jojoba píše:
Zdravím, prosím o názor co dělat/jak řešit.
Máme veřejný vodovod - napájen z "horské" přehradní nádrže tedy déšť a okolní mokřady, celkem odlehlá oblast Krušných hor. Voda se přes nějakou úpravnu distribuuje veřejnou sítí. Zkušebně jsem měřil pH, opakovaně neutrální. Mám tak dva roky ( od těžší operace, ale nemusí souviset ) kožní potíže na obličeji, ve fousech, ve vlasech... mudrové tvrdí že je to seborhea a že na furt. Poprvé po operaci sem byl terazky něco přes týden u Baltského moře, zhruba od druhého/třetího dne kožní potíže fuč. Včera sem se vrátil, po cestě důkladná hygiena..... a dnes ráno zjištěny první šupinky v obočí jako rozjezd do původního stavu.
Nenapadá mne nic než že by mohlo být něco ve vodě . Obrátit se na Hygienu s žádostí o rozbor ?
Sme tu údajně radonová oblast... mohl by třeba radon stékat z kopců do té nádrže a putovat rozvody a taktok působit ? V mém okolí je pár lidí s kožními problémy včetně dětí, ale svádí se to spíše na imunitu, dědictví, postkovid atd......
Tak myslím že člen Alopat radí celkem logicky, mohlo by jít o malé šmejdy, ale i tak radon je relativně snadno detekovatelný i když jeho přítomnost ve vodě je docela sporná to by jste musel být na podobném zdroji jako mají třeba lázně Jáchymov. Jinak je obsah radonu ve vodě v ČR relativně zanedbatelný a při sprchování se ho uvolňuje cca 50% z toho mála co ve vodě reálně je tedy vzhledem k času aplikace a přijaté dávce se bavíme o patrně bezvýznamném faktoru. Já lidem s kožním problémem vždy radím primárně zkoumat stav defekace a střevního mikrobiomu což by na ten pobyt u moře i sedělo protože tam jinak jíte, jinak spíte, jinak kadíte a vůbec vše je jinak tedy se nad tím zamyslete co vše bylo jinak a vyzkoušejte to samé aplikovat zde.