Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 9:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 30, 2011 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="Nick34":c198bzwh]Dobry den Jardo,

dnes poprve jsem se odhodlal k Sance podle Vaseho navodu.
Pristoupil jsem k tomu zodpovedne a jiz 2 tydny jim vegetarianskou stravu.
Posledni tyden jsem provadel kazdy vecer klystyr a 2 dny pred Sankou jsem drzel monodietu s okurkami.
Procetl jsem si cele forum a zkusenosti ostatnich lidi a byl jsem presvedcen ze to musim zvladnout.

Po vypiti 1. hrnku (1,5l) vody jsem zacal cvicit jogove cviky a cekal jsem asi 20 minut a voda stale neprotekla do strev.
Vyzkousel jsem tedy klystyr ale ani po nem voda neprotekla a mel jsem porad plny zaludek.
Vyckal jsem dalsich 15 minut a sel jsem se vyzvracet kvuli pripadne bubline, ktera by se takto mela odstranit jak jsem si precetl na foru.
A opravdu po vyzvraceni a vypiti 2. hrnku zacala voda protekat do strev. Zvladl jsem pak jeste dalsi 2 hrnky a vse probehlo v poradku.
Nakonec jsem z toho mel moc dobry pocit a byl jsem rad, ze jsem cele forum dopredu prostudoval a vyhnul se tak pripadne panice.
Cely den se citim bajecne.

Rad bych se Vas zeptal na tyto 2 veci:

1. Po vyzvraceni 1. hrnku me prekvapilo, ze ackoliv jsem posledni 2 dny jedl pouze okurky, tak tam byly videt stopy predchoziho jidla co jsem jedl pred 2 dny. Usuzuji z toho, ze mam roztahany zaludek a chtelo by na nem zapracovat, mam pravdu?
2. Rad bych pokracoval v dalsi ociste, mam totiz jeste 1 tyden pracovniho volna. Je dobry napad udelat napr. za 5 dnu ocistu jater?
U teto ocisty si lamu hlavu s jednou veci, kterou popsala Hulda Clark ve sve knize Leceni vsech nemoci. Tvrdila tam, ze pred jaterni ocistou je nutne nejprve znicit parazity v jatrech (pomoci zappingu nebo bylin) a teprve pak provest ocistu jater. Jinak pry dojde pouze k zanedbatelne ociste. Co si o tom myslite? Je to nutne?
Pokud ano zvazoval bych pripravek [url=http://www.epam.eu/cz/online_obchod/tobolky_na_vnitrni_uzivani_100_ks/tobolky_ocistujici_smes_proti_parazitum:c198bzwh]EPAM[/url:c198bzwh] a nebo pripadny zapper.

Moc Vam dekuji za odpoved a za tyto stranky, ktere cloveku oteviraji oci a zbavuji zhoubne nevedomosti.

Preji Vam vse dobre.[/quote:c198bzwh]
Tak vidíte, jak se hodí číst a jak je důležitá příprava, hodnotím to velice pozitivně, rozhodně mnohem lepší, než jak mě mnoho adeptů po počátečních problémech okamžitě volá pomoc, pomoc.

1)To asi ano a pár očist žaludku by neuškodilo, ona většina lidí se docela diví, pokud při očistě žaludku vyzvrací i týden staré potraviny, ale je to bohužel celkem normální.
2)Klidně můžete tuto proceduru cca po týdnu i dříve zopakovat, nebo provést tu očistu jater. Vyčištění parazitů je sice vhodné, ale není nezbytně nutné, já čistím

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 10:00 am 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Po sankhapraksalane je nutne jist ryzi, ve ktere ma byt maslo. Muze to byt i olivovy olej?
Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 10:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Po sankhapraksalane je nutne jist ryzi, ve ktere ma byt maslo. Muze to byt i olivovy olej?
Dekuji

Já radím rýži s máslem, nebo se dá použít máslo přepuštěné thé, rostlinné oleje mohou střevo dráždit, ale to musíte vyzkoušet, možná s tím nebudete mít žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 2:22 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
No, zkousela jsem to ted prave, po vypiti 1,5 l slane vody jsem se pouze pozvracela. Teprve az po zapiti litrem hermankoveho caje nastal sifonovy efekt. Tak jsem zapila dalsi slanou vodou, po ktere nenasledovalo nic a dalsi hermankovy caj, po kterem to slo dal..Hlavne me uklidnilo, ze sifon preci jen nastal..Na zacatku jsem si myslela, ze budu pit 5 litru slane vody, spodem to rovnou potece ven..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 6:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
No, zkousela jsem to ted prave, po vypiti 1,5 l slane vody jsem se pouze pozvracela. Teprve az po zapiti litrem hermankoveho caje nastal sifonovy efekt. Tak jsem zapila dalsi slanou vodou, po ktere nenasledovalo nic a dalsi hermankovy caj, po kterem to slo dal..Hlavne me uklidnilo, ze sifon preci jen nastal..Na zacatku jsem si myslela, ze budu pit 5 litru slane vody, spodem to rovnou potece ven..

Zpočátku si čištění žaludku vyzkouší skoro každý, ono totiž jde o to odhadnout jakou rychlostí se dá ta slaná voda pít a to bez tréninku není možné. Nyní již víte jak to zhruba chodí a příště bude celá procedura mnohem snazší, protože si lépe vyhovíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 8:18 pm 
Offline

Registrován: úte úno 08, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den,
tuto očistu provádím každý měsíc a je to opravdu úžasné. Teď bych do ní chtěla zasvětit i svou tchýni. Nevím ale, zda do toho může jít, když už má stupňující se problémy. Těmi problémy myslím bolest břicha, mírný průjem a hlen ve stolici. Myslíte, že by jí očista pomohla, nebo má raději tyto problémy utišit jinak a potom teprve vyzkoušet sankhapraksalanu?
Moc děkuji za každou radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 10:22 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Tak snad už příště proběhne učebnicově. Již jsem asi před dvěma roky takto postupovala a vše šlo hladce. Dnes po snědění rýže jsem ležela v postela a najednou jsem měla tep asi 120. Dělalo mi to docela starosti ale samo se to srovnalo, pak jsem usnula a teď je vše v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 9:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ellaquebrilla píše:
Dobrý den,
tuto očistu provádím každý měsíc a je to opravdu úžasné. Teď bych do ní chtěla zasvětit i svou tchýni. Nevím ale, zda do toho může jít, když už má stupňující se problémy. Těmi problémy myslím bolest břicha, mírný průjem a hlen ve stolici. Myslíte, že by jí očista pomohla, nebo má raději tyto problémy utišit jinak a potom teprve vyzkoušet sankhapraksalanu?
Moc děkuji za každou radu

Podle mě by to vadit nemělo a pokud nemá vyloženě akutní zánětlivý proces ve střevě, tak klidně může.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Tak snad už příště proběhne učebnicově. Již jsem asi před dvěma roky takto postupovala a vše šlo hladce. Dnes po snědění rýže jsem ležela v postela a najednou jsem měla tep asi 120. Dělalo mi to docela starosti ale samo se to srovnalo, pak jsem usnula a teď je vše v pořádku.

Většinou člověka takto rozhodí uvolněné toxiny a při změření pH moče by jste patrně byla překyselená. Když k tomu dojde, je vhodné si udělat ještě klystýr a dát do nálevu čajovou lžičku jedlé sody, což kyselost eliminuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 2:45 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
ako casto je vhodne dlhodobo robit sanku? raz mesacne nie je vela?

je to normalne, ze po spusteni sifonu u mna nefunguje to, ze uz iba sedim na wc a pijm avodu, ktora odteka, alemusim stale chodit cvicit, aby sa proste ta voda nejako posuvala? nemalo by to potom ist uz sup sup von bez namahy cvicenim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 5:13 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Hm, ačkoliv to bylo proti tisíce let starému návodu, tak jsem tu rýži zapila bramborovou šťávou. Přišlo mi to v tu chvíli lepší než ten šílený tep. Pak se to rychle uklidnilo a zatím je mi až doteď fajn..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 7:09 pm 
Offline

Registrován: stř úno 09, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 19
Dobrý den pane Jardo,
Včera jsem se konečně odhodlal a dnes ráno se pustil do šanky podle vašeho návodu, chci napsat pár postřehů a zároveň se zeptat na několik věci. Je mi 32 váhu kolem 110 a výška 185. Začal jsem přípravami rýže 4lahví se solí s postupným snižovnámím obsahu soli a vařením čaje, pak sem do sebe kopnul litr vody a čekal až přijde můj čas už ten litr čisté vody byl následován častým říhánbím, ale na záchod jsem ještě nemusel. Poté přišla na řadu nejsilnější voda se solí, najednou mi to opravdu vypít nešlo takže postupně, nazvracení mi nebylo, ale začala se zvyšovat intenzita říhání a to docela dost hodně takové zvuky a takové množství sem ještě nikdy nezažil, bylo bez zápachu, vždycky lehké cviky, lehce pomasírovat a zase, pořád jsem čekal kdy to přestane po každém říhnutí jsem čekal že už sifon naskočí, stalo se tak asi po 30 min došlo k prvnímu vyloučení stolice, říhání ale nepřestávalo, tak jsem pokračoval s další vodou, teklo to oboustranně, ale ze spoda to bylo mnohem pomalejší, vše doprovázené říháním každých pár minut, zespoda nejprve tuhé potom postupně hodně kalná voda s kousky, při půlce třetí lahve říhání přešlo v šavlování a to dvakrát zasebou, říhání lehce ustoupilo ale dole to pořád teklo se zpožděním, ale teklo, dal jsem ještě jednu další lahev, celkem tedy 6litrů se solí, ale víc už jsem opravdu nemohl byl jsem vyčerpaný a už se to nedalo pít, bylo zvláštní ,že dole se střídaly várky jedna už téměř čistá potom zase žlutohnědá, musím přiznat, že heřmánek jsem vypil aniž by voda byla uplně čistá protože jsem fakt už víc nemohl, celé to trvalo asi 2 hodiny. Po 40 min po heřmánku jsem si dal rýži s máslem – chutnala skvěle. A šel si dát teplou vanu, protože mi byla dost chladno, jenže vanu jsem urychleně opustil po té co jsem si namočil konečník – utíral jsem se pouze papírem a jinou očistu nedělal, to pálení bylo hrozný, takže pro příště hygienu po každém vyprázdnění. Ulehl jsem a spal asi 4 hodiny s dvěma toaletami, tady mne překvapilo že to stále teklo, ale vypadalo to jako hovězí polévka do které rozkvedláte vajíčko, takové bílé proužky v celém obsahu, to by mne docela zajímalo co to bylo, bylo to dvakrát a od té doby již nic , před chvíli jsem byl vyvenčit psa a už je mi docela dobře, trochu malátný a zmlácený bolí mne celé tělo tak doufám, že ráno bude fajn, moc vám děkuji za vaše stránky a předem díky za vaši reakci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
ako casto je vhodne dlhodobo robit sanku? raz mesacne nie je vela?

je to normalne, ze po spusteni sifonu u mna nefunguje to, ze uz iba sedim na wc a pijm avodu, ktora odteka, alemusim stale chodit cvicit, aby sa proste ta voda nejako posuvala? nemalo by to potom ist uz sup sup von bez namahy cvicenim?

Tu můžete dělat celý zbytek života a nejčastěji jednou za 14 dní, nebo za jakoukoliv delší dobu. Voda by měla normálně procházet bez jakéhokoliv cvičení, ale pokud je střevo nějak deformované, tak holt to cvičení je nutné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Hm, ačkoliv to bylo proti tisíce let starému návodu, tak jsem tu rýži zapila bramborovou šťávou. Přišlo mi to v tu chvíli lepší než ten šílený tep. Pak se to rychle uklidnilo a zatím je mi až doteď fajn..

Ta je vysoce zásaditá, čili jste udělala prakticky totéž, co jsem radil s tím klystýrem, ale z druhé strany. Bramborová šťáva celkem střeva nedráždí a asi to není zase takový prohřešek, ale jako pravidelný postup bych to nedoporučoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
martinberan3994 píše:
Dobrý den pane Jardo,
Včera jsem se konečně odhodlal a dnes ráno se pustil do šanky podle vašeho návodu, chci napsat pár postřehů a zároveň se zeptat na několik věci. Je mi 32 váhu kolem 110 a výška 185. Začal jsem přípravami rýže 4lahví se solí s postupným snižovnámím obsahu soli a vařením čaje, pak sem do sebe kopnul litr vody a čekal až přijde můj čas už ten litr čisté vody byl následován častým říhánbím, ale na záchod jsem ještě nemusel. Poté přišla na řadu nejsilnější voda se solí, najednou mi to opravdu vypít nešlo takže postupně, nazvracení mi nebylo, ale začala se zvyšovat intenzita říhání a to docela dost hodně takové zvuky a takové množství sem ještě nikdy nezažil, bylo bez zápachu, vždycky lehké cviky, lehce pomasírovat a zase, pořád jsem čekal kdy to přestane po každém říhnutí jsem čekal že už sifon naskočí, stalo se tak asi po 30 min došlo k prvnímu vyloučení stolice, říhání ale nepřestávalo, tak jsem pokračoval s další vodou, teklo to oboustranně, ale ze spoda to bylo mnohem pomalejší, vše doprovázené říháním každých pár minut, zespoda nejprve tuhé potom postupně hodně kalná voda s kousky, při půlce třetí lahve říhání přešlo v šavlování a to dvakrát zasebou, říhání lehce ustoupilo ale dole to pořád teklo se zpožděním, ale teklo, dal jsem ještě jednu další lahev, celkem tedy 6litrů se solí, ale víc už jsem opravdu nemohl byl jsem vyčerpaný a už se to nedalo pít, bylo zvláštní ,že dole se střídaly várky jedna už téměř čistá potom zase žlutohnědá, musím přiznat, že heřmánek jsem vypil aniž by voda byla uplně čistá protože jsem fakt už víc nemohl, celé to trvalo asi 2 hodiny. Po 40 min po heřmánku jsem si dal rýži s máslem – chutnala skvěle. A šel si dát teplou vanu, protože mi byla dost chladno, jenže vanu jsem urychleně opustil po té co jsem si namočil konečník – utíral jsem se pouze papírem a jinou očistu nedělal, to pálení bylo hrozný, takže pro příště hygienu po každém vyprázdnění. Ulehl jsem a spal asi 4 hodiny s dvěma toaletami, tady mne překvapilo že to stále teklo, ale vypadalo to jako hovězí polévka do které rozkvedláte vajíčko, takové bílé proužky v celém obsahu, to by mne docela zajímalo co to bylo, bylo to dvakrát a od té doby již nic , před chvíli jsem byl vyvenčit psa a už je mi docela dobře, trochu malátný a zmlácený bolí mne celé tělo tak doufám, že ráno bude fajn, moc vám děkuji za vaše stránky a předem díky za vaši reakci

Podle všeho jste dost zamořený kvasinkou a střevo je celkově roztažené a unavené. Chtělo by to čistit častěji, nyní zopakovat po týdnu a pak po 14 dnech, tím se usazeniny uvolní a většina se jich vyloučí. Velice vhodné je používat fungicidní rostliny, třeba lichořeřišnici a vysoce kyselý odpad, který vám poleptal konečník stejně leptá i střeva, proto ta velká únava. Po každém odchodu na záchod si důkladně omyjte a namažte konečník, bude to mnohem lepší. Nejhorší je vždy první pokus, každý další je lepší a jenom trénink dělá mistra, nakonec se i říká, že opakování je matka moudrosti.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz