Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 2:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 2:27 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Je OK míchat lněný olej s kefírem z houbičky? Plave mi na hladině spousta malililičkatých olejových oček. Ale podle mě se většina oleje asi vmíchá, jinak by ty oka byly větší. Ale bohužel se nenaváže všechen. Nevíte proč? Chci využívat kefíru, když ho stejně denně piju.

Je velký problém, pokud užívám jen olej bez mletého semínka? Bolí mě tlusté střevo, tak bych ho ještě nerada provokovala tvrdými šlupkami lněného semínka, když nevím, co mu je a proč bolí.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 8:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martin píše:
Do sirné patlaniny používám tvaroh s 10-20% tuku, běžně prodávaný v obchodech. Jiný neseženu.
Je to lepší než nic a nebo je to úplně špatně? Zdraví Vás Martin.

Je to určitě lepší než nic, protože si alespoň rovnáte poměr omega 3 mastných kyselin v těle, ale určitě se poohlédněte po něčem lepším.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Je OK míchat lněný olej s kefírem z houbičky? Plave mi na hladině spousta malililičkatých olejových oček. Ale podle mě se většina oleje asi vmíchá, jinak by ty oka byly větší. Ale bohužel se nenaváže všechen. Nevíte proč? Chci využívat kefíru, když ho stejně denně piju.

Je velký problém, pokud užívám jen olej bez mletého semínka? Bolí mě tlusté střevo, tak bych ho ještě nerada provokovala tvrdými šlupkami lněného semínka, když nevím, co mu je a proč bolí.

Určitě se patlanice z kefíru dělat dá, ale mnohem lepší máte ten kefír nechat na sítku přes plátýnko vykapat na tvaroh a pak to bude fungovat vše bezchybně. Také můžete do kefíru dát polévkovou lžíci běžného tvarohu z obchodu, což umožní navázání oleje na sirné proteiny z tvarohu. V tom lněném semínku jsou lignany a vitamín B17-amygdalin, což je pro zdraví střev celkem ideální. Nicméně pokud se semínek bojíte, tak se dá dělat z lněného semínka macerát, který nic nedráždí a na střeva funguje také výborně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 7:44 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Macerátem myslíte ten "šlem" - sliz co se uvolňuje? Obsahuje něco z lignanů a B17? Vím jen, že skvěle projímá \":-)\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 9:33 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jíte někdo patlanici ráno s ovocem? Ono se to docela chťově nabízí, kombinace cukrů a tuků se mi však nezdá být ideální ... ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 9:50 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
sakul píše:
Jíte někdo patlanici ráno s ovocem? Ono se to docela chťově nabízí, kombinace cukrů a tuků se mi však nezdá být ideální ... ?

Nerobí to žiadny problém. Snažím sa dodržať, aby patlanice bolo max 1/3 hmotnosti ovocia. Osobne mi robil problem velky mix viacerych druhov ovocia, treba si to vychytať, čo s čím kombinovať,, aby človek necítil kameň v žalúdku a citíl ako ho jedlo napĺňa energiou miesto toho aby mu tu energiu jedlo odoberalo a človek sa cítil ako po maratóne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 9:56 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
mohy píše:
Nerobí to žiadny problém. Snažím sa dodržať, aby patlanice bolo max 1/3 hmotnosti ovocia. Osobne mi robil problem velky mix viacerych druhov ovocia, treba si to vychytať, čo s čím kombinovať,, aby človek necítil kameň v žalúdku a citíl ako ho jedlo napĺňa energiou miesto toho aby mu tu energiu jedlo odoberalo a človek sa cítil ako po maratóne.

Já také snídám patlanici s ovocem, hlavně banány, ananasem nebo borůvlami. Nicméně teď jsem na rozpacích, právě totiž čtu knihu, kde je ovoce nejenže hodně nedoporučované, ale v kombinaci s tukem (i rostlinným) hodnoceno jako téměř vražedné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 10:03 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
sakul píše:
Já také snídám patlanici s ovocem, hlavně banány, ananasem nebo borůvlami. Nicméně teď jsem na rozpacích, právě totiž čtu knihu, kde je ovoce nejenže hodně nedoporučované, ale v kombinaci s tukem (i rostlinným) hodnoceno jako téměř vražedné.

Osobne si mýslím, že pokiaľ tá kombinácia ovocia a patlanice neunavuje, necíti sa človek po nej nejak divno, nerobí to neplechu s pH a dobre sa to kadí, tak to bude OK.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 12:17 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
sakul píše:
Jíte někdo patlanici ráno s ovocem? Ono se to docela chťově nabízí, kombinace cukrů a tuků se mi však nezdá být ideální ... ?

Ja si dávam niekedy ráno patlanicu s ovocím. Volím radšej kyselkavé, najradšej mám čučoriedky, granátové jablko alebo kiwi. Nemiešam viac druhov, najviac dva. So sladkým ovocím, ako napr. banán, sa mi to zdá dosť ťažké a mohlo by to kvasiť.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 12:38 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
sakul píše:
Jíte někdo patlanici ráno s ovocem? Ono se to docela chťově nabízí, kombinace cukrů a tuků se mi však nezdá být ideální ... ?

davam si hlavne s jablkom. s bananom je to naozaj trochu tazke.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 12:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Macerátem myslíte ten "šlem" - sliz co se uvolňuje? Obsahuje něco z lignanů a B17? Vím jen, že skvěle projímá \":-)\"

Ano, jde o tu slizovitou hmotu a je to výborný rovnač střevní mikroflóry.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 12:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Osobne si mýslím, že pokiaľ tá kombinácia ovocia a patlanice neunavuje, necíti sa človek po nej nejak divno, nerobí to neplechu s pH a dobre sa to kadí, tak to bude OK.

Píšete to správně a každý si musí vysledovat co udělá dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 10, 2011 9:48 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Tato debata je současně také o mléku, tak se chci zeptat. Už před pár lety jsem vyloučila mléko ze stravy z důvodu ekzémů. Udělala jsem to na doporučení a zafungovalo to (společně s vyloučením uzenin, čokolády a kuřecího masa). Tak teď trochu mám obavy, každý den jíst mléčný výrobek..víte z jakých důvodů mléko není vhodné při ekzémech? Vy píšete, že sirná patlanice v podstatě není mléčný výrobek..já to znamená že ztrácí i ty vlastnosti mléka, které mi právě způsobovaly ekzémy?
Byla jsem dnes v obchodě, kozí tvaroh nebyl, ale kozí sýr, z pasterizovaného mléka..má to vůbec smysl cpát do sebe mléčné výrobky z obchodu i v podobě sirné patlaniny?

Co si myslíte o používání avokáda jako zdroje Omega 3?

Ještě jsem v obchodě vlastně dostala také ovčí jogurt. Právě jsem to vyrobila s pórkem a česnekem a je to docela mňamka \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 10, 2011 10:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Tato debata je současně také o mléku, tak se chci zeptat. Už před pár lety jsem vyloučila mléko ze stravy z důvodu ekzémů. Udělala jsem to na doporučení a zafungovalo to (společně s vyloučením uzenin, čokolády a kuřecího masa). Tak teď trochu mám obavy, každý den jíst mléčný výrobek..víte z jakých důvodů mléko není vhodné při ekzémech? Vy píšete, že sirná patlanice v podstatě není mléčný výrobek..já to znamená že ztrácí i ty vlastnosti mléka, které mi právě způsobovaly ekzémy?
Byla jsem dnes v obchodě, kozí tvaroh nebyl, ale kozí sýr, z pasterizovaného mléka..má to vůbec smysl cpát do sebe mléčné výrobky z obchodu i v podobě sirné patlaniny?

Co si myslíte o používání avokáda jako zdroje Omega 3?

Ještě jsem v obchodě vlastně dostala také ovčí jogurt. Právě jsem to vyrobila s pórkem a česnekem a je to docela mňamka \":)\"

Kefír se nechová jako mléko a naprosté většině lidí nijak nevadí, ale stejně to nemusí platit absolutně, čili nemáte jinou možnost, než to vyzkoušet. Avokádo je výborná potravina a lze ho jednoznačně doporučit. Tak česnek je slušně fungicidní a pokud nebude problém, tak máte vyhráno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 11, 2011 12:56 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Nemáte někdo tip na dobrý mlýnek na lněné semínko? S litinovým ručním jsem nespokojená, nemele dost na jemno a musím to v něm proto mlít 2x a mixér od ety ta malá tvrdá semínka nezvládá rozšmelcovat. Zahlédla jsem tip, že je dobré mlít semínko v el.mlýnku na kávu. Můžete mi doporučit nějaký konkrétní? Koukám, jaká je nabídka, asi by bylo dobré vybrat co nejsilnější, ale těžko se to posuzuje, když některý výrobce uvádí výkon, některý jen příkon. A já opravdu netuším, co je víc, zdali výkon 150w nebo příkon 180w.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz