Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 5:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
Tak jsem dnes rano dal asi deci stavy z cervene repy a po chvili se mi zaclo delat zle. Neustal jsem to a stava sla ven. Myslim, ze jsem v tom citil zluc, jedna vlna byla horka. Ted tu sedim a nevim, co to melo znamenat. Rano jsem se necitil nijak divne nebo rozdilne proti jinym dnum.
Vcera jsem mel po delsi dobe dve piva ale spatne mi nebylo ani vecer ani rano. Stavu jsem nepil nalacno. Mel jsem po probuzeni sklenici vody a potom trochu odvaru z kotvicniku, tak leda ze by tam nejaka reakce?

No aby toho nebylo malo, tak, prestoze pry mam ledviny v naprostem poradku, jsem ted mel cervenou moc. Predpokladam barvivo z toho zbytku repy, ktera zustala po zvraceni v zaludku.

Tak červená řepa je mocný čistič a jak vidíte, tak čistí opravdu dobře. Každopádně s ní není sranda a pokud jste ji dosud neužíval, tak musíte velice pomalu a to uvedené množství je již docela dost. Já jí sice piji klidně i půl litru, ale to si každý opravdu dovolit nemůže. Jinak ty ledviny nebudou nic moc a střeva taky, ale pokud ji budete pít pravidelně, tak se to srovná a na ty střeva bude potřeba zinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 10:52 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Repu jsem prave uz mel, takze me to docela prekvapilo. Slo to prakticky hned ven, ani nevim jestli se to do strev dostalo. Ty ledviny jsem ale necekal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 7:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
Repu jsem prave uz mel, takze me to docela prekvapilo. Slo to prakticky hned ven, ani nevim jestli se to do strev dostalo. Ty ledviny jsem ale necekal.

Dejte nějakou dobu větší dávky zinku, případně i křemíku a tu řepu pravidelně a ono se to zase porovná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 9:40 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Ten kremik jak dodavat? Piju stavu z okurek, mam od Vas bily jil, ale ten jsem si daval jen zevne, a obcas davam na noc Sanogel.

Nacetl jsem si ted neco o zinku a zjistil, ze nejlepsi je chlorid zinecnaty ovsem bez vybaveni a potrebnych znalosti je to spis nebezpecne (muj pripad) a tez je treba dodavat med aby se zinek vstrebaval.
Mam tedy radeji sehnat neco v lekarne respektive na netu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 2:56 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
sokol píše:
Ten kremik jak dodavat? Piju stavu z okurek, mam od Vas bily jil, ale ten jsem si daval jen zevne, a obcas davam na noc Sanogel.

Nacetl jsem si ted neco o zinku a zjistil, ze nejlepsi je chlorid zinecnaty ovsem bez vybaveni a potrebnych znalosti je to spis nebezpecne (muj pripad) a tez je treba dodavat med aby se zinek vstrebaval.
Mam tedy radeji sehnat neco v lekarne respektive na netu?

Med sa nedodava preto, aby sa zinok vstrebal, ale preto, ze vacsie davky zinku znizuju vstrebatelnost medi, ktora sa postupne dostava do deficitu. Nad 30mg Zinku denne uz treba mierne zvysit prijem medi, a nad 60mg zinku treba uz dodavat plnu doporucenu davku, teda 2mg, inak vznikne casom deficit medi.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned kvě 15, 2011 8:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
Ten kremik jak dodavat? Piju stavu z okurek, mam od Vas bily jil, ale ten jsem si daval jen zevne, a obcas davam na noc Sanogel.

Nacetl jsem si ted neco o zinku a zjistil, ze nejlepsi je chlorid zinecnaty ovsem bez vybaveni a potrebnych znalosti je to spis nebezpecne (muj pripad) a tez je treba dodavat med aby se zinek vstrebaval.
Mam tedy radeji sehnat neco v lekarne respektive na netu?

Bílý jíl se běžně jí, nebo pije v roztoku, ten nemusíte dávat pouze na kůži. Jinak člen Xion vám to píše v zásadě správně a ohledně těch chloridů se podívejte do soukromé zprávy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 4:29 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Měl bych dotaz jestli je lepší šťávy ředit vodou nebo je pít tak jak se vylisují.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 11:43 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
RaDu píše:
Měl bych dotaz jestli je lepší šťávy ředit vodou nebo je pít tak jak se vylisují.

Najlepšie vobec neriedit, riedit iba v prípade, že Vám dojde ovocie alebo zelenina.
Riedil by som to vodou z RO v max pomere 1:1.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob kvě 21, 2011 7:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Měl bych dotaz jestli je lepší šťávy ředit vodou nebo je pít tak jak se vylisují.

Jak píše člen Mat11 nejlepší je vůbec neředit a spotřebovat ihned po lisování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned čer 05, 2011 8:25 am 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Tak jsem ze zvědavosti chtěl vyzkoušet svoje ledviny a játra po správné stravě a různých detox metod, OJ,néti,šánka,der koupel, atd
strava ovozel,kefir,oříšky,sem tam nějakej syrečky \":D\", sirná patlanina

udělal jsem si něco přes 500 ml štávy z červené řepy, jednu okurku k tomu a tri mensi mrkvicky kvuli chuti protoze samotna řepa je štiplavá.
(tuto směs jsem vypil naráz)

no výsledek byl, že jsem neměl vůbec zbarvenou moč ani do růžova prostě paráda, pak jsem čekal jak jsou na tom játra a počkal si na ranní stolici.
Výsledek byl že žádná červená nebyla vidět ale černá z toho usuzuji, že už mi játra pracují o mnoho lépe... dřív stačilo i 3 dcl a červená byla ve stolici a moč narůžovělá.... nevim jestli to je nějakej průkaznej test ale myslim si, že červená řepa (i když byla smíchaná s okurkou a mrkví) je silnej čistič a indikátor toho jak jsou na tom naše orgány...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned čer 05, 2011 8:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Tak jsem ze zvědavosti chtěl vyzkoušet svoje ledviny a játra po správné stravě a různých detox metod, OJ,néti,šánka,der koupel, atd
strava ovozel,kefir,oříšky,sem tam nějakej syrečky \":D\", sirná patlanina

udělal jsem si něco přes 500 ml štávy z červené řepy, jednu okurku k tomu a tri mensi mrkvicky kvuli chuti protoze samotna řepa je štiplavá.
(tuto směs jsem vypil naráz)

no výsledek byl, že jsem neměl vůbec zbarvenou moč ani do růžova prostě paráda, pak jsem čekal jak jsou na tom játra a počkal si na ranní stolici.
Výsledek byl že žádná červená nebyla vidět ale černá z toho usuzuji, že už mi játra pracují o mnoho lépe... dřív stačilo i 3 dcl a červená byla ve stolici a moč narůžovělá.... nevim jestli to je nějakej průkaznej test ale myslim si, že červená řepa (i když byla smíchaná s okurkou a mrkví) je silnej čistič a indikátor toho jak jsou na tom naše orgány...

Jde o celkem průkazný test stavu ledvin a jater, čili pokud vám to funguje, tak buďte rád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát čer 24, 2011 6:07 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Zdravim!
Nějak na mne dolehla krize tak musim šetřit kde se dá a musim zmenšit svoje výdaje za ovozel.Tak jezdim denně na třešně,kupuju jen ovozel v akci(banány v kauflandu za 10 \":D\" ),odšťavňuju vojtěšku a začal jsem si z pole vozit řepu cukrovku a odšťavňovat ji.Je chuťově neutrálně nasládlá takže mi nevadí a neprojímá mě jak jste mi někdy na podzim upozorňoval,kombinace jsem zatím zkoušel jen s jablkovou šťávou.Myslíte že když ji budu používat celou sezonu že si nemohu nějak uškodit?Přece jen se z ní dělá cukr.Měl jsem v úmyslu ji přidávat do ostatních šťáv zhruba v polovičním poměru,tím bych výrazně ušetřil za kupovaný ovozel.
Ještě mě napadlo jestli by se tam dal odšťavnit i řepný list abych tím zvíšil biologockou hodnotu aspoň o chlorofil,nevíte jestli je jedlý?A ještě otázka k melounové slupce-když z ní ořežu všechno červené dá se pak šťáva použít jako okurková a mohu k ní něco přidat(mrkev,řepu atd..) nebo raději ne?
Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát čer 24, 2011 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Zdravim!
Nějak na mne dolehla krize tak musim šetřit kde se dá a musim zmenšit svoje výdaje za ovozel.Tak jezdim denně na třešně,kupuju jen ovozel v akci(banány v kauflandu za 10 \":D\" ),odšťavňuju vojtěšku a začal jsem si z pole vozit řepu cukrovku a odšťavňovat ji.Je chuťově neutrálně nasládlá takže mi nevadí a neprojímá mě jak jste mi někdy na podzim upozorňoval,kombinace jsem zatím zkoušel jen s jablkovou šťávou.Myslíte že když ji budu používat celou sezonu že si nemohu nějak uškodit?Přece jen se z ní dělá cukr.Měl jsem v úmyslu ji přidávat do ostatních šťáv zhruba v polovičním poměru,tím bych výrazně ušetřil za kupovaný ovozel.
Ještě mě napadlo jestli by se tam dal odšťavnit i řepný list abych tím zvíšil biologockou hodnotu aspoň o chlorofil,nevíte jestli je jedlý?A ještě otázka k melounové slupce-když z ní ořežu všechno červené dá se pak šťáva použít jako okurková a mohu k ní něco přidat(mrkev,řepu atd..) nebo raději ne?
Děkuji!

Na té řípě není nic špatného, akorát se po ní většina lidí podělá, čili pokud ji snášíte, tak v tom nevidím problém, ona má toho cukru relativně malé procento a ještě ne v té škodlivé formě. Ten problém vlastně vzniká až po uvaření v cukrovarnickém procesu. Zda ustojíte bez průjmu polovinu řepné šťávy, to nevím, mě se to zdá dost. Jinak ty listy zvířata žerou, což vám potvrdí i zemědělci, čili ani v tom by problém být neměl, ale chuťově to nebude asi nic moc. Ten meloun bude pořád meloun, ovšem s mrkví to půjde určitě, ale jinak bych ho s ničím raději nemíchal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 9:56 pm 
Offline

Registrován: pon led 17, 2011 1:20 pm
Příspěvky: 34
Zdravím
Chci ze zeptat na ovocné štávy . a to nejen těch kteří vlastní odštavnovače . Ted´ když je spousta rybízu angreštu a jiného ovoce které dozrává , dá se do zásoby nějak dobře uchovat štávu třeba z angreštu rybízu , jablek ? popřípadě nějaké nejvhodnější recepty na zpracování tohoto ovoce? a jaké kombinace ovocných štav jsou nejlepší?
Vím že nejlepší konzumace je ale za čerstva . dík za odpovědi a rady .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 10:54 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Ja mám namrazené litre ovocnej stavy, zacnem ceresnami a koncím slivkami. Kedze sa mi to mnozstvo nezmesti do vlastnej mraznicky mám to po kamarádkach porozhadzované. Odstavym a v pet flaskách zamrazím. Marhulová je hustá tak to jeme lyzickou a vonku snezí


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz