Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 11:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 3:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Jarda píše:
Tam to není o vymýšlení jídel, prostě první den pouze ta rýže s máslem dle návodu a maximálně to třetí jídlo se dá mírně modifikovat, ovšem já to zrovna nedoporučuji takže experimenty určitě nikomu neradím. Množství tak nějak rozumné na najedení, ne se hned zase přežrat a vyčištěné střevo opět zahnojit.

Kvůli kvasince vyměním rýži za jáhly s kokosovým olejem. Můžu do všech tři jídel přidat i raw kakao a cejlonskou skořici nebo kakao a skořici v žádném případě nedoporučujete?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 8:08 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
Jarda píše:
Tak odstup těch procedur by stačil i týden, ale ideální je tak 14 dní.

Děkuji moc za odpověď pane Jardo , a myslím,že do toho půjdu. Budu před tím užívat kašičku s ostropestřem, moc se mě vypláci dělat něco před tím , tem orgán je jakoby nachystaný . Mám pravdu?
Opravdu je to tu ok a člověk víc přemýšlí a zvažuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Kvůli kvasince vyměním rýži za jáhly s kokosovým olejem. Můžu do všech tři jídel přidat i raw kakao a cejlonskou skořici nebo kakao a skořici v žádném případě nedoporučujete?

V tom nevidím problém a klidně to tam dávat můžete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
magdalena píše:
Děkuji moc za odpověď pane Jardo , a myslím,že do toho půjdu. Budu před tím užívat kašičku s ostropestřem, moc se mě vypláci dělat něco před tím , tem orgán je jakoby nachystaný . Mám pravdu?
Opravdu je to tu ok a člověk víc přemýšlí a zvažuje.

Máte pravdu trochu se tím játrům odlehčí a vše pak jde snadněji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problémy se zažíváním
PříspěvekNapsal: pon kvě 16, 2011 1:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Jarda píše:
To je velice podivné, trávení by se mělo naopak trochu zrychlit a je tedy možné, že nějak reaguje štítná žláza. Ta samotná procedura nemá na rychlost trávení zásadní vliv a jako vhodné opatření tedy vidím změření teploty pod jazykem a v případě, že bude nižší než 36,6°C, tak si nastudovat dorovnání deficitu jódu. Ten již tělo mohlo mít, ale v té stravě byla přeci jen nějaká sůl s jódem a nyní pokud třeba vůbec nesolíte, tak se její minimální zásoba již vyčerpala a štítná žláza na to reaguje zpomalením trávení.
Kuchyňskou sůl jsem nepozřel už asi rok, ale místo toho používám him.sůl, KCl, nebo kombinací KCl s chloridem hořečnatým. Kuchyňská sůl jak jsem se dočetl škodí tělu a tak se ptám je potřeba, aspoň občas trošku do sebe dostat kuchyňskou sůl (chlorid sodný) používáte kuch. sůl pane Jaroslave?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problémy se zažíváním
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 4:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Kuchyňskou sůl jsem nepozřel už asi rok, ale místo toho používám him.sůl, KCl, nebo kombinací KCl s chloridem hořečnatým. Kuchyňská sůl jak jsem se dočetl škodí tělu a tak se ptám je potřeba, aspoň občas trošku do sebe dostat kuchyňskou sůl (chlorid sodný) používáte kuch. sůl pane Jaroslave?

Ne, chlorid sodný je dostatečně zastoupen v himalájské soli a navíc, pokud sníte cokoliv z obchodní sítě, tak se o vás starají po stránce dodávání soli víc než je zdrávo, čili toho nedostatku se bát nemusíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problémy se zažíváním
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 8:11 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Ne, chlorid sodný je dostatečně zastoupen v himalájské soli a navíc, pokud sníte cokoliv z obchodní sítě, tak se o vás starají po stránce dodávání soli víc než je zdrávo, čili toho nedostatku se bát nemusíte.

A co když himalájskou sůl používám tak 1 - 2 týdně maximálně půl lžičky? Z obchodní sítě kupuju ovozel, oříšky, mléko a tvaroh a to asi solené nebude \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problémy se zažíváním
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 9:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
A co když himalájskou sůl používám tak 1 - 2 týdně maximálně půl lžičky? Z obchodní sítě kupuju ovozel, oříšky, mléko a tvaroh a to asi solené nebude \":)\"

Nedovedu odhadnout, teoreticky to stačit může, ale nejlepší máte skočit si do laboratoře a nechat si udělat sodík a draslík, což vás vyjde na cca 50,-Kč a to se dá dělat i dvakrát do měsíce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 10:28 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Tak možné je ledasco, ale já se nedomnívám, že to bude jenom z kvasinek, tam můžete mít i nějaký jiný problém a je jednoznačně v takovém případě vhodné používat karminativa. Někdy se plny tvoří ze zbytků těch úsad na střevě a ve střevní stěně, nepočítejte s tím, že šankaprakšalána jednoznačně odstraní všechno, to ani zdaleka, to nedovede ani hydrocolon a i tam se musí procedury opakovat aby se docílilo solidní čistoty. Nicméně, jak vidíte, postupně to jde evidentně kupředu a není se tedy čeho obávat, stačí pouze vydržet.

Myslím, že máte pravdu. Sice je to smutné, ale ani po roce čištění střeva nefungují tak, jak by měla. Někdy si říkám, jestli už nejsou podrážděná s těch procedur a jídla, které čistí jako třeba česnek, kyselé zelí, ostré koření apod.
Na druhou stranu nikdy ze mě nevyšlo nic impozantního, ale při té poslední šankce ze mě tekla černá voda (neměla jsem řepu, v úvahu přichází jen avokádo). Pevná stolice měla normální barvu, jen ta voda byla černá a to skoro až do konce. Potom jsem měla 3 dni lehký problém s hemeroidem a nešla jsem na velkou. Udělala jsem si klystýr a zase 2 dni nic, až dneska.
Zásek s vyprazdňováním mám po každé šankce i po klystýru a trvá to aspoň týden, než se mi nahodí normální reflex. Už nevím, jestli mám čistit víc a nebo naopak nechat ty střeva trošku odpočinout, protože pak mi vyprazdňování funguje bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Myslím, že máte pravdu. Sice je to smutné, ale ani po roce čištění střeva nefungují tak, jak by měla. Někdy si říkám, jestli už nejsou podrážděná s těch procedur a jídla, které čistí jako třeba česnek, kyselé zelí, ostré koření apod.
Na druhou stranu nikdy ze mě nevyšlo nic impozantního, ale při té poslední šankce ze mě tekla černá voda (neměla jsem řepu, v úvahu přichází jen avokádo). Pevná stolice měla normální barvu, jen ta voda byla černá a to skoro až do konce. Potom jsem měla 3 dni lehký problém s hemeroidem a nešla jsem na velkou. Udělala jsem si klystýr a zase 2 dni nic, až dneska.
Zásek s vyprazdňováním mám po každé šankce i po klystýru a trvá to aspoň týden, než se mi nahodí normální reflex. Už nevím, jestli mám čistit víc a nebo naopak nechat ty střeva trošku odpočinout, protože pak mi vyprazdňování funguje bez problémů.

Ono se to blbě odhaduje, to musíte podle vlastních pocitů, ale jednoznačně bych se snažil srovnat jód, ten srovná žlázy, likviduje kvasinky a další šmejdy a měl by rozhýbat i střeva, čili to bych viděl jako stěžejní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob kvě 21, 2011 11:49 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Ono se to blbě odhaduje, to musíte podle vlastních pocitů, ale jednoznačně bych se snažil srovnat jód, ten srovná žlázy, likviduje kvasinky a další šmejdy a měl by rozhýbat i střeva, čili to bych viděl jako stěžejní.

Díky, lugol beru denně, 12 kapek asi tak 9 měsíců.
Asi máte pravdu s těmi pocity. Myslím, že už pro své tělo dělám maximum a teď už musím jen být trpělivá a dát mu čas a klid na práci. A hledat rovnováhu mezi tělem, psychikou a životním stylem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2011 8:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Díky, lugol beru denně, 12 kapek asi tak 9 měsíců.
Asi máte pravdu s těmi pocity. Myslím, že už pro své tělo dělám maximum a teď už musím jen být trpělivá a dát mu čas a klid na práci. A hledat rovnováhu mezi tělem, psychikou a životním stylem.

Tak 12 kapek je zdánlivě dost, ale pokud je tělo vyčerpané a bere jódu málo, je potřeba ho dodávat v naprosto jiných dávkách. Běžně se dá dodávat cca 6 měsíců 50 mg denně a u nějakých problémů, třeba cukrovka klidně i 100 mg denně. U vážných nemocí se dá jít ještě daleko výše, i na dávky 0,5-1 gram, ale to už velice opatrně a stále se kontrolovat, tam už riziko předávkování nepochybně hrozí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2011 9:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Tak 12 kapek je zdánlivě dost, ale pokud je tělo vyčerpané a bere jódu málo, je potřeba ho dodávat v naprosto jiných dávkách. Běžně se dá dodávat cca 6 měsíců 50 mg denně a u nějakých problémů, třeba cukrovka klidně i 100 mg denně. U vážných nemocí se dá jít ještě daleko výše, i na dávky 0,5-1 gram, ale to už velice opatrně a stále se kontrolovat, tam už riziko předávkování nepochybně hrozí.

Skvrna mi většinou vydrží a teplota bývá okolo 36,6, dneska dokonce 36,8, tak bych už asi neměla přidávat, nebo jo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 8:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Skvrna mi většinou vydrží a teplota bývá okolo 36,6, dneska dokonce 36,8, tak bych už asi neměla přidávat, nebo jo?

Skvrna má vydržet minimálně 8 hodin, ale o maximálním čase jsem nikdy nečetl, ovšem je holou pravdou, že naprosto zdravým lidem s dostatkem jódu vydrží 24 hodin a není nic zvláštního, že i 48 hodin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 8:47 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Skvrna má vydržet minimálně 8 hodin, ale o maximálním čase jsem nikdy nečetl, ovšem je holou pravdou, že naprosto zdravým lidem s dostatkem jódu vydrží 24 hodin a není nic zvláštního, že i 48 hodin.

Mně vydrží těch 8-10 hodin a pak jí většinou smyju při sprchování. To lidem vydrží i přesto, že se umyjí?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz