Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 9:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 8:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
S čím môžem kombinovať uhorkovú šťavu, aby chutila dieťaťu? Mrkvovú dcérka nemá tiež veľmi rada. Je možné uhorkovú miešať aj s nejakým ovocím?

Tak ovoce asi moc ne, spíš nějaké ořechové mléko, pokud jí to bude chutnat, nebo tam dejte Sladík, případně xylitol, což děti berou celkem ochotně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
playaa píše:
Tak v poslední době často dělám mrkev+okurku, až tento týden jsem tam jednou poprvé zkušebně přidal i svazek ředkviček a opakovaná návštěva wc s průjmem na sebe nenechala dlouho čekat, což se mi po šťávě ještě nestalo, nicméně zas o zkušenost víc \":wink:\"

Jinak jsem náhodou narazil na zajímavého borce, jmenuje se Jay Kordich a je to jakýsi pokračovatel Normana Walkera, jež byl kdysi jeho mentorem. Kdysi překonal závažnou nemoc prý díky šťávám. Tomu člověku je přes 88 let a objevoval se a stále objevuje v nějakých TV pořadech, kde propaguje čerstvé šťávy. Má to takový typicky americký nádech ale pokud se podíváme na jeho věk a vitalitu jaká z něj číší, a která mi přijde autentická tak pak klobouk dolů.

Zde jsou nějaká videa s ním přímo v akci (v angličtině):

šťáva ze zelí, mrkve, celeru
http://youtu.be/OBuIiviFH2Q

pravý pomerančový džus
http://youtu.be/X9GZxsfZ0LY

odšťavňování melounu
http://youtu.be/xLadLL-2LHA

"nakopávač" jater
http://youtu.be/y9qZ5nJjZDQ

Na ty roky je fakt dobrej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned dub 08, 2012 5:18 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Takže pít zvlášť ovocné a zeleninové. Je i tam nějaká škodlivá kombinace?
Na začátku, pokud nemá člověk zažívací potíže, může pít člověk i přes litr neředěné štávy denně? Kromě např řepy. Nebo i tak je potřeba je ředit vodou, případně omezovat množství?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2012 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Takže pít zvlášť ovocné a zeleninové. Je i tam nějaká škodlivá kombinace?
Na začátku, pokud nemá člověk zažívací potíže, může pít člověk i přes litr neředěné štávy denně? Kromě např řepy. Nebo i tak je potřeba je ředit vodou, případně omezovat množství?

Přímo škodlivá, to netuším, spíše vás to parádně nafoukne, jak makají kvasinky. Pít se dá co vyhovuje, nejsou konkrétní omezení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 10:05 am 
Offline

Registrován: sob úno 04, 2012 8:18 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den. Dnes jsem si po několika měsících dělal jablečnou štávu kvůli očistě jater. Po vypití půl litru se dotavil značně svíravý až bolestivý pocit v oblasti žaludku. Po zapití vodou se to postupně zlepšovalo. Právě kvůli tomu jsem s pitím jablečné šťávy už dříve přestal. Co je v jablkách tak zásadního,že by to mohlo způsobovat takový bolesti? Přičemž když jím jablka celá,tak se takový pocit nedostaví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 4:14 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Mám podobný problém.Tiež by ma to zaujímalo.Veľmi nepríjemná bolesť žalúdka.Je síce pravda,že dodávam stále HCL a robím očistu žalúdka,pretože jej mám stále nedostatok.Neviem,či to môže spolu súvisieť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 4:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Nerazzurro píše:
Dobrý den. Dnes jsem si po několika měsících dělal jablečnou štávu kvůli očistě jater. Po vypití půl litru se dotavil značně svíravý až bolestivý pocit v oblasti žaludku. Po zapití vodou se to postupně zlepšovalo. Právě kvůli tomu jsem s pitím jablečné šťávy už dříve přestal. Co je v jablkách tak zásadního,že by to mohlo způsobovat takový bolesti? Přičemž když jím jablka celá,tak se takový pocit nedostaví.

Některá jablka obsahují zvýšený podíl ovocných kyselin a ty mohou ve větším množství žaludek dost dráždit a vyvolávat průjmy, ale neplatí to pro všechny druhy, také jejich koncentrace ve šťávě je ještě vyšší, čili i ze může být potíž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv kvě 10, 2012 11:37 am 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2011 9:11 pm
Příspěvky: 24
Mám tip na výborný osvěžující nápoj: prohnat Angelem pár snítek máty a kousek syrového zázvoru a šťávu naředit 1,5 l vody. Dřív jsme tyhle ingredience nastrouhané nebo nakrájené nechali louhovat, ale s tímhle se to nedá srovnat. Sice prapodivná barva, ale má to skvělou chuť a ohromně to zvyšuje pH - během dvou hodin jsem skoro na osmičce, a to byla ke snídani vajíčka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
kos píše:
Mám tip na výborný osvěžující nápoj: prohnat Angelem pár snítek máty a kousek syrového zázvoru a šťávu naředit 1,5 l vody. Dřív jsme tyhle ingredience nastrouhané nebo nakrájené nechali louhovat, ale s tímhle se to nedá srovnat. Sice prapodivná barva, ale má to skvělou chuť a ohromně to zvyšuje pH - během dvou hodin jsem skoro na osmičce, a to byla ke snídani vajíčka.

Tak, to zní dobře, musím prubnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 7:47 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 46
V článku o hydrataci organismu mě zaujala zelná šťáva. Potřebuji sundat pár kilo, tak by mě zajímalo, co obsahuje tak zázračného, že se lze (podle článku) rychle zbavit otylosti. Je nějaké doporučené množství jako například u štávy z řepy nebo ji lze pít neomezeně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2012 7:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
V článku o hydrataci organismu mě zaujala zelná šťáva. Potřebuji sundat pár kilo, tak by mě zajímalo, co obsahuje tak zázračného, že se lze (podle článku) rychle zbavit otylosti. Je nějaké doporučené množství jako například u štávy z řepy nebo ji lze pít neomezeně?

Lze pít neomezeně a zázračného na ní je, že vás zbaví bordelu z těla = usazeného tuku, tím, že čistí krev a tělo pak hoří a ne doutná = prostě spalujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 10:58 am 
Offline

Registrován: ned srp 26, 2012 10:52 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, prosím Vás jaký máte názor na kupované šťávy, které prošly pasterizací?
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 1:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Pavel R. píše:
Dobrý den, prosím Vás jaký máte názor na kupované šťávy, které prošly pasterizací?
děkuji

Lepší než slazený limonády, ale podle mě to sou naprosto vyhozený peníze. Šťávy by se měly vypít čerstvý krátce po výrobě. Ideálně do čtvrt hodiny. Velmi rychle klesá jejich kvalita i bez pasterizace. Navíc se do nich v krabicích louhuje toxickej hliník.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 1:55 pm 
Offline

Registrován: ned srp 26, 2012 10:52 am
Příspěvky: 2
Já ted jsem hlavně kupoval ve skleněných lahvích ovocné i zeleniové šťávy. Posledních pět dnů mě nedělá dobře samotná voda, po které jdu hned zvracet. nevím nikdy se mi to nestávalo. Tak piji štávy, po kterých mě to nedělá pocit na zvracení. nevíte proč mi to voda dělá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř srp 29, 2012 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavel R. píše:
Dobrý den, prosím Vás jaký máte názor na kupované šťávy, které prošly pasterizací?
děkuji

Člen Xeelee vám to píše správně a mnoho prospěšného tam za ty prachy určitě není


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz