Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 12:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 8:40 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Patrně ho necháváte pracovat dlouho, nebo tam máte moc houby, která potom nemá co rozkládat a vlastně tak hladoví, což ji může dost škodit. Vhodné množství houby je cca 1-2 polévkové lžíce na 0,5 litru mléka a více bych nedával.

Děkuji vám oběma za rady, něco co vypadá jako plíseň vzniká zřejmě opravdu z toho, že mám jednak moc kefírků a někdy je musím nechat pracovat déle než 24 hodin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 10:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Děkuji vám oběma za rady, něco co vypadá jako plíseň vzniká zřejmě opravdu z toho, že mám jednak moc kefírků a někdy je musím nechat pracovat déle než 24 hodin.

Tak si nějaké dejte do mrazáku, pro případ nouze a pokračujte s menším množstvím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 9:08 am 
Offline

Registrován: sob zář 04, 2010 10:18 am
Příspěvky: 18
Dobrý den,
také řeším jak si uchovat houbičku na později. Kdybych ji dala do mrazáku, tak bych ji měla nějak připravit ? Např. dát ji tam třeba opláchnutou a osušenou, v mikroténovém pytlíku, nebo zamrazit i s mlékem nebo kefírem....?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 10:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Bobule píše:
Dobrý den,
také řeším jak si uchovat houbičku na později. Kdybych ji dala do mrazáku, tak bych ji měla nějak připravit ? Např. dát ji tam třeba opláchnutou a osušenou, v mikroténovém pytlíku, nebo zamrazit i s mlékem nebo kefírem....?

Mě se jako nejjednodušší jeví ji opláchnout čerstvým mlékem, pak v mikrotenovém sáčku čerstvým mlékem zalít a nechat zmrazit, což by mělo bohatě stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 1:26 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Doporučil byste pítí kefíru z tibetské houby s pasterizovaným kravským mlékem bežně dostupným v obchodě, pokud zatím není možnost sehnat čerstvé, i jako prevenci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 4:50 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Mě se jako nejjednodušší jeví ji opláchnout čerstvým mlékem, pak v mikrotenovém sáčku čerstvým mlékem zalít a nechat zmrazit, což by mělo bohatě stačit.

mrazom sa hubka neznici? niekde som cosi take citala.
a co susenie, nie je to spolahlivejsie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 8:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Doporučil byste pítí kefíru z tibetské houby s pasterizovaným kravským mlékem bežně dostupným v obchodě, pokud zatím není možnost sehnat čerstvé, i jako prevenci?

Pokud je to myšleno tak, že ho budete z toho pasterizovaného mléka vyrábět, pak ano, pokud to míníte pouze přilévat, tak ne. Vhodné je k tomu plnotučné Selské mléko s obsahem tuku 3,5%.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
mrazom sa hubka neznici? niekde som cosi take citala.
a co susenie, nie je to spolahlivejsie?

Podle mého názoru jsou možné obě varianty, protože při jejím uchovávání ve stanech kočovníků určitě mohla absolvovat obě tyto extrémní verze, tedy jak zmrznutí, tak usušení a stále ji máme, čili to oboje patrně umí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 1:36 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Bylo by to podle postupu v Receptáři p n. Koupit běžné upravené kravské mléko v obchodě, přidat do něj tibetskou houbu, pak scedit kefír, k houbě přilít nové mléko atd. Je to tak vhodné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Bylo by to podle postupu v Receptáři p n. Koupit běžné upravené kravské mléko v obchodě, přidat do něj tibetskou houbu, pak scedit kefír, k houbě přilít nové mléko atd. Je to tak vhodné?

Ano, pokud použijete plnotučné Selské mléko s obsahem tuku 3,5 %, tak vše bude fungovat jak má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 7:39 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Pane Jardo , mám zátěž na kravské mléko , používal jsem kozí na výrobu kefíru , ale už není . Jaké mléko se dá používat na kefír / v Makru a Tescu jsem viděl kozí pasterizované , je vhodné a kolik % tuku by mělo mít / ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 9:21 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Zdravim!
Byl jsem nedávno na návštěvě u tchýně které jsem dal asi před dvěma měsíci kefírové houbičky protože si stěžovala na zácpu,tlak, strach z cukrovky a podobné věci které mají s tchánem v rodině.
Náhodou přišla řeč na to jak kefír účinkuje a oba jsou spokojení že vše funguje jak má a že mají lepší náladu.Druhý den ráno jsem při snídani pozoroval tchýni jak vyrábí kefír a zjistil jsem že používá obyčejné polotučné mléko.Ptal jsem se ji proč nepoužívá tučné selské mléko jak jsem jí vysvětloval a řekla mi že nemají čas jezdit pořád do města a že v sámošce mají jen toto a to selské tam nalije zhruba 2x za měsíc když jedou na větší nákup.Ochutnal jsem její kefír a byl uplně stejný jako ten můj,jen nebyl tak sytý.
Chci se zeptat na funkčnost takového kefíru když to na nich "funguje" a jestli se tím polotukem nemůže houbička nějak poškodit.
Musím se přiznat že jsem nad tím že udělám polotučný kefír také uvažoval hlavně kvůli přítelkyni která se bojí že po tučném přibere ale měl jsem o houbičku strach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 9:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Pane Jardo , mám zátěž na kravské mléko , používal jsem kozí na výrobu kefíru , ale už není . Jaké mléko se dá používat na kefír / v Makru a Tescu jsem viděl kozí pasterizované , je vhodné a kolik % tuku by mělo mít / ?

Nijak to nevadí a mělo by mít ideálně 3,5%, případně je možné přidávat smetanu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 9:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Zdravim!
Byl jsem nedávno na návštěvě u tchýně které jsem dal asi před dvěma měsíci kefírové houbičky protože si stěžovala na zácpu,tlak, strach z cukrovky a podobné věci které mají s tchánem v rodině.
Náhodou přišla řeč na to jak kefír účinkuje a oba jsou spokojení že vše funguje jak má a že mají lepší náladu.Druhý den ráno jsem při snídani pozoroval tchýni jak vyrábí kefír a zjistil jsem že používá obyčejné polotučné mléko.Ptal jsem se ji proč nepoužívá tučné selské mléko jak jsem jí vysvětloval a řekla mi že nemají čas jezdit pořád do města a že v sámošce mají jen toto a to selské tam nalije zhruba 2x za měsíc když jedou na větší nákup.Ochutnal jsem její kefír a byl uplně stejný jako ten můj,jen nebyl tak sytý.
Chci se zeptat na funkčnost takového kefíru když to na nich "funguje" a jestli se tím polotukem nemůže houbička nějak poškodit.
Musím se přiznat že jsem nad tím že udělám polotučný kefír také uvažoval hlavně kvůli přítelkyni která se bojí že po tučném přibere ale měl jsem o houbičku strach.

Pokud se týká bakterií tak určitě funguje, čili na střevní bakteriokultury působí stejně. Jiná věc je to u sirné patlanice, tam už je problém, protože nedostatek tuku rozhazuje poměr mastných kyselin. Houbě to je celkem jedno, akorát ji musíte nechávat v mléce méně, protože jinak by hladověla a to není dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2010 11:28 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 30, 2010 11:14 am
Příspěvky: 24
čo sa týka tibetskej huby ako takej, je veľmi nenáročná a výborne prosperuje a množí sa rovnako rýchlo aj na krabicových trvanlivých odtučnených a polotučných mliekach, čo sú nápoje ktoré by sa hádam ani mliekom nazývať nemali. Kedysi som začínal takto, kým mi neotvorili v meste mliekomat na čerstvé nepasterizované mlieko a nebol s hubou žiaden problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz