho. Zabírá opravdu velmi málo místa. I díky nádobám, které ho obejmou. S horizontálním juicerem nerrovnatelné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 03, 2010 9:04 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 7:11 am
Příspěvky: 3
Bydliště: Kladno t. 778498017
Zdravím a k výběru odšťavňovačů doporučuji http://www.eujuicers.cz


Naposledy upravil championbio dne sob led 04, 2020 11:53 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz