Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 1:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jaroslav.kott píše:
Dobry den,
dnes jsme cetli Vas clanek / navod na procisteni jater. Mam diagnozu PSC (primarni sklerotizujici cholangitida), kdy dochazi ke zuzovani zlucovodu uvnitr jater a strasne rad bych Vas navod vyzkousel, mohlo by mi to hodne pomoci... Myslite si, ze je to pri teto diagnoze vhodne? (aby nenastal problem, ze se mi zuzenymi zlucovody kaminky neprotahnou) Nyni mam zlucovody cca 1mm siroke – co muze nastat, pokud se kaminek neprotahne?

Dekuji.

Sice neznám přesný důvod zužování žlučovodů ve vašich játrech, ale většinou za tímto problémem stojí záněty, nebo přebytek vápníku. Obojí je celkem snadno řešitelné, ovšem ne pouze mechanickým čištěním jater. Je nutné dodat velké množství omega 3 mastných kyselin a enzymů na stopnutí zánětlivých procesů a pak velkou dávkou hořčíku rozpustit usazené vápno. Další vhodný postup vidím v primárním užívání ostropestřcové kašičky, kterou jsem zde již mnohokrát popisoval a teprve po tomto základním připravení jater a změkčení jejich tkáně bych šel do jaterních očist. Samozřejmě to můžete vyzkoušet i bez toho, ale pouze v případě, že nemáte nikde tvrdé kamínky viditelné na sonu. U nich by problém nastat mohl, ale u těch cholesterolových, to vidím jako velice málo pravděpodobné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 2:15 pm 
Offline

Registrován: sob lis 20, 2010 12:35 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Sice neznám přesný důvod zužování žlučovodů ve vašich játrech, ale většinou za tímto problémem stojí záněty, nebo přebytek vápníku. Obojí je celkem snadno řešitelné, ovšem ne pouze mechanickým čištěním jater. Je nutné dodat velké množství omega 3 mastných kyselin a enzymů na stopnutí zánětlivých procesů a pak velkou dávkou hořčíku rozpustit usazené vápno. Další vhodný postup vidím v primárním užívání ostropestřcové kašičky, kterou jsem zde již mnohokrát popisoval a teprve po tomto základním připravení jater a změkčení jejich tkáně bych šel do jaterních očist. Samozřejmě to můžete vyzkoušet i bez toho, ale pouze v případě, že nemáte nikde tvrdé kamínky viditelné na sonu. U nich by problém nastat mohl, ale u těch cholesterolových, to vidím jako velice málo pravděpodobné.

Pricina zuzovani zlucovodu je neznama pro celou evropskou medicinu (alespon u me nemoci PSC), proto se obracim k "alternativam"... lekari tvrdi, ze mi jaterni bunky vazivovati kolem zlucovodu a tim se zlucovody zuzuji / uzaviraji... Na sonu ani ERCP zadne kaminky videt nemam, tak se pokusim o ocistu jater, jak ji popisujete... pak dam vedet, jestli preziju... \":o\")
Co se tyka dodani omega 3 mastnych kyselin a enzymu + velka davka horciku - prosim, muzete mi poradit, kde bych nasel o tomto postupu vice info?
Dekuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 3:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jaroslav.kott píše:
Pricina zuzovani zlucovodu je neznama pro celou evropskou medicinu (alespon u me nemoci PSC), proto se obracim k "alternativam"... lekari tvrdi, ze mi jaterni bunky vazivovati kolem zlucovodu a tim se zlucovody zuzuji / uzaviraji... Na sonu ani ERCP zadne kaminky videt nemam, tak se pokusim o ocistu jater, jak ji popisujete... pak dam vedet, jestli preziju... \":o\")
Co se tyka dodani omega 3 mastnych kyselin a enzymu + velka davka horciku - prosim, muzete mi poradit, kde bych nasel o tomto postupu vice info?
Dekuji!

Nic se neděje bez příčiny, akorát moderní věda příčiny zásadně nehledá a odstraňuje pouze důsledky, což není léčba v pravém slova smyslu, ale někomu to holt stačí. Vlastně je to stejné jako když se vám v autě vaří voda a rozsvítí se žárovka. Vy dojedete do servisu a servisák nezkoumá tu vodu, ale ustřihne tu žárovku a vám řekne, že můžete jet dál, protože už to nesvítí. V takovém případě by vás asi na místě postihl amok a je otázkou, zda by servisák měl stále stejný počet zubů. Je opravdu obdivuhodné, jak snadno tato fušeřina prochází lékařům, ale asi to tak má být, má prostě jiné montérky (bílé). Pokud tam tvrdé kamínky nemáte, tak to s největší pravděpodobností přežijete v tom bych problém asi nehledal. Jinak do vyhledavače tohoto fóra search.php si napište sirná patlanice, chlorid hořečnatý, ostropestřec mariánský, případně jakýkoliv jiný pojem a studujte. Pokud bude něco nejasné, tak se znovu ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 5:13 pm 
Offline

Registrován: sob lis 20, 2010 12:35 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Nic se neděje bez příčiny, akorát moderní věda příčiny zásadně nehledá a odstraňuje pouze důsledky, což není léčba v pravém slova smyslu, ale někomu to holt stačí. Vlastně je to stejné jako když se vám v autě vaří voda a rozsvítí se žárovka. Vy dojedete do servisu a servisák nezkoumá tu vodu, ale ustřihne tu žárovku a vám řekne, že můžete jet dál, protože už to nesvítí. V takovém případě by vás asi na místě postihl amok a je otázkou, zda by servisák měl stále stejný počet zubů. Je opravdu obdivuhodné, jak snadno tato fušeřina prochází lékařům, ale asi to tak má být, má prostě jiné montérky (bílé). Pokud tam tvrdé kamínky nemáte, tak to s největší pravděpodobností přežijete v tom bych problém asi nehledal. Jinak do vyhledavače tohoto fóra search.php si napište sirná patlanice, chlorid hořečnatý, ostropestřec mariánský, případně jakýkoliv jiný pojem a studujte. Pokud bude něco nejasné, tak se znovu ozvěte.

Dekuju, vse jsi si nasel a mam par doplnujicich otazek:
- sirnou patlanici udelam a budu uzivat, ale jak dlouho?
- chlorid horecnaty jsem nasel a budu uzivat 2-4 mesice na "dohoneni skluzu"
- ostropestrec. kasicku nasadim a budu uzivat 3x denne pred jidlem (jiz dnes piju 3x denne ostropest. caj)
- napada Vas tedy nejaka pricina, proc jaterni bunky kolem zlucovodu vazivovati (sklerotizuji)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 5:33 pm 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:55 pm
Příspěvky: 27
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jestli se během dne před vlastní očistou jater může pít domácí kefír? Doporučuje se jíst jenom ovoce, protože je lehce stravitelné, ale to je i kefír z tibetské houby, jestli jsem to dobře pochopila. Zároveň je ale docela tučný, takže bych se Vás raději zeptala na Váš názor, děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 6:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jaroslav.kott píše:
Dekuju, vse jsi si nasel a mam par doplnujicich otazek:
- sirnou patlanici udelam a budu uzivat, ale jak dlouho?
- chlorid horecnaty jsem nasel a budu uzivat 2-4 mesice na "dohoneni skluzu"
- ostropestrec. kasicku nasadim a budu uzivat 3x denne pred jidlem (jiz dnes piju 3x denne ostropest. caj)
- napada Vas tedy nejaka pricina, proc jaterni bunky kolem zlucovodu vazivovati (sklerotizuji)?

Jak bude potřeba, je to normální a chutné jídlo, jeden můj kamarád ji užívá již 12 let a je to na něm vidět, myšleno, že ve svém věku vypadá na mnohem méně. Ano, chlorid hořečnatý je za 2-4 měsíce nutné dorovnat stav a potom brát pouze udržovací dávky. Ten čaj spíše škodí, než prospívá, to si pročtěte ve vlákně o této léčivce. Velice rychle totiž oxiduje a pak játra ničí, ne léčí i kašičku musíte stále mít pod vrstvou oleje. To je na mnohahodinový rozhovor a stejně na to nemusím přijít, ale dva náměty k přemýšlení jsem vám napsal již v první odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 6:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Naonka píše:
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jestli se během dne před vlastní očistou jater může pít domácí kefír? Doporučuje se jíst jenom ovoce, protože je lehce stravitelné, ale to je i kefír z tibetské houby, jestli jsem to dobře pochopila. Zároveň je ale docela tučný, takže bych se Vás raději zeptala na Váš názor, děkuji.

Nemůže, tam je tuk a vyprázdnilo by to žluč, což by znemožnilo vytlačení kamínků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte lis 23, 2010 10:24 am 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:55 pm
Příspěvky: 27
Děkuji za odpověď. A ještě jeden dotaz: může být první jídlo po očistě kaše z ovesných vloček z vody se skořicí? Klidně bych si dala rýži s banánem, ale to by se mojí přemnožené kvasince mohlo příliš líbit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte lis 23, 2010 10:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Naonka píše:
Děkuji za odpověď. A ještě jeden dotaz: může být první jídlo po očistě kaše z ovesných vloček z vody se skořicí? Klidně bych si dala rýži s banánem, ale to by se mojí přemnožené kvasince mohlo příliš líbit...

Já se domnívám, že ty vločky se jí budou líbit ještě více, ale je to asi tak nastejno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 27, 2010 11:07 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Pane Jardo , jaký je Váš názor na černou ředkev / šťáva / a její účinek na rozpouštění kamenů ? Je to vhodnější než hořčík ? Četl jsem článek MUDr. Jonáše a podle něho pravé žlučníkové kameny nerozpustí nic / otázkou je pojem pravé žlučníkové kameny / . Četl jsem MUDr. Partykovou a její očistu , kde se pije směs oleje se šťávou mezi 19 - 21 h / 600 ml rozdělených do 6 skleniček / . Po vypití první dávky dojde k vyprázdnění žlučníku a další jsou už přeci zbytečné a ještě ten čas - od 19 h , nebo se pletu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 10:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Pane Jardo , jaký je Váš názor na černou ředkev / šťáva / a její účinek na rozpouštění kamenů ? Je to vhodnější než hořčík ? Četl jsem článek MUDr. Jonáše a podle něho pravé žlučníkové kameny nerozpustí nic / otázkou je pojem pravé žlučníkové kameny / . Četl jsem MUDr. Partykovou a její očistu , kde se pije směs oleje se šťávou mezi 19 - 21 h / 600 ml rozdělených do 6 skleniček / . Po vypití první dávky dojde k vyprázdnění žlučníku a další jsou už přeci zbytečné a ještě ten čas - od 19 h , nebo se pletu ?

Černá ředkev je výborná na mnoho zdravotních problémů a určitě na kameny slušně funguje, ale pracuje jinak, než hořčík, čili pokud chcete nejvyšší možné výsledky, tak kombinace obou metod. Každý má nějaký názor a ten vždy vychází z nějaké zkušenosti, já mám zkušenosti takové, jak zde prezentuji a jiné názory si sice rád přečtu, ovšem raději věřím tomu, co vím. Některé směry doporučují takovéto opakované pomalejší vyprazdňování jaterních kamenů, ale mě se osvědčila ta moje metoda a jinou bych už asi nezkoušel. Ona totiž nejvíce připomíná výplachy žlučníku pomocí rozpuštěného husího sádla a to se zde konalo možná několik generací, tak proč zkoušet stále nějaké novinky, když toto funguje. Také funguje pokud celé léto jíte denně pampelišku s kopřivou, to čistí i slinivku, což se také běžně neví, ale tato rada je vám nyní k ničemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 9:56 pm 
Offline

Registrován: pát zář 24, 2010 10:16 am
Příspěvky: 9
Bydliště: Linz-Rakousko
Dobry vecer, chtela bych se zeptat, jak dlouho - po dobu kolika dni - mohu provadet ocistu pomoci epsomske soli v mnozstvi 1 pol. lzice do 1/2 litru vody rano nalacno? a je treba v tyto dny dodrzovat nejakou specialni stravu, napr. jen ovoce, zadnou sirnou patlanici atd.?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 11:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
madlenka píše:
Dobry vecer, chtela bych se zeptat, jak dlouho - po dobu kolika dni - mohu provadet ocistu pomoci epsomske soli v mnozstvi 1 pol. lzice do 1/2 litru vody rano nalacno? a je treba v tyto dny dodrzovat nejakou specialni stravu, napr. jen ovoce, zadnou sirnou patlanici atd.?

Nevím, kde jste k tomuto postupu přišla, ale pravidelné užívání solí na vyvolání průjmu já zde rozhodně nikomu nedoporučuji. Jednoznačně se tak vysušuje sliznice střeva a dlouhodobě se jedná o vyloženě špatný postup. Něco jiného je jeden, nebo několik po sobě jdoucích dní, ale pak dost a buď stav udržet stravou, nebo pomocí klystýrů. Změna stravy u tohoto postupu není nutná, projímadlo prostě funguje na jakékoliv stravě, to je pouze otázka dávky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát pro 03, 2010 7:13 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
muzou se den pred ocistou nebo v den ocisty dopol. jist nejake orechy, je mi jasne ze treba para orechy, ktere jsou velmi olejnate asi urcite ne, ale co treba mandle, liskova jadra nebo kesu, treba 10-20 kusu?

Dekuji

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát pro 03, 2010 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
muzou se den pred ocistou nebo v den ocisty dopol. jist nejake orechy, je mi jasne ze treba para orechy, ktere jsou velmi olejnate asi urcite ne, ale co treba mandle, liskova jadra nebo kesu, treba 10-20 kusu?

Dekuji

To bych nedělal, sice se vám můžou jevit jako bez tuku, ale i tak obsahují zhruba 50 % oleje, což není zrovna málo a játra se tak určitě vyprázdní, čímž si výsledky kůry zásadně zhoršíte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz