Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 8:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 10:08 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 10:02 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den
velmi by mě pane Jardo zajímalo, jestli máte svůj názor na rozdíl mezi kyselinou askorbovou a kyselinou l-askorbovou. Je mezi nimi v jejich účinnosti rozdíl? Z toho co jsem se na internetu, např na wikipedii dozvěděl mi vyplývá, že tím správným syntetickým vitamínem C je pouze kyselina l-askorbová. Ovšem na veškerém komerčně dodávaném vitamínu C je jako složení udávána pouze kyselina askorbová.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 11:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Icho píše:
Dobrý den
velmi by mě pane Jardo zajímalo, jestli máte svůj názor na rozdíl mezi kyselinou askorbovou a kyselinou l-askorbovou. Je mezi nimi v jejich účinnosti rozdíl? Z toho co jsem se na internetu, např na wikipedii dozvěděl mi vyplývá, že tím správným syntetickým vitamínem C je pouze kyselina l-askorbová. Ovšem na veškerém komerčně dodávaném vitamínu C je jako složení udávána pouze kyselina askorbová.

Sice je to tam tak udáváno, ale v reálu jde o tu správnou kyselinu, tedy vitamín C, většinou není problém si to přečíst na bezpečnostním listu té dané chemikálie. Také vám to udává chemický vzorec, ovšem skutečná kyselina askorbová opravdu není vitamín C, nicméně ta se běžně nedodává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 12:25 am 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Dobrý den! Zjistili mi poměrně velký nedostatek vitamínu D. Chci se zeptat jestli stačí dodávat tento? http://www.swanson.cz/vitamin-d3-250pcs-200
Protože těch vitamínu je údajně více D,D3 atd.
Popř. v jakém množstvé ho brát?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 4:58 am 
Offline

Registrován: pát říj 15, 2010 9:07 pm
Příspěvky: 19
Používám Magnosolv je to prášková směs hořčík 365mg,kyselina citronová 3703mg,draslík 210mg.Ve vodě vznikne citronan hořečnatý.Je to pouze na recept ale nevim proč vypadá to celkem dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 10:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dobrý den! Zjistili mi poměrně velký nedostatek vitamínu D. Chci se zeptat jestli stačí dodávat tento? http://www.swanson.cz/vitamin-d3-250pcs-200
Protože těch vitamínu je údajně více D,D3 atd.
Popř. v jakém množstvé ho brát?
Děkuji

To se asi podle debilních doporučení lékařů neopalujete, čili by jste se měl zamyslet a začít se pravidelně opalovat, či jinak vystavovat působení slunce. Jde to samozřejmě i v zimním období a v oblečeném stavu, ale musíte být venku minimálně hodinu denně a ještě si dát před tou vycházkou trochu kokosového tuku, pro lepší vstřebávání, stačí lžička. Jinak ten vitamín, co uvádíte, zcela vyhovuje, ale klidně vám ho může i doktor předepsat, když si za to platíte. Brát se dá zcela bez problémů 4000 I.U. denně a v případě vážných nemocí nárazově i 40-50000 I.U. denně. Zadržuje to v těle ohromná množství vápníku, čili jednoznačně k tomu dodávat hořčík a vitamín B6.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 10:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
mila001 píše:
Používám Magnosolv je to prášková směs hořčík 365mg,kyselina citronová 3703mg,draslík 210mg.Ve vodě vznikne citronan hořečnatý.Je to pouze na recept ale nevim proč vypadá to celkem dobře.

A co s tím vlastně řešíte, když píšete, že to vypadá dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 6:26 pm 
Offline

Registrován: pát říj 15, 2010 9:07 pm
Příspěvky: 19
No trošku nechápu proč je to na recept.Copak je tam něco rizikového?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
mila001 píše:
No trošku nechápu proč je to na recept.Copak je tam něco rizikového?

Tak na recept je třeba i blbá 3,5% tní kyselina chlorovodíková a to si ji každý moula může v drogerii koupit kolik uzná a v daleko koncentrovanější formě. Nesnažte se pochopit nepochopitelné, třeba je to účinné a pak je recept nutný, jinak by se mohlo vyléčit příliš mnoho lidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 11:34 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 7:53 pm
Příspěvky: 49
Vitamin C vo forme askorbatu horecnateho by ste odporucal viac ako vitamin c vo forme kyseliny askorbovej alebo askorbatu vapenateho?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte lis 23, 2010 10:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
john26 píše:
Vitamin C vo forme askorbatu horecnateho by ste odporucal viac ako vitamin c vo forme kyseliny askorbovej alebo askorbatu vapenateho?

Z hlediska obsahu hořčíku ano, ale zde nemohu sloužit, protože danou látku nastudovanou nemám a nikdy jsem ji nepoužíval. Musel bych se tím chvilku zabývat a dostudovat vše potřebné, abych zde někoho nemystifikoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 3:14 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Jarda píše:
To se asi podle debilních doporučení lékařů neopalujete, čili by jste se měl zamyslet a začít se pravidelně opalovat, či jinak vystavovat působení slunce. Jde to samozřejmě i v zimním období a v oblečeném stavu, ale musíte být venku minimálně hodinu denně a ještě si dát před tou vycházkou trochu kokosového tuku, pro lepší vstřebávání, stačí lžička. Jinak ten vitamín, co uvádíte, zcela vyhovuje, ale klidně vám ho může i doktor předepsat, když si za to platíte. Brát se dá zcela bez problémů 4000 I.U. denně a v případě vážných nemocí nárazově i 40-50000 I.U. denně. Zadržuje to v těle ohromná množství vápníku, čili jednoznačně k tomu dodávat hořčík a vitamín B6.

No bohužel opět máte pravdu! Jsem přecitlivělý na slunce a hned se vždy spálím(to sice nevím proč) tak doktorka mě řekla, že je ozonová díra a slunce povoduje rakovinu kůže tudíž až se nevystavuji slunci! Už teď si dávám pozor \":)\" na ty mudrce!
Jinak chtěl jsem se zeptat kde se dá sehnat vit. B6 a v jakém poměru brát tyto vitamíny tzn. Mg-B6-D3. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 4:27 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Dneska mě docela překvapilo jak jsem volal do lifefood ČR Praha chtěl jsem vit. B 17 a paní řekla že nemají pak jsem řekl meruňková jadra a ty mají a ona říkala že B 17 neobsahují. Můžete to uvést na pravou míru? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 5:15 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 7:53 pm
Příspěvky: 49
Ake mate skusenosti s uzivanim marhulovych (merunkovych) jadier?
http://www.marhulove-jadierka.eu/index- ... age379.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 9:16 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 7:53 pm
Příspěvky: 49
V akom mnozstve by ste odporucili uzivat koenzym Q10? Moze pomoct pri arytmii srdca? A je ho vhodne uzivat stale alebo radsej s prestavkami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
No bohužel opět máte pravdu! Jsem přecitlivělý na slunce a hned se vždy spálím(to sice nevím proč) tak doktorka mě řekla, že je ozonová díra a slunce povoduje rakovinu kůže tudíž až se nevystavuji slunci! Už teď si dávám pozor \":)\" na ty mudrce!
Jinak chtěl jsem se zeptat kde se dá sehnat vit. B6 a v jakém poměru brát tyto vitamíny tzn. Mg-B6-D3. Děkuji

B6 je běžně dostupný, někdy na Swansonu, nebo v lékárně, nejlevnější je od firmy Generica a bere se 100 mg denně. Hořčík vyloženě nejvyšší možnou dávku, která nevyvolává průjem a D3, pokud se neopalujete, nějakou dobu minimálně 4000 I.U. Na Swansonu mají i variantu 2000 I.U v tabletě, tedy jednu ráno a jednu večer. Nemusíte se toho bát u onkologií se dává i 40-50000 I.U. denně


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz