Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Gabča píše:
Zdravím! Jsem tu nová a určitě budu uvažovat. Už třikrát jsem zrušila operaci a toto řešení mi připadá méně zatěžující.
Přikládám odkaz na sehnání Epsomské soli:
http://bobin.blog.cz/0902/glauberova-ho ... a-autismus

U té epsomky, pro orální aplikaci, je dobré se bavit o farmaceutické kvalitě a to není všude pravidlem, ona sice funguje každá a pokadíte se po jakékoliv, ale osobně bych nějakou horší kvalitu nezkoušel vnitřně, ovšem do koupele to nemůže nijak vadit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon lis 01, 2010 11:07 am 
Offline

Registrován: pon lis 01, 2010 10:57 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
očista jater je naprosto skvělá kůra, máme za sebou s manželem první a jdeme na druhou. Paráda, cítíme se báječně a jako vedlejší produkt mám tři kila dole a manžel dokonce 4kg \":roll:\"

Doporučovala jsem tuto kůru kamarádce a zaujalo ji to, ale je alergická na jablka, alergie se projevuje kýcháním a svěděním dutiny ustní. Je možné jablka nahradit jiným ovocem?

Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon lis 01, 2010 12:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
grepík píše:
Dobrý den,
očista jater je naprosto skvělá kůra, máme za sebou s manželem první a jdeme na druhou. Paráda, cítíme se báječně a jako vedlejší produkt mám tři kila dole a manžel dokonce 4kg \":roll:\"

Doporučovala jsem tuto kůru kamarádce a zaujalo ji to, ale je alergická na jablka, alergie se projevuje kýcháním a svěděním dutiny ustní. Je možné jablka nahradit jiným ovocem?

Děkuji za odpověď.

Tak to asi ne, tam jde o kyselinu která je v jablkách obsažená a rozpouští ty kamínky, ale může to vyzkoušet pouze s vodou, patrně to bude fungovat také, ale asi kamínků vyjde méně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon lis 01, 2010 8:51 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
JON a stárnutí, aneb proč musíme zemřít a jak

JON(=jaterní odpad nezdetoxikovaný)

Článek pro trénované čtenáře WM magazínu. Pro ostatní to bude těžké čtení, jako ostatně život sám.

....Jaterní odpad lze rozdělit na oxidovatelný (JON) a neoxidovatelný, kterého se musejí játra zbavit v roztoku do žluče, a nejsou-li vhodné podmínky (dostatek rozpouštědla – většinou etylalkoholu produkovaného omezeně kvasinkami ve střevech z části škrobů a cukrů v množství nepřesahujícím do velkého oběhu – střevo, vrátnicová žíla, játra, žluč, dvanáctník), ukládá se v těle, z toho přednostně tam, kde může odcházet pryč – vlasy, pokožka, střevní sliznice. Proto tak časté defekty v těchto lokalitách. Neoxidovatelný řeší Moraváci slivovicí a aby bylo co čistit, přidají hned i uzené, naplněné chutnými aromatickými v játrech neoxidovatelnými uhlovodíky. Podobné problémy mají játra i s kořením, tepelně barevně změněnými potravinami, oxidovanými a přepálenými tuky (včetně brambůrek a hranolků – také mi chutnají, ach jo)....

pokrač.viz odkaz:
http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-zdr ... a-jak.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 6:22 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Pane Jardo , je vhodné druhý den po očistě vypít kefír cca. 1l nebo až další den .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Pane Jardo , je vhodné druhý den po očistě vypít kefír cca. 1l nebo až další den .

Ihned po očistě asi ne, ale třeba večer to již nijak vadit nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 11:27 am 
Offline

Registrován: stř lis 25, 2009 4:56 pm
Příspěvky: 19
Dobrý den, Jardo,
provedla jsem svou třetí očistu jater, první byla téměř bez problémů, u druhé mi bylo zle od žaludku celý druhý den a při třetí jsem plánovala výplach žaludku hned po ránu, ať se to neopakuje, ovšem výplach jsem musela udělat už ve 3 ráno, bylo mi na zvracení. Oleje jsem se zbavila a teď ráno už je to dobrý, spodem nějaký binec ze mě vyšel, takže očista ok, cítím se relativně v pohodě.
Věc na kterou bych se chtěla zeptat je mé trávení tuků. I dříve jsem měla problém s trávením, vždy jsem byla po jídle nafouklá, ale nebývalo mi těžko od žaludku. Teď se přidalo i tohle (je to způsobeno stresem, který jsem ted poslední 3 měsíce měla doma i v práci, tak se ničemu nedivím) a tak jsem začala užívat Pancreolan a HCl. Zdá se, že Pancreolan mi dělá lépe, kyselina zatím ne nijak výrazně (je to tím, že ji neužívám pravidelně s každým jídlem, ale jen občas? Užívám dávky a koncentrace, které jsem si zde na fóru přečetla). Co se týká té slinivky, mám počkat, až se mi situace uklidní (je to na dobré cestě) a pak Pancreolan občas vynechat, abych viděla, zda se to upravilo? Nebo to tak bude na pořád? A taky mi přijde divné, že je mi zle po jídle, ale až asi tak po 2-3hodinách. Může to na něco ukazovat?
Děkuji moc za radu a vaši péči.
Magda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 12:35 pm 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:55 pm
Příspěvky: 27
Dobrý den, mám 28 let, 175 cm, necelých 60 kg a už několik let se snažím zdravě stravovat (všechno celozrnné, hodně ovoce, zeleniny, nic smaženého, tučného, sladkého...) a celkově se cítím dobře a zdravě až na jednu věc - nadýmání, pšoukání a obtížné vyprazdňování. Nejvíc mi vadí ty pšouky, protože když to na mě příjde, tak to jde prostě všechno ven, ať se snažím to zadržet sebevíc, je to hrozně trapné. Někdy jsem třeba měsíc úplně v pořádku, ale pak třeba týden je to každý den málem od rána do večera. A je jedno, co ten den jím - někdy se třeba i přejím vším možným a nic; jindy si dám jenom suchou rýži a spustí se to.
Absolvovala jsem snad všechna gastroenterologická vyšetření a podle doktorů jsem naprosto zdravá. Pak jsem objevila vaše stránky, udělala jsem úspěšně šanku, ale pšouky se vrátily. Včera jsem udělala jaterní očistu přesně podle návodu, všechno probíhalo v pořádku, až na to, že ze mě nevyšly žádné kamínky, ale ani nic jiného - prostě jenom hnědá voda jako při shankhaprakshalaně a brzy se z ní stala voda úplně čistá. Ani mi při tom nebylo vůbec špatně, necítila jsem se nemocná, zničená, jenom trošku unavená z nedostatku jídla, ale po dopití poslední dávky soli jsem se cítila už naprosto fit a normálně. Znamená to, že mám játra čistá, nebo je vhodné pro jistotu očistu jater zopakovat?
Mohl byste mi prosím říct, co si o mém problému myslíte? Pokud mám čisté střeva, játra a jím zdravě, proč pořád pšoukám? Mohlo by to být candidou nebo ještě něčím jiným? Poraďte prosím, vyzkouším všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Magda píše:
Dobrý den, Jardo,
provedla jsem svou třetí očistu jater, první byla téměř bez problémů, u druhé mi bylo zle od žaludku celý druhý den a při třetí jsem plánovala výplach žaludku hned po ránu, ať se to neopakuje, ovšem výplach jsem musela udělat už ve 3 ráno, bylo mi na zvracení. Oleje jsem se zbavila a teď ráno už je to dobrý, spodem nějaký binec ze mě vyšel, takže očista ok, cítím se relativně v pohodě.
Věc na kterou bych se chtěla zeptat je mé trávení tuků. I dříve jsem měla problém s trávením, vždy jsem byla po jídle nafouklá, ale nebývalo mi těžko od žaludku. Teď se přidalo i tohle (je to způsobeno stresem, který jsem ted poslední 3 měsíce měla doma i v práci, tak se ničemu nedivím) a tak jsem začala užívat Pancreolan a HCl. Zdá se, že Pancreolan mi dělá lépe, kyselina zatím ne nijak výrazně (je to tím, že ji neužívám pravidelně s každým jídlem, ale jen občas? Užívám dávky a koncentrace, které jsem si zde na fóru přečetla). Co se týká té slinivky, mám počkat, až se mi situace uklidní (je to na dobré cestě) a pak Pancreolan občas vynechat, abych viděla, zda se to upravilo? Nebo to tak bude na pořád? A taky mi přijde divné, že je mi zle po jídle, ale až asi tak po 2-3hodinách. Může to na něco ukazovat?
Děkuji moc za radu a vaši péči.
Magda

První věc je odbourat stres a teprve potom řešit stravu, případně oboje naráz, ale budete se v tom více plácat. Vhodné je při stresu užívat velké dávky hořčíku a vitamínu C, což stres celkem spolehlivě utlumí a trávení se automaticky začne rovnat. Dodávku tuků zpočátku omezit a zaměřit se na omega 3 mastnou kyselinu, tedy jíst sirnou patlanici a nic jiného s tukem nejíst. Souběžně s patlanicí bych jedl dost papáye a ananasu, což slinivku podpoří a umějí to i pomeranče, tak to můžete vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Naonka píše:
Dobrý den, mám 28 let, 175 cm, necelých 60 kg a už několik let se snažím zdravě stravovat (všechno celozrnné, hodně ovoce, zeleniny, nic smaženého, tučného, sladkého...) a celkově se cítím dobře a zdravě až na jednu věc - nadýmání, pšoukání a obtížné vyprazdňování. Nejvíc mi vadí ty pšouky, protože když to na mě příjde, tak to jde prostě všechno ven, ať se snažím to zadržet sebevíc, je to hrozně trapné. Někdy jsem třeba měsíc úplně v pořádku, ale pak třeba týden je to každý den málem od rána do večera. A je jedno, co ten den jím - někdy se třeba i přejím vším možným a nic; jindy si dám jenom suchou rýži a spustí se to.
Absolvovala jsem snad všechna gastroenterologická vyšetření a podle doktorů jsem naprosto zdravá. Pak jsem objevila vaše stránky, udělala jsem úspěšně šanku, ale pšouky se vrátily. Včera jsem udělala jaterní očistu přesně podle návodu, všechno probíhalo v pořádku, až na to, že ze mě nevyšly žádné kamínky, ale ani nic jiného - prostě jenom hnědá voda jako při shankhaprakshalaně a brzy se z ní stala voda úplně čistá. Ani mi při tom nebylo vůbec špatně, necítila jsem se nemocná, zničená, jenom trošku unavená z nedostatku jídla, ale po dopití poslední dávky soli jsem se cítila už naprosto fit a normálně. Znamená to, že mám játra čistá, nebo je vhodné pro jistotu očistu jater zopakovat?
Mohl byste mi prosím říct, co si o mém problému myslíte? Pokud mám čisté střeva, játra a jím zdravě, proč pořád pšoukám? Mohlo by to být candidou nebo ještě něčím jiným? Poraďte prosím, vyzkouším všechno.

Jak to popisujete, tak bych si troufnul hádat ty kvasinky, je potřeba se podle toho zařídit a změnit stravování, tedy hlavně zařadit fungicidní potraviny a klidně můžete vyzkoušet i peroxid hořčíku. Je zde popsán i jednoduchý kvasinkový plivací test, tak si to přezkoušejte a uvidíte.U jaterní kůry je možné, že se na první pokus toho mnoho nevyloučí, většinou se sajrajt v játrech pouze utrhne a vychází až při dalších kůrách, čili bych to minimálně jednou určitě opakoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 9:27 pm 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:55 pm
Příspěvky: 27
Děkuji za odpověď, zítra ráno si hned po probuzení zkusím plivnout do skleničky \":)\"
A ještě k té mé jaterní očistě - prováděla jsem ji v sobotu, v neděli ze mě už šla jenom ta čistá voda, tak jsem to brala za uzavřenou záležitost a to víc mě překvapil dnešek (pondělí), protože jsem měla pořád průjem (ale přitom jsem se cítila skvěle, plná energie) a vyšly i malilinké kamínky a jakoby písek. Musím říct, že jsem z toho měla docela radost, že to funguje \":)\" Určitě si to za pár týdnů zopakuji a doufám, že úroda bude větší \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Naonka píše:
Děkuji za odpověď, zítra ráno si hned po probuzení zkusím plivnout do skleničky \":)\"
A ještě k té mé jaterní očistě - prováděla jsem ji v sobotu, v neděli ze mě už šla jenom ta čistá voda, tak jsem to brala za uzavřenou záležitost a to víc mě překvapil dnešek (pondělí), protože jsem měla pořád průjem (ale přitom jsem se cítila skvěle, plná energie) a vyšly i malilinké kamínky a jakoby písek. Musím říct, že jsem z toho měla docela radost, že to funguje \":)\" Určitě si to za pár týdnů zopakuji a doufám, že úroda bude větší \":D\"

Vyloučení i malé části tohoto jaterního čurbesu může znamenat velké zdravotní rozdíly a je určitě vhodné si očistu jater párkrát zopakovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater a žlučníku
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 9:14 am 
Offline

Registrován: úte lis 16, 2010 9:09 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, při hledání pomoci na netu jsem narazila na Vaše stránky. Velmi se mi líbí. Jsem zastánce všeho přírodního a k tabletkám, nebo razantním chirurgickým zásahům nerada přistupuji.
Koncem léta mě začalo tlačit pod pravým žebrem, jako by tam něco vadilo. Na sonu byl zjištěn kámen ve žlučníku o velikosti 2 cm. Řešení - rozmyslete si operaci. S touto variantou chci souhlasit až v mezní nouzi. Myslím si, že každý orgán k něčemu slouží.
Užívám Regalen, ostropestřec, černou ředkev,žlučníček zahřívám.
Minulý víkend jsem měla těsně pod žebry tak silný tlak a zavazelo to ještě více,nebolelo jen velmi zavazelo a tlačilo a tak jsem si šla lehnout a usnula jsem. Pomohlo to, tlak přestal a já jsem měla pocit, že se ten kamínek prodral ven.
Konečně k mému dotazu. Je možné, aby tak velký kámen prošel žlučovody sám ?
Ještě k Vaší metodě očisty jater. Mám nějaké problémy se střevy, proto se bojím, že mi ten olej a ta sůl neudělá dobře. Lze rozpustit kameny, nebo vypudit i nějakou pomalejší a méně invazivní cestou.

Děkuji Vám za jakoukoliv odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater a žlučníku
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 10:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zazazu71 píše:
Dobrý den, při hledání pomoci na netu jsem narazila na Vaše stránky. Velmi se mi líbí. Jsem zastánce všeho přírodního a k tabletkám, nebo razantním chirurgickým zásahům nerada přistupuji.
Koncem léta mě začalo tlačit pod pravým žebrem, jako by tam něco vadilo. Na sonu byl zjištěn kámen ve žlučníku o velikosti 2 cm. Řešení - rozmyslete si operaci. S touto variantou chci souhlasit až v mezní nouzi. Myslím si, že každý orgán k něčemu slouží.
Užívám Regalen, ostropestřec, černou ředkev,žlučníček zahřívám.
Minulý víkend jsem měla těsně pod žebry tak silný tlak a zavazelo to ještě více,nebolelo jen velmi zavazelo a tlačilo a tak jsem si šla lehnout a usnula jsem. Pomohlo to, tlak přestal a já jsem měla pocit, že se ten kamínek prodral ven.
Konečně k mému dotazu. Je možné, aby tak velký kámen prošel žlučovody sám ?
Ještě k Vaší metodě očisty jater. Mám nějaké problémy se střevy, proto se bojím, že mi ten olej a ta sůl neudělá dobře. Lze rozpustit kameny, nebo vypudit i nějakou pomalejší a méně invazivní cestou.

Děkuji Vám za jakoukoliv odpověď.

Tak projít určitě může i docela velký kámen, ale lepší je postupně ho rozpustit velkou dodávkou hořčíku a naředěním žluče, což působí celkem spolehlivě a již jsem to zde celé popisoval. Střevům nejvíce vadí pokud jsou zanesená, jakékoliv čištění na ně může mít pouze pozitivní vliv, čili nechápu čeho se bojíte. Jak rozpustit kameny si zde nastudujte a na vyčištění jater je nejlepší ostropestřcová kašička, kterou jsem zde také popisoval, tak si to nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 12:32 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Měl by člověk přerušit očistu, když ho ve fázi pití jablečné šťávy trochu škrábe v krku, trochu rýma a kašel nebo ji může už dodělat?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz