Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon bře 03, 2014 5:15 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Danny_70 píše:
Zdravím, máte pro tvrzení, že v mrkvi z Lidlu nejsou minerály nějaké důkazy? Tedy ne že bych si to taky nemyslel, ale jsou to jen dojmy tak by mně zajímalo, jestli dojmy lze podložit nějakými fakty.

Díky.

Asi zacnu z odpovedi tady, ale na jednoduchou otazku neni jednoducha odpoved. \":-(\"
http://www.ekozahrady.com/hnojeni.htm

Pro potvrzeni bych musel natacet rozhovory z vystav, kde komunikuji s pestiteli o tom, cim hnoji a cim uz nehnoji, protoze je to drahe.
Tak, jak je uvedeno v danem clanku, to nedelaji ani pestitele Bio potravin. Ty maji pouze predepsane, co pouzivat k pestovani nesmeji, ale nikdo jim uz nepredepisuje, co k pestovani pouzit musi.
A timhle se normalne hnoji, z vetsi casti pouze NPK hnojiva:
http://www.agroblatna.cz/Hnojiva/

a tohle je minimum prvku co by rostliny mely dostat:
http://www.hnojiva.net/

Pak se doctete, co vsechno rostliny obsahuji, kde by to asi ty chudinky v te znicene pude asi vzaly?

Obdobnou informaci mam i od dvou znamych, co pestuji Bio potraviny, zadna mineralni hnojiva nepouzivaji, proc taky, kdyz jsou draha a k vypestovani zeleniny nejsou potrebna.

Pak mam jeste zkusenost z jedne navstevy s koupenou mrkvi z Kauflandu. Pani mne chtela uctit, tak mi nabidla k piti odstavit mrkev.
Vysledek po vypiti sklenice mrkvove stavy byl, ze mi do 10 minut prestaly uplne fungovat hlasivky, jen jsem kaslal a chroptel.
U stavy z mrkve ze zahrady, kterou piji kazdy den, se mi jeste za dva roky nic takoveho nestalo.
Co asi v te mrkvy mohlo byt za svinstvo, kdyz to takto pusobilo? Dusicnany?

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte bře 04, 2014 11:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
som nazoru ze vacsina pody a vody na svete je kontaminovana a nieje mozne vypestovat "pure" ovocie alebo zeleninu proste nikde. ani vlastna zahradka nam to nezaruci.

ano, produkty z lidl, tesco,... su vyrobky lacne, kvantitativne a s vyssim obsahom pesticitidou a chemie ale ja si 120 kg mrkvy ( cca potreba 5 clennej rodiny ) rocne vypestovat nedokazem.

takze otazka znie,
tesco klobaska alebo tesco mrkva ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř bře 05, 2014 12:02 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
som nazoru ze vacsina pody a vody na svete je kontaminovana a nieje mozne vypestovat "pure" ovocie alebo zeleninu proste nikde. ani vlastna zahradka nam to nezaruci.

ano, produkty z lidl, tesco,... su vyrobky lacne, kvantitativne a s vyssim obsahom pesticitidou a chemie ale ja si 120 kg mrkvy ( cca potreba 5 clennej rodiny ) rocne vypestovat nedokazem.

takze otazka znie,
tesco klobaska alebo tesco mrkva ???

Netvrdim, ze zelenina na zahradce je absolutne cista, ale je o nekolik urovni lepsi, nez ta ze supermarketu.
Pokud samozrejme nemate zadnou zahradku, tak je ta mrkev zase o nekolik urovni lepsi nez ty klobasky. \":-)\"
Musite ale pocitat s tim, ze v te zelenine ze supermarketu nejsou skoro zadne minerali.
Ty musite doplnovat jinak.
Ja treba na zahony doplnuji zeolity, pro doplneni vetsiho mnozstvi mineralu.
Jinak na vypestovani 120 kg mrkve Vam staci zahradka o rozmerech 4 x 10 m.
Bezne vypestuji za rok tak 90 kg mrkve a asi 40 kg cervene repy.
Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř bře 05, 2014 5:12 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
inzenyr píše:
Netvrdim, ze zelenina na zahradce je absolutne cista, ale je o nekolik urovni lepsi, nez ta ze supermarketu.
Pokud samozrejme nemate zadnou zahradku, tak je ta mrkev zase o nekolik urovni lepsi nez ty klobasky. \":-)\"
Musite ale pocitat s tim, ze v te zelenine ze supermarketu nejsou skoro zadne minerali.
Ty musite doplnovat jinak.
Ja treba na zahony doplnuji zeolity, pro doplneni vetsiho mnozstvi mineralu.
Jinak na vypestovani 120 kg mrkve Vam staci zahradka o rozmerech 4 x 10 m.
Bezne vypestuji za rok tak 90 kg mrkve a asi 40 kg cervene repy.
Inzenyr

malu zahradku vlastnime takze mrkvicku a ine si vieme vypestovat. zakupil som kompostery kam odnasame aj odpad z angela. metrak mrkvy ale vypestovat zatial nedokazem a co je problem nedokazem to prezimovat bez ujmy na kvalitu. to je dovod preco v zime nakupujem v lidl. inak substrat zeolit (zeosand) prijimam ako dobru radu a informaciu. urcite to zacnem pridavat do pody
takze este raz dakujem ale tusim ze dost odbacame od temy tak snad nebude ban \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř bře 05, 2014 10:53 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:

malu zahradku vlastnime takze mrkvicku a ine si vieme vypestovat. zakupil som kompostery kam odnasame aj odpad z angela. metrak mrkvy ale vypestovat zatial nedokazem a co je problem nedokazem to prezimovat bez ujmy na kvalitu. to je dovod preco v zime nakupujem v lidl. inak substrat zeolit (zeosand) prijimam ako dobru radu a informaciu. urcite to zacnem pridavat do pody
takze este raz dakujem ale tusim ze dost odbacame od temy tak snad nebude ban \":-)\"

Mrkev skladuji ve skleniku pod chodnickem uprostred. Udelal jsem tam 50 cm hluboky tunel, siroky 33 cm a dlouhy 3,7 m. Vejde se tam v pohode 90 kg mrkve a 40 kg cervene repy a jeste nejaka jablka. Mrkev i repa je zatim ve stavu, jak kdyz ji vyndam ze zahonu. Asi by to slo resit i nejakym jinym krytem, aby na krecht nepadal snih a bylo pod krytem tepleji nez venku.
Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 15, 2014 10:17 am 
Offline

Registrován: pát úno 17, 2012 6:31 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den, pane Jardo. Při procházení vlákna jsem narazil na zmínku o červené řepě,resp. šťávě z ní, jako účinného prostředku na pročištění jater.
Vlastnil jsem již 2 odšťavňovače a nakonec skončily jako jiné nepoužívané kuchyňské přístroje. Prostě v tom každodenním shonu na přípravu šťáv každé ráno nějak nezbývá čas a chuť.
Dostávám se k otázce. Jaký je Váš názor na kupované zeleninové šťávy? Chápu, že procesem výroby a pasterizace dojde k degradaci vitamínů a jiných tělu prospěšných látek, ale přesto, myslíte, že mají, a konkrétně mě jde hlavně o šťávu z červené řepy, nějaky smysl? Nevím, které látky z červené řepy jsou účinné při očistě jater, ale nezůstanou třeba ony v průmyslově vyráběné šťávě zachovány?
Moc děkuji za případnou odpověď na mou otázku, na kterou nejsem sto najít nikde odpověď.
S pozdravem
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 15, 2014 10:30 am 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Hikoki píše:
Dobrý den, pane Jardo. Při procházení vlákna jsem narazil na zmínku o červené řepě,resp. šťávě z ní, jako účinného prostředku na pročištění jater.
Vlastnil jsem již 2 odšťavňovače a nakonec skončily jako jiné nepoužívané kuchyňské přístroje. Prostě v tom každodenním shonu na přípravu šťáv každé ráno nějak nezbývá čas a chuť.
Dostávám se k otázce. Jaký je Váš názor na kupované zeleninové šťávy? Chápu, že procesem výroby a pasterizace dojde k degradaci vitamínů a jiných tělu prospěšných látek, ale přesto, myslíte, že mají, a konkrétně mě jde hlavně o šťávu z červené řepy, nějaky smysl? Nevím, které látky z červené řepy jsou účinné při očistě jater, ale nezůstanou třeba ony v průmyslově vyráběné šťávě zachovány?
Moc děkuji za případnou odpověď na mou otázku, na kterou nejsem sto najít nikde odpověď.
S pozdravem
Ivan

mozno ste vlastnil nespravne a menej kvalitne odstavnovace.
inak stava cerstva a kupovana tak to mate rozdiel velky.
vymyslim si priklad \":roll:\"
to je ako byt na dovolenke, nohy v mori, slniecko, vzduch, relax a proste super pozit.energia.
alebo sediet doma, nohy namocene v lavori zo slanou vodou a popritom sledovat televizny dokument o moriach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 15, 2014 2:18 pm 
Offline

Registrován: pát úno 17, 2012 6:31 pm
Příspěvky: 12
Díky za odpověď, ale přece jen bych byl rád za konkrétnější informace. Přece jen si nemyslím, že by ty poměrně drahé šťávy byly k ničemu, a každý prostě nemá čas na přípravu doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned bře 16, 2014 2:45 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Hikoki píše:
Díky za odpověď, ale přece jen bych byl rád za konkrétnější informace. Přece jen si nemyslím, že by ty poměrně drahé šťávy byly k ničemu, a každý prostě nemá čas na přípravu doma.

Jsou k ničemu. A to, že nemáte čas, je prostě nesmysl. Na co jiného chcete mít čas?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon bře 17, 2014 8:54 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Hikoki píše:
Díky za odpověď, ale přece jen bych byl rád za konkrétnější informace. Přece jen si nemyslím, že by ty poměrně drahé šťávy byly k ničemu, a každý prostě nemá čas na přípravu doma.

Já také odcházím ráno z domu v pět hodin,tak dělám šťávy večer \":(\" ,aspoň něco,no


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř bře 19, 2014 3:49 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Máte někdo zkušenosti s naklíčováním obilí a následným odšťavňování výhonků?Jestli ano prosím o postup.Díky

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zeleninová šťáva z mikrovlnky
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Alena.Prikrylovaa píše:
Dobrý den,
ach jo... ještě něž jsem narazila na Vaše stránky, rozhodla jsem se, že začnu žít zdravě nebo alespoň zdravěji (zezačátku), aby to nebyl moc velký šok.. i když by to možná byla léčba šokem, kterou moje tělo potřebuje, rozhodla jsem se na to jít pozvolna, protože takovéto hurá akce jsem již několikrát absolvovala, ale nevydržela jsem u nich...
Nebudu to protahovat, chci se zeptat, jestli jsem si více uškodila než pomohla tím, že jsem si své zeleninové šťávy (kupovaná zelenina a vlastní odšťavňovač) ohřívala v mikrovlnce, protože byly z ledničky moc ledové... Prostě jsem na Vaše stránky přišla až teď a raději věřím tomu, že jsou mikrovlny škodlivé než neškodlivé (můj první dotaz byl právě ohledně mikrovln).
Vím, že nejlepší jsou šťávy čerstvé, nechce se mi ale odšťavňovač čistit každý den, proto si je dělám vždy na dva dny..což je vlastně další můj dotaz.. jestli se ve dva dny staré šťávě vůbec uchovají všechny vitamíny, nebo už je třeba po 5 hodinách po nich..
Děkuji mnohokrát, Alena.

Vše na co se ptáte se zde již probíralo a určitě i vícekrát, stačí číst, ale shrnuto, pouze čerstvé, cca do 15 minut od vylisování, mají nějaký léčebný význam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
kozubikova Iveta píše:
Dobrý večer pane Zajíčku zaujal mě váš úžasný zdraví jídelníček a vůbec celá vaše metoda. Mám zdravotní problémy proto jsem se rozhodla pro tohle stravování. Mám zavápněnou štítnou žlázu, cystu v prsu, žlučník po operaci( našli mi dva žlučovody) na játrech také nějaký útvar, 16 let po operaci dělohy(odstranění) pod kolenem cystu, hemeroidy a vyhřezlou plotýnku. Takže kompletně zanešená. Začala jsem s klystýrama, pozvolna. Je to 14 dnů co jsem začala jíst stravu bez masa, více zeleniny a minulí týden jsem přidávala štávy.Tento týden jsem se pustila do samostatných štáv a do toho dělám každý den klystýry. Koupila jsem si knihu od dr.Walkera o štávách. Mohl by jste mi prosím poradit jak dlouho mám být na štávách aby to bylo dostačující pro zlepšení mojeho vyprazdnování s kterým mám také problémy, 2krát, 3krát do týdne. Slyšela jsem o třech týdnech a týdnu půstu aby došlo i k zlepšení zdravotního stavu celkově. Zeleninové štávy mám problém vypít ale ustojím to a špatně mi není, ovocné jsou fajn, jak je kombinovat, jak mám vůbec pokračovat abych pozvolna přecházela do tohoto jídelníčku. Ráda bych ji zkombinovala s vegetariánskou. Děkuji Iveta

Tak, máte toho docela dostatek, to je pravda, ale prakticky vše je problém nefunkčního střeva. Zde je vhodné si načíst hořčík, jód, pitný režim a tuky, toto vše ovlivňuje zácpu. Také není asi ideální dělat krkolomné obraty stravování a hladovění, navíc bez znalosti problematiky, třeba já bych viděl rozumné nyní řešit pouze střevo a ničím jiným se nezabývat. Stěžejní je upravit i stav laktobacilů ve střevě, což je po čištění druhá nejdůležitější věc vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
ahoj, máte skúsenosti so šťavami
u dojčiat. náš drobec má 5mesiacov,
je plne kojený, tak rozmýšľam či ho
môžeme pomaličky a bezpečne
zoznamovať s angel juicer resp. jeho
produkciou

Tak myslím, že ano, ale opravdu pomalu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 10:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
freml píše:
Pěkný den, asi půl roku se snazim pít kolem litru zelenin a ov. stav a vtahl jsem do tohoto zpusobu zivota postupne celeou rodinu Citim se lepe, nejsem unaven atd. snad se casem narovna i muj endokrinní system. Posledni dobou mi vsak silne vrta hlavou, jestli si spise neskodim. Šnek na Omeze je zbarven tak, jako by byl od oleje. Po nektere mrkvi vrha takove ty olejove odlesky. Rikam si jestli takove mnozstvi pesticidu a vselikeho bordelu dlouhodobe muze telo zvladnout. Ale ja se toho vzdat nechci, protoze jaka je alternativa? Zadna..alespon o ni nevim. Z vareneho jim minimum (trochu ryze se salatem vecer..) Znamy vitarian byl ted na operaci nezhoubneho nadoru na stitne zlaze..
Pisete ze chemie je vazana na duzinu. Kdo to zjistil krome Normana? Je nejaka studie? Prosim chapejte me jako velikeho zastance vita stravy, ale nemohu se zbavit tohto blbeho pocitu, zvlaste kdyz chci k tomuto zpusobu stravovani vést i sve milovane tři děti..a hlavne je mi dobře, funguje to! Ale predstava nejakych onkologickych problemu z premíry svinstva na zelenine..Nevim jestli se šnek nezbarvil po polske mrkvi, ale nechci škodit, nevím to jiste, ale pry je to jedno. Asi cela Evropa je takto zamořená, a to ještě dychame na Karvinsku nejhorší vzduch...Je to složite. Za Vas nazor jak to vidite dekuji

jinak, zadnou relevantni informaci na foru jsem nenasel

Obávám se, že ani nenajdete a je otázkou, zda vůbec nějaká smysluplná odpověď je možná. Chemicky zamořeno je již dnes skoro všechno, studie na toto téma by pochopitelně neměl kdo zaplatit, čili neexistují, ale zase pozitivních zkušeností je na obdobných fórech a stránkách přeci jen dostatek, čili bych se asi tolik nebál.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz