Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 8:11 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 6:41 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Ještě jsem se chtěla zeptat. Poznám nebo nepoznám nějaký rozdíl v pití nebo v nepití hcl? Třeba v trávení? Nebo v něčem jiném? Nebo to ukáže čas?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Tak jsem se ptala v lékárně starého lékárníka. Nic neví ani není ochoten něco pro to udělat. Ale se spodu na lahvičce jsou nějaká tři čísla a jedno z nich je 16, tak to snad bude ono

Tak na náhodnou souhru čísel bych nespoléhal a raději si to nakapáním do prázdné injekční stříkačky přeměřte, pokud půjde o malou stříkačku třeba dva, až pět ccm, tak je nemožné se splést.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 7:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Ještě jsem se chtěla zeptat. Poznám nebo nepoznám nějaký rozdíl v pití nebo v nepití hcl? Třeba v trávení? Nebo v něčem jiném? Nebo to ukáže čas?

Reakce se odhadnout nedá, někdo má okamžité a relativně silné reakce, někdo cítí zlepšení trávení a někdo zdánlivě skoro nic, čili bez pokusu není možno usuzovat na konkrétní pocity, ty jsou velice rozdílné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 21, 2010 11:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
Jarda píše:
Metrické kapátko má na 1 ccm 20 kapek a druhá varianta má 16 kapek, což si není problém přeměřit, případně se zeptat v té lékárně.

U nas v meste v podstate vsetky lekarne predavaju len jeden druh kvapatka. Kupil som si dva kusy. Premeral som, kolko kvapiek ide do 1ml a zistil, ze v obidvoch pripadoch ich ide 15. Takze moje kvapatka kvapkaju vacsie kvapky ako uvedene. Pisem to pre ostatnych aby si, ak ide o presne pomery miesania/davkovania, si kvapatka overili. Mozno ide o vyrobny rozptyl pri tepelnej uprave hrdla kvapatka (sklenenej trubicky), ale aj ked sa obidve zdaju ako rucna praca - otvory na kvapatku su na pohlad trosku rozdielnych velkosti, obidve kvapkaju zhodne mnozstva.

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 22, 2010 7:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Igor píše:
U nas v meste v podstate vsetky lekarne predavaju len jeden druh kvapatka. Kupil som si dva kusy. Premeral som, kolko kvapiek ide do 1ml a zistil, ze v obidvoch pripadoch ich ide 15. Takze moje kvapatka kvapkaju vacsie kvapky ako uvedene. Pisem to pre ostatnych aby si, ak ide o presne pomery miesania/davkovania, si kvapatka overili. Mozno ide o vyrobny rozptyl pri tepelnej uprave hrdla kvapatka (sklenenej trubicky), ale aj ked sa obidve zdaju ako rucna praca - otvory na kvapatku su na pohlad trosku rozdielnych velkosti, obidve kvapkaju zhodne mnozstva.

On je nějaký rozptyl normální, protože to dost záleží i na hustotě kapaliny, kterou kapete, čili jednoznačně kalibrovat na vodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: TEST (metrického) KAPÁTKA
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 2:53 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
On je nějaký rozptyl normální, protože to dost záleží i na hustotě kapaliny, kterou kapete, čili jednoznačně kalibrovat na vodu.

Změřil jsem pro jistotu kapatko ze zatmavené lahvičky 50ml(KTERÉ POUŽÍVÁM JAKO PŘENOSNÁ NA JOD I NA HCL...), a s hrůzou zjistil(jak je nutné vše si osobně ověřovat a nespoléhat co kdo a jak...), že do 2ml malé inj.stříkačky mi 20kapek vody ukázalo 1,5ccm !
(...takže moc velké kapky, a toho jodu i HCL, sem do sebe rval víc než sem si myslel... \":|\" )

Polopaticky POSTUP TESTOVANI KAPATEK(praktičtí lidé číst nemusí.. \":wink:\" ):
(nebot jako vsechno i toto se dá "zkazit"- já sem si třeba nevšim hned, že do té 2ml stříkačky se ale vejdou přes 3ml tekutiny...takže sem to napoprvé změřil špatně...po nasazení vnitřního pístu sem nevyjel s tekutinou nahoru k rysce 3(nebo 2)ml...prostě zbrklost...a nepřemýšlení...Einstein prej přemejšlel VŽDYCKY CO PRÁVĚ TEĎ DĚLÁ...!- i když si zavazoval "blbé" tkaničky u bot...největší blbosti se dělaj právě když lidi nepřemejšlej....a má to tu hlavní výhodu že se nemusí(někdo) třeba vracet domů nebo se pořád sám sebe ptát...vypnul sem ten plyn...žehličku... \":wink:\" apod.)

Takže znovu:
1)vyndal sem ze stříkačky vnitřní píst
2)ucpal sem prstem výstupní dirku stříkačky
3)nakapal dovnitř 20kapek vody testovaným kapátkem
4)přiložil opatrně vnitřní píst bez domáčknutí dovnitř
5)otočil stříkačku do vodorovné polohy
6)domáčkl píst dovnitř a zároveň postavil stříkačku do svislé polohy-
dirkou nahoru...(jako sestřičky \":wink:\" ), aby nic neukáplo ven...
7)v této poloze vyjet pístem s kapalinou do nejbližší rysky...
pozor-pokud by jste omylem vyjeli až k rysce 1ml a máte kapátko které má větší kapky než má mít-tak to samozřejmě vykápne(vystříkne) ven protože tekutiny bude víc než 1ccm...
\"8)\"odečíst zda přesahuje 1ml nebo ne....(nezapomenout sčítat/odčítat \":wink:\" -pokud vyjedu jen do rysky s nápisem 3ml, a tekutina sahá až do nápisu 2ml...znamená to že je tekutiny právě 1ml....

(1ccm=1ml... \":idea:\" )
...kdo chce vědět proč....ohlédnutí do školních lavic co většina z nás zapomněla neboť to v životě (zatím) asi moc lidí nepotřebovalo... \":?\"
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ccm
"...Centimetr krychlový je totožný s jednotkou mililitr.
Místo značky cm³ se někdy (v anglofonních zemích, zvláště v lékařství a automobilismu) používá značka cc, popř. ccm."

V e-shopu lekarna.cz sem tedy objednal nejen jiné kapátko(poštovné je nad 1200kč zdarma), ale i zásobu na pár měsíců: vit.E, B12 500mcgr., B6(Generica 20mg, 30tbl.cca20kč...), Céčko1000(vyrábí JML za cca 170kč 120tbl), také OČNÍ KAPÁTKA....(TA JSEM TAKTO OTESTOVAL A MAJÍ UŽ SKUTEČNĚ TĚCH 20KAPEK NA 1CCM, tedy jde o metrické kapátko....: Je to tohle(pokud máte tip na jiné dejte ho sem...):
http://www.lekarna.cz/kapatko-ocni-alfa-1ks/

- mají tam ještě jiná kapátka.....komu se chce testovat....já bral to nejlevnější za 8kč...a pro každého člena rodiny jedno nebo i víc(na cesty, do práce apod.).

Je možné si také pořídit samostatné kapátko na jod a samostatné pro HCL...nemusíte pokaždé vymývat(a hlavně NEDOCHÁZÍ K PŘENOSU ZBYTKŮ Z FLAŠTIČEK JODU DO FLASTICKY S HCL.
...nebo jiná varianta:
- po KAŽDÉM nakapání(zvláště pokud kapete nejen HCL ale i jod) nejlépe propláchnout jediné kapátko ve sklence vody s rozpuštěnými látkami...ALE trocha vody vždy zůstane v kapátku, tak to není tak přesné jako používat na každou chemikalii vlastní samostatné kapátko...

...pane Jardo máte nějaký tip na koupi delšího(10cm a více) metrického kapátka, které by POHODLNĚ dosáhlo alespoň na dno 10ml flaštičky?...resp.To oční kapátko Alfa je moc krátké(má jen 7,5cm délku- včetně pryže....)...a dolévat flaštičku se mi pořád nechce...(při nahnutí flaštičky nelze kapátkem dobře nabrat...).

Nebo tip na zatmavené 10ml(nebo i větší) flaštičky rovnou už s metrickým kapátkem?
Stálo by za to je dát do inzerce, pokud někdo máte osvědčený, otestovaný tip...!


Naposledy upravil muflon dne čtv srp 26, 2010 7:33 pm, celkově upraveno 6

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 4:51 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
.....veškeré přípravky zapíjím roztokem kyseliny chlorovodíkové, což považuji za naprosto nejúčinnější formu z hlediska uvolnění účinných látek a vstřebávání do organizmu. Pokud použijete 3,5 %tní kyselinu, kterou naředíte na poloviční koncentraci, tak získáte zhruba 1,75 %tní a když dáte 20 kapek metrickým kapátkem, tedy jeden ccm do 0,5 dcl vody, získáte koncentraci 0,35 %, což je těsně nad běžnou hranicí normálních žaludečních šťáv u zdravého člověka. Do studené vody tedy dávám cca 20 kapek 1,75 %tní kyseliny chlorovodíkové, případně jiné množství vzhledem k aktuální koncentraci, čili 10 kapek 3,5 %tní, případně pouze jednu kapku plné koncentrace, která je 35%, ale vždy se snažte dodržet výslednou koncentraci zhruba 3 promile.


Jestli to správně chápu, tak na sklenici vody o obsahu 0,2L dám 2 kapky 3,5% HCL....nebo 8 kapek 1,75%HCL....

Kolik by to bylo u 10% kyseliny na 0,5L(a na 0,2L) ?
...a brát to mohu prakticky kdykoli beru nějaký potravní doplněk...tedy třeba i 8x denně ? (pokud bych bral 4 doplňky 2x denně...)

PS: nesmím však jako doposud ještě nalít do sklenice další vodu abych ji vypláchl...(jako třeba u bílého jílu....to už může porušit tu potřebnou koncentraci 3promile....


Naposledy upravil muflon dne čtv srp 26, 2010 10:06 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 9:51 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Pochopila jsem správně, že 3,5% HCL používat jen krátkodobě pro zdravotní účely. A mohu 1,75% HCL používat pravidelně dlouhodobě? Nebo taky jen na krátko? A při ředění 0,5L vody pití s 1,75% HCL se také musí dávat pozor na zuby? Nebo to mohu pít normálně ze skleničky nebo z nějaké flašky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TEST (metrického) KAPÁTKA
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 8:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
muflon píše:
...pane Jardo máte nějaký tip na koupi delšího(10cm a více) metrického kapátka, které by POHODLNĚ dosáhlo alespoň na dno 10ml flaštičky?...resp.To oční kapátko Alfa je moc krátké(má jen 7,5cm délku- včetně pryže....)...a dolévat flaštičku se mi pořád nechce...(při nahnutí flaštičky nelze kapátkem dobře nabrat...).

Koupila jsem si v chemických potřebách umělohmotnou pipetu asi 15 cm dlouhou pro běžné kapání a skleněnou pipetu asi 30 cm dlouhou, která pohodlně dosáhne na dno litrových lahví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TEST (metrického) KAPÁTKA
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 9:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Změřil jsem pro jistotu kapatko ze zatmavené lahvičky 50ml(KTERÉ POUŽÍVÁM JAKO PŘENOSNÁ NA JOD I NA HCL...), a s hrůzou zjistil(jak je nutné vše si osobně ověřovat a nespoléhat co kdo a jak...), že do 2ml malé inj.stříkačky mi 20kapek vody ukázalo 1,5ccm !
(...takže moc velké kapky, a toho jodu i HCL, sem do sebe rval víc než sem si myslel... \":|\" )

Polopaticky POSTUP TESTOVANI KAPATEK(praktičtí lidé číst nemusí.. \":wink:\" ):
(nebot jako vsechno i toto se dá "zkazit"- já sem si třeba nevšim hned, že do té 2ml stříkačky se ale vejdou přes 3ml tekutiny...takže sem to napoprvé změřil špatně...po nasazení vnitřního pístu sem nevyjel s tekutinou nahoru k rysce 3(nebo 2)ml...prostě zbrklost...a nepřemýšlení...Einstein prej přemejšlel VŽDYCKY CO PRÁVĚ TEĎ DĚLÁ...!- i když si zavazoval "blbé" tkaničky u bot...největší blbosti se dělaj právě když lidi nepřemejšlej....a má to tu hlavní výhodu že se nemusí(někdo) třeba vracet domů nebo se pořád sám sebe ptát...vypnul sem ten plyn...žehličku... \":wink:\" apod.)

Takže znovu:
1)vyndal sem ze stříkačky vnitřní píst
2)ucpal sem prstem výstupní dirku stříkačky
3)nakapal dovnitř 20kapek vody testovaným kapátkem
4)přiložil opatrně vnitřní píst bez domáčknutí dovnitř
5)otočil stříkačku do vodorovné polohy
6)domáčkl píst dovnitř a zároveň postavil stříkačku do svislé polohy-
dirkou nahoru...(jako sestřičky \":wink:\" ), aby nic neukáplo ven...
7)v této poloze vyjet pístem s kapalinou do nejbližší rysky...
pozor-pokud by jste omylem vyjeli až k rysce 1ml a máte kapátko které má větší kapky než má mít-tak to samozřejmě vykápne(vystříkne) ven protože tekutiny bude víc než 1ccm...
\"8)\"odečíst zda přesahuje 1ml nebo ne....(nezapomenout sčítat/odčítat \":wink:\" -pokud vyjedu jen do rysky s nápisem 3ml, a tekutina sahá až do nápisu 2ml...znamená to že je tekutiny právě 1ml....

(1ccm=1ml... \":idea:\" )
...kdo chce vědět proč....ohlédnutí do školních lavic co většina z nás zapomněla neboť to v životě (zatím) asi moc lidí nepotřebovalo... \":?\"
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ccm
"...Centimetr krychlový je totožný s jednotkou mililitr.
Místo značky cm³ se někdy (v anglofonních zemích, zvláště v lékařství a automobilismu) používá značka cc, popř. ccm."

V e-shopu lekarna.cz sem tedy objednal nejen jiné kapátko(poštovné je nad 1200kč zdarma), ale i zásobu na pár měsíců: vit.E, B12 500mcgr., B6(Generica 20mg, 30tbl.cca20kč...), Céčko1000(vyrábí JML za cca 170kč 120tbl), také OČNÍ KAPÁTKA....(TA JSEM TAKTO OTESTOVAL A MAJÍ UŽ SKUTEČNĚ TĚCH 20KAPEK NA 1CCM, tedy jde o metrické kapátko....: Je to tohle(pokud máte tip na jiné dejte ho sem...):
http://www.lekarna.cz/kapatko-ocni-alfa-1ks/

- mají tam ještě jiná kapátka.....komu se chce testovat....já bral to nejlevnější za 8kč...a pro každého člena rodiny jedno nebo i víc(na cesty, do práce apod.).

Je možné si také pořídit samostatné kapátko na jod a samostatné pro HCL...nemusíte pokaždé vymývat(a hlavně NEDOCHÁZÍ K PŘENOSU ZBYTKŮ Z FLAŠTIČEK JODU DO FLASTICKY S HCL.
...nebo jiná varianta:
- po KAŽDÉM nakapání(zvláště pokud kapete nejen HCL ale i jod) nejlépe propláchnout jediné kapátko ve sklence vody s rozpuštěnými látkami...ALE trocha vody vždy zůstane v kapátku, tak to není tak přesné jako používat na každou chemikalii vlastní samostatné kapátko...

...pane Jardo máte nějaký tip na koupi delšího(10cm a více) metrického kapátka, které by POHODLNĚ dosáhlo alespoň na dno 10ml flaštičky?...resp.To oční kapátko Alfa je moc krátké(má jen 7,5cm délku- včetně pryže....)...a dolévat flaštičku se mi pořád nechce...(při nahnutí flaštičky nelze kapátkem dobře nabrat...).

Nebo tip na zatmavené 10ml(nebo i větší) flaštičky rovnou už s metrickým kapátkem?
Stálo by za to je dát do inzerce, pokud někdo máte osvědčený, otestovaný tip...!

Postup je správný a je to opravdu polopaticky vysvětleno i pro značně nechápavé jedince. Sám používám plastové pipety, které mají délku více jak 10 cm a bohatě dosáhnou na dno lahviček. Dělají se samozřejmě různé varianty, ale stačí se buď dotázat nějakého známého, který pracuje v laboratoři, případně je zakoupit na internetu. Také není důležité, jak velká kapka je, pouze to musíte vědět a správně si přepočítat dávku, čili u toho vašeho kapátka bych prostě ubral adekvátně počet kapek a problém je vyřešen.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 9:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Pochopila jsem správně, že 3,5% HCL používat jen krátkodobě pro zdravotní účely. A mohu 1,75% HCL používat pravidelně dlouhodobě? Nebo taky jen na krátko? A při ředění 0,5L vody pití s 1,75% HCL se také musí dávat pozor na zuby? Nebo to mohu pít normálně ze skleničky nebo z nějaké flašky?

Můžete používat jakoukoliv koncentraci, pouze ji musíte správně naředit vodou a tak dlouho, dokud nenaskočí vaše vlastní tvorba. Pokud je koncentrace zhruba 3 promile není to zase takový problém pít, ale i tak je vhodné si ústa vypláchnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TEST (metrického) KAPÁTKA
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 9:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Koupila jsem si v chemických potřebách umělohmotnou pipetu asi 15 cm dlouhou pro běžné kapání a skleněnou pipetu asi 30 cm dlouhou, která pohodlně dosáhne na dno litrových lahví.

Ty plastové jsou ideální, ale ta skleněná, to se vám brzo rozbije, čili já je za ideální nepovažuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TEST (metrického) KAPÁTKA
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 10:30 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Ty plastové jsou ideální, ale ta skleněná, to se vám brzo rozbije, čili já je za ideální nepovažuji.

Tu skleněnou mám vpodstatě jen na ředění té 38% HCl, kterou použiju hádám tak 1x za 1/2 roku. Bála jsem se, jestli ta koncentrovaná kyselina nebude leptat plast.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TEST (metrického) KAPÁTKA
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 10:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Tu skleněnou mám vpodstatě jen na ředění té 38% HCl, kterou použiju hádám tak 1x za 1/2 roku. Bála jsem se, jestli ta koncentrovaná kyselina nebude leptat plast.

Plastů si HCl skoro nevšímá, ta dělá sole hlavně z většiny minerálů, především velice dobře z většiny kovů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak používat pipetu
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 11:45 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Ta pipeta laboratorní nebo z chem.potřeb je výborná rada.(možná ji mají taky nějaké
AKVARIJNÍ nebo ZAHRADKARSKE POTREBY(na hnojiva apod!), pokud někdo ví jaké prodejny,napište-těch prodejen v menších okresních městech není tolik...)

Aby si člověk nekontaminoval čistou HCL ve skleničce zbytky jodu nebo jiné látky v pipetě, napadá mne ještě mít dvě sklenice...jednu kam kapky kapeme...a druhou s čistou vodou-na proplachování pipety...(tu vodu klidně během dne vypít...
Předtím nezapomenout ještě zbytek kapek co zůstal v kapátku, vystříknout zpátky do původní flašky kde máme např.jód, nebo HCL...

A asi by ještě bylo vhodné pipetu(nebo kapátko) 2x třepnout jako se to dělalo se rtuťovým(nyní např.galiovým) teploměrem...aby zbytky vody nezůstávaly ve vypláchlé pipetě....
(pokud ji použiju až večer tak to asi vyschne, ale já ji používám po 15min.znovu na další "akci"....)

Pokud někdo máte tip na e-shop kde mají plastovou METRICKOU(20kapek na 1ml(=ccm) pipetu přes 10cm dlouhou, tak napište -potřebuju jich více pro celou širší rodinu...a do opravdu velkého města s chem.potřebami to máme několik hodin cesty...to co bych dal za benzín, dám raději na poštovné 90kč....
- KOLIK minimálně ml se vejde do plastové pipety která má víc jak 10cm(záleží to ale na ŠÍŘCE trubice!? ...Uvádí se spíš než délka , údaj v ml kolik ta pipeta pojme ml(uděláte pokud s vodou a změříte někdo pipetu co máte doma delší jak 10cm?...Tady sem našel pipetu za 35kč na 10ml...tak ta by měla být dost dlouhá(ale zbytečně MOC dlouhá, a kdoví jestli má metrické kapátko...
http://www.greenhome.cz/katalog/481011

Tady mají na 5ml:
http://www.growmarket.cz/produkt/5ml-pl ... ta-kapatko

Stačit(kratší) bude možná i tadleta na 1ml nebo 3ml za 5kč:
http://www.ceske-tradice.cz/eshop/cz/p9 ... a-1ml-3ml/
...ale nevím jestli má metrické kapátko...

Ale Pasteurovy(laboratorní) pipety nejsou metrické...a navíc moc drahé....tady píšou že mají víc jak 20kapek na 1ml:
http://old.merci.cz/katalog/pomucky-z-p ... ety-kyvety

---------
Ještě jsem našel lékovku 10ml s uzávěrem který má kapátko, a JE metrické!!(na jód i na HCL je to ideální na cesty...). Vespod lékovky hnědé, je nápis 10ml a číslo 36...mělo by jít objednat přes lékárnu...


Naposledy upravil muflon dne sob srp 28, 2010 9:13 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz