Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 9:46 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
Jarda píše:
Aloe vera obecně je produkt nepřirozený pro naše klimatické pásmo, já ho tedy nikomu nedoporučuji a pokud vůbec, tak nezpracovaný čerstvě utržený list z doma pěstované rostliny, kde je celkem zaručeno, že nejde o produkt zamořený plísní, což bývá docela pravidlem u těch dodávaných produktů. Další aspekt je dost nesmyslná cena a výsledný efekt je za tu cenu dost sporadický, čili já bych vsadil na naše rostliny, které najdete na každém příkopě a zdarma. On vám totiž možná lepší účinky poskytne, zde mnou popisovaný zelený nápoj a kromě času nevynaložíte ani vorla.

Přiznám se že Vámi doporučovaný zelený nápoj jsem ještě nezkoušel, ale soudě podle reakcí na něj a Vámi popisovaných účinků není na co čekat.
Píšete že se jedná o produkt nepřirozený pro naše klimatické pásmo. Jak moc jsou tedy přirozené tropické plody jako například banány, ananas, pomeranče a mnoho dalšího. Nepochybuji o jejich účincích. Jsou jednak velice chutné a dělám z nich i poměrně velké množství šťáv, ale ta přirozenost pro naše klimatické podmínky mi sem u těchto tropických plodů tedy nějak nepasuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 11:08 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, keď si odšťavujem kaputu...stačí ju narezať, potom vymočiť pár sekúnd (ručne "plákať") vo vode, nechať odkvapkať cez sitko, a je to pripravené na odšťavovanie ? Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
Přiznám se že Vámi doporučovaný zelený nápoj jsem ještě nezkoušel, ale soudě podle reakcí na něj a Vámi popisovaných účinků není na co čekat.
Píšete že se jedná o produkt nepřirozený pro naše klimatické pásmo. Jak moc jsou tedy přirozené tropické plody jako například banány, ananas, pomeranče a mnoho dalšího. Nepochybuji o jejich účincích. Jsou jednak velice chutné a dělám z nich i poměrně velké množství šťáv, ale ta přirozenost pro naše klimatické podmínky mi sem u těchto tropických plodů tedy nějak nepasuje.

To máte pravdu moc to nepasuje, ale je tam zásadní rozdíl a to, že vidíte, zda plesnivé jsou, nebo nejsou a to je opravdu podstatné. Jinak ani já jich nedoporučuji jíst nosnou část denního stravovacího objemu, ale pouze jako doplněk, což celkem nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 10:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, keď si odšťavujem kaputu...stačí ju narezať, potom vymočiť pár sekúnd (ručne "plákať") vo vode, nechať odkvapkať cez sitko, a je to pripravené na odšťavovanie ? Ďakujem za odpoveď.

Zelí já osobně ani nemáčím ve vodě, pouze sloupnu horní list a odšťavňuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 12:04 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
Jarda píše:
To máte pravdu moc to nepasuje, ale je tam zásadní rozdíl a to, že vidíte, zda plesnivé jsou, nebo nejsou a to je opravdu podstatné. Jinak ani já jich nedoporučuji jíst nosnou část denního stravovacího objemu, ale pouze jako doplněk, což celkem nevadí.

Konkrétně produkt na který jsem Vám ale zaslal link, se může chlubit označením Kosher, což zase hovoří pro jeho obhajobu. Myslím že to není označení které by se udělovalo z dlouhé chvíle. Ale opravte mne pokud se pletu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 12:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
Konkrétně produkt na který jsem Vám ale zaslal link, se může chlubit označením Kosher, což zase hovoří pro jeho obhajobu. Myslím že to není označení které by se udělovalo z dlouhé chvíle. Ale opravte mne pokud se pletu.

Ne, to se určitě nemýlíte, toto označení si příslušníci nadkasty vymiňují pro kvalitní potraviny, což by vám mohlo dát za pravdu. Nakonec já vás od jeho konzumace nemíním odrazovat, pokud tomu věříte a chcete za to ty peníze vynakládat, tak proč ne, ale moje argumentace je snad jasná. Já osobně nevěřím žádnému označení, ani doporučení, ale věřím tomu co vidím, nebo vím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 1:43 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 7:53 pm
Příspěvky: 49
Chcel by som sa spytat ci sa pri sucasnom sposobe pestovania zeleniny, ovocia a pri sucasnom stave pody oplati ich odstavovat. Ci ta stava ma dake dostatocne mnozstvo vitaminov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 3:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
john26 píše:
Chcel by som sa spytat ci sa pri sucasnom sposobe pestovania zeleniny, ovocia a pri sucasnom stave pody oplati ich odstavovat. Ci ta stava ma dake dostatocne mnozstvo vitaminov.

Určitě jich tam je daleko více, než v uzeném vepřovém kolenu, ale pokud to srovnáte z bylinou z přírody, tak pak je jich tam opravdu málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 10:29 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
Dobrý den, nikde jsem se nedočetl o šťávě z kiwi. Na co má dobré účinky, s čím jí míchat či nemíchat, zda-li je nějaké omezené množství kolik se jí dá bezpečně pít atd. Ani u N.Walkera jsem nic nenašel.
Můžete to malinko rozvézt Jardo.
Děkuji předem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 10:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
Dobrý den, nikde jsem se nedočetl o šťávě z kiwi. Na co má dobré účinky, s čím jí míchat či nemíchat, zda-li je nějaké omezené množství kolik se jí dá bezpečně pít atd. Ani u N.Walkera jsem nic nenašel.
Můžete to malinko rozvézt Jardo.
Děkuji předem

Tak vyrábět určit jde a zdravá je, ovšem mě se zdá jako produkt nesmyslně drahá a sám ji nevyrábím. Obsahuje celkem velké množství vitamínů, hlavně vitamínu C a příznivě ovlivňuje krvetvorbu. Míchat se dá celkem do veškerého ovoce a omezení nejsou žádná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 2:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Honza28 píše:
Dobrý den, nikde jsem se nedočetl o šťávě z kiwi. Na co má dobré účinky, s čím jí míchat či nemíchat, zda-li je nějaké omezené množství kolik se jí dá bezpečně pít atd. Ani u N.Walkera jsem nic nenašel.
Můžete to malinko rozvézt Jardo.
Děkuji předem

S kiwi mám rovankú skúsenosť ako píšu tu: Marnou snahou a také zbytečným plýtváním je často odšťavňování velmi zralých, změklých a "kašovitých" plodů. Typickým příkladem je banán, ze kterého spolehlivě vyrobíte pyré, kašičku nebo pastu, ale jen stěží vám někdy poteče jako jablečný fresh. Rada v případě takových surovin (např. velmi zralé až "máslovité" broskve a meruňky, přezrálá až moučná jablka, kiwi apod.) zní prostě: Raději mixovat celé plody ve šťávě z jiného ovoce. Mixované nápoje navíc výrazně rozšíří paletu chutí a možnosti kombinací jednotlivých druhů včetně mraženého ovoce na přípravu osvěžujících chladných drinků. (V případě kiwi a banánu je nutné počítat s tím, že mixovaný nápoj, který déle "stojí" nebo se skladuje, postupně hořkne a kiwi - zvláště nevyzrálé - někomu navíc "drhne" v krku. Ostatně tak jako v případě všech čerstvých šťáv a mixovaných drinků je nejvhodnější a nejzdravější vypít je bezprostředně po jejich připravení.
Zrelé kiwi, dobre umyté, aj so šupkou prihadzujem k tvrdším a šťavnatejším plodom, výsledok má potom veľmi dobrú chuť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 2:21 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Prosím, máma je cukrovkářka 2.typu (prášky-metfirex a diaprel mr). Je silně překyselená. Snažím se jí přesvědčit, aby pila ovocné a zeleninové šťávy. Má jen obavu, pokud by vypila denně např. 1/2 litru ovocné a 1/2 zeleninové šťávy, že jí bude stoupat cukr. Já myslím, že je to obava zbytečná... Ale radši se ptám. Děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 3:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Prosím, máma je cukrovkářka 2.typu (prášky-metfirex a diaprel mr). Je silně překyselená. Snažím se jí přesvědčit, aby pila ovocné a zeleninové šťávy. Má jen obavu, pokud by vypila denně např. 1/2 litru ovocné a 1/2 zeleninové šťávy, že jí bude stoupat cukr. Já myslím, že je to obava zbytečná... Ale radši se ptám. Děkuju.

Po zeleninové šťávě je to dost nepravděpodobné a také po šťávách z kyselých druhů ovoce patrně problém nebude, ovšem u nějakých vyloženě sladkých, to by problém nastat mohl, ty bych zařadil, až po nějaké době a důkladném pomalém prozkoušení. Jako první bych z ovocných šťáv vyzkoušel grepovou, která je silně zásadotvorná a cukrů obsahuje opravdu málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte pro 07, 2010 4:15 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Při ovocné štávě 0,5L (jablka, grepy, citrony, kiwi, ananas, mandarinka, pomeranč, zázvor) ráno na lačno mám poslední dobou hodně řidkou stolici, prakticky pár minut po té štávě mne to hned prožene na záchod. Může to způsobovat kvasinka? Nebo to může způsobovat více druhů ovoce najednou ve štávě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte pro 07, 2010 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Při ovocné štávě 0,5L (jablka, grepy, citrony, kiwi, ananas, mandarinka, pomeranč, zázvor) ráno na lačno mám poslední dobou hodně řidkou stolici, prakticky pár minut po té štávě mne to hned prožene na záchod. Může to způsobovat kvasinka? Nebo to může způsobovat více druhů ovoce najednou ve štávě?

Obě varianty jsou možné a určitě není vhodné dělat složité varianty šťáv složené z mnoha druhů. Blbě se pak dá vysledovat, co vlastně je špatně a podle mého názoru jsou dva, maximálně tři druhy šťávy až dost. Složitá směs se chová většinou nevyzpytatelně, jak z pohledu kvašení, tak z hlediska pojímavosti, čili asi zjednodušit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz