Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 08, 2024 12:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 7:43 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 2:33 am
Příspěvky: 55
Jarda píše:
Ani z naprosto špičkově vyladěné stravy nedostanete veškeré živiny, protože tam již prostě nejsou, čili já vyloženě doporučuji některé nedostatkové látky suplementovat v doplňcích.

To je svata pravda. At uz vemu cesnek z ciny nebo levnou zeleninu z polska. Oboji je pestovano na chudych pudach, ze kterych se toho do zeleniny moc nedostane. Posledni dobou se rozjizdeji farmarske trhy, kde lze sehnat kvalitni a cerstvou zeleninu, ve ktere by melo byt vic vitaminu i stopovych prvku. Misto toho do sebe musime ladovat doplnky s nizsi vstrebatelnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 9:15 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Hm, tak přestože jsem minimálně 6 měsíců nesportovala, musela jsem si jít dnes večer zaběhat, protože jsem nevěděla co s energií. Oběhla jsem přitom bez jakéhokoliv předchozího tréninku a bez jakéhokoliv přemáhání celý rybník. A hlavně mám obrovskou radost z toho, že ta mrcha, i když je podle některých příznaků sice asi stále přemnožená, už mě snad nechá normálně žít. Co se týče stravy tak se řídím spíš citem a časem, třeba jsem skoro úplně přestala pít šťávy, protože jsem měla pocit že pevná strava je pro mě lepší. Se stravou to ještě nemám úplně zmáknuté a dořešené do detailů tak abych to zvládla v běžném životě ale každý den aspoň něco z nabídky kysané zelí, kokosové mléko, zázvorový čaj a česnek a pořád žiju a cítím se líp \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Jirka 2 píše:
To je svata pravda. At uz vemu cesnek z ciny nebo levnou zeleninu z polska. Oboji je pestovano na chudych pudach, ze kterych se toho do zeleniny moc nedostane. Posledni dobou se rozjizdeji farmarske trhy, kde lze sehnat kvalitni a cerstvou zeleninu, ve ktere by melo byt vic vitaminu i stopovych prvku. Misto toho do sebe musime ladovat doplnky s nizsi vstrebatelnosti.

Tak péče o moderního člověka není nikdy dost a cílem není zdravý jedinec, cílem je chromajzl, který obtížně přežívá a pokud možno se nedožije důchodu. Je nás tady prostě už moc a je třeba trocha humánní regulace, což vypadá trochu lépe, než ty nadbytečné prostě postřílet. Takto se jim dá sice jídlo, ale jejich těla stejně hladovějí a nakonec podlehnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Hm, tak přestože jsem minimálně 6 měsíců nesportovala, musela jsem si jít dnes večer zaběhat, protože jsem nevěděla co s energií. Oběhla jsem přitom bez jakéhokoliv předchozího tréninku a bez jakéhokoliv přemáhání celý rybník. A hlavně mám obrovskou radost z toho, že ta mrcha, i když je podle některých příznaků sice asi stále přemnožená, už mě snad nechá normálně žít. Co se týče stravy tak se řídím spíš citem a časem, třeba jsem skoro úplně přestala pít šťávy, protože jsem měla pocit že pevná strava je pro mě lepší. Se stravou to ještě nemám úplně zmáknuté a dořešené do detailů tak abych to zvládla v běžném životě ale každý den aspoň něco z nabídky kysané zelí, kokosové mléko, zázvorový čaj a česnek a pořád žiju a cítím se líp \":)\"

Každý kdo chce to časem pochopí a musí uspět, zdraví není o lékařích, ale o informovanosti a schopnosti se o sebe postarat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 6:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jak je to vlastně s potravinama, které přirozeně nadýmají? Když mě třeba celé roky nadýmá růžičková kapusta a hrách, tak po nich taky kvasím a krmím kandidu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 7:28 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Beladona píše:
Jak je to vlastně s potravinama, které přirozeně nadýmají? Když mě třeba celé roky nadýmá růžičková kapusta a hrách, tak po nich taky kvasím a krmím kandidu?

Také by mne zajímalo jestli nadýmání znamená vždy problém a jestli je možné být naprosto nez něj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Jak je to vlastně s potravinama, které přirozeně nadýmají? Když mě třeba celé roky nadýmá růžičková kapusta a hrách, tak po nich taky kvasím a krmím kandidu?

Tam jsou celkem dvě možnosti, jedna je ta kterou jste popsala a druhá je v obsahu chlorných a sirných solí, což čistí střevní stěny a tím vznikají plyny. Tento případ platí většinou pro křížaté rostliny a kapusta do nich patří, přičemž takový zářný příklad je syrové hlávkové zelí. Poznáte to tak, že tyto potraviny vás při denní konzumaci postupně vyčistí a pak již nenadýmají, ale kvasinky nadýmají stále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Také by mne zajímalo jestli nadýmání znamená vždy problém a jestli je možné být naprosto nez něj.

Tak problém to asi vždy neznamená, protože třeba v lese můžete střílet zcela bez zábran a problém v tom tedy nevidím. Jiná věc je, pokud je to od kvasinek, tak ty samozřejmě vyrábějí toxiny, což by se teoreticky dalo vydýchat, nebo spálit při namáhavé práci, ale jinak je to dost nebezpečné, hlavně na játra. Pokud nemáte namnožené kvasinky a nejíte ve velkém třeba křížaté rostliny, nebo luštěniny, tak se nadýmání konat nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 23, 2011 10:34 pm 
Offline

Registrován: úte led 04, 2011 11:07 am
Příspěvky: 27
Tak jsem "už" třetí den na syrové stravě, podle vašich rad. Ráda bych vám poděkovala, protože se opravdu cítím mnohem lépe (mám spoustu energie, beďary z obličeje mizí a ekzém na ruce se lepší). Jen mám trochu problém s nadýmáním, asi po té čerstvé cibuli, kterou sypu do každého jídlo (kromě ovocné snídaně) a potom si to obrečím.... \":lol:\"
Až mě zase napadne nějaká chytrá otázka, tak napíšu... vaše rady opravdu pomáhají!!!! Děkuji!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 24, 2011 10:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
zuzanka píše:
Tak jsem "už" třetí den na syrové stravě, podle vašich rad. Ráda bych vám poděkovala, protože se opravdu cítím mnohem lépe (mám spoustu energie, beďary z obličeje mizí a ekzém na ruce se lepší). Jen mám trochu problém s nadýmáním, asi po té čerstvé cibuli, kterou sypu do každého jídlo (kromě ovocné snídaně) a potom si to obrečím.... \":lol:\"
Až mě zase napadne nějaká chytrá otázka, tak napíšu... vaše rady opravdu pomáhají!!!! Děkuji!!!

Tak na chvilku cibuli zcela vynechte, nikde není napsáno, že se s ní musíte cpát jako hlavním jídlem i když je nepochybně velice zdravá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 1:35 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
To Jarda : Pán Jarda, ak by som sa chcel vyčistiť "....Lichořeřišnice při pravidelném užívání do 2 měsíců likviduje v těle většinu hub, plísní, kvasinek, stafylokoků, streptokoků, E-coli, salmonel a dalších nebezpečných bakterií...", stačilo by mi 500g týchto semien pri kúre trvajúcej do dvoch mesiacov ? Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 2:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
To Jarda : Pán Jarda, ak by som sa chcel vyčistiť "....Lichořeřišnice při pravidelném užívání do 2 měsíců likviduje v těle většinu hub, plísní, kvasinek, stafylokoků, streptokoků, E-coli, salmonel a dalších nebezpečných bakterií...", stačilo by mi 500g týchto semien pri kúre trvajúcej do dvoch mesiacov ? Ďakujem za odpoveď.

Bere se 3x denně kávová lžička, což představuje cca 2,5 g prášku. Denně tedy 7,5 g x 60 dní je 450 g, čili by vám to mělo stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 7:37 pm 
Offline

Registrován: pon úno 14, 2011 9:45 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den pane Jardo, tak jak to vše dopadlo? Tedy moje dcera 22měs., které našli v ústech Candidu A. při stěrech. S dietou je to velmi těžké, protože rodina i přítel to nechápou a už jsem byla skoro zavezena do blázince. Že chci malou zabít a že takovou dietou ji zabiju.
Takže se snažím aspoň takto: Já- nedávám cukr, pečivo, nabízím ji stále ovoce a zeleninu, jogurty jsem si prosadila bile s kulturou (vím, že tam není),ale dávám ji je jen výjmečně , tak 2x týdně, večer pije mléko (nutrilon), obědy jsou vařené(zeleninové polévky a k druhému se snažím vždy dát hodně zeleniny-čerstvé. Problém je i v tom že mi to dcera nechce jíst. Bohužel co dají ostatní členové rodiny už asi víc neovlivním (zakázala jsem jim sladkosti a pečivo). Moučnivku asi stále má, pač má na jazyku nepravidelné skvrnky.
No, paní dr. na slovensku, která nám zjistila CA v ústech nam nedala žádný antimykotický přípravek, že mám zkusit dietu bez cukru.
Paní dr. v česku, se na dceru podívala a říkala, že je to v pořádku. Že ani s tou dietou to nemám brát drasticky a dala dceři ještě v ordinaci dva bonbonky. Nezdála se mi její stolice, ale nechali mi ji vyšetřit jen na parazity, takže byla negativní. Dala nám homeopatika Borax 5ch 3x3kuličky. To je vše co lékaři zajistili.
Dcera si stále stěžuje na bolest v krku a už má opět rýmu- žlutozenelou.
Já dceři dávám 3x 1lžičku lichořeřišnice, probiotika, a na večer vitamín C a ten Borax od Dr.
Prosím Vás o radu, co ještě můžu pro ni udělat, už jsem opravdu bezradna.
Ještě by mě zajímalo kolik tekutin za den by mělo tak malé dítě vypít. Zkoušela jsem čaj Lapacho, ale nechce ho. A nechce mi ani moc pít.
Děkuji mnohokrát

A klystýr jsme aplikovali jednou pod velkým křikem, a bohužel už ji k tomu přemluvit neumím.


Naposledy upravil kawaninja dne pát úno 25, 2011 8:58 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 7:52 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
kawaninja : Je to Vaša dcéra, Vy ste matka, tak si presaďte svoje \":!:\" . Pretože (ich) hlúposť neospravedlňuje. Ak sa Vám to nepodarí, tak Vaši najväčší nepriatelia sú Vaša rodina, čo je potom maximálna irónia (pán Jarda, môžete kľudne pri najbližšej "kawaninja" reakcii zmazať tento môj príspevok, ďakujem).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 9:03 pm 
Offline

Registrován: pon úno 14, 2011 9:45 pm
Příspěvky: 6
Děkuji Vám za Váš názor, máte naprostou pravdu! Rodina je problém si myslím u většina takhle zaměřených lidí. Ale přítel má bohužel universitu výživy a ve školách se učí jiné věci, tudíž tato alternatíva mi není dovolena ze zdravotního rizika o svou dceru. ( syrová zelenina a ovoce). Dcera je obou rodičů. Proto jsem zde popsala mou situaci a mou snahu to zlepšit alespoň nějakým zpusobem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz