Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř čer 26, 2024 5:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte lis 25, 2014 6:41 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Macko píše:
Mám dotaz k šťavám, ktoré je treba piť čo najskôr, pre znehodnotenie oxydáciou.
Páter Ferda a Breus. dieta ale doporučujú šťávy popíjať dúškami a v intervaloch...
nie je mi jasné,či šťavu robia priebežne stále,/ to asi nie,lebo dávka je tam určená z takmer
1/2 g zeleniny/ alebo tak, ako som to rozumela ,že sa v popíja dopoludnia urobená šťava ,
bez ohľadu na oxydáciu?

Ď.M.

Šťávu je určitě dobré pít po douškách, ale rozhodně čerstvou. Jak je tu již zmíněno a po 15min ztrácí už svůj účinek. Udělat si do 0,3-0,5 a pít pomalu nehodit do na ex. Když si nemohu dělat čerstvou v průběhu dne, tak pak sáhnout po kys. askorbové a konzervovat nebo za mě raději vodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstavovanie korenovej zeleniny
PříspěvekNapsal: sob lis 29, 2014 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
miroj píše:
Uz treti rok odstavujem roznu zeleninu. Pred odstavenim zeleninu riadne osupem.
Teraz som vsak cital Makrobioticku cestu od Michio Kushi, kde doporucuje:
Citace:
Zeleninu vydrhnete ve studene vode, ale dbejte na to, abyste neodstranili i slupku, nejvyzivnejsi cast cele potraviny, zejmena u korenove zeleniny
Pri vyhladavani na internete vsak citam, ze zeleninu treba riadne okruzlat. Ide mi hlavne o cervenu repu, ktoru kupujem od sukromnika a ten garantuje Bio kvalitu bez chemickeho osetrenia.
Takze, len umyt, alebo aj supat?

Loupání je nesmysl, to přijdete o to nejcennější na každé plodině.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob lis 29, 2014 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Macko píše:
Mám dotaz k šťavám, ktoré je treba piť čo najskôr, pre znehodnotenie oxydáciou.
Páter Ferda a Breus. dieta ale doporučujú šťávy popíjať dúškami a v intervaloch...
nie je mi jasné,či šťavu robia priebežne stále,/ to asi nie,lebo dávka je tam určená z takmer
1/2 g zeleniny/ alebo tak, ako som to rozumela ,že sa v popíja dopoludnia urobená šťava ,
bez ohľadu na oxydáciu?

Ď.M.

Většinou ji uchovávají v lednici a opravdu pijí po doušcích, nicméně i tak je vhodnější se připravovat průběžně čerstvou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 1:17 am 
Offline

Registrován: stř pro 03, 2014 1:10 am
Příspěvky: 3
Dobrý den,
mám dotaz ohledně zeleninových šťáv při chemoterapii. Můj tatínek podstoupil první dávku silné chemoterapie proti akutní leukémii a nyní je doma a na další chemo bude docházet ambulantně.
Již jsme zkoušeli mu podat zeleninové šťávy (1 - 2 sklenky denně) a pokaždé se dostavil průjem. Jsou zeleninové šťávy vhodné i v tomto stavu?
Děkuji! \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 11:54 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Alenka píše:
Dobrý den,
mám dotaz ohledně zeleninových šťáv při chemoterapii. Můj tatínek podstoupil první dávku silné chemoterapie proti akutní leukémii a nyní je doma a na další chemo bude docházet ambulantně.
Již jsme zkoušeli mu podat zeleninové šťávy (1 - 2 sklenky denně) a pokaždé se dostavil průjem. Jsou zeleninové šťávy vhodné i v tomto stavu?
Děkuji! \":)\"

Prujem je forma detoxikace a to je to, co clovek po chemoterapii nejvic potrebuje, aby se zbavil jedovatych latek. A mozna kdyz chvili na tech stavach vydrzi, ze i otravny prujem prejde. V kazdem pripade jsou zeleninove stavy mnohem uzitecnejsi i na lecbu rakoviny nez ta chemo, viz Gerson, Budwigova...

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř pro 03, 2014 12:15 pm 
Offline

Registrován: stř pro 03, 2014 1:10 am
Příspěvky: 3
pv33 píše:
Prujem je forma detoxikace a to je to, co clovek po chemoterapii nejvic potrebuje, aby se zbavil jedovatych latek. A mozna kdyz chvili na tech stavach vydrzi, ze i otravny prujem prejde. V kazdem pripade jsou zeleninove stavy mnohem uzitecnejsi i na lecbu rakoviny nez ta chemo, viz Gerson, Budwigova...

Děkuji za odpověď.
O Gersonovu léčbu jsme se také zajímali. Nicméně autor sám uvádí, že není vhodná pro léčbu akutní leukémie. Knihu mám doma, zatím jsem ji nečetla, ale letmo jsem zaregistrovala, že Gersonova léčba trvá asi rok a půl až dva roky, což je při akutních formách, které jsou otázkou pouhých dní, nevhodné. U Budwigovy metody bych to odhadovala podobně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv pro 04, 2014 11:56 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Alenka píše:
Děkuji za odpověď.
O Gersonovu léčbu jsme se také zajímali. Nicméně autor sám uvádí, že není vhodná pro léčbu akutní leukémie. Knihu mám doma, zatím jsem ji nečetla, ale letmo jsem zaregistrovala, že Gersonova léčba trvá asi rok a půl až dva roky, což je při akutních formách, které jsou otázkou pouhých dní, nevhodné. U Budwigovy metody bych to odhadovala podobně.

Neskusali ste MMS1 + MMS2 ? Ja som otca dostal z toho najhorsieho pred 3 rokmi a dodnes je v dobrej kondicii http://www.badatel.net/rakovina-hrubeho-creva-a-mms/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob pro 06, 2014 3:44 pm 
Offline

Registrován: stř pro 03, 2014 1:10 am
Příspěvky: 3
Milandr píše:
Neskusali ste MMS1 + MMS2 ? Ja som otca dostal z toho najhorsieho pred 3 rokmi a dodnes je v dobrej kondicii http://www.badatel.net/rakovina-hrubeho-creva-a-mms/

Dobrý den, děkuji za tip. MMS jsme nezkoušeli, protože jsem se dočetla, že při probíhající chemoterapii to není vhodné, protože MMS odbourává chemo a v konečném výsledku proti nemoci nebojuje nic. MMS jsem ale měla v plánu nasadit po vyléčení, aby se z těla dostal odpad po chemo. Používal Váš tatínek MMS během chemoterapie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob led 03, 2015 10:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Alenka píše:
Dobrý den,
mám dotaz ohledně zeleninových šťáv při chemoterapii. Můj tatínek podstoupil první dávku silné chemoterapie proti akutní leukémii a nyní je doma a na další chemo bude docházet ambulantně.
Již jsme zkoušeli mu podat zeleninové šťávy (1 - 2 sklenky denně) a pokaždé se dostavil průjem. Jsou zeleninové šťávy vhodné i v tomto stavu?
Děkuji! \":)\"

Tak dobře vám odpovídá člen pv33, ale asi by bylo také vhodné zjistit co možná nejvíce deficitních oblastí pomocí testů z krve, tedy minerály, vitamíny a další hodnoty a snažit se je srovnat. Rakovina není nic jiného než metabolický rozvrat a srovnat se dá pouze uvedením deficitů do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2015 11:20 am 
Offline

Registrován: stř úno 18, 2015 1:20 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
To nemusí být jenom prospěšné, grapefruity rozpouští vápenné úsady, ale totéž dělá třeba hořčík a další látky. Vhodnější postup je opravdu vědět co je tam za problém, na což vám odpoví laboratorní vyšetření, nebo vlasová analýza. Každopádně bych nasadil kolagen, MSM, vitamín C a kyselinu hyaluronovou, tím asi nic nepokazíte a uvidíte. Rozumnou konzumaci grapefruitů nevidím jako problém, ale velké dávky vás mohou i připravit o zuby.

Dobrý den Jardo,

můžete mi tedy prosím sdělit váš názor, kolik grapefruitů denně , je ještě ta "rozumná konzumace" pro 85 Kg chlapa ?
Mým cílem je odvápnit své tkáně, které do mých 40 let byly celkem dobře zásobovány anorganickým vápníkem ( hodně sýrů, tvrdá voda apod..)
Nyní aplikuji denně ráno vymačkanou štávu z 2 grapefruitů.... je to moc ? Nerad bych tímto dlouhodobým odvápnění tkání, paralelně přišel o zuby, které už tak jsou "samá záplata".
Popř. odvápňovat tkáně něčím jiným ? Stačí např. Hořčík ?

Díky za info
Oto


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob úno 21, 2015 9:16 am 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
otojanicek píše:
Dobrý den Jardo,

můžete mi tedy prosím sdělit váš názor, kolik grapefruitů denně , je ještě ta "rozumná konzumace" pro 85 Kg chlapa ?
Mým cílem je odvápnit své tkáně, které do mých 40 let byly celkem dobře zásobovány anorganickým vápníkem ( hodně sýrů, tvrdá voda apod..)
Nyní aplikuji denně ráno vymačkanou štávu z 2 grapefruitů.... je to moc ? Nerad bych tímto dlouhodobým odvápnění tkání, paralelně přišel o zuby, které už tak jsou "samá záplata".
Popř. odvápňovat tkáně něčím jiným ? Stačí např. Hořčík ?

Díky za info
Oto

No,to by mě taky zajímalo-a navíc jsem si myslela,že každodením doplnováním hořčíku si mohu jen prospět.Dávám si chlorid hořečnatý do celodenního pití-průjem z toho nemám-takže doplnovat hořčík,nebo ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř úno 25, 2015 3:39 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 23, 2014 2:38 pm
Příspěvky: 13
Jak pan Jarda zminil v uvodnim prispevku tohoto tematu, ze vsechny skodliviny jsou vazany na vlakninu, znamena to tedy, ze pro ucely lisovani stav neni nutno vybirat zeleninu a ovoce organickeho puvodu, ale lze kupovat i ty nejlevnejsi, ktere jsou jinak plne pesticidu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát bře 06, 2015 9:53 am 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Chtěla bych začít s Breussovou dietou. Přemýšlím jen o tom, že pokud budu dlouhodobě pít jen štávy zeleninové a bylinné čaje, že se mi nebude vylučovat žluč a jestli to nebude špatné na moje žlučové kameny, které se mi, značným úsilím, podařilo uchlácholit. Jak je to tedy? Když není tuk, nevypoští se žluč vůbec?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: čtv bře 12, 2015 8:45 pm 
Offline

Registrován: pon bře 24, 2014 1:18 pm
Příspěvky: 11
Dobrý večer viete mi niekto poradiť či sa dá z mrkvovej šťavy predávkovať?dávam ju deťom každe ráno asi deci (deti majú 6 a 3 rokov) a večer asi 2 deci.pijú mrkvovú alebo mrkva-cvikla šťavu.Koža má bronzový nádych a ľudia sa ma pýtajú či nemajú žltačku.Mám im šťavu obmedziť?ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mrkvová šťava
PříspěvekNapsal: čtv bře 12, 2015 10:55 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
janka33 píše:
Dobrý večer viete mi niekto poradiť či sa dá z mrkvovej šťavy predávkovať?dávam ju deťom každe ráno asi deci (deti majú 6 a 3 rokov) a večer asi 2 deci.pijú mrkvovú alebo mrkva-cvikla šťavu.Koža má bronzový nádych a ľudia sa ma pýtajú či nemajú žltačku.Mám im šťavu obmedziť?ďakujem

Na 100% to nevim, ale pokud se zacina detem menit barva pokozky, myslim si, ze je to uz jakysi alarm a mela byste jim te stavy radeji ubrat, aby se nepredavkovaly vitaminem A, to by se jiste jejich jatrum nelibilo, zatezovalo by je to.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz