Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 4:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
tento bol horky dost a hlavne smrdel rybami.

Takový bych už opravdu nejedl, to může být i dost nebezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
culka píše:
Tento mix dr. Budwigovej jedavam skoro denne uz dva a pol roka. Niekedy koncom minuleho roka ma striedala v praci kolegyna a videla, ze citam Anticancer, a new way of life. Slovo dalo slovo a nakoniec z nej vyliezlo, ze ma kamaratku cerstvo diagnostikovanu s rakovinou (uz ani neviem coho). Poradila som jej nech skusi flaxseed. Nedavno sme sa opat stretli a cela rada mi hovori, ze ta jej kamaratka bola na kontrole a doktor jej povedal, ze ziadnu rakovinu nema.

Asi to nebude az take jednoduche, ale niekedy mozno aj malo staci zvratit ten proces.

Rakovina je pouze smetiště plné bordelu, většinou plísní a není problém ho pomocí kyslíku rozložit a vyloučit z těla, což se vám asi zrovna povedlo. Sirná patlanice je totiž především o kyslíku a to je na rakovinu přímo jed.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 2:19 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Rakovina je pouze smetiště plné bordelu, většinou plísní a není problém ho pomocí kyslíku rozložit a vyloučit z těla, což se vám asi zrovna povedlo. Sirná patlanice je totiž především o kyslíku a to je na rakovinu přímo jed.

napriek tomu, ked sa clovek chory na rakovinu stravuje aj nadalej tradicne "normalne", moze sirna patlanica znicit rakovinu?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 10:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
napriek tomu, ked sa clovek chory na rakovinu stravuje aj nadalej tradicne "normalne", moze sirna patlanica znicit rakovinu?

Záleží pochopitelně jak moc rozeběhnutou, ale je to možné, protože zpravidla rakoviny vycházejí ze zánětu, který tvoří omega 6 mastné kyseliny a pokud dodáte omega 3 mastnou kyselinu, tak vyvážíte poměr a se tělo začne okamžitě opravovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 1:56 pm 
Offline

Registrován: ned lis 28, 2010 1:48 pm
Příspěvky: 1
máte někdo skušenosti s lněným olejem z Pikant Ostrava? Lisují za studena, dělají i nefiltrovaný, a posílají do dvou
dnů po lisování, nebo osobní odběr. cena cca 80kč / 250ml. Zkoušel jsem ho a chutná výborně, ani stopa po nějaké
nepříjemné chuti nebo žluklosti, po této stránce by to asi mělo být ok.

trochu se v té 35-stránkvoé diskusi strácím, mohl by mi někdo prosím odpovědět, jestli to tady bylo řešeno:

pokud člověk nemá přístup k mléku od zemědělce, aby si mohl vyrobit vlastní tvaroh, a nemá přístup k kozím tvarohům /
jogurtům (nebo na ně nemá tolik prostředků), jaká je nejlepší věc co použít do sirné patlaniny, aby to fungovalo?

Je bežně na trhu nějaký tvaroh, který vyhovuje? Narazil jsem na řecký jogurt Kolios ( http://dmhermes.cz/E-shop/Mlecne-vyrobk ... urty-syry/ ), je to jogurt vyráběný tradičním postupem,
mohlo by být třeba toto?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 10:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Hox píše:
máte někdo skušenosti s lněným olejem z Pikant Ostrava? Lisují za studena, dělají i nefiltrovaný, a posílají do dvou
dnů po lisování, nebo osobní odběr. cena cca 80kč / 250ml. Zkoušel jsem ho a chutná výborně, ani stopa po nějaké
nepříjemné chuti nebo žluklosti, po této stránce by to asi mělo být ok.

trochu se v té 35-stránkvoé diskusi strácím, mohl by mi někdo prosím odpovědět, jestli to tady bylo řešeno:

pokud člověk nemá přístup k mléku od zemědělce, aby si mohl vyrobit vlastní tvaroh, a nemá přístup k kozím tvarohům /
jogurtům (nebo na ně nemá tolik prostředků), jaká je nejlepší věc co použít do sirné patlaniny, aby to fungovalo?

Je bežně na trhu nějaký tvaroh, který vyhovuje? Narazil jsem na řecký jogurt Kolios ( http://dmhermes.cz/E-shop/Mlecne-vyrobk ... urty-syry/ ), je to jogurt vyráběný tradičním postupem,
mohlo by být třeba toto?

Tak s ním zkušenosti nemám, ale patrně by měl vyhovovat i když na té adrese co doporučuji mají mnohem levnější. Prostě kupte nějaký kvalitní tučný tvaroh, ideálně vysokotučný, tak cca 30 a více procent.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 2:52 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
dobry den Jarda, objednala som lanovy olej a pan, co ho lisuje, ked som mu spomenula, ze chcem dat cast zamrazit, sa ulne zhrozil, ze to nesmiem, ako priklad mi udal, ze to ako keby som seba zmrazila, potom rozmrazila a isla robit nejaku robotu, ze ako by sa mi robilo? \":lol:\"
no ale k veci, tak ma celkom zmiatol, takze nateraz berem mensie mnozstvo, len by ma zaujimal Vas nazor, co by sa tak s tym olejom prakticky mohlo stat zamrazenim. pisali ste tu o jeho zamrazovani, tak som bola na isto, ze nie je problem a olej sa s tym neposkodi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 10:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
dobry den Jarda, objednala som lanovy olej a pan, co ho lisuje, ked som mu spomenula, ze chcem dat cast zamrazit, sa ulne zhrozil, ze to nesmiem, ako priklad mi udal, ze to ako keby som seba zmrazila, potom rozmrazila a isla robit nejaku robotu, ze ako by sa mi robilo? \":lol:\"
no ale k veci, tak ma celkom zmiatol, takze nateraz berem mensie mnozstvo, len by ma zaujimal Vas nazor, co by sa tak s tym olejom prakticky mohlo stat zamrazenim. pisali ste tu o jeho zamrazovani, tak som bola na isto, ze nie je problem a olej sa s tym neposkodi.

Jak to píšu, tak to dělám už hodně dlouho a nevšiml jsem si, že by se tím kvalita oleje nějak měnila. Po zmražení vydrží klidně rok, ale jinak se vám zkazí velice rychle, což je vyloženě nebezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2010 11:39 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
vecer som urobila prvu patlaninu, iba zakladny recept - 400g tvarohu atd a 2 kajanske papricky, co sa ukazalo ako celkom dost, no chutilo to vyborne \":D\"
tesim sa na dalsie pokusy recepty a kombinacie a som zvedava, co na to dcerka. tuto varku jej sice nedame, ale dalsiu spravime menej stiplavu \":lol:\"
chcela som sa ale opytat, ci ju mozem dat aj 9 mes. babatku, lebo co sa tyka tvarohu, ten je "povoleny" od roka, kvoli tazkej stravitelnosti.
no tu by to mohlo byt inac, mylim sa?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 2:04 am 
Offline

Registrován: pát říj 15, 2010 9:07 pm
Příspěvky: 19
Závidim všem kterym to chutná,ať do toho dávám co chci tak mi ještě nikdy nechutnala ale pro zdraví musí člověk něco vydržet a tak budu nadále zkoušet snad to jednou vyjde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 7:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
vecer som urobila prvu patlaninu, iba zakladny recept - 400g tvarohu atd a 2 kajanske papricky, co sa ukazalo ako celkom dost, no chutilo to vyborne \":D\"
tesim sa na dalsie pokusy recepty a kombinacie a som zvedava, co na to dcerka. tuto varku jej sice nedame, ale dalsiu spravime menej stiplavu \":lol:\"
chcela som sa ale opytat, ci ju mozem dat aj 9 mes. babatku, lebo co sa tyka tvarohu, ten je "povoleny" od roka, kvoli tazkej stravitelnosti.
no tu by to mohlo byt inac, mylim sa?

Tak v rozumném množství bych tam neviděl problém, ale možná by jste to mohla dělat bez toho lněného semínka, ovšem to musíte vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 7:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mila001 píše:
Závidim všem kterym to chutná,ať do toho dávám co chci tak mi ještě nikdy nechutnala ale pro zdraví musí člověk něco vydržet a tak budu nadále zkoušet snad to jednou vyjde.

Tak ne každému chutná všechno, nicméně jak říkáte, pro zdraví se musí něco vydržet a opustit chutě sice výrazné, ale o to více nebezpečné, které poskytují moderní chemické potraviny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 4:35 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
predpokladam, ze ked urobim patlaninu z polovice tvarohu a polovica bude kefir, je to ok. tucny tvaroh.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
predpokladam, ze ked urobim patlaninu z polovice tvarohu a polovica bude kefir, je to ok. tucny tvaroh.

Také to tak jde, ale vhodnější je používat kvalitní domácí tvaroh vyrobený z kefíru vykapáním syrovátky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 14, 2010 10:58 pm 
Offline

Registrován: úte pro 14, 2010 10:43 pm
Příspěvky: 19
Ráda bych se zeptala, zda bych místo tvarohu mohla použít bílé tofu??? Už to někdo zkoušel? Nevím, jak je to se sírou v tofu...


Naposledy upravil Jolly dne stř pro 15, 2010 2:54 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz