Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 6:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 8:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dfgfh píše:
Zdravíčko, omlouvám se, že se ptám na něco, co bylo určitě řečeno nesčetněkrát, ale mám v tom už takový maglajz, že se zeptám pro jistotu také. Jaké všechny vitamíny či jiné doplňky stravy by měl člověk se špatnou imunitou jíst? Slyšela jsem o dávkách vitamínu C až 15 - 20 000 mg/den, což mi však následně údajně způsobí nedostatek vitaminu B2 a B6 a kyseliny listové, zinek se má užívat se selenem, k jódu a vápníku je také zapotřebí zinek. Jsou všechny tyto informace pravdivé? A jaké množství kterého vitamínu je tedy optimální? Nyní jím denně zhruba 1200 UI vitamínu D, 400 UI vitaminu E, 15 mg zinku, 300 mg hořčíku, cca 3 mg vitaminu B, asi 1500 mg vitaminu C, 4500 UI vitaminu A a 100 mg selenu. Co všechno bych ještě měla zařadit? A na jaký nedostatek si nyní zadělávám? Jsem přesvědčena, že na nějaký zajisté, tak se raději ptám, dokud je čas.

Také bych se ráda zeptala, co dalšího mohu udělat pro podporu své imunity. Před 9 lety jsem prodělala infekční mononukleózu a od té doby jsem velmi často nemocná. V současnosti už opravdu neúnosně často, téměř denně. Po vyléčení z mononukleózy jsem se léčila na imunologii s přemnoženým eb virem, ale asi po třech letech téměř bez výsledků jsem problém přestala řešit (mladá blbá) a nyní bych s tím něco dělala. Mám na mysli nějakou proceduru doplňující zdravou stravu. Ideálně bych se ještě ráda vyhnula užívání MMS, zkoušela jsem ho jednou, ale mám z něj trochu strach. Na serveru upramene.cz mi byly porazeny kávové klystýry, myslíte, že by mohly něco vyřešit? Nebo jaké doplňky stravy ještě zařadit?

Děkuju moc, budu opravdu vděčna za každou radu. Klára

Tak člen sakul vám odpověděl celkem správně, jinak na těch dávkách doplňků, které jste uvedla, nevidím problém, jde o dávky udržovací, nikoliv léčebné a tím patrně nic nerozhodíte. Jednoznačně dodejte omega 3 mastné kyseliny, sirná ptlanice, nebo rybí olej, ideálně oboje. Klystýrů ani MMS se bát nemusíte, neznám případ, kdy by si tím člověk nějak zásadně uškodil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 8:38 am 
Offline

Registrován: ned zář 04, 2011 11:06 am
Příspěvky: 8
Díky moc! Ještě pár dotazů - jakými probiotiky vytvořit ve střevech dobré prostředí, když v jogurtech se údajně nenachází (a pokud navíc nechci konzumovat mléčné výrobky)? Nějakými v tabletkách? Ph jsem si měřila a kyselé nebylo, ale to bude asi hodně proměnlivá záležitost. Co se kvasinek týče, znám jen test na kandidu se slinou ve skleničce, podle kterého jsem ok, ale asi ji můžu mít v jiném orgánu, že? Nebo nějaké jiné kvasinky? Dál bych se chtěla zeptat na tu chlorelu - je rozdíl v tom, jakou si koupím? Bratr odebírá nějakou lepší, maminka zase levnější, je v tom skutečně rozdíl? Nestačí mi zelený nápoj? A kde vzít šťávu z aloe? Ta je skutečně výborná, dělala jsem si ji doma, ale před měsícem mi chcípla aloe, asi nezvládla můj častý odběr \":D\" Dá se někde koupit 3letá aloe, kterou bych mohla hned používat? Tušíte? Jinak česnek i zázvor jsou u mne na denním pořádku. Syrový česnek si dávám každý den, jen poslední dobou je mi po něm nalačno docela nevolno, tak jsem si říkala, jestli takováhle pravidelná konzumace naopak nemůže škodit.

S těmi chlapi, kteří mají i přes špatnou životosprávu lepší imunitu než kdekdo v okolí, je to bohužel asi docela běžné, mám to všude kolem sebe, všichni se cpou brambůrkama, kouří a jsou fit, ale já se obávám, že mě by takový životní styl zabil \":)\"

Se saunou i pohybem je to horší, na to oboje by měl být člověk úplně fit a to já jsem nebyla už dlouho. Snažím se aspoň procházet, ale nevím, jestli i to chytré, když mi není moc dobře, nicméně být pořád doma bych stejně nemohla..

Díky moc, snad jsem Vás (i vás) nezavalila dotazy.. K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 8:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dobrý večer,
rád bych se Vás zeptal jestli můžu po ránu kombinovat tyto věci: Beru vápník a selen v tabletkové formě a jestli k tomu můžu najednou brát i lichořeřišnici a kotvičník (ten mám od Vás - můžu brát kotvičník (bylinná forma - musím to rozkousat nebo rovnou polknout?)jednu lžičku kávovou ráno a večer?
děkuji

To se nijak netluče, v tom problém nevidím a rozmixovaného kotvičníku na chlapa tak 2-3 gramy, dát do úst a zapít vodou, na lžičky to neumím, netuším jak velkou máte lžičku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dfgfh píše:
Díky moc! Ještě pár dotazů - jakými probiotiky vytvořit ve střevech dobré prostředí, když v jogurtech se údajně nenachází (a pokud navíc nechci konzumovat mléčné výrobky)? Nějakými v tabletkách? Ph jsem si měřila a kyselé nebylo, ale to bude asi hodně proměnlivá záležitost. Co se kvasinek týče, znám jen test na kandidu se slinou ve skleničce, podle kterého jsem ok, ale asi ji můžu mít v jiném orgánu, že? Nebo nějaké jiné kvasinky? Dál bych se chtěla zeptat na tu chlorelu - je rozdíl v tom, jakou si koupím? Bratr odebírá nějakou lepší, maminka zase levnější, je v tom skutečně rozdíl? Nestačí mi zelený nápoj? A kde vzít šťávu z aloe? Ta je skutečně výborná, dělala jsem si ji doma, ale před měsícem mi chcípla aloe, asi nezvládla můj častý odběr \":D\" Dá se někde koupit 3letá aloe, kterou bych mohla hned používat? Tušíte? Jinak česnek i zázvor jsou u mne na denním pořádku. Syrový česnek si dávám každý den, jen poslední dobou je mi po něm nalačno docela nevolno, tak jsem si říkala, jestli takováhle pravidelná konzumace naopak nemůže škodit.

S těmi chlapi, kteří mají i přes špatnou životosprávu lepší imunitu než kdekdo v okolí, je to bohužel asi docela běžné, mám to všude kolem sebe, všichni se cpou brambůrkama, kouří a jsou fit, ale já se obávám, že mě by takový životní styl zabil \":)\"

Se saunou i pohybem je to horší, na to oboje by měl být člověk úplně fit a to já jsem nebyla už dlouho. Snažím se aspoň procházet, ale nevím, jestli i to chytré, když mi není moc dobře, nicméně být pořád doma bych stejně nemohla..

Díky moc, snad jsem Vás (i vás) nezavalila dotazy.. K.

Obávám se, že z té spousty dotazů plyne nepochopení problematiky a daleko větší prioritu má pobyt venku na čerstvém vzduchu, než celodenní program na zvýšení imunity formou doplňků stravy. Základ je denní pohyb na čerstvém vzduchu a to minimálně hodinu a pokud prší, tak to saunování, sám to tak konám a vím proč. Při tom, co nejrychlejším chození, pořádně dýchat, což z vás dostane kyseliny a dodá kyslík do tkání. Pokud v sobě budete mít i dost omega 3 mastných kyselin, tak tělo pojede jako dobře seřízený kotel a to pak v něm těžko něco škodlivého může bydlet. Domácí kefír i jogurt jsem zde popisoval, čili to si dohledejte chlorela má své vlákno, stačí přečíst a vše, na co se ptáte, se zde již rozebíralo, budete tomu muset věnovat nějaký čas a fórum projít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 8:53 am 
Offline

Registrován: ned zář 04, 2011 11:06 am
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Tak člen sakul vám odpověděl celkem správně, jinak na těch dávkách doplňků, které jste uvedla, nevidím problém, jde o dávky udržovací, nikoliv léčebné a tím patrně nic nerozhodíte. Jednoznačně dodejte omega 3 mastné kyseliny, sirná ptlanice, nebo rybí olej, ideálně oboje. Klystýrů ani MMS se bát nemusíte, neznám případ, kdy by si tím člověk nějak zásadně uškodil.

Díky moc! Ty omega3 mám konzumovat taky jako doplněk, nebo ryby jíst nevadí? Myslela jsem, že bych maso neměla vůbec, i když bez ryb to možná časem stejně nevydržím, ale abych věděla, jak je to správně..

U mms se nebojím přímo samotného užívání, ačkoliv příjemné moc není, ale co je, že jo.. mám strach, aby si moje tělo na přísun nezvyklo a bylo si ještě samo schopno vyprodukovat kyselinu chlornou (doufám, že to nějak nemotám). Myslíte, že je to zbytečná obava?

Nepochopení problematiky je dost možné \":D\", ale spíš jsem to myslela tak, že když jsem nemocná, můžu lézt těžko do sauny nebo se procházet. No, s těmi procházkami to ještě celkem jde, ale chtěla jsem se pokusit dát napřed trochu do kupy doma a se sportem začít za pár týdnů, až budu ok, ale dobrá, vezmu to za opačný konec. Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 9:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
dfgfh píše:
Díky moc! Ty omega3 mám konzumovat taky jako doplněk, nebo ryby jíst nevadí? Myslela jsem, že bych maso neměla vůbec, i když bez ryb to možná časem stejně nevydržím, ale abych věděla, jak je to správně..

U mms se nebojím přímo samotného užívání, ačkoliv příjemné moc není, ale co je, že jo.. mám strach, aby si moje tělo na přísun nezvyklo a bylo si ještě samo schopno vyprodukovat kyselinu chlornou (doufám, že to nějak nemotám). Myslíte, že je to zbytečná obava?

Nepochopení problematiky je dost možné \":D\", ale spíš jsem to myslela tak, že když jsem nemocná, můžu lézt těžko do sauny nebo se procházet. No, s těmi procházkami to ještě celkem jde, ale chtěla jsem se pokusit dát napřed trochu do kupy doma a se sportem začít za pár týdnů, až budu ok, ale dobrá, vezmu to za opačný konec. Díky moc.

Tak nemocný je člověk většinou právě proto, že je zalezlý doma u kompu, nebo čumí do TV bedny a spokojeně zahnívá. To tělu opravdu neprospívá, to musíte změnit jako první. Ryby jíst můžete, ovšem pouze kvalitní a to je dost drahé, daleko jednodušší je dávat si denně rybí olej, který je čištěný a reziduální látky tedy, na rozdíl od těch ryb, většinou neobsahuje. Dá se koupit v lékárně rozlévaný 0,5 l za cca 270,.-Kč. U MMS máte zbytečné obavy na chlór si tělo nemůže zvyknout na ten je zvyklé a běžně s ním pracuje, to není nějaké cizorodé biotikum od mocné farmacie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 9:17 am 
Offline

Registrován: ned zář 04, 2011 11:06 am
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Tak nemocný je člověk většinou právě proto, že je zalezlý doma u kompu, nebo čumí do TV bedny a spokojeně zahnívá. To tělu opravdu neprospívá, to musíte změnit jako první. Ryby jíst můžete, ovšem pouze kvalitní a to je dost drahé, daleko jednodušší je dávat si denně rybí olej, který je čištěný a reziduální látky tedy, na rozdíl od těch ryb, většinou neobsahuje. Dá se koupit v lékárně rozlévaný 0,5 l za cca 270,.-Kč. U MMS máte zbytečné obavy na chlór si tělo nemůže zvyknout na ten je zvyklé a běžně s ním pracuje, to není nějaké cizorodé biotikum od mocné farmacie.

Dobrá, už mlčím, jdu se obléct a alou ven. Díky moc za rady!! Klára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 9:24 am 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Je třeba od Vás ten kozvičník mixovat neb ho stačí rozkousat?Dle mého názoru 2-3 gramy denně se mí zda hodně vážil jsem si to a vychází mi to na 10 kávových lžíček (lžičku mám klasické velikosti), faktem je že takto podrobnou váhu s přesností nemám, popř. jestli to jde namixovat do zásoby. Ještě jeden dotaz když jsem to rozkousaval zdálo se mě že jsou v tom nějaké kamínky je to možné??
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2011 7:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Je třeba od Vás ten kozvičník mixovat neb ho stačí rozkousat?Dle mého názoru 2-3 gramy denně se mí zda hodně vážil jsem si to a vychází mi to na 10 kávových lžíček (lžičku mám klasické velikosti), faktem je že takto podrobnou váhu s přesností nemám, popř. jestli to jde namixovat do zásoby. Ještě jeden dotaz když jsem to rozkousaval zdálo se mě že jsou v tom nějaké kamínky je to možné??
Děkuji

Tak možné je ledasco, je to bylina, která se plazí po zemi a občas nějaký drobný bordel v ní tedy asi bude běžný. Jinak se dá za cca 200,-Kč koupit excelentně přesná kapesní váha, třeba zde http://www.super7.cz/index.php?category_id=36 a to uvedené množství jste asi přehnal. Rozmixování nutné není, ale nevím jak to budete polykat, je to dost hrubé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 17, 2011 11:08 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
kde sa da zakupit "sypany" vitamin c vhodny aj na vnutorne pouzitie ? \":)\" ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 8:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
[quote="borisek":338dhlgx]kde sa da zakupit "sypany" vitamin c vhodny aj na vnutorne pouzitie ? \":)\" ...[/quote:338dhlgx]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2011 1:35 pm 
Offline

Registrován: stř led 13, 2010 8:24 am
Příspěvky: 11
Zvazujem kupit chlorid zinocnaty v kvalite p.a. V starsich prispevkoch uvadzate, ze namiesanie roztoku z tohto chloridu vyzaduje aj nejake vybavenie a znalosti. Preto sa chcem opytat, bol by problem uzivat ten chlorid aj ako prasok ktory by sa nasypal do vody, s tym ze by sa navazilo presna hmotnost prasku, t.j. pouzil by som mikrovahu s presnostou 0,01g, t.j. odchylka by bola len plus minus 10mg. Dakujem za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2011 9:21 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Není vhodnější užívání praškové kyseliny askorbové než vitamínu C v tabletách kde jsou přidané látky jako plnidlo: fosforečnan vápenatý, zvhlčovadlo: kyselina stearová, stabilizátor: karboxymetylcelulóza, zvhlčovadlo: stearan hořečnatý.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2011 10:00 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
[quote="RaDu":14s4oryr]Není vhodnější užívání praškové kyseliny askorbové než vitamínu C v tabletách kde jsou přidané látky jako plnidlo: fosforečnan vápenatý, zvhlčovadlo: kyselina stearová, stabilizátor: karboxymetylcelulóza, zvhlčovadlo: stearan hořečnatý.[/quote:14s4oryr]
Určitě je, už jen kvůli nižší ceně \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2011 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
robin píše:
Zvazujem kupit chlorid zinocnaty v kvalite p.a. V starsich prispevkoch uvadzate, ze namiesanie roztoku z tohto chloridu vyzaduje aj nejake vybavenie a znalosti. Preto sa chcem opytat, bol by problem uzivat ten chlorid aj ako prasok ktory by sa nasypal do vody, s tym ze by sa navazilo presna hmotnost prasku, t.j. pouzil by som mikrovahu s presnostou 0,01g, t.j. odchylka by bola len plus minus 10mg. Dakujem za odpoved.

No nevím, pokud vezmu jako měřítko, že v jednom gramu chloridu zinečnatého ZnCl2 je 480 mg zinku a vy máte užívat tak 15-50 mg, tak je to teoreticky možné takto provozovat, ale ten prášek není zrovna bezpečná sůl na běžné denní použití, prostudujte si toto http://cs.wikipedia.org/wiki/Chlorid_zi ... Dnat%C3%BD a také je silně hygroskopiský, tedy na časté otevírání velice nevhodný. Většina vám toho patrně zvodnatí a vyhodíte to.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz