Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 9:12 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 16, 2010 3:35 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Prosím vás, jak byste interpretovali tyto výsledky? Nechávala jsem si na jaře dělat test minerálů ze 24 hodin sbírané moči a vyšlo mi toto:

Obrázek

Nízké chloridy a sodík jsou dány tím, že jsem zrovna měla uplně nesolící období. Ale nechápu, proč mé tělo vylučovalo hořčík, když ho podle těch vašich teorií má naopak málo.

(Ty bílkoviny jsou v pořádku, je to jen znečištění vzorku, nechala jsem si je pak testovat ze středního proudu a nic tam nebylo, takže na to nekoukejte)

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 16, 2010 8:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Slavek K. pise:
1) Já na Himalájskou sůl nevěřím. Červená sůl pro dobytek má celé spektrum chloridů a ostatních solí (přes sto) včetně chloridu magnesia, oproti Himalájské (85 solí). Dá se zjistit v tabulkách po hodně pátrání na netu. Pokud používat s HCl, potom dohromady.

2)Zinek
Na to nemohu komentovat, ale řešil bych to po svém v souladu se všeobecným pravidlem, a to, když to není chlorid, nemám zájem.

3)Hořčík
Chlorid Hořečnatý je nejlépe používat zevně v podobě 2-2.5% roztoku hexahydrátu hořečnatého. roztok dává olejovitý pocit a maže se na tělo jako opalovací krém, nejlépe po ránu, do večera je vstřebaný. Nehrozí riziko pokálení z předávkování ústně.

4)Ostatní
Jenom bych dodal, že pokud někdo má pocit, že potřebuje toto či ono, tak nejspíš chloridy a to s dibínkem HCl.

Červená sůl není jasně specifikovaná sůl a třeba zde se prostě normální sůl přibarvuje, což asi zdravé nebude. Musí jít o čistou přírodní sůl a to těžko poznáte. Jinak chloridy doporučuji i já, zde je naprostá shoda v názoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zinek
PříspěvekNapsal: pát črc 16, 2010 9:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Slavek K. pise:
Jenom bych dodal, že pokud někdo má pocit, že potřebuje toto či ono, tak nejspíš chloridy a to s dibínkem HCl.
(A konkretne ohledne zinku píše:)
Já osobně bych se s tím moc pro ústní použití nebabral. Sehnal bych si kouda zinku a zakáp HCl. Až by to přestalo reagovat, usoudil bych, že mám nasycený roztok. Používá se to na letování. Nikomu to ale nedoporučuji. Určitě je to rozpustné a nevidím důvod, proč by se to nedalo použít jako část formule. Nicméně nevím v jaké koncentraci a opět nedoporučuji. Použití, dávkování atd si budeš muset vykoumat sám, pokud to chceš nějak prakticky využít. Nejsem doktor a originál z The Medical World o tom nic neříká. \":?\"

Logický dotaz tedy zní- Zda to same co funguje u horciku(chlorid) bude funkcni i u zinku? Pokud ano, šlo by míchat a brát chlorid zinecnaty dohromady spolu s chloridem magnesia? Pokud časem budete mít nějaké ponatky tak je uvítám...

Zatím jsem našel toto:
Prodej ZnCl2 :
musim říst že v kvalitě p.a. sem toho moc nenašel kdo by to nabízel...a když tak dost drahe
(0,5kg cca od 263 až 500kc !)
http://www.merkat.cz/pdf/cenik_merkat_c ... e_2007.pdf (ale je to cenik 2007, strana 8, posledni polozka)
http://www.kulich.cz/vyprodej.htm

Tak funkční asi bude, ale zde již bude jiný problém a to s dávkováním. Tento chlorid zdaleka nebude tak bezpečný, jako chlorid hořečnatý u kterého se při předávkování pouze pokadíte. Třeba chlorid draselný je ve větších dávkách jedovatý a o chloridu zinečnatém se píše toto. Chlorid zinečnatý dráždí kůži a dýchací ústrojí. Bezpečnostní opatření, která se vztahují k bezvodému ZnCl2, platí i pro jiné bezvodé halogenidy kovů, tj. jejich hydrolýza může být exotermická a je třeba se vystříhat kontaktu s těmito látkami. Koncentrované roztoky jsou kyselé a žíravé, jakožto Lewisova kyselina poškozují celulózu a hedvábí. Na základě těchto faktů by jste musel empiricky určit dávkování a to bude patrně v mg, čili velice špatně se bude odhadovat a vážit správná dávka. Musel by jste to něčím ředit, třeba maltodextrinem, aby to vůbec vzhledem k malé dávce šlo používat, nebo udělat roztok a aplikovat kapátkem, ale kolik, to opravdu netuším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 16, 2010 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Prosím vás, jak byste interpretovali tyto výsledky? Nechávala jsem si na jaře dělat test minerálů ze 24 hodin sbírané moči a vyšlo mi toto:

Obrázek

Nízké chloridy a sodík jsou dány tím, že jsem zrovna měla uplně nesolící období. Ale nechápu, proč mé tělo vylučovalo hořčík, když ho podle těch vašich teorií má naopak málo.

(Ty bílkoviny jsou v pořádku, je to jen znečištění vzorku, nechala jsem si je pak testovat ze středního proudu a nic tam nebylo, takže na to nekoukejte)

Pokud máte v krvi nízký vápník, logicky nepotřebujete hořčík, ale to neznamená, že je vše ok, ba právě naopak. Na udržení vápníku v těle potřebujete vitamín D, který vám asi chybí a hořčík, aby se udržel vápník v rozpuštěném stavu a ten vám nesedimentoval ve tkáních. Navíc zde nejde o moje teorie, ale o velice praktické postupy vyzkoušené jak mnou, tak velmi slušným počtem lidí s výbornými výsledky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob črc 17, 2010 9:46 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
To není z krve, ale z moče. Krev jsem si nechala testovat také a tam je vše ok - ale ono co jsem tak četla tak v krvi to většinou bývá ok, tělo se hodně snaží to vyrovnávat, problémy se často ukáží právě jen v moči.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob črc 17, 2010 10:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
To není z krve, ale z moče. Krev jsem si nechala testovat také a tam je vše ok - ale ono co jsem tak četla tak v krvi to většinou bývá ok, tělo se hodně snaží to vyrovnávat, problémy se často ukáží právě jen v moči.

Já číst umím a vše, co je v moči, logicky vychází z krve, čili tam sice můžete mít ty minerály teoreticky srovnané, ale stejně jde o neprůkazné hodnoty, protože se mění v řádu hodin, někdy i minut, což je celkem k ničemu a zjistíte tak pouze velice hrubé rozdíly. Oba testy by musely proběhnout naráz a to je dokonce technicky nemožné. Když chcete opravdu objektivně vědět jak si stojíte, tak obětujte cca 1600,-Kč a nechte si udělat vlasovou analýzu u této laboratoře http://www.biomol.pl/index.php/cze/kont ... wej_wlosow . Ta stanoví vše přesně a hlavně ukáže jednoznačně kde máte dlouhodobé deficity, či přebytky jednotlivých látek. Jde o opravdu průkazné náměry, které vám odpoví na mnoho otázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 18, 2010 4:21 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Cela rodina jde zitra na pravidelnou preventivni prohlidku u lekare(vždy po 2 letech)...jake hodnoty z vysetreni krve a moči bysme meli podle Vas urcite pozadovat?

Jako klicovy vidim napr.[u:3v5b6wzd]ríct si o vysetreni DRASLIKU[/u:3v5b6wzd](nejen v moci ale hlavne v krvi...).Zvlaste po tom co jsem cetl ve dvou dokumentech o drasliku(jeden je z wm magazinu, a druhy je odborny lekarsky clanek
z LF UK Praha).
Kdo by mel zajem zjistit jak [u:3v5b6wzd]jsme neinformováni(obelhavani?) co se tyka [/u:3v5b6wzd][u:3v5b6wzd]vyznamu drasliku a vlivu na civilizacni choroby, tak velmi doporucuju si precist! Ke stazeni zde[/u:3v5b6wzd]:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":wercdqob]Cela rodina jde zitra na pravidelnou preventivni prohlidku u lekare(vždy po 2 letech)...jake hodnoty z vysetreni krve a moči bysme meli podle Vas urcite pozadovat?

Jako klicovy vidim napr.[u:wercdqob]ríct si o vysetreni DRASLIKU[/u:wercdqob](nejen v moci ale hlavne v krvi...).Zvlaste po tom co jsem cetl ve dvou dokumentech o drasliku(jeden je z wm magazinu, a druhy je odborny lekarsky clanek
z LF UK Praha).
Kdo by mel zajem zjistit jak [u:wercdqob]jsme neinformováni(obelhavani?) co se tyka [/u:wercdqob][u:wercdqob]vyznamu drasliku a vlivu na civilizacni choroby, tak velmi doporucuju si precist! Ke stazeni zde[/u:wercdqob]:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamíny B
PříspěvekNapsal: čtv črc 22, 2010 1:14 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Zdravim!Tak jsem objednal tu B6 jak jste mi radil a ještě i B5 250mg,protože tam psali že podporuje peristaltiku tak by to mohla být dobrá prevence proti dalším hemeroidům.Mám užívat oba najednou nebo třeba než se uplně vstřebá ten hemeroid tak jen B5 a potom začít B6?Tu B6 jste mi tuším radil kvůli tomu mému sportu a velkému obratu živin nebo proč vlastně? \":oops:\" Omlouvám se ,mám špatnou paměť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamíny B
PříspěvekNapsal: čtv črc 22, 2010 3:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Zdravim!Tak jsem objednal tu B6 jak jste mi radil a ještě i B5 250mg,protože tam psali že podporuje peristaltiku tak by to mohla být dobrá prevence proti dalším hemeroidům.Mám užívat oba najednou nebo třeba než se uplně vstřebá ten hemeroid tak jen B5 a potom začít B6?Tu B6 jste mi tuším radil kvůli tomu mému sportu a velkému obratu živin nebo proč vlastně? \":oops:\" Omlouvám se ,mám špatnou paměť.

B6 je nutný při velkých dávkách hořčíku a vitamínu D3, on totiž brání usazování vápna v ledvinách a nezískáte tak ledvinové kameny. Ideální je brát souběžně i vitamín C, ale to pokud vím berete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv črc 22, 2010 4:00 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Jo jo,beru.Až moc \":D\"Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: překyselení vitamínem C
PříspěvekNapsal: pát črc 23, 2010 5:28 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Dobrý den!
Chci se zeptat jak je to s tim ph organismu když beru vitamín C ve větších dávkách.Včera jsem z něj byl hrozně překyselený tak jsem si dal na základě Vašich rad meloun.Jenže jsem ho snědl dost protože byl velmi chutný a ještě k tomu jsem si ho dal večer takže jsem strávil noc v alkaloze(ph 8 ) a druhý den zhruba do 11 hodin taky.Moc příjemné to nebylo.Hlavně ráno jsem vstal jak přejetý vlakem.Pak jsem dal opět vit. C (čtvrtinu dávky) a to se to rovnalo,po obědě opět čtvrt dávky no a teď mám zase acidozu (ph 4,5).Když dám večer okurky nebo meloun tak to srovnám ale jde mi o to že ta acidobazická pumpa je obráceně tj. ráno ph 8 a víc,pak přes den hodně pod 6 a večer opěd 7 a možná víc.V průměru to určitě dá ty správné hodnoty ale je to obráceně.Měl bych dávat to céčko spíš jen na noc?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: překyselení vitamínem C
PříspěvekNapsal: pát črc 23, 2010 7:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Dobrý den!
Chci se zeptat jak je to s tim ph organismu když beru vitamín C ve větších dávkách.Včera jsem z něj byl hrozně překyselený tak jsem si dal na základě Vašich rad meloun.Jenže jsem ho snědl dost protože byl velmi chutný a ještě k tomu jsem si ho dal večer takže jsem strávil noc v alkaloze(ph 8 ) a druhý den zhruba do 11 hodin taky.Moc příjemné to nebylo.Hlavně ráno jsem vstal jak přejetý vlakem.Pak jsem dal opět vit. C (čtvrtinu dávky) a to se to rovnalo,po obědě opět čtvrt dávky no a teď mám zase acidozu (ph 4,5).Když dám večer okurky nebo meloun tak to srovnám ale jde mi o to že ta acidobazická pumpa je obráceně tj. ráno ph 8 a víc,pak přes den hodně pod 6 a večer opěd 7 a možná víc.V průměru to určitě dá ty správné hodnoty ale je to obráceně.Měl bych dávat to céčko spíš jen na noc?

Začínáte, čili nic divného a postupně si to vychytáte, jak se to vaše tělo vlastně má řídit. Je to stejné jako v autoškole, také jste při první jízdě nebyl asi velký mistr. Vyzkoušejte si to otočit a rozdělit vitamín C do více dávek, které budete brát vzestupně, ráno málo, v poledne víc a večer nejvíc. To by vám pak mělo teoreticky správné pH udržet a jak se tělo srovná, tak se velké výkyvy ani nekonají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob črc 24, 2010 7:14 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Jo taky si vždy po pár chvílích říkám že až v tom budu profík tak to budu vychytávat lépe.Dnes jsem zkusil postup-snídaně meloun + cca 4g vit C + čajová lžička borůvek a další 4g si dám až po večeři nebo před spaním s rajčetem.Uvidíme co v průběhu dne naměřím.Zajímavé je že to ph nejde pod 4,5 i při té mé první přehnané dávce 10g vit.C.Ještě bych se chtěl zeptat na to dorovnání sodou nebo Trepenvajnovou směsí kdybych náhodou neměl po ruce meloun nebo okurky.Jak dlouho po užítí vitamínu C mohu směs nebo sodu dát?Myslím že aby to neporušilo trávení tak min. 2 hodiny po jídle že?A nebo to dřív po jídle nevadí?Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob črc 24, 2010 8:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Jo taky si vždy po pár chvílích říkám že až v tom budu profík tak to budu vychytávat lépe.Dnes jsem zkusil postup-snídaně meloun + cca 4g vit C + čajová lžička borůvek a další 4g si dám až po večeři nebo před spaním s rajčetem.Uvidíme co v průběhu dne naměřím.Zajímavé je že to ph nejde pod 4,5 i při té mé první přehnané dávce 10g vit.C.Ještě bych se chtěl zeptat na to dorovnání sodou nebo Trepenvajnovou směsí kdybych náhodou neměl po ruce meloun nebo okurky.Jak dlouho po užítí vitamínu C mohu směs nebo sodu dát?Myslím že aby to neporušilo trávení tak min. 2 hodiny po jídle že?A nebo to dřív po jídle nevadí?Děkuji!

Pokud vezmete v úvahu základní fakt, že při 4,3 pH by jste již měl být mrtvý, tak nechápu proč by to mělo dále klesat. Samozřejmě to platí pro dlouhodobý stav, ale hrát si s těmito hodnotami není vhodné, stejně to platí pro horní hranici, tedy 9,3 pH. Porovnat tyto velké výkyvy je vždy nutné, a je jedno jak, překyselení odkyselovačem a přebytek zásad, dodáním kyselin. Z tohoto je celkem jasné, že máte velký nedostatek HCl, protože pokud je tato kyselina přítomna, tak se tak veliké výkyvy ani docílit nedají. Samotný vitamín C se přímo se odkyselováním v organizmu sice neutralizuje, ale jeho účinky se neodstraní, jako třeba u HCl a klidně již 30-60 minut po jeho aplikaci je možné použít třeba sodu, nebo jiný odkyselovač. Odkyselovat po jídle moc vhodné není, protože to naruší trávící proces, vhodnější to je tak 30-60 min před jídlem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz