Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 10:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř zář 29, 2010 7:20 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Dostal se mi do ruky váp. kámen ze žlučníku od známé , která podstoupila laparoskopii / měla jich 7 cca 2 cm každý / . V nemocnici jí řekli . že jí vyndali kameny a myslela , že žlučník zůstal na svém místě . Kámen je opravdu velice tvrdý a nahnědlý . Dal jsem ho do malého množství vody , t.j. 30ml + 5g Mg . Uvidím zítra jak akce dopadne , ale obávám se , že Mg kámen nerozpustí .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř zář 29, 2010 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Slim-Jim píše:
Tak jsem kontaktoval odborníka z parazitologické laboratoře a dostal jsem odpověd že se určitě nejedná jak jsem předpokládal o Borrelia burgdorferi, internet je plný dezinformací, jinak prý co je na obrázku neví.Optal jsem se ho jaká je finanční stránka rozboru kdybych vzorek přinesl ve skumavce tak uvidím.
Neměl byste nějaký kontakt nejlépe Středočeský kraj,a Praha kde by mi to prozkoumali?
I když celkově mi ta představa přinést to s tím,že to ze mne vyšlo po jaterní očistě.....,aby mne pak nechtěli nějak zkoumat \":-)\",nebo se na mne nedívali jako na infekční hrozbu!!

Jinak jsem rád,že to ze mne vyšlo a možná to taky řešit už nebudu,abych si zbytečně nekomplikoval život přeci jen nemocný se necítím a kdový co v sobě člověk nosí a ani o tom neví.

Tak, kde to poznají to opravdu netuším, já jsem se nikdy zkoumáním zvířátek, vydolovaných při očistách, nezabýval. Jako hrozbu vás chápat nemohou, hrozbu jste mohl představovat před tím, než jste se jich zbavil. Mě osobně se velký výzkum moc účelný nezdá, prostě jsou venku a tudíž škodit nemohou, tak proč se tím zabývat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř zář 29, 2010 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Dostal se mi do ruky váp. kámen ze žlučníku od známé , která podstoupila laparoskopii / měla jich 7 cca 2 cm každý / . V nemocnici jí řekli . že jí vyndali kameny a myslela , že žlučník zůstal na svém místě . Kámen je opravdu velice tvrdý a nahnědlý . Dal jsem ho do malého množství vody , t.j. 30ml + 5g Mg . Uvidím zítra jak akce dopadne , ale obávám se , že Mg kámen nerozpustí .

Do zítra asi ne, ale po nějaké době určitě a pochybuji, že se vám v té skleničce povede nasimulovat normální podmínky ve žlučníku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vážení přátelé drobného hazardu.
PříspěvekNapsal: čtv zář 30, 2010 6:04 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 30, 2010 5:59 pm
Příspěvky: 3
Jsem příznivcem čistících a detoxikačních metod, nicméně nic nebývá tak snadné jak se může zdát.

Sice jsem nepročítal všechny příspěvky na tomto foru, nicméně si myslím, že tu chybí několik důležitých informací.

Epsomská sůl by se měla používat pouze taková, která je označena jako projímadlo nebo pro vnitřní použití. Lze koupit v lékárně, když ne české tak německé 100g za 1,5 EUR.

Důvod? Epsomská sůl jako všechny minerály se přirozeně nevyskytuje v přírodě nikdy čistá a méně či více atomů hořčíku je nahrazeno jinými akcesoriemi jako neškodné prvky alkalických zemin, ale třeba i kadmiem a arzenem. Jistěže můžeme namítat, že vazba mezi síranem a arzenem či kadmiem může být natolik pevná, že nedojde de vstřebání do tkání, případně poukázat na většinou velmi malé koncentrace těchto toxických prvků. Otázkou je i samotná utilizace Cd a As do organismu.

Nicméně pouze je epsomská sůl prodávaná jako lékařský přípravek je analyzována a čištěna s ohledem na vnitřní použití.

Dále by se slušelo zmínit stav, který se nazývá hypermagnesemie (Hypermagnesemia) neboli předávkování hořčíkem.

Denní doporučená dávka hořčíku je 300-400 mg
Jedna polévková lžíce epsomské soli obsahuje zhruba 3,4 g hořčíku.

Hypermagnesemie může být smrtelná, v lékařské literatuře je dokumentována několik takovýchto úmrtí. Ohroženi jsou především lidé s disfunkcí ledvin. Hypermagnesemie postihuje hlavně nervový a kardiovaskulární systém, proto když dosáhne koncentrace hořčíku v séru vysoké koncentrace (10-15mEq/L) nastává smrt v důsledku zástavy srdce a hypoventilace (nedostatečné dýchání). Zjednodušeně se dá říci, ze vše záleží na tom, jak rychle dokáže vaše tělo (ledviny) odbourávat přebytek hořčíku.

Chcete-li vyzkoušet, je-li pro vás epsomská sůl bezpečná, připravte si roztok vody a jedné kávové lžičky epsomské soli, druhý den zvyšte na 2 lžičky a třetí na 3. Pokud se váš stav nezmění nebo se projeví projímavé účinky, nevolnost, zvracení, pocit teploty znamená, to že si vaše tělo poradí vyššími koncentracemi hořčíku. Pokud se vám navíc sníží krevní tlak a zpomalí srdeční činnost, jsou pro vás vysoké dávky hořčíku a tedy i epsomské soli nebezpečné.

Vzhledem k těmto faktům mi není jasné, proč je zde doporučována dávka 60 ml epsomské soli, když jaterní očista podle dr. Hulda Clark počítá se 4 polévkovými lžicemi epsomské soli při stejném množství vody (720 ml). Navíc poznámka, že můžete dávku ještě zvýšit na 90 ml, považuji za nesmyslný hazard. Méně je více.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 30, 2010 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Dim-Trij píše:
Jsem příznivcem čistících a detoxikačních metod, nicméně nic nebývá tak snadné jak se může zdát.

Sice jsem nepročítal všechny příspěvky na tomto foru, nicméně si myslím, že tu chybí několik důležitých informací.

Epsomská sůl by se měla používat pouze taková, která je označena jako projímadlo nebo pro vnitřní použití. Lze koupit v lékárně, když ne české tak německé 100g za 1,5 EUR.

Důvod? Epsomská sůl jako všechny minerály se přirozeně nevyskytuje v přírodě nikdy čistá a méně či více atomů hořčíku je nahrazeno jinými akcesoriemi jako neškodné prvky alkalických zemin, ale třeba i kadmiem a arzenem. Jistěže můžeme namítat, že vazba mezi síranem a arzenem či kadmiem může být natolik pevná, že nedojde de vstřebání do tkání, případně poukázat na většinou velmi malé koncentrace těchto toxických prvků. Otázkou je i samotná utilizace Cd a As do organismu.

Nicméně pouze je epsomská sůl prodávaná jako lékařský přípravek je analyzována a čištěna s ohledem na vnitřní použití.

Dále by se slušelo zmínit stav, který se nazývá hypermagnesemie (Hypermagnesemia) neboli předávkování hořčíkem.

Denní doporučená dávka hořčíku je 300-400 mg
Jedna polévková lžíce epsomské soli obsahuje zhruba 3,4 g hořčíku.

Hypermagnesemie může být smrtelná, v lékařské literatuře je dokumentována několik takovýchto úmrtí. Ohroženi jsou především lidé s disfunkcí ledvin. Hypermagnesemie postihuje hlavně nervový a kardiovaskulární systém, proto když dosáhne koncentrace hořčíku v séru vysoké koncentrace (10-15mEq/L) nastává smrt v důsledku zástavy srdce a hypoventilace (nedostatečné dýchání). Zjednodušeně se dá říci, ze vše záleží na tom, jak rychle dokáže vaše tělo (ledviny) odbourávat přebytek hořčíku.

Chcete-li vyzkoušet, je-li pro vás epsomská sůl bezpečná, připravte si roztok vody a jedné kávové lžičky epsomské soli, druhý den zvyšte na 2 lžičky a třetí na 3. Pokud se váš stav nezmění nebo se projeví projímavé účinky, nevolnost, zvracení, pocit teploty znamená, to že si vaše tělo poradí vyššími koncentracemi hořčíku. Pokud se vám navíc sníží krevní tlak a zpomalí srdeční činnost, jsou pro vás vysoké dávky hořčíku a tedy i epsomské soli nebezpečné.

Vzhledem k těmto faktům mi není jasné, proč je zde doporučována dávka 60 ml epsomské soli, když jaterní očista podle dr. Hulda Clark počítá se 4 polévkovými lžicemi epsomské soli při stejném množství vody (720 ml). Navíc poznámka, že můžete dávku ještě zvýšit na 90 ml, považuji za nesmyslný hazard. Méně je více.

To by jste to asi měl pročíst, protože zde nic jiného než farmaceutickou kvalitu, nebo kvalitu p.a, konzumovat nedoporučuji. Také by se patrně, dle vašeho názoru, mělo pro naprosté blbce psát na každé Tatrance, že je zdraví škodlivá, případně, že pokud si vezmete bonbóny Mentos a zapijete je dietní Colou, tak vám to asi rozerve žaludek http://stahovak.nova.cz/clanek/extrem/m ... -cola.html a viděl jste tam něco takového. Potenciálně nebezpečné je cokoliv i dlouhodobé bezpečné ležení v posteli, protože na to se také umírá. Měl by jste si přečíst varování přímo na první straně těchto stránek, kde jsou nemyslící uživatelé před nezodpovědnými pokusy varováni. Předávkování hořčíkem je skutečně možné, ale velice nepravděpodobné, protože tělo prakticky vždy likviduje přebytky pomocí spuštění průjmu, přičemž při požití větší dávky soli se obrací i osmóza střeva a do těla se té soli vstřebává naprosté minimum. Dávka 60-90 ml je doporučována z toho důvodu, že běžná polévková lžíce soli má, podle toho kolik naberete, cca 15-22 ml a krát čtyři to prostě tak nějak vyjde, což si pochopitelně můžete, celkem bez problémů, za dlouhých zimních večerů ověřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát říj 01, 2010 4:50 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Budu dělat 7.října 9 očistu a pokaždé jsem použil 90 ml epson. soli a nemám s tím žádné problémy .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát říj 01, 2010 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Budu dělat 7.října 9 očistu a pokaždé jsem použil 90 ml epson. soli a nemám s tím žádné problémy .

Není divu, mnoho lidí má hořčík natolik deficitní, že jim ani těch 60 ml epsomky průjem nevyvolá, natož aby došlo k předávkování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 03, 2010 8:03 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Taky při očistě jater tak špatně spíte?
Večer jsem blbě usínala, protože jsem spala asi hodinku a půl před osmou (šílená únava). Usnula jsem až asi v jednu a od půl pátý už zas nemůžu. Přitom běžně nemám problém se spánkem, usínám rychle a spávám tvrdě.

Chtěla bych se zeptat - opravdu tu máte někdo pocit, že vám očista jater zdravotně pomohla? Jde o to, že jsem si při první očistě pár "kamenů" schovala a zjistila, že po pár dnech se zase rozloží na olej a zbyde z toho jen taková vazká šlupička. Takže říkat tomu kámen je hodně přehnané.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 03, 2010 8:22 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Kometa píše:
Taky při očistě jater tak špatně spíte?
Chtěla bych se zeptat - opravdu tu máte někdo pocit, že vám očista jater zdravotně pomohla?

Ja nemám problém so spánkom, zaspím objímajúc sa s fľaškou horúcej vody a zabudím sa až ráno. Môj problém je, že zatiaľ mi nič, okrem riedkej kaše farby bielej kávy, nevyšlo. Buď tam skutočne nič nemám, alebo je to tak dobre zahniezdené, že to olej, grep a epsom nevedia vyhnať \":lol:\" . A, nemám subjektívne pocit, že by mi táto očista pomohla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 03, 2010 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Taky při očistě jater tak špatně spíte?
Večer jsem blbě usínala, protože jsem spala asi hodinku a půl před osmou (šílená únava). Usnula jsem až asi v jednu a od půl pátý už zas nemůžu. Přitom běžně nemám problém se spánkem, usínám rychle a spávám tvrdě.

Chtěla bych se zeptat - opravdu tu máte někdo pocit, že vám očista jater zdravotně pomohla? Jde o to, že jsem si při první očistě pár "kamenů" schovala a zjistila, že po pár dnech se zase rozloží na olej a zbyde z toho jen taková vazká šlupička. Takže říkat tomu kámen je hodně přehnané.

To je individuální, někdo spí jak špalek, někdo jiný skoro neusne, já to mám dokonce pokaždé jinak a co jsem vypozoroval, tak to i dost souvisí s měsícem. Okamžité výsledky očisty se projeví pouze pár dní výrazným zlepšením stolice a pak jde o dlouhodobě lepší trávení, které mnozí nemusí zaznamenat. Nicméně zásadní rozdíl se asi přímo zaznamenat nedá, tady jde o dlouhodobě lepší vylučování žluče a výrazně lepší filtrační schopnosti jater, což by se teoreticky mělo odrážet na kvalitě vaší krve a dalo by se to vypozorovat třeba na mikroskopu s temným polem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 03, 2010 4:02 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Já při každé očistě nemůžu usnout , zkoušel jsem i kapky a nepomohlo , tak to neřeším . Pane Jardo , mám nadále brát vitaminy při pití jablečné šťávy , která je celodenní stravou ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 03, 2010 9:40 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Provádím modifikaci jaterní očisty - játrašalánu - kdy se ráno po třetí a čtvrté dávce projímadla prolévám tekutinou, dnes heřmánkovým čajem. Chtěla bych se proto zeptat - u pravé šánky se pokud vím udává, že se musí do hodiny něco sníst, aby to nemělo na střevo negativní vliv. U této játrašalány je tomu stejně?
Vzpomínám, že jsem kolikrát měla střevní chřipku, která mě dokonale pročistila a o žádných srůstech jsem nikdy nic neslyšela. Jak to tedy je?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 03, 2010 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Já při každé očistě nemůžu usnout , zkoušel jsem i kapky a nepomohlo , tak to neřeším . Pane Jardo , mám nadále brát vitaminy při pití jablečné šťávy , která je celodenní stravou ?

Ne v den očisty žádné doplňky nepoužívejte, to zbytečně může játra dráždit a není to tedy vhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 03, 2010 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Provádím modifikaci jaterní očisty - játrašalánu - kdy se ráno po třetí a čtvrté dávce projímadla prolévám tekutinou, dnes heřmánkovým čajem. Chtěla bych se proto zeptat - u pravé šánky se pokud vím udává, že se musí do hodiny něco sníst, aby to nemělo na střevo negativní vliv. U této játrašalány je tomu stejně?
Vzpomínám, že jsem kolikrát měla střevní chřipku, která mě dokonale pročistila a o žádných srůstech jsem nikdy nic neslyšela. Jak to tedy je?

Průjem není výplach slanou vodou a také u průjmu většinou nemáte nějak obnaženou a případně i narušenou sliznici střeva, což lidé s kvasinkovou problematikou docela běžně mají a proto se pouštějí do střevních očist. Pak to už je teoreticky možné i když vysoce nepravděpodobné a sám jsem o takovém případu dosud neslyšel, ale teoreticky to prostě možné je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 03, 2010 10:16 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Myslím, že většina lidí s přemnoženou kvasinkou o ní ani neví a očisty neprovádí.

Já to dělám tak, že prosichr ten heřmánkový čaj popíjím průběžně, ono by stejně bylo nepřirozené ho do sebe kopat litr na ex, a pak taky průběžně odchází. Ale jsem z toho taková nesvá, nerada bych si těmi očistami způsobila nějaké jiné potíže.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz