Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 9:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: stř dub 27, 2011 9:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Erika píše:
A nebude mu vadiť, keď zase stuhne a ja ho budem každý deň znova roztápať?
V súkromnej správe som vám zaslal objednávku.

Nijak to nevadí, nebo si ho můžete přelít do nějaké jiné nádoby ze které půjde nabírat třeba lžící. V soukromé zprávě zatím nic nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: stř dub 27, 2011 11:44 am 
Offline

Registrován: stř úno 23, 2011 3:30 pm
Příspěvky: 88
Jarda píše:
To pH se jí pohybuje ve velice malém rozsahu, správně by mělo chodit ve větším rozsahu a dost také záleží na pH slin, protože ty mají být po většinu dne zásaditější, než moč. Možná by jste to odkyselení mohl vyzkoušet, tím nic nezkazíte, ale nepřehánět. U té řepové šťávy je to jinak, než se domníváte, dobré ledviny má ten, kterému se moč nezbarví, čili zde máte evidentně ledviny v horším stavu vy.

Čo sa s tými mojimi obličkami dá robiť? Súkromnú správu už by ste mali mať v poriadku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: stř dub 27, 2011 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Erika píše:
Čo sa s tými mojimi obličkami dá robiť? Súkromnú správu už by ste mali mať v poriadku

Klidně stačí pít denně tu červenou řepu a ono to pomalu zmizne, což bude v pořádku. Pokud to chcete řešit rychleji, tak je zde popsaná očista ledvin pomocí melounů. U té objednávky potřebuji doplnit adresu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 11:44 am 
Offline

Registrován: stř úno 23, 2011 3:30 pm
Příspěvky: 88
Jarda píše:
Tak pozitivní test ještě automaticky neznamená konkrétní problémy, ty si teprve můžete střádat. Při takovém stavu, který popisujete, je vhodné okamžitě změřit pH moče a pokud je nízké, tak větší dávkou jedlé sody pH okamžitě zvednout a zpravidla to odezní. Problém vysoké kyselosti se týká patrně i dcery a ať si vyzkouší to samé. Vhodná hladina pH je v takovém případě 7,5-7,8 a tam to držet.

Momentálne ak mám čas, tak študujem na tomto fóre kandidu. Môžeme na kvasinky ráno naďalej piť šťavu z mrkvi, jabĺk a pomarančov? A potom na raňajky jablko a pomaranč? ( banány už nejeme) Viem, že jablká sa majú jesť iba kyslé, ale ja mám ešte zásobu Golden delicius, no a pomaranče sú skôr kyslé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 11:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Erika píše:
Momentálne ak mám čas, tak študujem na tomto fóre kandidu. Môžeme na kvasinky ráno naďalej piť šťavu z mrkvi, jabĺk a pomarančov? A potom na raňajky jablko a pomaranč? ( banány už nejeme) Viem, že jablká sa majú jesť iba kyslé, ale ja mám ešte zásobu Golden delicius, no a pomaranče sú skôr kyslé.

To já takhle neodhadnu, musíte si ty reakce vyzkoušet, protože pokud tím nakrmíte kvasinky, tak okamžitě stoupá kyselost a klesá pH. Bohatě stačí si změřit pH před vypitím té šťávy a tak 30-60 minut po vypití a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 9:59 am 
Offline

Registrován: stř úno 23, 2011 3:30 pm
Příspěvky: 88
Jarda píše:
To já takhle neodhadnu, musíte si ty reakce vyzkoušet, protože pokud tím nakrmíte kvasinky, tak okamžitě stoupá kyselost a klesá pH. Bohatě stačí si změřit pH před vypitím té šťávy a tak 30-60 minut po vypití a uvidíte.

Ďakujem za radu, zajtra to vyskúšame. Manželka má od štiav nejaké nafuknuté brucho. Je to ok?
Horčík berie malú lyžičku, rozmieša to vo vode a vypije. Môže sa to takto brať, alebo je to možné aj v ovocnej( ráno) alebo zeleninovej šťave ( večer)? Veľmi pomaly to navyšuje, ale bojí sa, či sa nepredávkuje.
Včera celé poobede jej vynechávalo srdce, dávno to už nemala. Môže to byť detoxikáciou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Erika píše:
Ďakujem za radu, zajtra to vyskúšame. Manželka má od štiav nejaké nafuknuté brucho. Je to ok?
Horčík berie malú lyžičku, rozmieša to vo vode a vypije. Môže sa to takto brať, alebo je to možné aj v ovocnej( ráno) alebo zeleninovej šťave ( večer)? Veľmi pomaly to navyšuje, ale bojí sa, či sa nepredávkuje.
Včera celé poobede jej vynechávalo srdce, dávno to už nemala. Môže to byť detoxikáciou?

Tak nafukovat by vás nemělo prakticky nic, to je důkaz krmení kvasinek a špatného trávení. Hořčík můžete přidávat do šťávy v tom není problém, předávkovat se prakticky nedá, protože ve větší dávce vyvolává průjem a tělo ho prostě vyloučí. Také se dá aplikovat natíráním na kůži a to je naprosto bez rizika. Špatná srdeční činnost je většinou způsobena vysokou kyselostí a je vhodné se odkyselit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 10:47 am 
Offline

Registrován: stř úno 23, 2011 3:30 pm
Příspěvky: 88
Jarda píše:
Tak nafukovat by vás nemělo prakticky nic, to je důkaz krmení kvasinek a špatného trávení. Hořčík můžete přidávat do šťávy v tom není problém, předávkovat se prakticky nedá, protože ve větší dávce vyvolává průjem a tělo ho prostě vyloučí. Také se dá aplikovat natíráním na kůži a to je naprosto bez rizika. Špatná srdeční činnost je většinou způsobena vysokou kyselostí a je vhodné se odkyselit.

Tá aplikácia natieraním na kožu - môžete mi ju opísať presnejšie?( myslím tým, v čom teda mám ten horčík rozpustiť)
Nemám doma váhu, ktorá váži na úrovni gramov, môžete mi poradiť, ako sa to dá ináč? Kávová lyžička horčíku - koľko to môže vážiť?
U horčíka, keďže sa nedá predávkovať mi to až tak nevadí, ale chcem manželke začať podávať draslík, ktorý ste mi zaslali, namiesto draslíku v tabletkách, ktoré brala doteraz.
Dočítal som sa, že draslík do 4 g denne je v poriadku, no neviem koľko to je, aby som to neprešvihol. Draslík je možné takisto rozmiešať v šťave, alebo radšej vo vode? A je to lepšie rozložiť na viacej dávok denne, alebo jedná dávka naraz?( takisto horčík)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 10:53 am 
Offline

Registrován: stř úno 23, 2011 3:30 pm
Příspěvky: 88
Jarda píše:
To já takhle neodhadnu, musíte si ty reakce vyzkoušet, protože pokud tím nakrmíte kvasinky, tak okamžitě stoupá kyselost a klesá pH. Bohatě stačí si změřit pH před vypitím té šťávy a tak 30-60 minut po vypití a uvidíte.

Takýto postup je možný u každého ovocia, alebo jedla?
Tak za tieto dva dni sme to vyskúšali, obidvom nám kleslo pH asi o 0,5. Máme teda začať piť aj ráno zeleninové šťavy a zeleninu na raňajky, alebo piť trebárz šťavu z červeného grepu? Alebo viete poradiť niečo iné?
Začali sme brať aj 10 tabletiek chlorely denne, rozpustenej v pomarančovej šťave. Ak pomaranče zo stravy vynecháme, v čom ešte dobre chutí chlorela?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 11:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Erika píše:
Tá aplikácia natieraním na kožu - môžete mi ju opísať presnejšie?( myslím tým, v čom teda mám ten horčík rozpustiť)
Nemám doma váhu, ktorá váži na úrovni gramov, môžete mi poradiť, ako sa to dá ináč? Kávová lyžička horčíku - koľko to môže vážiť?
U horčíka, keďže sa nedá predávkovať mi to až tak nevadí, ale chcem manželke začať podávať draslík, ktorý ste mi zaslali, namiesto draslíku v tabletkách, ktoré brala doteraz.
Dočítal som sa, že draslík do 4 g denne je v poriadku, no neviem koľko to je, aby som to neprešvihol. Draslík je možné takisto rozmiešať v šťave, alebo radšej vo vode? A je to lepšie rozložiť na viacej dávok denne, alebo jedná dávka naraz?( takisto horčík)

Postup je zde sice již několikrát popsán, ale jde o roztok cca 2,5 g chloridu hořečnatého v 1 dcl vody. To se dá do takového toho rozprašovače na kytky a postříká se tím celé tělo, nebo co největší plocha, jako při opalování v létě olejem. Ono se tomu venku také říká hořčíkový olej a rozetře se stejně jako ten olej a nechá pomalu vstřebat. Opakovat můžete i několikrát denně. Ta dávka je zhruba plná malá plastová lžička do kafe, kterou dávají v rychlém občerstvení ke kávě. Draslík už musíte jednoznačně dávkovat dost přesně a koupit si digitální váhu s přesností jednoho gramu dnes je otázka maximálně 300,-Kč. Draslík jednoznačně nedodávat najednou, to se musí rozložit do celého dne a míchat ho můžete do čeho chcete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2011 11:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Erika píše:
Takýto postup je možný u každého ovocia, alebo jedla?
Tak za tieto dva dni sme to vyskúšali, obidvom nám kleslo pH asi o 0,5. Máme teda začať piť aj ráno zeleninové šťavy a zeleninu na raňajky, alebo piť trebárz šťavu z červeného grepu? Alebo viete poradiť niečo iné?
Začali sme brať aj 10 tabletiek chlorely denne, rozpustenej v pomarančovej šťave. Ak pomaranče zo stravy vynecháme, v čom ešte dobre chutí chlorela?

Ano, funguje to u všeho. U těch postupů, co popisujete, můžete vyzkoušet obě možnosti, ale u ovoce asi opravdu budou vhodné jenom ty grepy, nebo citróny. Tu chlorelu nemusíte v ničem rozpouštět, tu prostě spolkněte v těch tabletách a zapijte třeba vodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: pon kvě 02, 2011 11:42 am 
Offline

Registrován: stř úno 23, 2011 3:30 pm
Příspěvky: 88
Jarda píše:
Ano, funguje to u všeho. U těch postupů, co popisujete, můžete vyzkoušet obě možnosti, ale u ovoce asi opravdu budou vhodné jenom ty grepy, nebo citróny. Tu chlorelu nemusíte v ničem rozpouštět, tu prostě spolkněte v těch tabletách a zapijte třeba vodou.

Dnes ráno sme vypili po 6 dcl grepovej šťavy, no mali by nasledovať ovocné raňajky a neviem, čo by sme mohli zjesť, možno kivi, alebo aj tie je potrebné vyskúšať meraním pH pred a po zjedení?
Ešte sa chcem opýtať, čím je najlepšie čistiť odšťavovač od usadenín?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: pon kvě 02, 2011 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Erika píše:
Dnes ráno sme vypili po 6 dcl grepovej šťavy, no mali by nasledovať ovocné raňajky a neviem, čo by sme mohli zjesť, možno kivi, alebo aj tie je potrebné vyskúšať meraním pH pred a po zjedení?
Ešte sa chcem opýtať, čím je najlepšie čistiť odšťavovač od usadenín?

Opravdu každou potravinu si vyzkoušejte, je to vhodnější a máte jistotu, jinak jsou to samé dohady. Většinou se osvědčuje Savo na studny, ale vhodnější je se zeptat dodavatele, může to být u každého odšťavovače jiné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 11:22 am 
Offline

Registrován: stř úno 23, 2011 3:30 pm
Příspěvky: 88
Jarda píše:
Opravdu každou potravinu si vyzkoušejte, je to vhodnější a máte jistotu, jinak jsou to samé dohady. Většinou se osvědčuje Savo na studny, ale vhodnější je se zeptat dodavatele, může to být u každého odšťavovače jiné.

Niekde na tomto fóre píšete aj možnosť jesť s ovocím cesnak. Takže tak by sa mohlo jesť všetko ovocie? I keď neviem, ako by som potom išiel do práce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začarovaný kruh
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Erika píše:
Niekde na tomto fóre píšete aj možnosť jesť s ovocím cesnak. Takže tak by sa mohlo jesť všetko ovocie? I keď neviem, ako by som potom išiel do práce.

Opět musíte vyzkoušet, většinou to funguje, ale tutové není nic, má to zase svá negativa z jiné strany.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz