Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dobrý základ pro každý den :-)
PříspěvekNapsal: čtv pro 13, 2012 10:12 pm 
Offline

Registrován: pát lis 23, 2012 2:06 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Tak proč ne, ale u lidí s pomnoženou kvasinkou asi nic moc, je tam poměrně dost sacharidů a to pak nemusí u někoho dělat dobrotu i když pH bude zvyšovat určitě skvěle.

Děkuji za odpověď. Už jsem zjistila, že to nebude dělat dobrotu, když jsem se to snažila naordinovat svému synovi. Trpí na ekzémy a citron mu zrovna dobře nedělá, i přesto, že by měl mít záasadotvornou reakci v těle. Zatím zůstávám u šťávy mrkev, okurka, červená řepa a teď jsme na pár dní udělali pauzu a podávám ráno jenom mrkvovou šťávu.

Zdá se, že po vynechání kyselých jídel se stav velmi dobře upravuje, z čehož mám velkou radost.

Kvasinku má skoro každý, takže o to nemám péči, že by ji můj syn neměl. Ale spíš jde o to, udržet ji na uzdě. A každý asi musí přijít na to, co je pro něj dobré a co ne.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2012 12:18 am 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Vážený pane Zajíčku
rád bych se zeptal, zda li je normální,že po vypití čerstvé vylisované štávy z cibule,mě začne dost bolet břicho, dá se do mě zima a potím se, to trvá asi 10 min, pak mi je mnohem lépe. Jestli mi nemůže šťáva z cibule uškodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2012 9:00 am 
Offline

Registrován: pát lis 23, 2012 2:06 pm
Příspěvky: 7
Je možné, že pití každý den mrkvové šťávy způsobí po asi třech týdnech zbarvení stolice do oranžova? Synovi se to teď stalo a četla jsem v článcích na internetu, že je to možné. Co Vy na to, pane Zajíček? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte pro 18, 2012 3:27 pm 
Offline

Registrován: úte pro 04, 2012 11:30 am
Příspěvky: 10
chtěl jsem se optat v receptech i například v návodu u Angela se uvádí množství např mrkve v gramech - jedná se o množství zeleniny a nebo již hotové šťávy protože ty poměry jednotlivých složek by se pak dost rozcházely??

a nemáte někdo další typ kde najít další různé recepty šťáv krom Normana Walkera toho už mám vytištěného a prostudovaného říkal jsem si že by nemuselo být špatné přidat například kousek zázvoru ten je poměrně dost účinej coby čistidlo na tělo ale nikde jsem na to zda ano či ne nenarazil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte pro 18, 2012 11:53 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
rimar77 píše:
chtěl jsem se optat v receptech i například v návodu u Angela se uvádí množství např mrkve v gramech - jedná se o množství zeleniny a nebo již hotové šťávy protože ty poměry jednotlivých složek by se pak dost rozcházely??

a nemáte někdo další typ kde najít další různé recepty šťáv krom Normana Walkera toho už mám vytištěného a prostudovaného říkal jsem si že by nemuselo být špatné přidat například kousek zázvoru ten je poměrně dost účinej coby čistidlo na tělo ale nikde jsem na to zda ano či ne nenarazil

ja vždy pridavám zazvor do ovocnách štáv


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 8:01 am 
Offline

Registrován: úte pro 04, 2012 11:30 am
Příspěvky: 10
no tak jsem včera poprvé zkusil angela a zkusil různé zeleninky a ovoce a rozhodně jsem nadšenej, zkusil jsem i zázvor s mrkví a super jen musím ubrat množství toho zázvoru protože jsem to byl schopen pít jen já a pak jsem večer nemohl moc dobře usnout ::-) naakoupil jsem další druhy na ozkoušení tak jsem zvědavej jaké to bude chuťově.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 10:30 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
rimar77 píše:
no tak jsem včera poprvé zkusil angela a zkusil různé zeleninky a ovoce a rozhodně jsem nadšenej, zkusil jsem i zázvor s mrkví a super jen musím ubrat množství toho zázvoru protože jsem to byl schopen pít jen já a pak jsem večer nemohl moc dobře usnout ::-) naakoupil jsem další druhy na ozkoušení tak jsem zvědavej jaké to bude chuťově.

zázvoru se musí používat jen kousek není zdravé velké množství


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrý základ pro každý den :-)
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 2:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
janawa píše:
Děkuji za odpověď. Už jsem zjistila, že to nebude dělat dobrotu, když jsem se to snažila naordinovat svému synovi. Trpí na ekzémy a citron mu zrovna dobře nedělá, i přesto, že by měl mít záasadotvornou reakci v těle. Zatím zůstávám u šťávy mrkev, okurka, červená řepa a teď jsme na pár dní udělali pauzu a podávám ráno jenom mrkvovou šťávu.

Zdá se, že po vynechání kyselých jídel se stav velmi dobře upravuje, z čehož mám velkou radost.

Kvasinku má skoro každý, takže o to nemám péči, že by ji můj syn neměl. Ale spíš jde o to, udržet ji na uzdě. A každý asi musí přijít na to, co je pro něj dobré a co ne.
Díky

Trochu opravím, ne skoro každý, ale naprosto každý, tu máme proto aby nás na konci života rozebrala, prostě recyklace vadného stroje a hodně dobrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 2:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Vážený pane Zajíčku
rád bych se zeptal, zda li je normální,že po vypití čerstvé vylisované štávy z cibule,mě začne dost bolet břicho, dá se do mě zima a potím se, to trvá asi 10 min, pak mi je mnohem lépe. Jestli mi nemůže šťáva z cibule uškodit.

No nepíšete kolik ji vypijete, ale je to hodně silná káva a ne každý ji ve větším množství snese, ale asi by vám uškodit neměla i když kdo ví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 2:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
janawa píše:
Je možné, že pití každý den mrkvové šťávy způsobí po asi třech týdnech zbarvení stolice do oranžova? Synovi se to teď stalo a četla jsem v článcích na internetu, že je to možné. Co Vy na to, pane Zajíček? Děkuji

Tak nejen stolice, ale změní i barvu pokožky, to je dáno tím barvivem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 2:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
rimar77 píše:
chtěl jsem se optat v receptech i například v návodu u Angela se uvádí množství např mrkve v gramech - jedná se o množství zeleniny a nebo již hotové šťávy protože ty poměry jednotlivých složek by se pak dost rozcházely??

a nemáte někdo další typ kde najít další různé recepty šťáv krom Normana Walkera toho už mám vytištěného a prostudovaného říkal jsem si že by nemuselo být špatné přidat například kousek zázvoru ten je poměrně dost účinej coby čistidlo na tělo ale nikde jsem na to zda ano či ne nenarazil

Poměry berte orientačně, není důvod něco vážit, na funkčnost postupu to nemá velký vliv a navíc množství účinných látek v potravinách je tak rozdílné, že stejně jasně definovanou směs nelze vytvořit. Zázvor určitě ano, ale citlivě, on docela slušně pálí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 10:07 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Angel už doma pracuje na plné obrátky. Celá rodina sme sa dali na pitie štiav. Zhruba 2 týždeň. Cca 1-3 krát denne 0.2-0.5 l na osobu. Prevažne ovocné sem-tam zeleninové. Deti a Ja žiadne nepriaznivé účinky ale manželka prvý týžden ok ale teraz má žalúdočné problémy kŕče a riedku stolicu 3-5 krát denne. Tak nevieme čo a ako ? Ak môžte poradiť prosím ! Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2012 11:30 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
Angel už doma pracuje na plné obrátky. Celá rodina sme sa dali na pitie štiav. Zhruba 2 týždeň. Cca 1-3 krát denne 0.2-0.5 l na osobu. Prevažne ovocné sem-tam zeleninové. Deti a Ja žiadne nepriaznivé účinky ale manželka prvý týžden ok ale teraz má žalúdočné problémy kŕče a riedku stolicu 3-5 krát denne. Tak nevieme čo a ako ? Ak môžte poradiť prosím ! Ďakujem.

Telo si na syrovou stravu musi nejdriv zvyknout, mne to trvalo asi 2 mesice nez jsem nepotreboval zadnou varenou stravu. Navic se telo pro te syrove strave dost cisti, takze vysledkem muze byte prujem. Ze zacatku se to s temi stavami nesmi prehnat a je treba chvili vydrzet, nez se telo preorientuje na jinou stravu. Pak to ale stoji zato. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob pro 22, 2012 11:28 pm 
Offline

Registrován: úte pro 04, 2012 11:30 am
Příspěvky: 10
tak musím zhodnotit že po pár dnech používání angela maximální spokojenost a nadšení, cejtím se po intenzivnějším pití šťáv skvěle a mnohem lépe mrkev celer petžel zázvor super pochoutka i zelná šťáva mne příjemně překvapila jak je dobrá
ale ananas bylo zklamání, děsně pění máte někdo podobnou zkušenost s annasem na angelu a nešlo by stím něco dělat aby tomu tak nebylo??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte pro 25, 2012 11:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
rimar77 píše:
tak musím zhodnotit že po pár dnech používání angela maximální spokojenost a nadšení, cejtím se po intenzivnějším pití šťáv skvěle a mnohem lépe mrkev celer petžel zázvor super pochoutka i zelná šťáva mne příjemně překvapila jak je dobrá
ale ananas bylo zklamání, děsně pění máte někdo podobnou zkušenost s annasem na angelu a nešlo by stím něco dělat aby tomu tak nebylo??

Třeba ho dělat třeba s mrkví, pak takový problém není, ale samotný to skoro nejde. Šlo by to se slupkou, ale ta je napuštěna bůhvíčím, no jedině důkladně vydrbat kartáčem v horké vodě a vyzkoušejte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz