Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 8:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 122  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tvaroh s ľanovým olejom ako liek
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 12:32 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
nety píše:
Dobrý deň,
prečítala som si knihu od Dr.Johanny Budwig, Lněny olej - Účinná pomoc proti arterioskleróze, infarktu a rakovine. Veľmi ma zaujala. V knihe sa zmieňuje o svojej metóde:
"Dávam onkologickým pacientom prostú, prírodnú stravu. To je všetko. Beriem z nemocníc ľudí, ktorým lekári predpovedajú iba niekoľko hodín života, ktorí majú vedecky potvrdenú diagnózu. Vo väčšine prípadov dokážem i takýmto pacientom rýchle a účinne pomôcť pokiaľ dodržiavajú olejovo-bielkovinový potravinový plán." Ďalej to rozvádza, že sa jedna o konzumáciu ľanového oleja s tvarohom a plus surová zelenina a ovocie.
Základnou súčasťou jej navrhovanej stravy sú: oleje, bielkoviny, ovocie a zelenina.
Vŕta mi v hlave tvaroh. Je to predsa mliečny výrobok o ktorých Vy pán Zajíček, zo svojich skúsenosti, hovorite ako veľmi nevhodných potravinách.
Keďže som v životnej situácií, kedy po absolvovaní Breussovej kúry chcem prejsť na surovú stravu, chcem sa spýtať či aj pre mňa by bolo vhodné konzumovať tvaroh s ľanovým olejom samozrejme okrem surovej zeleniny a ovocia.

Ďakujem
Ema

To je zajímavé, poněvadž já jsem četl její dietní jídelníček a tam je k snídani musli a k večeři obilná kaše. Což mi trochu nehraje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 12:37 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jaký jste si zvolil postup na udělání tvarohu z kefíru? Když ten kefír nechám dýl a pak ho spojím v sirnou patlanici nebude působit zácpu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Tak to mě potom napadá, že by určitě šlo vyzkoušet sirnou patlanici mazat na chleba. Budu teď řešit cukrovku a jiné potíže se svou babičkou a jednak chci najet postupně na změnu jídelníčku a taky je otázkou času, který mi ukáže nakolik je se změnou jídelníčku u starého člověka možné hnout. Ale vzhledem k účinkům a vzhledem k tuhosti, popřípadě tuhosti ve zmrazené podobě, zdá se mi to jako zajímavá myšlenka.

Patrně by to takto šlo použít a určitě vznikne jídlo zdravější, než chleba s nějakým umělohmotným máslem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvaroh s ľanovým olejom ako liek
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 8:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
To je zajímavé, poněvadž já jsem četl její dietní jídelníček a tam je k snídani musli a k večeři obilná kaše. Což mi trochu nehraje...

Obilí je obecně nevhodná potravina, která překyseluje a může se tedy používat pouze ve stavu nouze, nebo jako součást přesně stanovených diet, ale jako běžné denní jídlo je určitě nevhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 8:39 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Patrně by to takto šlo použít a určitě vznikne jídlo zdravější, než chleba s nějakým umělohmotným máslem.

Zjistil jsem, že opravdu obiloviny vzhledem k lepku nebudou úplně ideální potravinou. Uvidíme jak čas ukáže. Ale většina lidí říká, že jsou obilniny základní potravinou pro člověka a ukazují na to i různé knihy s vývojem rostlin a člověka. No, každopádně je přechod potřeba udělat méně razantněji než jsem to udělal já. Přece jen se jedná o staršího člověka, kde by to nebylo vhodné experimentovat.
Co se týče sirné patlanice, zjišťoval jsem nějaký informace o lněným oleji a konopném oleji. Konopný olej a jeho semena se řadí na první místo vzhledem k faktu, že obsahuje všechny neesenciální kyseliny a mě napadla myšlenka, zda nebude lepší jak lněný a zda by šel nahradit do sirné patlanice. Ale to je jen takový nápad. Každopádně bude vhodné zařadit i konopná semena do jídelníčku pro jejich skvělou výživovou hodnotu. Taky jsem zjistil, že problém s mým ekzémem na ruce souvisel nedostatek nějakých mastných kyselin či aminokyselin. Dodáním oleje a semínek si myslím, že se problém vytrácí. Taky jsem si náhodně zjistil, že můžete doplňovat vitamíny a minerály jako blázen, ale pokud chybí nějaké kyseliny, je to houby platné, ekzém bude stále. Vím, že jste mi říkal, že to může být problém vitamínu E nebo Křemíku a tak... Naonec zjišťuji, že problém s kůži bude u většiny asi problém v nedostatku neesenciálních kyselin či aminokyselin \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Jaký jste si zvolil postup na udělání tvarohu z kefíru? Když ten kefír nechám dýl a pak ho spojím v sirnou patlanici nebude působit zácpu?

Kefír nalijete do cedníku na plátýnko a necháte vytéci syrovátku, pak plátno vyndáte, svážete do uzlíčku a necháte vykapat do požadované hustoty, případně až tvrdosti. Jako tvaroh by tento produkt zácpu vyvolávat neměl, nebo alespoň já jsem nic takového nezjistil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvaroh s ľanovým olejom ako liek
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 8:40 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Obilí je obecně nevhodná potravina, která překyseluje a může se tedy používat pouze ve stavu nouze, nebo jako součást přesně stanovených diet, ale jako běžné denní jídlo je určitě nevhodné.

Má nějaký smysl používat třeba pohanku či jáhly popřípadě třeba jáhlové vločky. Zmizí nám zásadní problém - lepek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 8:42 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Kefír nalijete do cedníku na plátýnko a necháte vytéci syrovátku, pak plátno vyndáte, svážete do uzlíčku a necháte vykapat do požadované hustoty, případně až tvrdosti. Jako tvaroh by tento produkt zácpu vyvolávat neměl, nebo alespoň já jsem nic takového nezjistil.

Lze z toho usuzovat, že tedy rozdíl mezi kefírem a tvarohem je obsah syrovátky a že tudíž syrovátka má vliv na zácpu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Zjistil jsem, že opravdu obiloviny vzhledem k lepku nebudou úplně ideální potravinou. Uvidíme jak čas ukáže. Ale většina lidí říká, že jsou obilniny základní potravinou pro člověka a ukazují na to i různé knihy s vývojem rostlin a člověka. No, každopádně je přechod potřeba udělat méně razantněji než jsem to udělal já. Přece jen se jedná o staršího člověka, kde by to nebylo vhodné experimentovat.
Co se týče sirné patlanice, zjišťoval jsem nějaký informace o lněným oleji a konopném oleji. Konopný olej a jeho semena se řadí na první místo vzhledem k faktu, že obsahuje všechny neesenciální kyseliny a mě napadla myšlenka, zda nebude lepší jak lněný a zda by šel nahradit do sirné patlanice. Ale to je jen takový nápad. Každopádně bude vhodné zařadit i konopná semena do jídelníčku pro jejich skvělou výživovou hodnotu. Taky jsem zjistil, že problém s mým ekzémem na ruce souvisel nedostatek nějakých mastných kyselin či aminokyselin. Dodáním oleje a semínek si myslím, že se problém vytrácí. Taky jsem si náhodně zjistil, že můžete doplňovat vitamíny a minerály jako blázen, ale pokud chybí nějaké kyseliny, je to houby platné, ekzém bude stále. Vím, že jste mi říkal, že to může být problém vitamínu E nebo Křemíku a tak... Naonec zjišťuji, že problém s kůži bude u většiny asi problém v nedostatku neesenciálních kyselin či aminokyselin \":-)\"

Obilí je jednoznačně nevhodné, ať se o něm píše cokoliv. Netuším jak bude konopný olej reagovat, ale pokud by fungoval, tak ho autorka určitě použila, čili patrně z nějakého důvodu není vhodný. Konopná semena jsou určitě vhodnou potravinou a u toho ekzému je klidně možné i toto, ale v naprosté většině případů jde o problém špatného trávení a zaneseného střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvaroh s ľanovým olejom ako liek
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Má nějaký smysl používat třeba pohanku či jáhly popřípadě třeba jáhlové vločky. Zmizí nám zásadní problém - lepek...

Celé zrno ano, vločky ne, ty jsou vždy nějak škodlivé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Lze z toho usuzovat, že tedy rozdíl mezi kefírem a tvarohem je obsah syrovátky a že tudíž syrovátka má vliv na zácpu?

To je otázka, mě nevadí ani kefír, čili to nedovedu posoudit, ale můžete mít pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvaroh s ľanovým olejom ako liek
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 8:57 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Celé zrno ano, vločky ne, ty jsou vždy nějak škodlivé.

Tudíž jakékoliv musli a vločky v jakékoliv podobě vyškrtnout z jídelníčku? Jáhly a pohanka se teda dají a stačí je namočit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvaroh s ľanovým olejom ako liek
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Tudíž jakékoliv musli a vločky v jakékoliv podobě vyškrtnout z jídelníčku? Jáhly a pohanka se teda dají a stačí je namočit?

Tak u toho přemýšlejte a nemusíte se ptát, když cokoliv rozdrtíte, jak se asi zachovají přítomné tuky? Patrně vám dojde, že žluknou a kde tedy máte zdravou potravinu to ani nebudu psát, protože bych musel sprostě. Je to lumpárna a podvod na důvěřivé blbce, kteří si v zájmu cizích zisků ničí játra. Celé zrno můžete klidně zpracovat i do těch vloček, ale musíte je spotřebovat ihned po vyrobení. Jinak je to jedno a celé zrno lze upravovat dle chuti, přičemž já upřednostňuji máčení, nebo emulgaci na mléka a kaše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 11:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Mixuju olej ze Znojma s tvarohem dokud není vše důkladne propojeno. Skladuju v lednici a je to tuhá pasta. Pokud jsem ale nechal SP stát delší dobu při pokojové teplote nebo teď ve vedrech, tak se olej má tendenci z mixu úplne vyseparovat, tak me zajímá jestli je to bežné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon črc 12, 2010 7:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Mixuju olej ze Znojma s tvarohem dokud není vše důkladne propojeno. Skladuju v lednici a je to tuhá pasta. Pokud jsem ale nechal SP stát delší dobu při pokojové teplote nebo teď ve vedrech, tak se olej má tendenci z mixu úplne vyseparovat, tak me zajímá jestli je to bežné?

To ano, směs se jako potí a skladovat ji v teple je opravdu nevhodné. Jednoznačně skladovat v lednici a v tomto vedru určitě nedávat na dlouho ven, jinak se může snadno stát, že nebude léčit, ale škodit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz