Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 3:05 am 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Tak tento víkend mám za sebou první jaterní očistu a musím napsat že žádná reakce.Na wc jsem chodil jen ze zvyku a jediná změna byla,že jsem přišel o 2kg živé váhy.Nevím co si o tom myslet,ale za měsíc další tak se uvidí.Zdenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 12:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
martinberan3994 píše:
děkuji za info, ještě se zeptám, je nutné jíst ryži po zbytek dne nebo stačí jen jedna dávka a potom již normální jídlo, v případě, že budu dělat jenom šanku s epsomkou jaké by bylo dávkování?stačí, stejně jako při očistě jater, 60ml epsomky do 720ml vody, tuhle dávku vypít a potom pít už jen čistou vodu?a v případě epsomské soli není nutné pít heřmánek, kvůli tomu že neobsahuje sodík?chápu to správně?díky

Rýže je určitě vhodná, ale u očisty jater neteče do střeva žluč, která je po provedení očisty vyčerpána, čili se může klidně i ovoce a větší množství tuku není nutné. Dávkování sole je stejné jako při normálním provedení, čili asi to bude odpovídat na ty polévkové lžíce, ovšem daleko více vody. Ten heřmánek tam není jen kvůli sodíku i když to je dost podstatný důvod, ale hlavně celkem rychle stopne vyprazdňování, což jinak dobíhá dost dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 1:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Tak tento víkend mám za sebou první jaterní očistu a musím napsat že žádná reakce.Na wc jsem chodil jen ze zvyku a jediná změna byla,že jsem přišel o 2kg živé váhy.Nevím co si o tom myslet,ale za měsíc další tak se uvidí.Zdenek.

Ono se to většinou při prvním provedení pouze utrhne, ale výsledky jsou znát až v dalších procedurách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 18, 2011 11:09 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Môže sa piť v medzi 14-tou a 18-tou hodinou voda s prídavkom citrónovej šťavy (stačí trošku...) ? Taká voda by sa mi pila omnoho ľahšie....
Môže sa dať do jablkovej šťavy (nie všeobecne, ale konkrétne v ten deň, keď sa má piť do 14-tej hodiny aspoň liter) trocha škorice ?
Ďakujem za odpovede na tieto otázky.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 19, 2011 7:46 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Jarda píše:
Pokračovat se dá stále po 14 dnech, až do stavu, kdy nic nevyjde a potom si kůru načasovat na termín dva dny před černým měsícem. Pokud i tak vyjde málo, tak to zopakovat za měsíc a pokud pak nevyjde nic, tak za tři měsíce. Berte to tak, že se bordel v játrech dost pohne a také může trochu přicpat některý žlučový kanálek v játrech, což může tlačit, než se to zase pohne a cesta se uvolní. V takovém případě bych asi viděl rozumné játra pořádně zahřát, aby se to rychleji uvolnilo.

Ja by som odporučil medzi žlčníkovými očistami aj pár minút denne si zabehať (možno stačí 10 minút), aby sa to pouvoľnovalo aj takým spôsobom (mechanickým, vďaka natriasaniu tela).

Čo sa mňa týka (moja prvá pečeňová očista), práve pred pol hodinou som vypil tretiu dávku epsomskej soli, a pred 5 minútami 8dcl vody.
Mám nepríjemný pocit z toho, že v podstate ma za ten čas, čo som včera začal o 18-tej piť prvú dávku epsomskej soli, ani raz neprehnalo.
Dokonca ani po citrónovo-olivovoolejovej "malinovke"....
Napíšem viac o takej 12-tej, 13-tej hodine, napíšem ako u mňa prebiehala očista... som veľmi zvedavý, čo sa do tej 13-tej hodiny od tohto času (06:45) zmení....

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 19, 2011 10:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Môže sa piť v medzi 14-tou a 18-tou hodinou voda s prídavkom citrónovej šťavy (stačí trošku...) ? Taká voda by sa mi pila omnoho ľahšie....
Môže sa dať do jablkovej šťavy (nie všeobecne, ale konkrétne v ten deň, keď sa má piť do 14-tej hodiny aspoň liter) trocha škorice ?
Ďakujem za odpovede na tieto otázky.

Osobně se domnívám, že ani jedno nevadí, ale vyzkoušené to nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 19, 2011 11:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Ja by som odporučil medzi žlčníkovými očistami aj pár minút denne si zabehať (možno stačí 10 minút), aby sa to pouvoľnovalo aj takým spôsobom (mechanickým, vďaka natriasaniu tela).

Čo sa mňa týka (moja prvá pečeňová očista), práve pred pol hodinou som vypil tretiu dávku epsomskej soli, a pred 5 minútami 8dcl vody.
Mám nepríjemný pocit z toho, že v podstate ma za ten čas, čo som včera začal o 18-tej piť prvú dávku epsomskej soli, ani raz neprehnalo.
Dokonca ani po citrónovo-olivovoolejovej "malinovke"....
Napíšem viac o takej 12-tej, 13-tej hodine, napíšem ako u mňa prebiehala očista... som veľmi zvedavý, čo sa do tej 13-tej hodiny od tohto času (06:45) zmení....

Běhání by asi opravdu bylo vhodné, nebo rychlá chůze se mě zdá ještě vhodnější. Pokud vás epsomka neprojímá, tak máte hrubý nedostatek hořčíku a líné střevo, čili více soli a více očist střeva. Nyní hodně tekutin a další sůl trochu přidejte, aby to z vás ten vyloučený bordel vyhnalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 19, 2011 1:25 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Moja očista prebiehala takto :

Štvrtok :
09:00 ...Stolica
10:00 ...Urinový klystír
11:00 ...zjedol som 5 veľkých nakrájaných jabĺk s trochou škoricového prášku z cejlónskej škorice
15:00 ....7dcl mrkvovo-zelerovej šťavy
18:00 ... vo vode varené jačmenné krúpy s trochou himalájskej soli

Piatok :
09:00 ... Stolica
10:00... Urinový klystír
11:00 - 14:00 .... 1,5L čerstvej, doma urobenej jablkovej šťavy
14:00 - 17:00 ..... 1,8L vody s citrónom (lebo z úplne čistej vody v takom množstve by mne osobne bolo nedobre na žalúdok a uspávalo by ma to)
18:20 .... 180ml "epsomského nápoja" (žiadna reakcia)
20:20 .... 180ml "epsomského nápoja" (opäť žiadna reakcia)
21:00-22:00 .... dychové cvičenia na pečeň (óóóóóóóó), úklony bedrami (nie trupom) dopredu, dozadu, vľavo, vpravo (5+5m), úklony po sediačky v pravo (aby sa dotkli spodné rebrá bedrovej kosti), tlačenie kolien k hrudníku doprevádzané s výdychom (po ležiačky na chrbte)
23:00.... vypitie zmesy 180ml citrónovej šťavy spolu s 120ml olivového oleja
23:00-23:35.... Ležal som na chrbte s vystretými nohami, 1,5L fľašu plnú horúcej vody som držal v oblasti žlčníka. Necítil som takmer nič, možno dokopy 10 sekúnd som niečo v tej oblasti zaznamenal (počúval som totiž potichu R.E.M. \":D\")
23:35 - 00:30.... Ležal som na bruchu na posteli, a čítal fórum zdravi-az.cz, vlákno "očista jater"
O 00:25 som zacítil tlak v žlčovode (alebo žlčníku ? Nemôžem si byť istý... tie pocity som doteraz možno nepoznal), cítil som kameň, aspoň som o tom presvedčený.
00:35 - 06:00 ......... šiel som spať, zaspal som možno o 02:00. Budík som mal nastavený na 07:00, ale spontánne som sa možno na minútu presne zobudil o 06:00.
06:15 .... 3. dávka (180ml) "epsomského nápoja" (žiadna reakcia) -
06:40..... 8dcl čistej vody (bez citróna) .... reakcia - asi 1dlc tekutiny z hrubého čreva, s trochou stolice - o veľkosti asi 5-6 ovsenných vločiek (určite to bola stolica)
08:15 .... 4. dávka (180ml) "epsomského nápoja" (reakcia žiadna, akurát pracujúce orgány zaškvŕkali, ako po každej dávke espomského nápoja, to ale za reakciu nepovažujem)
08:45 .... vypitie 1,5L vody s citrónom .... reakcia (09:00) - šiel som na WC, trochu tlačil, aby som pomohol lenivému črevu... vychádzala zo mňa tmavohnedá (vyslovene tmavohnedá) hmota skupenstva "kondenzovaného mlieka" Tatra či Salko.... možno tak odhadom 130ml

10:20 .... urinový klystír - 1-2L ......... vyšla zo mňa po 15 minútach asi polka........... druhý klystír som si neurobil - nenašiel som v urobení druhého klystíru v mojom prípade zmysel, zostal som rozčarovaný.... Čo sa klystíru týka, akoby v čreve nič nebolo, vyšla zo mňa trochu mútna tekutina farby silného čierneho čaju......... páchlo to síce po nejakej starej podlahovej gume, ale to je jediná zmena, ktorú som si všimol v porovnaní s bežnými klystírmi (a ešte to, že teraz tam nebola stolica, lebo som toho veľa nezjedol za posledné dva dni...).

Viem ale, že v pečeni mi to "popracovalo", a ešte aj teraz cítim, že sa tam niečo hýbe - resp. cítim tam nejaký malý tlak (nie je to nepríjemné).

Nerozumiem ako je možné, že mám lenivé črevo... veď ja zápchami netrpím niekoľko rokov... a "plastické žrádlo" nejem minimálne 4 roky... mám za sebou 30 urinových klystírov, z toho 12 každý deň za sebou... v lete som si urobil 3 dňovú urinovú hladovku s 3 dňovou návratovkou. Mám za sebou (dva roky do zadu) dva mesiace každý deň robenú derivačnú kúpeľ..

Ostáva mi jediné vysvetlenie : hrozná psychika (nie negativizmus, ale smútok, alebo ešte presnejšie - nenaplnenie, silný pocit nedostatku všetkého ľudského, nevyriešená práca, vzťah s rodinou, vzťahy s ľuďmi - pocit môjho silného nenaplnenia zo strany ľudí, s ktorými prichádzam/alebo môžem prichádzať do fyzického kontaktu - stretnutie). Môžu byť tieto veci tak zaťažujúce pre hrubé črevo ?

Ďakujem za odpoveď.

edit : nakoniec som si chcel (po vypití mrkvovo-jablkovej šťavy) urobiť ešte jeden klystír.... ale práve doznieval ten prvý, a tak ma pálil konečník, že mi skoro vyšli slzy. Takže to nechám na zajtra ráno. Poučenie : nestačí konečník umývať pri očistách, kde z neho vychádzajú veci von.... treba ho aj krémovať, najlepšie olejom... Mám ale dojem, že mňa to páli asi takých 5mm vnútri....

A prečo som si chcel nakoniec urobiť ešte jeden klystír ? "Dozvuk" prvého klystíru ma prekvapil - vyšlo von niečo čierne, môžem typnúť, že to vyzeralo ako plochý obdlžník, trochu zakrútený, o rozmeroch možno 2 x 1cm.... chcel so ho vyloviť z mútnej vody vo WC (viete si predstaviť), ale už zašiel tam, kde moja ruka nedočiahla... Uvidím zajtra, či mi niečo také z hrubého čreva ešte vyjde...... V každom prípade to určite nebolo z pečene.... aspoň si to myslím.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bolavá ztučnělá játra
PříspěvekNapsal: úte bře 29, 2011 3:16 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 10, 2011 9:39 am
Příspěvky: 5
Jardo, ráda bych Vás poprosila o názor. Mám kamarádku, která na se stará kolena na základě neveselých výsledků lékařských vyšetření, mé iniciativy a Vašich informací a rad rozhodla něco udělat se svou nadváhou, zvápenatělými cévami a "ztučnělými" játry \":?\" Už nějakou dobu má problémy (vyoperovaný žlučník), ale začala lépe jíst a problémy se pomalu zlepšují, jen játra ji bolí pořád - někdy více, jindy méně. Ráda by si s ubývajícím měsícem udělala první jaterní očistu, ale já si nejsem jistá, jestli je to dobrý nápad. Říkám si, jestli by nebylo lepší játra nejdřív úplně zklidnit, aby nebolela, a pak se vrhnout na jejich čištění.

Díky za názor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte bře 29, 2011 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Moja očista prebiehala takto :

Štvrtok :
09:00 ...Stolica
10:00 ...Urinový klystír
11:00 ...zjedol som 5 veľkých nakrájaných jabĺk s trochou škoricového prášku z cejlónskej škorice
15:00 ....7dcl mrkvovo-zelerovej šťavy
18:00 ... vo vode varené jačmenné krúpy s trochou himalájskej soli

Piatok :
09:00 ... Stolica
10:00... Urinový klystír
11:00 - 14:00 .... 1,5L čerstvej, doma urobenej jablkovej šťavy
14:00 - 17:00 ..... 1,8L vody s citrónom (lebo z úplne čistej vody v takom množstve by mne osobne bolo nedobre na žalúdok a uspávalo by ma to)
18:20 .... 180ml "epsomského nápoja" (žiadna reakcia)
20:20 .... 180ml "epsomského nápoja" (opäť žiadna reakcia)
21:00-22:00 .... dychové cvičenia na pečeň (óóóóóóóó), úklony bedrami (nie trupom) dopredu, dozadu, vľavo, vpravo (5+5m), úklony po sediačky v pravo (aby sa dotkli spodné rebrá bedrovej kosti), tlačenie kolien k hrudníku doprevádzané s výdychom (po ležiačky na chrbte)
23:00.... vypitie zmesy 180ml citrónovej šťavy spolu s 120ml olivového oleja
23:00-23:35.... Ležal som na chrbte s vystretými nohami, 1,5L fľašu plnú horúcej vody som držal v oblasti žlčníka. Necítil som takmer nič, možno dokopy 10 sekúnd som niečo v tej oblasti zaznamenal (počúval som totiž potichu R.E.M. \":D\")
23:35 - 00:30.... Ležal som na bruchu na posteli, a čítal fórum zdravi-az.cz, vlákno "očista jater"
O 00:25 som zacítil tlak v žlčovode (alebo žlčníku ? Nemôžem si byť istý... tie pocity som doteraz možno nepoznal), cítil som kameň, aspoň som o tom presvedčený.
00:35 - 06:00 ......... šiel som spať, zaspal som možno o 02:00. Budík som mal nastavený na 07:00, ale spontánne som sa možno na minútu presne zobudil o 06:00.
06:15 .... 3. dávka (180ml) "epsomského nápoja" (žiadna reakcia) -
06:40..... 8dcl čistej vody (bez citróna) .... reakcia - asi 1dlc tekutiny z hrubého čreva, s trochou stolice - o veľkosti asi 5-6 ovsenných vločiek (určite to bola stolica)
08:15 .... 4. dávka (180ml) "epsomského nápoja" (reakcia žiadna, akurát pracujúce orgány zaškvŕkali, ako po každej dávke espomského nápoja, to ale za reakciu nepovažujem)
08:45 .... vypitie 1,5L vody s citrónom .... reakcia (09:00) - šiel som na WC, trochu tlačil, aby som pomohol lenivému črevu... vychádzala zo mňa tmavohnedá (vyslovene tmavohnedá) hmota skupenstva "kondenzovaného mlieka" Tatra či Salko.... možno tak odhadom 130ml

10:20 .... urinový klystír - 1-2L ......... vyšla zo mňa po 15 minútach asi polka........... druhý klystír som si neurobil - nenašiel som v urobení druhého klystíru v mojom prípade zmysel, zostal som rozčarovaný.... Čo sa klystíru týka, akoby v čreve nič nebolo, vyšla zo mňa trochu mútna tekutina farby silného čierneho čaju......... páchlo to síce po nejakej starej podlahovej gume, ale to je jediná zmena, ktorú som si všimol v porovnaní s bežnými klystírmi (a ešte to, že teraz tam nebola stolica, lebo som toho veľa nezjedol za posledné dva dni...).

Viem ale, že v pečeni mi to "popracovalo", a ešte aj teraz cítim, že sa tam niečo hýbe - resp. cítim tam nejaký malý tlak (nie je to nepríjemné).

Nerozumiem ako je možné, že mám lenivé črevo... veď ja zápchami netrpím niekoľko rokov... a "plastické žrádlo" nejem minimálne 4 roky... mám za sebou 30 urinových klystírov, z toho 12 každý deň za sebou... v lete som si urobil 3 dňovú urinovú hladovku s 3 dňovou návratovkou. Mám za sebou (dva roky do zadu) dva mesiace každý deň robenú derivačnú kúpeľ..

Ostáva mi jediné vysvetlenie : hrozná psychika (nie negativizmus, ale smútok, alebo ešte presnejšie - nenaplnenie, silný pocit nedostatku všetkého ľudského, nevyriešená práca, vzťah s rodinou, vzťahy s ľuďmi - pocit môjho silného nenaplnenia zo strany ľudí, s ktorými prichádzam/alebo môžem prichádzať do fyzického kontaktu - stretnutie). Môžu byť tieto veci tak zaťažujúce pre hrubé črevo ?

Ďakujem za odpoveď.

edit : nakoniec som si chcel (po vypití mrkvovo-jablkovej šťavy) urobiť ešte jeden klystír.... ale práve doznieval ten prvý, a tak ma pálil konečník, že mi skoro vyšli slzy. Takže to nechám na zajtra ráno. Poučenie : nestačí konečník umývať pri očistách, kde z neho vychádzajú veci von.... treba ho aj krémovať, najlepšie olejom... Mám ale dojem, že mňa to páli asi takých 5mm vnútri....

A prečo som si chcel nakoniec urobiť ešte jeden klystír ? "Dozvuk" prvého klystíru ma prekvapil - vyšlo von niečo čierne, môžem typnúť, že to vyzeralo ako plochý obdlžník, trochu zakrútený, o rozmeroch možno 2 x 1cm.... chcel so ho vyloviť z mútnej vody vo WC (viete si predstaviť), ale už zašiel tam, kde moja ruka nedočiahla... Uvidím zajtra, či mi niečo také z hrubého čreva ešte vyjde...... V každom prípade to určite nebolo z pečene.... aspoň si to myslím.

Střevo může být líné i kvůli nedostatku hořčíku, případně dalších látek a také psychika hraje svoji velkou roli. Jinak té epsomky bych dával mnohem více a ošetřování konečníku se opravdu nevyplácí podceňovat, čili jednoznačně mýt a mazat po každém odchodu kalů. Ten obdélník mohl být i parazit, čili to by chtělo trochu posledovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolavá ztučnělá játra
PříspěvekNapsal: úte bře 29, 2011 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Gauntess píše:
Jardo, ráda bych Vás poprosila o názor. Mám kamarádku, která na se stará kolena na základě neveselých výsledků lékařských vyšetření, mé iniciativy a Vašich informací a rad rozhodla něco udělat se svou nadváhou, zvápenatělými cévami a "ztučnělými" játry \":?\" Už nějakou dobu má problémy (vyoperovaný žlučník), ale začala lépe jíst a problémy se pomalu zlepšují, jen játra ji bolí pořád - někdy více, jindy méně. Ráda by si s ubývajícím měsícem udělala první jaterní očistu, ale já si nejsem jistá, jestli je to dobrý nápad. Říkám si, jestli by nebylo lepší játra nejdřív úplně zklidnit, aby nebolela, a pak se vrhnout na jejich čištění.

Díky za názor

Tak u hodně zanesených jater to asi není nejlepší nápad, já bych nějakou dobu aplikoval ostropestřcovou kašičku a teprve po odeznění základních potíží je vhodné začít játra pravidelně čistit. Není se čeho bát, játra jsou snad nejlépe regenerovatelný orgán.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 9:48 am 
Offline

Registrován: stř úno 23, 2011 3:11 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den,
mohl by mi někdo vysvětlit, proč se nemá od 18 hodiny pít? Já po té soli měla obrovskou žízeň, takže jsem pila, tak nevím, jestli je to nějak na škodu. Teď se chystám na druhou očistu, tak abych věděla. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 9:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
maca.vin píše:
Dobrý den,
mohl by mi někdo vysvětlit, proč se nemá od 18 hodiny pít? Já po té soli měla obrovskou žízeň, takže jsem pila, tak nevím, jestli je to nějak na škodu. Teď se chystám na druhou očistu, tak abych věděla. Díky

Slaný roztok otočí osmózu střeva a to pak naopak saje vodu z těla do střeva, čili do toho pít je nesmysl. To pak vlastně tu sůl ředíte a navodíte zase vstřebávání do těla což není cílem, protože vyloučené toxické látky by tělo rozhodně zpět nasávat nemělo. Je potřeba do sebe nalít co nejvíce tekutin před procedurou, pak nepít a ráno zase nalít co se vejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 2:52 pm 
Offline

Registrován: pát bře 04, 2011 3:23 pm
Příspěvky: 10
Pane Jardo a myslíte, že by se v době kdy je doporučeno nic nepít, mohla pít alespoň voda se solankou? Tu piji ráno a žízeň po ní nemám. Piji denně asi 4 litry a moc dlouho bez vody nevydržím... Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 7:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Pár postřehů po mé první játrošance:

Předně bych doporučil do návodu na webu doplnit ohledně epsomské soli že: 60ml = XXg = X polévkových lžíc (dal jsem poctivé 4 PL ale ekvivalentu 60ml bych se stejně nedovážil - tipuju že to bylo podstatně víc). Chybělo mi i info co do sebe cpát/necpát v pátek do 14h. Je zmiňována jen štáva z jablek, ale žádná tuhá strava? Taky bych na web doplnil info z fóra, že mezi 14-18h se má chlastat jak duha a od 18-08h už vůbec.

Jinak jsem jablkovou šťávu v pátek v práci neměl (nevím jestli je vhodné odšťavňovat na den dopředu a nechávat ji v ledničce když se má běžně konzumovat do půl hodiny po vylisování) takže jsem celé dopoledne vytrvale požíral jabka a pil vodu. Kolem oběda jsem měl lehký zeleninový salát. Proceduru jsem dělal přesně podle stránek (fórum bylo offline) a proběhla OK. Ráno jsem už po 3. dávce ES šel "sedět" a létaly ze mě zelené hrášky (celkem 100 jich bylo určitě) včetně šedé megakoule velikosti vlašského ořechu, což mě namotivovalo brzy dát 2. kolo čistky. Co mě trochu vadilo je, že jsem byl po 4. dávce ES už jak průtokáč a mezi 06-15h jsem byl imrvére na WC (minimálně 8x). Nemusím asi popisovat, že pak sedět na židli, když prdel pálí jak čert není zrovna luxus. Přišlo mi to na očistu střev skoro stejně učinné jako šanka, kde jsem měl podobné anální story taky \"8)\"


Naposledy upravil Host dne stř bře 30, 2011 7:39 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz