Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 12:45 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
catcher píše:
Na těchto stránkách najdeš k danému tématu všechno co potřebuješ vědět, nebo si přečti knihy Normana W. Walkera, třeba tuhle : http://www.uloz.to/xX1P7GG/dr-norman-w- ... -stavy-pdf , chce to jen překonat lenost, pokud ti ovšem nejde jen o to někoho vyprovokovat, aby tě, jako Nevěřícího Tomáše, začal o věci přesvědčovat.

Ja nemám toľko času aby som stále hľadal v rôznych knihách, tie múdrosti si často odporujú, jeden tvrdí to, iný niečo iné. Keďže som veriaci tak by som si dovolil citovať z knihy Genesis:
Potom Boh povedal: "Hľa, dávam vám všetky rastliny s plodom semena na povrchu celej zeme a všetky stromy, majúce plody, v ktorých je ich semeno: nech sú vám za pokrm!
a k tým knihám ešte z knihy Kazateľ 12-tej kapitoly:
11 Slová učencov sú ako (zaostrené) ostne a klince, vhlobené do listov knižnej zbierky -, ktoré potom odovzdal jeden pastier.
12 Okrem (uvedeného) treba dodať: Maj sa na pozore, syn môj! Písaniu kníh nieto konca-kraja, ale mnohé premýšľanie, vyčerpáva telo až priveľmi.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 1:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
To vše mohlo dejme tomu fungovat před pár set lety...ne dnes - v době kdy je nepřirozené už úplně vše (vč. pěstování těch zmiňovaných plodů), v době, kdy je půda zakyselená a tím i chudá na minerály, kdy se plodiny vyhání v roztokách pochybného složení, namíle vzdálených přirozenému pěstování atd. - v takové době není třeba oplakávat dužninu, které obsahuje kde co špatného. Pokud člověk denně sní nějakou normální porci zeleniny, dostane do sebe i tak vlákniny dostatek. Ale nezvládla bych sníst denně třeba kilo mrkve. Naopak šťávu z kila mrkve vypiji bez problémů. A nemusím připomínat rozdíl v trávení šťáv ve srovnání s celou zeleninou, ani léčebný efekt šťáv - k tomu existuje literatury dost. Komu se nechce nic studovat - musí se holt smířit s tím, že mu některé věci zůstanou utajeny \":wink:\" ...

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 2:27 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
prokera píše:
To vše mohlo dejme tomu fungovat před pár set lety...ne dnes - v době kdy je nepřirozené už úplně vše (vč. pěstování těch zmiňovaných plodů), v době, kdy je půda zakyselená a tím i chudá na minerály, kdy se plodiny vyhání v roztokách pochybného složení, namíle vzdálených přirozenému pěstování atd. - v takové době není třeba oplakávat dužninu, které obsahuje kde co špatného.

Z takých plodín ani ta šťava za moc nebude stáť.
Ja nehovorím o ovocí z Kauflandu ale z vlastnej zahradky kde chémiu nejak nezvyknem používať. Mňa k môjmu prvému komentáru viedol príspevok kde Jara píše že má dva kríky rybízu a už sa teší ako plody odšťaví. Nikde som nenapísal že šťavy nie sú zdravé, tak si poriadne prečítajte a potom píšte.
Ak je dužina k ničomu lebo je ovocie pestované v nekvalitnej pôde a na chémii tak potom sa nehnevajte ale aj šťava bude stáť za veľké prd.
Vôbec som nespochybňoval odšťavovanie byliniek a aj keď som konkrétne mrkvu uviedol tak aj zeleniny. Ovocie mám rád a dokážem ho zjesť veľa. Ak by som si niekedy ten odšťavovač kúpil tak to by som si narobil hlavne rôzne víno na zimu.
Ovocné šťavy mi chutia ale radšej mám ovocie celé.
Keď už mi radíte čítať a čítať tak potom na to odpoviem že som toho dosť aj prečítal a aj hodne kritiky na šťavy, obsahujú vraj veľa cukru a nie sú tak užitočné ako mnohí uvádzajú. Včera som vysadil 13 ovocných stromkov na pozemku ktorý mi dlho ležal ľadom a ešte mám na vysadenie ďaľšie, asiminu 4 korene, goji, rakytník, kiwi, doma mi rastú čučoriedky, muchovníky, nektarinka, broskyňa, maliny, ostružiny, čierna jarabina, rýbiz čierny, biely, egreše,..... marhule, na obrázku včera vysadené ovocie. (a v skleníku mi už kvitnú rajčiny aj papriky).
Vy len odšťavujte tie z Lidlu a Kauflandu, aj tak nezískate toľko vitamínov ako ja z doma dopestovaného.


Přílohy:
stromky.jpg
stromky.jpg [ 35.26 KiB | Zobrazeno 7233 krát ]

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 8:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Deane: Tak v mnohém s Vámi souhlasím a nemyslela jsem to s tím čtením zle:). Pokud máte vlastní zahradu a na ní podmínky pro pěstování všeho, co píšete, tak je to ideální. Já bohužel takovou možnost nemám, takže jsem odkázaná na ten "odpad z Lidlu!., ze kterého jak asi správně píšete šťáva za moc nestojí, ale říkám si, že je to pořád lepší, než kupovaná "šťáva" z téhož obchodu - vycházím jen ze svých možností. Určitě je i pravda, že šťávy obsahují hodně cukru a z toho důvodu jsem třeba já konkrétně přestala dělat ovocné šťávy a vyrábím si pouze zeleninové, kombinované s bylinkami z louky. To je maximum, co mohu udělat já. Ale zeleninové šťávy mi (na rozdíl od těch ovocných) dělají opravdu dobře a nelituji vůbec té investice. Není to nakonec povinnost - vlastnit odšťavňovač:). Já jsem ale ráda, že ho mám:) a platí, že tolik zeleniny bych nikdy nebyla schopná zkonzumovat ani kdybych chtěla (jakože o tak velké množství vlákniny u té kupované nestojím).

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 8:52 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
prokera,
Tak s týmto zase súhlasím ja, zeleninové šťavy áno, ale aj ovocné určite lepšie než tie 100%-né z Lidlu. A bylinky jedine odšťaviť. Ja v podstate neprotestujem proti odšťavovaču, odstredivý som vyhodil do garáže a aj som uvažoval o kúpe šnekového, teraz ale ako som sa už zmienil pracujem na výsadbe, s tým je spojenej kopa práce, okolie bolo zarastené tak som musel kúpiť motorovú pílu a vyrezávať, tŕpnuť či ma niekto nebonzne lebo som prešvihol mimovegetačné obdobie a ani nechodím s metrom aby som meral obvod vyrezávaného 130 cm nad zemou. Tienilo mi to a keby som najskôr sadil a potom vyrezával tak by som si tie posadené hneď polámal a ešte by som nemohol ani ohradiť a to by som nemal úžitok zo stromkov ja ale v zime tie nádherné srnky. A ešte som musel investovať do Vari aby bolo čím obrábať, takže na odšťavovač akosi nezostáva. Tam, kde priamo tento rok nesadím musí pomôcť aj nejaká chémia aj keď sa jej veľmi bránim ale hlavne okolo plota a tam kde by stromky mohli rodiť až za nejaké 3 roky. Doma kde mi už rodia chémiu nepoužívam ani na nektarinky.

Ja som len komentoval to že niektorí ani nezjedia jablko, len šťavu.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 10:09 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Deane píše:
prokera,
Tak s týmto zase súhlasím ja, zeleninové šťavy áno, ale aj ovocné určite lepšie než tie 100%-né z Lidlu. A bylinky jedine odšťaviť. Ja v podstate neprotestujem proti odšťavovaču, odstredivý som vyhodil do garáže a aj som uvažoval o kúpe šnekového, teraz ale ako som sa už zmienil pracujem na výsadbe, s tým je spojenej kopa práce, okolie bolo zarastené tak som musel kúpiť motorovú pílu a vyrezávať, tŕpnuť či ma niekto nebonzne lebo som prešvihol mimovegetačné obdobie a ani nechodím s metrom aby som meral obvod vyrezávaného 130 cm nad zemou. Tienilo mi to a keby som najskôr sadil a potom vyrezával tak by som si tie posadené hneď polámal a ešte by som nemohol ani ohradiť a to by som nemal úžitok zo stromkov ja ale v zime tie nádherné srnky. A ešte som musel investovať do Vari aby bolo čím obrábať, takže na odšťavovač akosi nezostáva. Tam, kde priamo tento rok nesadím musí pomôcť aj nejaká chémia aj keď sa jej veľmi bránim ale hlavne okolo plota a tam kde by stromky mohli rodiť až za nejaké 3 roky. Doma kde mi už rodia chémiu nepoužívam ani na nektarinky.

Ja som len komentoval to že niektorí ani nezjedia jablko, len šťavu.

Osobně tedy konzumuji ovoce i zeleninu v normálním stavu. Štávami jsem začal nejdříve jako půstem, potom na posílení při přechodu ročních období, také na očistnou kůru jater, kdy se v den očisty jede pouze jablečná štáva. Nyní s novým odšťavňovačem odšťavňuji každý den s tím, že mi stačí méně ovoce a zeleniny v normálním pevném stavu. Je pravdou, že některé ovocné šťávy mohou obsahovat hodně cukrů, což je určitě problém. Dá se to však dobře nakombinovat. Např. několik dnů po sobě, jsem připravoval štávu z hroznu, kiwi, pomerančů a zakončil to několika pampeliškami i s kořenem. Krásně to srazilo sladkost a cítil jsem se velice dobře. Dnes jsem již pampelišku neměl a štáva z hroznu, kiwi, jablek byla hodně sladká. Po sedmi deci, jsem pocítil asi na patnáct minut silnou únavu.
Ideální kombinace je např. jablko, mrkev.

Jarda tu také píše, že stačí tak pět deci štávy naráz. Uvadí, že velké množství štávy najednou může dělat neplechu.

Pokud máte vlastní zahrádku, sad, tak buďte rád. Považuji to za mnohem větší bohatsví než vlastnit luxusní automobil.
Sám bych se rád k sadu a zeleninové zahradě dopracoval také a potom ta šťáva poteče ještě trochu více, protože bude mnoho přebytků. Možná, že vám to jako věřícímu připadá jako plýtvání. Myslím si, že je to dobře využité. Proto tady všichni tak chválí Angela. Má nejlepší výtěžnost šťáv a tudíž je to šetrné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 7:15 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Jara píše:
Jarda tu také píše, že stačí tak pět deci štávy naráz. Uvadí, že velké množství štávy najednou může dělat neplechu.

No práve. Jarda iste vie o čom píše a neradí žiadne extrémy, jeho rady a názory tu považujem za rozumné, inak by som ani toto jeho fórum nečítal. Nespochybňujem význam odšťavovača ani pitie produktov z neho, ja som písal o tom, že niektorí sú v odšťavovaní fanatikmi.

Keď čítam o láske k odšťavovaču, o láske k automobilu a podobné vyjadrenia tak sa iba usmejem. Aj keď mi bude nejaký stroj dobre slúžiť je to len predmet z kovu a plastu a necítim k nemu nijaký vzťah. Keď doslúži tak ho vyhodím do šrotu a nahradím novším, modernejším. Píšete o elektronike v odšťavovači Angel, nechápem načo je elektronika v odšťavovači, možno iba niekto napísal nejaký nepresný údaj. Chápem že ak niekto kupuje drahú zeleninu a ovocie - a ak niekto ešte kupuje Bio že mu ide o výťažnosť. Ale aj tak si myslím že je ten odšťavovač dosť predražený.
Písal som že mám pri dome nejaké druhy ovocia ktoré mi rodia, ono to neni tak dlho čo rodia, iba posledné roky som sa tým začal zaoberať, dlhšie mi rodia iba marhule, nejaký vinič, maliny, rýbezle, egreše tiež jablone ale až vlani na jeseň som sa rozhodol že musím zúrodniť cca 15 árov čo mám na kopaniciach cca 20 km ďaleko. Tam to ešte túto zimu vyzeralo že sa ani na jar nepodarí vysádzať, no pomaly sa to rysuje.

Po vysadení som to ešte nefotil.


Přílohy:
08042013310.jpg
08042013310.jpg [ 39.78 KiB | Zobrazeno 7191 krát ]
pobr_nen.jpg
pobr_nen.jpg [ 36.78 KiB | Zobrazeno 7191 krát ]

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 7:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
To je teda kus pozemku:)! Žádná sranda to obhospodařovat, ale pokud je chuť a vybavení, tak i to se dá a budete mít vše své = ideál:)!

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 7:51 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ten s tým ohňom je zatiaľ len zbavený chrástov a ten porast okolo potoka som zrezal, tam tento rok nič zatiaľ nesadím tak som to trochu postriekal Kaputom. Za tým autom na fotke je ten druhý pozemok, tam som vysadil tie stromky čo sú v príspevku niečo vyššie, (to ovocie na fotke) a ešte mám niečo doma vo veľkých kvetináčoch, to tam ešte pôjde. Len musím oplotiť čo najrýchlejšie.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 8:43 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Stále som nepochopil prečo všetko odšťavujete, to nemôžete to ovocie zjesť celé? Mne by bolo ľúto odšťavovať a zbytok vyhodiť.
Niečo iné je ako pán Jardo píše že odšťavuje bylinky napr. lucerku a zamrazí na zimu. Jablká, rýbezle, čučoriedky, ananás, ..... to všetko nepotrebujem odšťavovať, celé zjem. A mrkvu postrúhanú tiež.

Snizt to muzete, ale zalezi z jakeho zdroje zeleninu a ovoce mate. Pokud ze supermarketu a ta u vetsinou obsahuje podstatne mene zivin, nez driv, takze ji musite snizt asi 3x tolik nez v roce 1990. Jediny zpusob, jak do sebe dostat takovy objem syrove stravy je ji odstavit. Zelene rostliny asi nedokazete snizt vubec, treba vojtesku nebo jecmen.

Elektronika v odstavovaci je proto, protoze tam musi byt rozhodovaci logika, kam s motorem tocit, jak ridit vetrak a hlavne kdyz se zarizeni pretizi, tak motor vypnou, aby se odstavovac neposkodil.

Inzenyr


Naposledy upravil inzenyr dne pon kvě 13, 2013 8:51 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 8:44 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
prokera píše:
To je teda kus pozemku:)! Žádná sranda to obhospodařovat, ale pokud je chuť a vybavení, tak i to se dá a budete mít vše své = ideál:)!

Otazka je jestli ho vubec obhospodarovat, na louce Vam rozte hromada plevele, ktery ma daleko vetsi vyzivnou hodnotu nez pestovana zelenina. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 9:49 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Otazka je jestli ho vubec obhospodarovat, na louce Vam rozte hromada plevele, ktery ma daleko vetsi vyzivnou hodnotu nez pestovana zelenina. \":-)\"Inzenyr

No teda, ;o) by som sa napásol, však vidíte tie vyhrabané korene. To by ani koza nežrala čo tam rástlo.

Mňa by skôr zaujímalo ako ste pokročil s výrobou lisu.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 11:23 am 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Ahoj, prosím o radu: sice jsem pročetla toto vlákno, i mluvila s panem Jardou, ale... na Angela prostě zatím nemám. Začínám, zkouším... máme obrovskou zahradu, přestěhovala jsem se už před asi 8mi lety z města do čisté přírody na polosamotu, kde to mojí rozhárané duši romantika dělá moc dobře; mám prostě blízko zem i oblohu, které potřebuji, abych byla alespoň trochu vyrovnaná. Zjistila jsem, že zelený nápoj ( dnes smetanka i s kořenem, hořčice, popenec, bršlice, jitrocel, kopřiva, divoká pažitka atd.) mně moc chutná, jen pomocí ponorného mixéru jím vymaluji celou kuchyň. Co je dobrý kompromis ( na zelené bejlí ), aby se dobře čistil a rozmixoval bylinky co nejvydatněji? A byl malý a cenově přijatelný... nejsem ani moc důsledná a cena za bydlení dál od civilizace je dojíždění do práce, kde často i přespím, tedy bývám i unavená... Ale chci vydržet a zase nesklouznout ke chroupání brambůrků, sušenek a čokolády za volantem... Moc děkuji \":-)\" za tip. Dag.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 12:29 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
No teda, ;o) by som sa napásol, však vidíte tie vyhrabané korene. To by ani koza nežrala čo tam rástlo.

Samozrejme ta louka take musi k necemu vypadat, minimalne je potreba parkrat za rok posekat.
Mozna i zasit vojtesku a jetel, papelisky a koprivy se uz zaseji sami a to ostatni take. \":-)\"
Deane píše:
Mňa by skôr zaujímalo ako ste pokročil s výrobou lisu.

Premyslim, jestli by nebylo vhodne ten Vas dotaz hromadne zaslat na EUJoucers.

Ja jsem svou praci uz udelal, a ted to uz visi pouze na nich.

Pripadne se domluvit a sebrat maximalni pocet objednavek a nechat si to vyrobit sami.
Naklady na vyrobu 100 kusu cini docela slusnou castku, kterou nemohu investovat, aniz bych mel k dispozici dostatecny pocet objednavek.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 1:01 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Samozrejme ta louka take musi k necemu vypadat, minimalne je potreba parkrat za rok posekat.
Mozna i zasit vojtesku a jetel, papelisky a koprivy se uz zaseji sami a to ostatni take. \":-)\"

Stromky som už nasadil, teraz musím najskôr párkrát prekypriť rotavátorom nech zničím burinu a potom tam dám aj vojtěšku. Pampelišky a kopřivy nemusím, toho je na okolí dosť, aj teraz som doma nejaké trhal.
inzenyr píše:
Premyslim, jestli by nebylo vhodne ten Vas dotaz hromadne zaslat na EUJoucers.

Ja jsem svou praci uz udelal, a ted to uz visi pouze na nich.

Pripadne se domluvit a sebrat maximalni pocet objednavek a nechat si to vyrobit sami.
Naklady na vyrobu 100 kusu cini docela slusnou castku, kterou nemohu investovat, aniz bych mel k dispozici dostatecny pocet objednavek.

Inzenyr

Tu na fóre asi 100 objednávok nenazberáte, to je škoda. Je mi jasné že výroba nejakých 10 - 20 kusov by sa asi nevyplatila. Taký počet by sa tu ešte možno dal nazberať.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz