Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 8:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
U mna je to tiez tak nejak, ráno som mala teplotu 36,5 ale analyza mi ukázala jód -31%, co je asi dost. Som na 20 kvapkách lugolu a selén 200. V noci sa casto budím a bolia ma nohy nad kotníkmi spodná cast pístaly a vie mi príst poriadna zima. Myslite tieto zhorsené stavy mozno propisovat cistiacim úcinkom jódu? Trochu sa to podobá na stavy pri braní mms-ka

Tak je to možné, nebo to může dělat i rozházený hořčík, sodík a draslík, to se dá laboratorně poměrně levně zjistit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 10:32 am 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 4:06 pm
Příspěvky: 44
Joy píše:
U mna je to tiez tak nejak, ráno som mala teplotu 36,5 ale analyza mi ukázala jód -31%, co je asi dost. Som na 20 kvapkách lugolu a selén 200. V noci sa casto budím a bolia ma nohy nad kotníkmi spodná cast pístaly a vie mi príst poriadna zima. Myslite tieto zhorsené stavy mozno propisovat cistiacim úcinkom jódu? Trochu sa to podobá na stavy pri braní mms-ka

Ja bych si na tvem miste nechal provest komplexni vysetreni na stitnou zlazu pred jakoukoliv dodavkou jodu.

TSH, TT4, free T4, TT3, free T3, Anti-TPO protilatky a Anti-TG protilatky proti stitne zlaze. Dale TRAK. Vysetreni moce na pritomnost jodu kdy se sbira moc cely den. Vysetreni kortizolu ze slinneho testu behem dne. Deficit D3 atd. Mozna mas autoimunitni zanet stitne zlazy a bez pochopeni celeho problemu si dodavkou jodu muzes ublizit. Ten bych dodaval az po uklidneni a vybalancovani moznych imunitnich reakci proti stitne zlaze. Tve stavy se podobaji presne takovym, kdy se neco deje se stitnou zlazou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 12:31 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Ahojte, tak to ze mi chyba jód mi ukázala vlasová analyza. Rovnako mám deficitny selén a draslík mám -12. Mg je -4. Pravda je, ze draslíkovú sol nemozem nikde zohnat, viem ze sa dá poslat ale este som sa k tomu nedokopala. Pán Jarda draslík -12 to moze sposobovat?Ono v zositku od biomol práve uvádzaju ze pocas doplnania mozu podobné stavy nastávat, ale tam zase jód uvádzaju doplnat v kelpovej forme. Ja by som skor povedala, ze ked jód chybal dlhé roky a teraz ho organizmus dostane, v stítnej zlaze sa musí nieco diat, nejaká zmena. Cítala som ze práve jód má schopnost vyviest von z tela hliník a toho ja mám bohuzial pozehnane, cize aj tento proces musí prebehnut so zmenami, co si o tom myslíte pán Jarda?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 12:49 pm 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 4:06 pm
Příspěvky: 44
Joy píše:
Ahojte, tak to ze mi chyba jód mi ukázala vlasová analyza. Rovnako mám deficitny selén a draslík mám -12. Mg je -4. Pravda je, ze draslíkovú sol nemozem nikde zohnat, viem ze sa dá poslat ale este som sa k tomu nedokopala. Pán Jarda draslík -12 to moze sposobovat?Ono v zositku od biomol práve uvádzaju ze pocas doplnania mozu podobné stavy nastávat, ale tam zase jód uvádzaju doplnat v kelpovej forme. Ja by som skor povedala, ze ked jód chybal dlhé roky a teraz ho organizmus dostane, v stítnej zlaze sa musí nieco diat, nejaká zmena. Cítala som ze práve jód má schopnost vyviest von z tela hliník a toho ja mám bohuzial pozehnane, cize aj tento proces musí prebehnut so zmenami, co si o tom myslíte pán Jarda?

To nejsou az tak velke deficity u drasliku a horciku. To je jasne ze se neco deje. Vetsina lidi ma z deficitu jodu hypofunkci stitne zlazy a nebo proste jen vysoke protilatky proti stitne zlaze, ktere jsou dusledkem deficitu dalsich prvku jako vitamin D3, Omega 3, zinek, stresovanych nadledvinek atd. Napr. molekulární struktura gliadinu, proteinu casti lepku se silne podobá tem stítné zlázy. Kdyz gliadin porusuje ochrannou bariéru streva, a vstupuje do krevního reciste, imunitní systém je oznaci pro likvidaci. Tyto protilátky proti gliadinu tak zpusobuji, ze telo utoci na tkan stítné zlázy. Takze pokud si jedla ci stale jis lepkove potraviny, nechal bych se obzvlaste vysetrit. Pokud mas nejake problemy, tak muzou z velke casti souviset prave se stitnici.

Delej jak myslis. Dodavej klidne Lugol ci Kelp spolu se Selenem, ale pak se nediv az ti bude jeste hure. Problematika hormonalnich zlaz neni tak jednoducha jak by se mohla zdat. Bylo by fajn dodavat jen Jod a Selen a vsichni jsme z problemu venku. A co treba nadlevinky? Proc je neresis spolecne se zlazou?

Jod ma nejen schopnost vyvezt z tela hlinik, ale i bromidy, chloridy, olovo, cadmium a spolecne s tetraboritanem sodnym i fluoridy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2011 10:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Ahojte, tak to ze mi chyba jód mi ukázala vlasová analyza. Rovnako mám deficitny selén a draslík mám -12. Mg je -4. Pravda je, ze draslíkovú sol nemozem nikde zohnat, viem ze sa dá poslat ale este som sa k tomu nedokopala. Pán Jarda draslík -12 to moze sposobovat?Ono v zositku od biomol práve uvádzaju ze pocas doplnania mozu podobné stavy nastávat, ale tam zase jód uvádzaju doplnat v kelpovej forme. Ja by som skor povedala, ze ked jód chybal dlhé roky a teraz ho organizmus dostane, v stítnej zlaze sa musí nieco diat, nejaká zmena. Cítala som ze práve jód má schopnost vyviest von z tela hliník a toho ja mám bohuzial pozehnane, cize aj tento proces musí prebehnut so zmenami, co si o tom myslíte pán Jarda?

Nejde ani tak o přímý nedostatek draslíku, ale o poměry na druhé straně toho materiálu, kde je vyjádřeno s čím se vlastně daný prvek tluče a to je podstatné pro dodávání, nebo nedodávání daného prvku. Teoreticky to způsobovat může, ovšem to takto neposoudím. Jinak bych stav ovšem určitě nepodceňoval, ta problematika, jak správně píše člen Sroll, je dost široká a ty nadledvinky vidím jako velice vhodné, těm by jste se měla určitě věnovat. Také má pravdu, že jód je excelentní čistič a dovede z těla dostat obrovské množství bordelu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 6:26 am 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Pekne nedelné ráno, na nadladvinky beriem B1 100, B5 500 cize k tomu pridat sladké drievko? Ako inác sa mozem este o nadladvinky postarat? V patike som si kupila draslik vo forme trikalli citrici 1000mg v jednej tabletke. So stitnou zlazou som nikdy nemala problémy teda aspon o tom neviem, inác ja moc problémy nevyhladávam,problém je to sused, ktory sa o to postará sám. Dakujem Sroll za navedenie, hned som si o tom nieco nagooglovala.,a vám pán Jarda zas jedno pán boh zaplat do vrecka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 9:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Pekne nedelné ráno, na nadladvinky beriem B1 100, B5 500 cize k tomu pridat sladké drievko? Ako inác sa mozem este o nadladvinky postarat? V patike som si kupila draslik vo forme trikalli citrici 1000mg v jednej tabletke. So stitnou zlazou som nikdy nemala problémy teda aspon o tom neviem, inác ja moc problémy nevyhladávam,problém je to sused, ktory sa o to postará sám. Dakujem Sroll za navedenie, hned som si o tom nieco nagooglovala.,a vám pán Jarda zas jedno pán boh zaplat do vrecka.

Ano, přidat lékořici a srovnat štítnou žlázu, to se vzájemně doplňuje a o jejích poruchách nemusí člověk dost dlouho vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 11:13 am 
Offline

Registrován: čtv říj 21, 2010 6:39 am
Příspěvky: 36
Na jaře (v dubnu) jsem držela 18ti denní půst - víc jsem nevydržela. Oberon hlásil velké potíže štítné žlázy, bylo mi zle, hlad silný, jazyk očištěný. Asi 3 týdny po půstu jsem se začala silně v noci potit. Nedošlo mi to bohužel hned - až v červnu jsem nasadila Lugol + selen, snažila jsem se najít dávku, abych se nepotila (cca 5 kapek ráno a 5 večer). Užívám tedy LR+selen už skoro 4 měsíce, když uberu - potím se. Navíc jsem začala rychle přibírat na váze v době mezi půsty (krátší půsty držím pravidelně) - tuk se mi ukládá tam, kde se dříve neukládal: na břiše a v pase. Mám tyto dotazy:
1) bojím se kvůli štítné žláze držet delší půst - oprávněně?
2) mohu při něm případně užívat Lugol+selen a nezničit účinky půstu (endogenní výživu)?
3) jak dlouho může ještě trvat, než se ŠŽ srovná?
4) pokud naměřím průměrnou teplotu kolem 36,6 st.C, nemusím dávky LR zvyšovat?
Moc děkuju za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2011 7:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Na jaře (v dubnu) jsem držela 18ti denní půst - víc jsem nevydržela. Oberon hlásil velké potíže štítné žlázy, bylo mi zle, hlad silný, jazyk očištěný. Asi 3 týdny po půstu jsem se začala silně v noci potit. Nedošlo mi to bohužel hned - až v červnu jsem nasadila Lugol + selen, snažila jsem se najít dávku, abych se nepotila (cca 5 kapek ráno a 5 večer). Užívám tedy LR+selen už skoro 4 měsíce, když uberu - potím se. Navíc jsem začala rychle přibírat na váze v době mezi půsty (krátší půsty držím pravidelně) - tuk se mi ukládá tam, kde se dříve neukládal: na břiše a v pase. Mám tyto dotazy:
1) bojím se kvůli štítné žláze držet delší půst - oprávněně?
2) mohu při něm případně užívat Lugol+selen a nezničit účinky půstu (endogenní výživu)?
3) jak dlouho může ještě trvat, než se ŠŽ srovná?
4) pokud naměřím průměrnou teplotu kolem 36,6 st.C, nemusím dávky LR zvyšovat?
Moc děkuju za odpovědi.

1)Určitě je vhodnější si ji před tím srovnat, jinak může být docela velký problém.
2)Tak o tom jsem nikdy neslyšel, že by někdo něco takového zkoušel a nezdá se mě to být moc dobrý nápad.
3)To se nedá odhadnout, vždy záleží na dávkách a na tom jak ochotně je tělo přijímá.
4)Teoreticky to tak je, ovšem já zde doporučuji jednoznačně ještě kontrolu skvrnou na zápěstí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát lis 04, 2011 5:05 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 30, 2011 10:57 am
Příspěvky: 38
Dobry den.Prave som dobral lugolov roztok kupeny cez inzerat na Slovensku.Jeho zlozenie:jod 0,5% jodid draselny 1 % = lugolov roztok 0,5 %-ny
Teraz chcem brat ten ,ktory mam od Vas.Tam je zlozenie:100ml roztoku obsahuje 1 g jodu a 2,5g jodidu draselneho.Mohli by ste my povedat aky je rozdiel medzi tymito dvoma LR aby som vedel ako pokracovat v dalsom brani.Ten Vas je urcite vacsej koncentracie,pretoze je odost tmavsi.Dakujem.

_________________
"Človek si mylne myslí ,že nemôže zmeniť svoju povahu."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2011 8:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Oregon píše:
Dobry den.Prave som dobral lugolov roztok kupeny cez inzerat na Slovensku.Jeho zlozenie:jod 0,5% jodid draselny 1 % = lugolov roztok 0,5 %-ny
Teraz chcem brat ten ,ktory mam od Vas.Tam je zlozenie:100ml roztoku obsahuje 1 g jodu a 2,5g jodidu draselneho.Mohli by ste my povedat aky je rozdiel medzi tymito dvoma LR aby som vedel ako pokracovat v dalsom brani.Ten Vas je urcite vacsej koncentracie,pretoze je odost tmavsi.Dakujem.

Nedovedu posoudit ten výrobek co jste bral, ale teoreticky je ten ode mě dvojnásobně silný, lékárníci ho označují jako jednoprocentní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 12:09 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 8:45 pm
Příspěvky: 60
dobry den, chtela bych vam moc podekovat, ze jste se nam vcera venoval plnych 8 hodin !!! Dozvedeli jsme se toho opravdu hodne a s manzelem jsme uplne nadseni - dnes jsme na protikvasinkove diete a zaciname tridit veskere info, ktere jsme od vas dostali.
Chtela bych si upresnit Lugoluv roztok :
davkovani jsem si tady prostudovala (vystoupat po 1 kapce denne na 5 kapek, drzet tyden, atd..)
pridame selen (dle navodu - do 10 kapek 100 mcg, do 20 kapek 200 mcg, atd...)
Vidim, ze doporucujete jeste med a zinek. My jsme svoje vysledky z krve nemeli u vas v Podebradech, ale nasli se a hodnoty jsou nasledujici :

ja : med - 17,7, zinek - 14,3
manzel : med -17,9, zinek - 17,3

zinku mame nad normu, coz se muze ale lisit od vasi normy, med je v norme.
radeji se zeptam, nechtela bych delat neco kontraproduktivniho, jak jsem pochopila nedodavanim spolupracojicich mineralu si clovek muze v podstate ublizit . Je potreba v nasem pripade dodavat suplementy zinku/medi ?
Dekuji \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 8:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zvanc píše:
dobry den, chtela bych vam moc podekovat, ze jste se nam vcera venoval plnych 8 hodin !!! Dozvedeli jsme se toho opravdu hodne a s manzelem jsme uplne nadseni - dnes jsme na protikvasinkove diete a zaciname tridit veskere info, ktere jsme od vas dostali.
Chtela bych si upresnit Lugoluv roztok :
davkovani jsem si tady prostudovala (vystoupat po 1 kapce denne na 5 kapek, drzet tyden, atd..)
pridame selen (dle navodu - do 10 kapek 100 mcg, do 20 kapek 200 mcg, atd...)
Vidim, ze doporucujete jeste med a zinek. My jsme svoje vysledky z krve nemeli u vas v Podebradech, ale nasli se a hodnoty jsou nasledujici :

ja : med - 17,7, zinek - 14,3
manzel : med -17,9, zinek - 17,3

zinku mame nad normu, coz se muze ale lisit od vasi normy, med je v norme.
radeji se zeptam, nechtela bych delat neco kontraproduktivniho, jak jsem pochopila nedodavanim spolupracojicich mineralu si clovek muze v podstate ublizit . Je potreba v nasem pripade dodavat suplementy zinku/medi ?
Dekuji \":D\"

Ten jód máte správně a měď a zinek bych zatím nedodával, to chce překontrolovat třeba po půl roce, zda se to nějak nehnulo, ale nyní je to v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 11:57 am 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Pekny den vám vsetkym, pred 2 dnami som spravila strasnú kravinu, úplne nechtiac. Zostalo mi este trochu lugolu tak som ho preliala do flasticky od koloid. striebra u nás je to tmavá 2dcl flasticka. Len nálepka tam zostala a ja som na nu napísala lugol. Dcéra má 18 brala striebro na kasel bolelo ju hrdlo, striebro to zvládne do 3 dní. Ale niekam sa ponáhlala a pomylila si flasky upila si z lugolu. Neprehltla to lebo to zacalo pálit a hned to vyplula a premyvala si ústa. Vystrasila sa na smrt a ja tiez. Nic sa nestalo nebolo jej zle asi sa to nevstrebalo lebo to hned vyplula. Tak to je moja zlá skúsenost ale poucila som sa. Velké nálepky!! Co by sa stalo keby to prehltla? Písem to pre poucenie, inác jej skvrna vydrzala 5 hodín takze ho berie ale len 5 kvapiek jej dávam, hovorím si pomaly ale iste a prosím stane sa toto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte pro 20, 2011 10:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Pekny den vám vsetkym, pred 2 dnami som spravila strasnú kravinu, úplne nechtiac. Zostalo mi este trochu lugolu tak som ho preliala do flasticky od koloid. striebra u nás je to tmavá 2dcl flasticka. Len nálepka tam zostala a ja som na nu napísala lugol. Dcéra má 18 brala striebro na kasel bolelo ju hrdlo, striebro to zvládne do 3 dní. Ale niekam sa ponáhlala a pomylila si flasky upila si z lugolu. Neprehltla to lebo to zacalo pálit a hned to vyplula a premyvala si ústa. Vystrasila sa na smrt a ja tiez. Nic sa nestalo nebolo jej zle asi sa to nevstrebalo lebo to hned vyplula. Tak to je moja zlá skúsenost ale poucila som sa. Velké nálepky!! Co by sa stalo keby to prehltla? Písem to pre poucenie, inác jej skvrna vydrzala 5 hodín takze ho berie ale len 5 kvapiek jej dávam, hovorím si pomaly ale iste a prosím stane sa toto.

Velké dávky jódu moc bezpečné nejsou a navíc se rychle vstřebává, což je dost nebezpečné, nicméně patrně by to vyvolalo zvracení a problém by nastal minimální, nebo by se zvracení vyvolat muselo. Pokud by ta dávka byla opravdu velká, tak je to hodně riskantní, nicméně do dávky 300 kapek, což jsem si osobně vyzkoušel, se zásadní problém patrně nedostaví, maximálně se dost podráždí štítná žláza a 300 kapek je docela dost, to si myslím, že ani neupila. Navíc nyní můžete odsledovat jaký to mělo vliv na ty problémy, jód je totiž mnohem silnější než stříbro a třeba bude kloktat roztokem jódu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz