Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:13 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Mrkev skladuji ve skleniku pod chodnickem uprostred. Udelal jsem tam 50 cm hluboky tunel, siroky 33 cm a dlouhy 3,7 m. Vejde se tam v pohode 90 kg mrkve a 40 kg cervene repy a jeste nejaka jablka. Mrkev i repa je zatim ve stavu, jak kdyz ji vyndam ze zahonu. Asi by to slo resit i nejakym jinym krytem, aby na krecht nepadal snih a bylo pod krytem tepleji nez venku.
Inzenyr

To je dobrý nápad, ale stačí třeba si udělat ze skruží takovou betonovou šachtu jako na kanál s deklem a v ní se toho dá skladovat neuvěřitelné množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 10:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Hikoki píše:
Dobrý den, pane Jardo. Při procházení vlákna jsem narazil na zmínku o červené řepě,resp. šťávě z ní, jako účinného prostředku na pročištění jater.
Vlastnil jsem již 2 odšťavňovače a nakonec skončily jako jiné nepoužívané kuchyňské přístroje. Prostě v tom každodenním shonu na přípravu šťáv každé ráno nějak nezbývá čas a chuť.
Dostávám se k otázce. Jaký je Váš názor na kupované zeleninové šťávy? Chápu, že procesem výroby a pasterizace dojde k degradaci vitamínů a jiných tělu prospěšných látek, ale přesto, myslíte, že mají, a konkrétně mě jde hlavně o šťávu z červené řepy, nějaky smysl? Nevím, které látky z červené řepy jsou účinné při očistě jater, ale nezůstanou třeba ony v průmyslově vyráběné šťávě zachovány?
Moc děkuji za případnou odpověď na mou otázku, na kterou nejsem sto najít nikde odpověď.
S pozdravem
Ivan

Tak, nějaké pozitivní vlastnosti zůstanou zachovány i v průmyslově zpracovaném produktu, ovšem nebude jich zase tolik. Tam zůstanou hlavně ta barviva, ovšem ta mají docela zásadní význam a fungují i po tepelné úpravě. Celkově se ovšem dá s určitostí tvrdit, že na čerstvou šťáv tyto produkty určitě nemají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 10:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stejski píše:
Máte někdo zkušenosti s naklíčováním obilí a následným odšťavňování výhonků?Jestli ano prosím o postup.Díky

To určitě jde, ovšem chuť výsledného produktu nic moc, asi bych to volil spíše jako přídavek při odšťavňování mrkve, nebo jiné zeleniny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 11:16 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Jarda píše:
stejski píše:
Máte někdo zkušenosti s naklíčováním obilí a následným odšťavňování výhonků?Jestli ano prosím o postup.Díky

To určitě jde, ovšem chuť výsledného produktu nic moc, asi bych to volil spíše jako přídavek při odšťavňování mrkve, nebo jiné zeleniny.

Děkuji.Zajímalo by mě hlavně pěstování, zda na vatě nebo v hlíně.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned bře 30, 2014 11:17 am 
Offline

Registrován: stř úno 05, 2014 3:23 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,

je dost možné, že se moje otázka už někde řešla, ale příspěvků je tu tolik, že než bych se jimi pročetla, tak to zabere spoustu času. Jak je to s kombinací ovoce a zeleniny? Někde jsem snad kdysi četla, že by se neměla například pít voda citron, okurka. Nevím tedy, co je na tom pravdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned bře 30, 2014 1:00 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
leni92 píše:
Dobrý den,

je dost možné, že se moje otázka už někde řešla, ale příspěvků je tu tolik, že než bych se jimi pročetla, tak to zabere spoustu času. Jak je to s kombinací ovoce a zeleniny? Někde jsem snad kdysi četla, že by se neměla například pít voda citron, okurka. Nevím tedy, co je na tom pravdy.

Pravdy je na to tolik, že se zabýváte margináliemi. Okurka a citron je jistě fajn, pokud vám dělá dobře.
Pokud byste byla hodně dogmatická, tak si ani nemůžete do dobrého zeleninového salátu přidat jablko.
Citron obecně dáváme do čerstvých salátů běžně, ne? Kvalitní ocet (který je leckdy dražší než víno) asi k disposici nemáte, takže jak okyselit, osvěžit, dobrý salát? Citronem.
Okurková a citronová voda je úžasné pití.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 09, 2014 12:22 pm 
Offline

Registrován: úte zář 03, 2013 8:26 am
Příspěvky: 12
\":roll:\" zdravim, mam dotaz. jednou za tyden si delam pici den - o stavach vetsinou cervenou repu a mrkev. varenou cevrenou repu miluji a nikdy mi zle nedela ani vetsi mnozstvi (dalsi otazka, dava varena repa v pare nejake vitaminy nebo protoze je varena je to mrtva zelenina?), ale vzdycky, kdyz si delam cerstvou stavu z repy muzu pouzit na sklenici max jednou mensi repu a zbytek musi byt neco jineho, jinak to v zaludku zustane jen chvilku a pak hned jde zpatky ven a to uplne vsechno a bez nejakeho upozorneni, rychla zvracici akce.... kupodivu se to stalo i memu manzelovi, ktery to svadi na to, ze je nachlazeny a mozna proto. znamena to neco? moje maminka pije samotnou stavu z cervene repy jen tak a nic ji to nedela jakekoliv mnozstvi. jeste upozornim ze tu stavu pak musim pit opravdu pomalinku jinak opet by to slo vsechno ven. zadne jine stavy mi problemy nedelaji, vzdy jen jde o samotnou repu nebo jeji kombinace. nikdy dzusy nepiji studene. znamena to tedy, ze mam nejakou nemoc, nebo proc mam takove vysledy pri piti repy? diky moc \":(\"

_________________
evuska


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 4:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stejski píše:
Děkuji.Zajímalo by mě hlavně pěstování, zda na vatě nebo v hlíně.

Ani jedno, z vaty je nevymotáte a hlína to už vůbec ne, běžně se pěstují v klíčících miskách někde se to zde také probíralo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 4:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
leni92 píše:
Dobrý den,

je dost možné, že se moje otázka už někde řešla, ale příspěvků je tu tolik, že než bych se jimi pročetla, tak to zabere spoustu času. Jak je to s kombinací ovoce a zeleniny? Někde jsem snad kdysi četla, že by se neměla například pít voda citron, okurka. Nevím tedy, co je na tom pravdy.

Až na pár výjimek se nedoporučuje ovoce a zeleninu míhat, ale třeba uvedená kombinace velký problém určitě nepředstavuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned dub 13, 2014 5:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
evuska.antonuska píše:
:roll: zdravim, mam dotaz. jednou za tyden si delam pici den - o stavach vetsinou cervenou repu a mrkev. varenou cevrenou repu miluji a nikdy mi zle nedela ani vetsi mnozstvi (dalsi otazka, dava varena repa v pare nejake vitaminy nebo protoze je varena je to mrtva zelenina?), ale vzdycky, kdyz si delam cerstvou stavu z repy muzu pouzit na sklenici max jednou mensi repu a zbytek musi byt neco jineho, jinak to v zaludku zustane jen chvilku a pak hned jde zpatky ven a to uplne vsechno a bez nejakeho upozorneni, rychla zvracici akce.... kupodivu se to stalo i memu manzelovi, ktery to svadi na to, ze je nachlazeny a mozna proto. znamena to neco? moje maminka pije samotnou stavu z cervene repy jen tak a nic ji to nedela jakekoliv mnozstvi. jeste upozornim ze tu stavu pak musim pit opravdu pomalinku jinak opet by to slo vsechno ven. zadne jine stavy mi problemy nedelaji, vzdy jen jde o samotnou repu nebo jeji kombinace. nikdy dzusy nepiji studene. znamena to tedy, ze mam nejakou nemoc, nebo proc mam takove vysledy pri piti repy? diky moc \":(\"

Nemoc určitě ne, ale všude se zde i na jiných fórech píše, že červená řepa a její šťáva je super čistič, tak vás čistí. Musíte si na ni pomalu zvykat, rozhodně se nedoporučuje pití většího množství najednou bez dostatečného tréninku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 21, 2014 6:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Raven píše:
Zdravím,
z nějakého důvodu se mi stává, že mi pití ovocných a zeleninových šťáv (mrkev s jablkem nejčastěji) často způsobuje mírnou, ale přesto nepříliš příjemnou bolest v zádech. Tupá bolest se někdy táhne podél páteře až k šíji a často mizí až po stolici (kterou šťávy velmi účinně podporují).

Je to normální součást detoxikačního procesu nebo se jedná o něco neobvyklého? Tipl bych, že to nějak souvisí s pohybem usazenin ve vnitřních orgánech, ale nikde jsem k tomu nenašel žádné informace. Jsem relativně mladý (28 let) a vegetarián (2 roky jsem byl i vegan), ale jsem také příznivec piva, předpokládám, že to s tím může taktéž souviset?

Díky za odpověď.

Tak je to možné, ale asi by bylo vhodné se více zabývat tlustým střevem, patrně tam mohou být i pomnožené kvasinky, nebo nějaký jiný šmejd, což pak může také vyvolávat zmíněné problémy a po stolici to odezní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 23, 2014 8:29 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Zdravím,
co říkáte na odšťavňování květů pampelišky?
Mají účinky jako listy? Dik

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 23, 2014 7:50 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Odšťavňujem celú púpavu aj s koreňom.V kvetoch by mal byť lecitín.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 23, 2014 8:53 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
janin píše:
Odšťavňujem celú púpavu aj s koreňom.V kvetoch by mal byť lecitín.

Děkuji, vyzkouším.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte dub 29, 2014 9:20 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1971
inzenyr píše:
Pak mam jeste zkusenost z jedne navstevy s koupenou mrkvi z Kauflandu. Pani mne chtela uctit, tak mi nabidla k piti odstavit mrkev.
Vysledek po vypiti sklenice mrkvove stavy byl, ze mi do 10 minut prestaly uplne fungovat hlasivky, jen jsem kaslal a chroptel.
U stavy z mrkve ze zahrady, kterou piji kazdy den, se mi jeste za dva roky nic takoveho nestalo.
Co asi v te mrkvy mohlo byt za svinstvo, kdyz to takto pusobilo? Dusicnany?

Inzenyr

Pálivá mrkev
Podobná zkušenost, ale z mrkví z Tesca (dovoz z Holandska). Je to chemické ošetření na povrchu, cítil jsem jak to pálí, když se mi na hřbet ruky dostala (vysušenou a rozpraskanou kůži) kondenzovaná voda z balení. Umít mrkev nestačí, spálilo mi to krk.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz