Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 3:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř led 19, 2011 10:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, mohol by som si urobiť mrkvovo-zelerovo-kapustovú šťavu a do nej v odšťavovači "Hurom" urobiť orechovú kašu z lieskových orechov (ktoré predtým vykvasím, aby sa neutralizoval enhybítor enzýmu trypsínu) a spolu to zmiešať a popíjať to pol hodinku ? Je taká kombinácia o.k. ? Orechov dám podstatne dosť... a drž čo ostane, tú pochrúmem.
Samozrejme, orechy by som v odšťavovači spracoval zvlášť, aby ich vláknina neskončila ako odpad roztrúsená s vlákninou zeleniny...
Nemal by s tým byť problém ? Ďakujem za odpoveď.

Kombinace je to sice správná, ale jak se ta výsledná směs bude trávit, to opravdu netuším. Podle mého názoru ovšem může docházet k průjmu, ale musíte si to vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 8:16 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
chcela by som rano zacinat den so stavami namiesto vody, no na toto si potrebujem pripravit ovocie vecer predtym, lebo rano nestiham, vadilo by nejako, keby som si pripravila osupane citrusy + len umyte jablka a podobne, ocistena mrkva, vsetko ocistene iba nenakrajane, do misy do chladnicky a rano uz len stavila? ide mi teda hlavne o tie citrusy, ci to bez tej supky nejako straca na kvalite.
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
chcela by som rano zacinat den so stavami namiesto vody, no na toto si potrebujem pripravit ovocie vecer predtym, lebo rano nestiham, vadilo by nejako, keby som si pripravila osupane citrusy + len umyte jablka a podobne, ocistena mrkva, vsetko ocistene iba nenakrajane, do misy do chladnicky a rano uz len stavila? ide mi teda hlavne o tie citrusy, ci to bez tej supky nejako straca na kvalite.
dakujem.

Moc dobrý nápad to není, protože za 15 minut zoxiduje prakticky všechno, čili já bych to nedoporučoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv úno 10, 2011 12:48 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Moc dobrý nápad to není, protože za 15 minut zoxiduje prakticky všechno, čili já bych to nedoporučoval.

tak tie citrusy nejako postiham rano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: řepa s citronem
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 10:20 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Dobrý den!
Mám tip na dobrou šťávu,četl jsem o ní v nějaké Malachově knize že je dobrá na játra.Je to šťáva z červené řepy a citronů.Většinou dám na jednu řepu 3 citrony.Je to neuvěřitelně dobré.Něco jako šťáva z kyselého rybízu ale na druhou stranu je to kombinace ovoce a zeleniny.No problémy mě to nedělá takže asi ok.Co si o tom myslíte?

je koukám že jsem to dal jako nové téma.Pane Jardo přesuňte to prosím do ovozel šťáv díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: řepa s citronem
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 10:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Dobrý den!
Mám tip na dobrou šťávu,četl jsem o ní v nějaké Malachově knize že je dobrá na játra.Je to šťáva z červené řepy a citronů.Většinou dám na jednu řepu 3 citrony.Je to neuvěřitelně dobré.Něco jako šťáva z kyselého rybízu ale na druhou stranu je to kombinace ovoce a zeleniny.No problémy mě to nedělá takže asi ok.Co si o tom myslíte?

je koukám že jsem to dal jako nové téma.Pane Jardo přesuňte to prosím do ovozel šťáv díky!

Tak Malachov je opravdu kapacita a jeho nápady jsou určitě dobré, nicméně tuto kombinaci sám také někdy používám a dá se určitě doporučit. Oba komponenty samostatně játrům velice pomáhají a v té směsi mají mnohem vyšší účinek, čili určitě ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 11:39 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Dobry den Jarda, rada by som vedela, ci to neprehanma s mojou kombinaciou zeleninovej stavy.
takmer denne stavim:
jedna cvikla, asi tretina (pol) uhorky, zemiak, mala cierna redkev, niekedy k tomu cibula, niekedy mala mrkva.
je to dokopy asi 4dl stavy. je takato kombinacia vhodna pit denne?
pytam sa hlavne kvoli tej ciernej redvicke a cvikle.
nerobi mi to ziadne tazkosti.
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 12:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Dobry den Jarda, rada by som vedela, ci to neprehanma s mojou kombinaciou zeleninovej stavy.
takmer denne stavim:
jedna cvikla, asi tretina (pol) uhorky, zemiak, mala cierna redkev, niekedy k tomu cibula, niekedy mala mrkva.
je to dokopy asi 4dl stavy. je takato kombinacia vhodna pit denne?
pytam sa hlavne kvoli tej ciernej redvicke a cvikle.
nerobi mi to ziadne tazkosti.
dakujem.

Tam nevidím problém a dalo by se toho asi vypít i daleko více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 11:43 am 
Offline

Registrován: sob úno 26, 2011 11:30 am
Příspěvky: 2
Dobrý den,
docela nedávno jsme zakoupili odšťavovač, tak teprve začínáme.... Chci se vás zeptat - vzhledem k docela velké zásobě kysaného zelí by mě zajímalo, zda jde i toto zelí odšťavňovat (nebo je lepší ho sníst vcelku),a zda má stejné účinky jako odšťavená hlávka zelí.... Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 1:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
kvetinka píše:
Dobrý den,
docela nedávno jsme zakoupili odšťavovač, tak teprve začínáme.... Chci se vás zeptat - vzhledem k docela velké zásobě kysaného zelí by mě zajímalo, zda jde i toto zelí odšťavňovat (nebo je lepší ho sníst vcelku),a zda má stejné účinky jako odšťavená hlávka zelí.... Děkuji za odpověď

Tak určitě to jde a šťáva je v malém množství zdravá, nicméně patrně bude dost projímavá a ve větším množství ji asi pít nepůjde. Účinky má ovšem dost jiné, než čerstvá šťáva ze zelí, to se srovnávat nedá, ale zdravá je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 1:50 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Dr. Norman W. Walker mal nato iný názor a považuje šťávu z kyslej kapusty za nezdravú lebo tá šťáva je pre sliznice veľmi škodlivé a pôsobí negatívne na kožu, ktorá po čase zdrsnie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Dr. Norman W. Walker mal nato iný názor a považuje šťávu z kyslej kapusty za nezdravú lebo tá šťáva je pre sliznice veľmi škodlivé a pôsobí negatívne na kožu, ktorá po čase zdrsnie.

No to je sice pravda, ale zase velice dobře vyladí střevní bakterie a já bych ji tedy zase tak strašně škodlivou neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 12:14 pm 
Offline

Registrován: sob úno 26, 2011 11:30 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, děkuji za odpověď. Ještě se chci zeptat - po vypití cca 0,5l zeleninové šťávy dostanu obrovskou žízeň (po ovocné nikoliv). To je normální stav a nemám si toho všímat nebo je něco špatně? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2011 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
kvetinka píše:
Dobrý den, děkuji za odpověď. Ještě se chci zeptat - po vypití cca 0,5l zeleninové šťávy dostanu obrovskou žízeň (po ovocné nikoliv). To je normální stav a nemám si toho všímat nebo je něco špatně? Děkuji

Normální to asi není, ale nic divného bych v tom také nehledal, prostě se napijte znovu, nebo ji vyzkoušejte trochu zředit vodou a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 6:58 pm 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 10:19 pm
Příspěvky: 22
Dobrý deň,pán Jarda chcem sa Vás opýtať aký máte názor na uchovávanie zeleninovej šťavy v nerezovej termoske. Ja si večer urobím šťavu,naplním termosku až do vrchu a uskladním v chladničke, na druhý deň si ju vezmem do práce , dám do chladničky a vypijem pred dvanástou.Som tu na fóre nová, takže sa stále učím, až dnes som si prečítala že do šťavy môžem pridať Céčko.
Ešte sa Vám chcem poďakovať a vyjadriť obdiv k tomu čo tu pre ľudí robíte,oceňujem aj váš zmysel pre humor, odkedy som objavila tieto stránky trávim pri nich všetok svoj voľný čas.Ďakujem!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz