Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 8:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 9:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Naonka píše:
Děkuji za odpověď, tak si raději počkám na tibetskou houbu, Activii oželím.
Už když jsem četla diskuzi, tak jsem si všimla, že často doporučujete minerální látky jako hořčík, draslík, vápník, chlór, jód, zinek, selen, vitamíny řady B atd. Možná to bude hloupý dotaz, ale jak je doporučuje do těla dostat? Normálně tobolky z lékárny?
A protože ještě nemám semena lichořeřišnice, tak jsem si koupila extrakt z ní, ale ve složení píšou: "výtažek z čerstvé rostliny Lichořeřišnice větší, 43% alkoholu." Vadí tam prosím Vás ten alkohol?

Tak pilule z lékárny jsou také jedna z možností, ale skoro nejdražší, nicméně již se to zde všechno probíralo, tak to trochu prostudujte. Těch pár kapek alkoholu v lichořeřišnicových kapkách bych vůbec nezkoumal, to játrům spíše pomůže, když si uvědomíte kolik alkoholu vám vyrábí v těle kvasinky, tak těch pár kapek nebudete řešit. Ovšem jednoznačně nejlepší je pojídání prášku z lichořeřišnice a postup jsem zde také popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 10:39 am 
Offline

Registrován: pát čer 18, 2010 8:50 am
Příspěvky: 24
Lichořeřišnici jsem teď zkoumala kvůli miminu (těhu) a tinktura je prý jediná nejvíc účinná z celé rostliny, v listech a semenech toho prý moc není, tinktura se může i v těhotenství, dělá se do speciálního jemného lihu a lze jí nakapat do vlažné vody, tím se koncentrace alkoholu ještě naředí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
yucca píše:
Lichořeřišnici jsem teď zkoumala kvůli miminu (těhu) a tinktura je prý jediná nejvíc účinná z celé rostliny, v listech a semenech toho prý moc není, tinktura se může i v těhotenství, dělá se do speciálního jemného lihu a lze jí nakapat do vlažné vody, tím se koncentrace alkoholu ještě naředí.

A z čeho se tedy ta super účinná tinktura vlastně dělá, když ani v semenech a ani v listech nic není? Také jemný líh je dost iluzorní pojem, pokud vím tak je jenom jeden líh a chemicky se žádná jemnost vyjádřit nedá, pouze jde vyjádřit čistota. Té trochy alkoholu není třeba se bát, kvasinky vám ho v těle produkují mnohonásobně větší množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 11:46 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 2:33 am
Příspěvky: 55
Jarda píše:
A z čeho se tedy ta super účinná tinktura vlastně dělá, když ani v semenech a ani v listech nic není? Také jemný líh je dost iluzorní pojem, pokud vím tak je jenom jeden líh a chemicky se žádná jemnost vyjádřit nedá, pouze jde vyjádřit čistota. Té trochy alkoholu není třeba se bát, kvasinky vám ho v těle produkují mnohonásobně větší množství.

ja mam na tinkture "vytazek ze semen". Jinak ono na tom neco bude. Rozmixovany semena se dostanou do traviciho traktu, tinktura se vstreba do krve a vyjde moci. Otazka je, jestli se systemovou kandidozou nejdriv vymlatit smejdy ze strev nebo z organu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 7:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Jirka 2 píše:
ja mam na tinkture "vytazek ze semen". Jinak ono na tom neco bude. Rozmixovany semena se dostanou do traviciho traktu, tinktura se vstreba do krve a vyjde moci. Otazka je, jestli se systemovou kandidozou nejdriv vymlatit smejdy ze strev nebo z organu.

Vždy musíte začínat u střeva, to je základ dobré imunity člověka, všechno ostatní je druhotné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 10:50 am 
Offline

Registrován: pát čer 18, 2010 8:50 am
Příspěvky: 24
Nejsem chemik, neumím se tedy vyjadřovat jako vy, poslouchám rady i od jiných - třeba bylinkářů, takže nevím přesnou čistotu a omlouvám se, jestli vás naštvalo slovo jemný líh. Většinou se termín "jemný potravinářský líh" běžně užívá.Pokud mi rozum sahá, tak tinktura je v podstatě výluh (promiňte, jestli je to nepřesný výraz, snad mi rozumíte), takže se z rostliny (třeba semene) dostane maximum účinné látky, je to tedy v pár kapkách více než by bylo třeba v jedné lžíci samotného semena. Přišlo mi to v kombinaci s peroxidem hořčíku jako dobré doplnění právě ve formě účinku v těle, ale vidím, že jsem se tedy mýlila a velmi se omlouvám za demagogii, třeba to ale zase někomu pomohlo. Chtěla jsem jen podpořit v obavách před užíváním. Nebylo to žádné chlubení nebo dávání rad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 12:04 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 2:33 am
Příspěvky: 55
yucca píše:
Nejsem chemik, neumím se tedy vyjadřovat jako vy, poslouchám rady i od jiných - třeba bylinkářů, takže nevím přesnou čistotu a omlouvám se, jestli vás naštvalo slovo jemný líh. Většinou se termín "jemný potravinářský líh" běžně užívá.Pokud mi rozum sahá, tak tinktura je v podstatě výluh (promiňte, jestli je to nepřesný výraz, snad mi rozumíte), takže se z rostliny (třeba semene) dostane maximum účinné látky, je to tedy v pár kapkách více než by bylo třeba v jedné lžíci samotného semena. Přišlo mi to v kombinaci s peroxidem hořčíku jako dobré doplnění právě ve formě účinku v těle, ale vidím, že jsem se tedy mýlila a velmi se omlouvám za demagogii, třeba to ale zase někomu pomohlo. Chtěla jsem jen podpořit v obavách před užíváním. Nebylo to žádné chlubení nebo dávání rad.

Jemny potravinarsky lih je kvasny a par kapicek jeste nikoho nezabilo. Kombinaci peroxidu horciku a tinktury lichorerisnice sam pouzivam a jsem spokojen. Taktez je dulezite doplnovat zbyle chybejici prvky - zvlaste jod, selen a zinek - ty maji na imunitu velky vliv a telo s breberkama lip bojuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
yucca píše:
Nejsem chemik, neumím se tedy vyjadřovat jako vy, poslouchám rady i od jiných - třeba bylinkářů, takže nevím přesnou čistotu a omlouvám se, jestli vás naštvalo slovo jemný líh. Většinou se termín "jemný potravinářský líh" běžně užívá.Pokud mi rozum sahá, tak tinktura je v podstatě výluh (promiňte, jestli je to nepřesný výraz, snad mi rozumíte), takže se z rostliny (třeba semene) dostane maximum účinné látky, je to tedy v pár kapkách více než by bylo třeba v jedné lžíci samotného semena. Přišlo mi to v kombinaci s peroxidem hořčíku jako dobré doplnění právě ve formě účinku v těle, ale vidím, že jsem se tedy mýlila a velmi se omlouvám za demagogii, třeba to ale zase někomu pomohlo. Chtěla jsem jen podpořit v obavách před užíváním. Nebylo to žádné chlubení nebo dávání rad.

Tak termín se sice užívá, ale je zavádějící, líh je prostě líh a záleží pouze na čistotě. Tinktura je pochopitelně výluh účinné látky do nějakého nosného média, tedy třeba lihu, nebo oleje, ale to ještě neznamená, že to funguje lépe než původní komplex látek v dané bylině a také, že to funguje i tam, kde to fungovat má, což je třeba u lichořeřišnice střevo. Ta kombinace není špatná a určitě ji užívat můžete, já jsem vás pouze upozornil, na vhodnost dopravení lichořeřišnice do střeva a peroxid hořčíku se s ní nijak netluče, tak proč to tak nebrat. Obavy jsou zbytečné, fungovat to určitě bude, ale jak správně píše Jirka 2, je nutné dodat i některé další látky, především jód, selen a zinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 10:16 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Jarda píše:
Tak pokud po vynechání ostrých věcí problém slábne, tak opravdu játra nestíhají toxiny likvidovat a ostropestřec by bylo vhodné užívat. Praskliny z toho vynechte, to by jste se válel v křečích po podlaze a to nepopisujete. Očisty to mohou zdánlivě zhoršovat, protože rozházejí toxiny v těle a pak to vždy chvilku trvá, než se toxiny zase usadí, nebo vyloučí.

Zdravim!
Tak jsem dnes vynachal jak ostré tak tuky a bolest se skoro neozvala a večer když jsem si dal zas večeři na kterou jsem zvyklý tj pohanka,ořechy a zelenina tak to zas přišlo,takže usuzuji na problém se žlučníkem.I to jak se to zhoršilo po jaterce by tomu odpovídalo.Na fóru upramene jsem se dočetl že při těchto problémech je jaterka spíš nevhodná.Po telefonu jste mi doporučoval ostropestřecovou kašičku.Dá se na to použít jetě něco jiného?(na žl. kameny).Beru i hořčík od Vás vždy 1 vrchovatou čl. před spaním.Na fóru upramene ten člověk nedoporučoval žádné věci navíc jako je mms,hcl a koloidní stříbro že prý to při těchto probléméch spíš škodí.Zajímalo by mně na jakém principu funguje ten ostropestřec (vliv na žlučníkové kameny)a za jak dlouho mohu očekávat zlepšení a zda mám dále užívat hcl-beru na trávení a proti kandidě,nebo počkat až vyřeším tento problém.A taky jestli a za jak dlouho mám jít do další jaterky,minulá provedena 4.11. s problémy(zvracení,zvýšená bolest v boku) a jestli mám nadále používat protikandidózní věci nebo si dát pauzu.Velice děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 10:35 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 2:33 am
Příspěvky: 55
Pavel Veselý píše:
Zdravim!
Tak jsem dnes vynachal jak ostré tak tuky a bolest se skoro neozvala a večer když jsem si dal zas večeři na kterou jsem zvyklý tj pohanka,ořechy a zelenina tak to zas přišlo,takže usuzuji na problém se žlučníkem.I to jak se to zhoršilo po jaterce by tomu odpovídalo.Na fóru upramene jsem se dočetl že při těchto problémech je jaterka spíš nevhodná.Po telefonu jste mi doporučoval ostropestřecovou kašičku.Dá se na to použít jetě něco jiného?(na žl. kameny).Beru i hořčík od Vás vždy 1 vrchovatou čl. před spaním.Na fóru upramene ten člověk nedoporučoval žádné věci navíc jako je mms,hcl a koloidní stříbro že prý to při těchto probléméch spíš škodí.Zajímalo by mně na jakém principu funguje ten ostropestřec (vliv na žlučníkové kameny)a za jak dlouho mohu očekávat zlepšení a zda mám dále užívat hcl-beru na trávení a proti kandidě,nebo počkat až vyřeším tento problém.A taky jestli a za jak dlouho mám jít do další jaterky,minulá provedena 4.11. s problémy(zvracení,zvýšená bolest v boku) a jestli mám nadále používat protikandidózní věci nebo si dát pauzu.Velice děkuji!

Ja jsem z toho uplne vedle. Nejak jsme na sebe narazili a tutove mame oba ten samy problem. Byl jsi na sonu bricha? Mne nic nenasli. Nasel jsem, ze by mohlo byt ve zlucniku blaticko, ktere by na sonu nebylo videt - zas na druhou stranu by melo jit jaterkou pekne ven. Ciste teoreticky by mela byt vetsinou bolest = zanet. Pomahala mi lichorerisnice, ale musel jsem ji brat dlouho a pravidelne. Odpoved od nekoho povolaneho by mi taky pomohla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Zdravim!
Tak jsem dnes vynachal jak ostré tak tuky a bolest se skoro neozvala a večer když jsem si dal zas večeři na kterou jsem zvyklý tj pohanka,ořechy a zelenina tak to zas přišlo,takže usuzuji na problém se žlučníkem.I to jak se to zhoršilo po jaterce by tomu odpovídalo.Na fóru upramene jsem se dočetl že při těchto problémech je jaterka spíš nevhodná.Po telefonu jste mi doporučoval ostropestřecovou kašičku.Dá se na to použít jetě něco jiného?(na žl. kameny).Beru i hořčík od Vás vždy 1 vrchovatou čl. před spaním.Na fóru upramene ten člověk nedoporučoval žádné věci navíc jako je mms,hcl a koloidní stříbro že prý to při těchto probléméch spíš škodí.Zajímalo by mně na jakém principu funguje ten ostropestřec (vliv na žlučníkové kameny)a za jak dlouho mohu očekávat zlepšení a zda mám dále užívat hcl-beru na trávení a proti kandidě,nebo počkat až vyřeším tento problém.A taky jestli a za jak dlouho mám jít do další jaterky,minulá provedena 4.11. s problémy(zvracení,zvýšená bolest v boku) a jestli mám nadále používat protikandidózní věci nebo si dát pauzu.Velice děkuji!

Ostropestřcová kašička je nejlepší, ale vhodné jsou i velké dávky hořčíku a ředit žluč, což umí třeba syrová pampeliška. Hořčík by jste neměl brát nárazově, ale pít ho po celý den, což umožní lepší a rovnoměrné vstřebávání. Ostropestřec obsahuje látky, které velice účinně opravují jaterní tkáň a ve formě kašičky nutí žlučník k vyprázdnění, což umožní nemít koncentrovanou žluč, která právě ty kameny tvoří. Nicméně bych vám stejně doporučil si skočit na sono žlučníku a víte na čem jste, protože takto jde o pouhé dohady. HCl tomu nemůže nijak vadit, ba právě naopak, čili u té nevidím důvod k přerušení užívání. Kdy dělat další kůru neodhadnu, to bych odvodil z toho sona, ale protikvasinkové prostředky určitě nepřerušovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 10:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Jirka 2 píše:
Ja jsem z toho uplne vedle. Nejak jsme na sebe narazili a tutove mame oba ten samy problem. Byl jsi na sonu bricha? Mne nic nenasli. Nasel jsem, ze by mohlo byt ve zlucniku blaticko, ktere by na sonu nebylo videt - zas na druhou stranu by melo jit jaterkou pekne ven. Ciste teoreticky by mela byt vetsinou bolest = zanet. Pomahala mi lichorerisnice, ale musel jsem ji brat dlouho a pravidelne. Odpoved od nekoho povolaneho by mi taky pomohla.

Bolest je buď mechanická zábrana odtoku žluče, nebo zánět a zánět vychází z omega 6 mastných kyselin v kombinaci s kvasinkou, nebo plísní, přičemž ho celkem spolehlivě odstraní omega 3 mastná kyselina a fungicidní potraviny, kde lichořeřišnice hraje prim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 10:57 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
No jo to vyšetření bude asi základ.Musim se k tomu dokopat.Na tom foru upramene doporučoval myslim palo epsomku postupně a pak tam dát mms2 a ten druhej člověk spíš opak-sanogel a žádným způsobem to nedráždit,jenže palovi rady jsou trochu extrém a sanogel mi zas přišel drahej(ale kdyby měl pomoct tak ho beru).Sakryš nechápu jak jsem se k tomuhle problému dostal,myslíte že může být na vině tuk(byť zdraví ve formě ořechů,patlaniny,kokosu,kefíru-cca 120 gramů tuku denně)nebo třeba stres způsobení nadměrným sportováním?V práci mám stres taky ale ten mě baví takže myslím že neškodí.
PS pro Jirku:Na sono se chystám,lichořeřešnice mi od bolesti nepomohla ale kandidu ve mě zabíjí ve velkém protože jsem po ní měl herx ale extremní takže ji teď používám jen opatrně a spíš dávám kokosový olej a až budou peníze tak zkusim oxyoxc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 8:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
No jo to vyšetření bude asi základ.Musim se k tomu dokopat.Na tom foru upramene doporučoval myslim palo epsomku postupně a pak tam dát mms2 a ten druhej člověk spíš opak-sanogel a žádným způsobem to nedráždit,jenže palovi rady jsou trochu extrém a sanogel mi zas přišel drahej(ale kdyby měl pomoct tak ho beru).Sakryš nechápu jak jsem se k tomuhle problému dostal,myslíte že může být na vině tuk(byť zdraví ve formě ořechů,patlaniny,kokosu,kefíru-cca 120 gramů tuku denně)nebo třeba stres způsobení nadměrným sportováním?V práci mám stres taky ale ten mě baví takže myslím že neškodí.
PS pro Jirku:Na sono se chystám,lichořeřešnice mi od bolesti nepomohla ale kandidu ve mě zabíjí ve velkém protože jsem po ní měl herx ale extremní takže ji teď používám jen opatrně a spíš dávám kokosový olej a až budou peníze tak zkusim oxyoxc.

Epsomku jste vlastně už vyzkoušel při jaterní kůře a nic, MMS2 nechápu, jak by tomu mohlo pomoci chlorové vápno, když pokud tam kameny opravdu máte, tak jsou z vápníku a rozpustí je tedy hořčík v kombinaci s naředěním žluče. Sanogel sice čistí jak střevo, tak celé tělo, tedy zásadně játrům práci ulehčí, ale to platí pro všechno možné, jenom ne pro vápenaté kameny, které určitě rozpustit nedovede. Tak spouštět to může jak stres, tak tuky a to i jejich případný velký nedostatek, který může také vadit, ale dle mého názoru nejvíce vadí hustá žluč a přebytek vápníku, který vzniká velkým deficitem hořčíku a ten se u vás v předchozích letech dá předpokládat. Na ten kokosový olej si také dávejte pozor, jde o tuk sice velice zdravý, ale pořád je to hlavně omega 6 mastná kyselina, čili ten sice kvasinky likviduje, dobře se tráví, ale záněty může teoreticky podporovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 9:43 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Bolest je buď mechanická zábrana odtoku žluče, nebo zánět a zánět vychází z omega 6 mastných kyselin v kombinaci s kvasinkou, nebo plísní, přičemž ho celkem spolehlivě odstraní omega 3 mastná kyselina a fungicidní potraviny, kde lichořeřišnice hraje prim.

Mně na sonu našli ve žlučníku "vločkující obsah", čili asi taky nějaké blátíčko.
Ta mechanická zábrana se mi zdá pravděpodobná. Vždycky jsem to popisovala, že mě to bolí, jako kdybych spolkla kaštan a ten mě tam tlačí. Ale po půl roce čištění je to téměř v pořádku a poslední měsíc to už nazabolelo vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz