Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2011 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
calogero píše:
Dobry den. Chcem poprosit o radu ohladne kyseliny askorbovej a jej stability vo vodnom roztoku (pripadne link, ak uz to bolo riesene). Ak mam kyselinu askorbovu v prasku, je mozne rozriedit napr. 100g v 1 litri destilovanej vody z lekarne, drzat to na chladnom tmavom mieste a postupne (10 dni) si z toho brat denne davky? Alebo je potrebne to zmiesat s vodou vzdy tesne pred pozitim? A prosim ako je to s askorbatom sodnym? Mozem zmiesat kyselinu askorbovu so sodou bikarbonou v pomere 2:1 a drzat to vo vodnom roztoku? Alebo to miesat a rozpustit vo vode tesne pred pozitim. Dakujem.

Oboje bych míchal těsně před použitím, ono se nedá říci, že by bylo vhodné skladovat vodní roztok a pochybuji, že by vykazoval nějakou rozumnou stabilitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2011 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
kemp píše:
Dobry den, mam od Vas epsomskou sul, ale nemam chlorid hor.. Lze E.S. pouzit k doplneni horciku natiranim tela misto chloridu, jak na jinem miste doporucujete (3g do 100ml vody)?

Patrně taky, ale vyzkoušené to nemám, nicméně síra která je v ní obsažená, by pokožce vadit neměla, tak to asi bude fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 5:25 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
dobry den jarda,
niekde som sa docitala, ze nadbytok horcika moze sposobit zastavenie peristaltiky, tiez, tu jeden clen pisal o moznom probleme s vylucovanim nadbytku horcika, pokial je problem s ladvinami.
prote, ak neprezenie ani obrovska davka horciku, je tu zjavne nejaky problem. o deficite nemoze byt reci, v priebehu par dni som zvysila davku chloridu horecnateho o niekolko gramov a prestalo ma prehanat, iba bublanie v crevach a strasne naduvanie.
teraz som na par dni horcik vysadila a ustalo to, dnes (vcera som opat nasadila v mensom mnozstve a opat ma zacina nafukovat).
chystam sa na odbrek rvi - stav prvokvv v tele, ale zial az po prazdninach, lebo cetujem prec.
vadilo by, ak by som v tejto prazdninovej dobe, cca 2 mesiace, prestala brat horcik?
beriem vsak ine doplnky, co s horcikom suvisia, tak neviem.
mam podvahu - BMI 15,9. (47kg)
dalsi problem, dost nahle schudnutie z 52 na 47, ma to nieco do cinenia so sodikom....? (pricina bola velmi aktivne az vysilujuce cvicenie, pravdepodobne).
som velmi uavena, co som pri svojej vahe, nez som zacala chudnut (52kg) nemala. opuchnute nohy, (aj krcove zily v pociatkoch) velmi tazky pocit v nohach, vzduvanie, akoby mi tekutiny ostavali v crevach...
sodik som mala podla analyzy v minuse, solim vsak normalne. hoci oproti predchadzajucej strave je to menej, lebo nejem sol inde nez v salate, predtym to boli aj solene vyrobky rozne.
davam si kazdopadne oddych od ocist, jaterna a sanka, aj klystiry, lebo mimo domu to bude dost nemozne.

ak by som ostala tieto dva mesiace iba na jode a selene (znizena funkcia SZ, teplota kolise medzi 36,1- 36,6, velmi to lieta), bol by to problem? ak totiz budem bez klystirov a budu zapchy ma nejaky zmysel brat doplnky?
asi som to dost chaoticky napisala.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 6:17 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
ovekyska píše:
som velmi uavena, co som pri svojej vahe, nez som zacala chudnut (52kg) nemala. opuchnute nohy, (aj krcove zily v pociatkoch) velmi tazky pocit v nohach, vzduvanie, akoby mi tekutiny ostavali v crevach...
sodik som mala podla analyzy v minuse, solim vsak normalne.

A jaky jsi mela podle analyzy draslik?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 7:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
dobry den jarda,
niekde som sa docitala, ze nadbytok horcika moze sposobit zastavenie peristaltiky, tiez, tu jeden clen pisal o moznom probleme s vylucovanim nadbytku horcika, pokial je problem s ladvinami.
prote, ak neprezenie ani obrovska davka horciku, je tu zjavne nejaky problem. o deficite nemoze byt reci, v priebehu par dni som zvysila davku chloridu horecnateho o niekolko gramov a prestalo ma prehanat, iba bublanie v crevach a strasne naduvanie.
teraz som na par dni horcik vysadila a ustalo to, dnes (vcera som opat nasadila v mensom mnozstve a opat ma zacina nafukovat).
chystam sa na odbrek rvi - stav prvokvv v tele, ale zial az po prazdninach, lebo cetujem prec.
vadilo by, ak by som v tejto prazdninovej dobe, cca 2 mesiace, prestala brat horcik?
beriem vsak ine doplnky, co s horcikom suvisia, tak neviem.
mam podvahu - BMI 15,9. (47kg)
dalsi problem, dost nahle schudnutie z 52 na 47, ma to nieco do cinenia so sodikom....? (pricina bola velmi aktivne az vysilujuce cvicenie, pravdepodobne).
som velmi uavena, co som pri svojej vahe, nez som zacala chudnut (52kg) nemala. opuchnute nohy, (aj krcove zily v pociatkoch) velmi tazky pocit v nohach, vzduvanie, akoby mi tekutiny ostavali v crevach...
sodik som mala podla analyzy v minuse, solim vsak normalne. hoci oproti predchadzajucej strave je to menej, lebo nejem sol inde nez v salate, predtym to boli aj solene vyrobky rozne.
davam si kazdopadne oddych od ocist, jaterna a sanka, aj klystiry, lebo mimo domu to bude dost nemozne.

ak by som ostala tieto dva mesiace iba na jode a selene (znizena funkcia SZ, teplota kolise medzi 36,1- 36,6, velmi to lieta), bol by to problem? ak totiz budem bez klystirov a budu zapchy ma nejaky zmysel brat doplnky?
asi som to dost chaoticky napisala.....

Hořčík se dá velice snadno kontrolovat odběrem krve, kdy jako samoplátce dojdete do laboratoře a vyšetření si zaplatíte, čili k tomu nepotřebujete žádného doktora, ale 25,-Kč za tento prvek a nějaký poplatek za odběr. Také není nutné ho brát stále, pokud máte dojem, že ho máte dost, prostě ho vysaďte a tělo má určitě zásobu na několik měsíců. Stejný postup je pro sodík a zhruba stejná cena, čili nechte si udělat vápník, hořčík, draslík, sodík, železo a chloridy, což stojí cca 200,-Kč a víte kde je problém. Na úpravu stavu sodíku v těle se používá solanka z himalájské soli, to jsem zde také popisoval. Za dva měsíce se nic zásadního nepodělá, ale brát spoustu věcí a mít zácpu je nesmysl, to děláte něco špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 7:57 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
sokol píše:
A jaky jsi mela podle analyzy draslik?

draslik +111%
sodik +58%
a pomer Na/K -25%


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 7:58 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Hořčík se dá velice snadno kontrolovat odběrem krve, kdy jako samoplátce dojdete do laboratoře a vyšetření si zaplatíte, čili k tomu nepotřebujete žádného doktora, ale 25,-Kč za tento prvek a nějaký poplatek za odběr. Také není nutné ho brát stále, pokud máte dojem, že ho máte dost, prostě ho vysaďte a tělo má určitě zásobu na několik měsíců. Stejný postup je pro sodík a zhruba stejná cena, čili nechte si udělat vápník, hořčík, draslík, sodík, železo a chloridy, což stojí cca 200,-Kč a víte kde je problém. Na úpravu stavu sodíku v těle se používá solanka z himalájské soli, to jsem zde také popisoval. Za dva měsíce se nic zásadního nepodělá, ale brát spoustu věcí a mít zácpu je nesmysl, to děláte něco špatně.

v laboratoriu mi aj zoberu krv? nie je problem, ked to bude v inom meste? jedna sa o nemocnicne laboratoria?

je jasne, ze robim nieco zle, ale netusim co.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2011 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
v laboratoriu mi aj zoberu krv? nie je problem, ked to bude v inom meste? jedna sa o nemocnicne laboratoria?

je jasne, ze robim nieco zle, ale netusim co.

Ano, v jakékoliv laboratoři, jak nemocniční, nebo i soukromé nepotřebujete žádanku od lékaře, jak se většina lidí mylně domnívá, tu nahradí spolehlivě peníze, které slouží jako žádanka poměrně spolehlivě i na jiných místech, než je laboratoř. Penězi není problém požádat kdekoliv, kohokoliv o cokoliv, to je pouze otázka vynaložené částky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2011 10:10 am 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Pán Jaroslav tak ako koloidné striebro sa volne predáva koloidná med. Obsahuje to cistú vodu a med sulfát. Myslíte, ze sa to podobne neukladá v bunkách ako k. striebro? Dlhsie asi 2 mesiace beriem zinok 50mg, bolo by potrebné to uz vyladit s medou? Mozem pouzit túto koloidnú? Na flasticke písu denná potreba 1,4mg, dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2011 8:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Pán Jaroslav tak ako koloidné striebro sa volne predáva koloidná med. Obsahuje to cistú vodu a med sulfát. Myslíte, ze sa to podobne neukladá v bunkách ako k. striebro? Dlhsie asi 2 mesiace beriem zinok 50mg, bolo by potrebné to uz vyladit s medou? Mozem pouzit túto koloidnú? Na flasticke písu denná potreba 1,4mg, dakujem.

V tom by neměl být problém a dá se jít až na 3 mg denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2011 6:18 pm 
Offline

Registrován: úte zář 21, 2010 5:14 pm
Příspěvky: 71
Bydliště: Zlín
Jarda píše:
Nevím, zda je můj názor jednoznačně správný, ale já v tom vidím další vychytávku jak z důvěřivých lidí vysávat peníze. Pokud chcete ty domorodce přesně kopírovat, tak vezměte bílý jíl, nasypte ho do nádoby a nalijte tam vodu. Po 24 hodinách a několikerém promíchání to slijte a nalijte další, tak máte prakticky zdarma stejný produkt o kterém se v článku hovoří a to ani nemluvím o možnosti dát tam šungit, což vás posune ještě mnohem dál.

Je lepší použít na úpravu vody šungitem leštěnou pyramidku a nebo šungitovou drť?Děkuji.Zdenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 05, 2011 7:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zdenin píše:
Je lepší použít na úpravu vody šungitem leštěnou pyramidku a nebo šungitovou drť?Děkuji.Zdenek.

Tak toto jednoznačně zodpovědět nedovedu, ale já bych asi zvolil tu drť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob črc 09, 2011 10:54 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Chcem sa opýtať jednú vec, čo mi dnes pri prechádzke prírodou prišla na um. Ľudia tu pár krát písali, že pokiaľ ešte nemajú v poriadku candidu a začnú užívať pangamin vo väčších dávkach teda 2x6tabliet tak ich nafukuje a taktiež to tej candide chutí. Keby sa pangaminove tabletky rozomleli na prášok a rozpustili v pohári vody a potom vypil, teoreticky by sa candida kŕmila menej? Či ona si to vie zobrať aj z krvi? Myslel som hlavne na tých čo teprve začínajú prechádzať na zdravšiu stravu, kedy sa bojuje dosť často aj proti candide. Samozrejme, keď už človek nemá problém s candidou, tak je to vyslovené blbnutie. Pangaminu je viacero druhou a napríklad BIFI alebo BIFI PLUS obsahujú naviac aj inulín, ktorý ma podporovať hlavne zdravú mikroflóru a možno by boli pre začiatočníkov oveľa vhodnejšie ako iné varianty.
Prišlo mi to na um a tak mi nedalo sa neopýtať. Možno strieľam úplne vedľa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned črc 10, 2011 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Chcem sa opýtať jednú vec, čo mi dnes pri prechádzke prírodou prišla na um. Ľudia tu pár krát písali, že pokiaľ ešte nemajú v poriadku candidu a začnú užívať pangamin vo väčších dávkach teda 2x6tabliet tak ich nafukuje a taktiež to tej candide chutí. Keby sa pangaminove tabletky rozomleli na prášok a rozpustili v pohári vody a potom vypil, teoreticky by sa candida kŕmila menej? Či ona si to vie zobrať aj z krvi? Myslel som hlavne na tých čo teprve začínajú prechádzať na zdravšiu stravu, kedy sa bojuje dosť často aj proti candide. Samozrejme, keď už človek nemá problém s candidou, tak je to vyslovené blbnutie. Pangaminu je viacero druhou a napríklad BIFI alebo BIFI PLUS obsahujú naviac aj inulín, ktorý ma podporovať hlavne zdravú mikroflóru a možno by boli pre začiatočníkov oveľa vhodnejšie ako iné varianty.
Prišlo mi to na um a tak mi nedalo sa neopýtať. Možno strieľam úplne vedľa.

Tak to je otázka, ono to nemusí u každého fungovat stejně, ale třeba s větší dávkou probiotik, by opravdu nemusel být problém, dost záleží na tom, kde všude daný člověk kvasinky již má a také je jich dost druhů, reakce se tedy předvídat nedá, to si musí každý ověřit sám metodou pokusů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 12, 2011 11:03 am 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2011 9:00 am
Příspěvky: 5
Dobry den pane Zajicku. Diky za predchazejici odpovedi. Nedavno jsem na Vasich strankach v diskuzi dostal odkaz na texty dr Walkera o piti stav. Tohle jsou pro me docela nove veci a velmi dobre informace. Zaplnili mi mnoha bila mista v oblasti stravovani a piti stav. Vase odpoved me opet obsahove zklamala, cekal jsem nejaky navod ci tabulku. Ale dnes mi to uz vlastne prilis nevadi. Vase stranky i vase zkusennosti mi uz velmi pomohli v prehodnoceni meho soucasneho zpusobu stravovani. Pred mesicem jsem si ani neumel predstavit, jak takhle muze nekdo zit. V soucasnosti mam asi tak jedenkrat tydne abstak na varenou nebo spis smazenou potravinu. Z toho vyplynula dnesni prvni otazka, na kterou zatim neznam odpoved: jak a nebo cim mi skodi cibule pripadne kvetak- pokrajena na kolecka a pecena na olivovem oleji pri 130-160 st.
Po opeceni 1 velke cibule do ni rozklepnu 1 vejce. teplotu snizim a vejce jen trochu osmazim. Takze misty je vejce jeste mokre, ale je uz smazene.
Hledal jsem nejakou kombinaci, kdy jist pecene a nemit mouku a tim si co nejmene ublizovat ale jsem novacek a radeji bych znal Vas nazor. Varena nebo pecena cibule mi v minulosti chutnala a mohu ji zamenit s kvetakem.

A druha otazka: kdyz snim denne 25g mandli a 25g liskovych orisku, muze to mit pro me nejake negativni dusledky? Ty orechy nejdrive pokousu a pak, pred polknutim si dam lzicku medu od vcelare. Je to na moje pomery dobra lahudka. Dnes jsem se docetl, ze pry v tech mandlich i jadrech orisku je dost oleje na pokryti denni potreby. je to pravda a nebo mam k tem oriskum pridat i nejakou jinou olejovou potravinu? A pokud ano, tak jakou?

Za posledni mesic jsem mel asi 4x nebo 5x varene jidlo. Jinak mi staci pist stavy a jist zeleninu a ovoce a opravdu se citim lepe nez drive. Za ten mesic jsem zhubl asi 8 kg. A citim se vazne svezi. Diky za odpoved a pekny den. Drobek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz