Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv říj 10, 2024 12:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 08, 2011 9:27 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
Začnite už konečne s cheláciou, najlepšie podľa Cultera... Alebo tu chcete ešte ďalšie 2 roky držať bezsacharidovú diétu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 08, 2011 9:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
davoo píše:
Začnite už konečne s cheláciou, najlepšie podľa Cultera... Alebo tu chcete ešte ďalšie 2 roky držať bezsacharidovú diétu?

Vám se chelací povedlo srovnat kvasinky do normálu bez změny stravování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát pro 09, 2011 7:58 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
pane Jardo, smazal jste podle mně důležitou část debaty. na neustálé omílání "vymýcení primární příčiny" jsem položil jasnou a jednoduchou otázku:
"Co je tedy primární příčinou?"
a to nás mohlo posunout o pořádný kus dál, buď jsme se to mohli dozvědět, anebo naopak zjistit, že dotyčný omílá naučené fráze nazpaměť a skutečné
řešení nenabízí.
Ptám se tedy znovu "Co je primární příčinou přemnožení kvasinek?"

ja to vim ale tobe to nepovim. \":lol:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát pro 09, 2011 10:11 pm 
Offline

Registrován: pát pro 09, 2011 7:58 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den,

prosím o radu. Je mi 40 let, mám nyní opakované kvasinky v pochvě, a již pár let trpím na ošklivé akné (hlavně od těhotenství), měla jsem i plíseň na nehtech u nohou, ta nyní zmizela. Také povlak na jazyku mám a hleny v krku.
Plivací test jak kdy, někdy provázkuje, někdy ne. Dříve jsem trpěla depresemi, teď asi 10 let je klid.
Jinak se necítím nijak zle.
Nejspíš mám přemnožené kvasinky v těle.
Jím česnek, psyllium, 3 lžíce kokosového oleje denně, kyselé zelí, lactobacilly, piju ALCALU, držím dietu již třetí týden, zatím se mi infekce vždy vrátila. Nejspíš je to boj na delší čas, to je mi jasné. Poradili byste mi prosím (dočetla jsem se o tom zde), zda je vhodné MMS a jak ho mám užívat? děkuji Vám za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob pro 10, 2011 12:29 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
[quote="Jarda":33c0r9xn][quote="Vševěd":33c0r9xn]Reálné zkušenosti s dietou Dr. Grahama:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
33c0r9xn


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob pro 10, 2011 7:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
[quote="matejicek":3r4hcf94]Dobrý den,

prosím o radu. Je mi 40 let, mám nyní opakované kvasinky v pochvě, a již pár let trpím na ošklivé akné (hlavně od těhotenství), měla jsem i plíseň na nehtech u nohou, ta nyní zmizela. Také povlak na jazyku mám a hleny v krku.
Plivací test jak kdy, někdy provázkuje, někdy ne. Dříve jsem trpěla depresemi, teď asi 10 let je klid.
Jinak se necítím nijak zle.
Nejspíš mám přemnožené kvasinky v těle.
Jím česnek, psyllium, 3 lžíce kokosového oleje denně, kyselé zelí, lactobacilly, piju ALCALU, držím dietu již třetí týden, zatím se mi infekce vždy vrátila. Nejspíš je to boj na delší čas, to je mi jasné. Poradili byste mi prosím (dočetla jsem se o tom zde), zda je vhodné MMS a jak ho mám užívat? děkuji Vám za rady.[/quote:3r4hcf94]
Tak vhodné určitě je a je zde o něm celé vlákno

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob pro 10, 2011 8:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
prave si tu diskusiu z vitarian.cz prechadzam a niekto tam hodil link na anglicke forum, kde spomina, ze problem tejto diety moze byt v poskodenom traveni jednotlivcov (oslabeny pankreas, nadoblicky), co zas potvrdzuje potrebu individualneho pristupu, okrem toho, kto uz v dnesnej dobe ma travenie v poriadku? ja som sa pokusila zacat grahamovu 881, no skoncilo to zniekolkonasobenim chute na sladke, po tom mnozstve ovocia a tym padom sialene oslabenie mojej vole, cize som to nakoniec zaklincovala babovkami a cokoladami, pre mna to asi nebude.

co sa tyka diety na zelenine a tuku, kolko toho tuku? graham na svojej diete pise o 10% tuku z celkovej energie, ked som si to spocitala, tak to znaci 0% tuku navyse, cize iba tolko co nam dava samotny ovozel. mozno tak malicka hrst semien.

na fore vitarian pisala jedna uzivatelka o svojej strasnej chuti na sladke a vyriesila to ranajkami namiesto ovocia - rozne obilninove kase. povacsine asi ovsene vlocky + mozno bezlepkove, neviem. jej to pomohlo chute na sladke minimalizovat.

ja uvazujem, co dat na ranajky, ak vypustim ovocie a nejako ma nic nenapada.....
iba zelenina - zelenina - zelenina.....

zajtra idem s detmi na vianocny vecierok, bude tam vselijake pecenie... no dovidenia.... \":shock:\"

To obilí je obecně velký problém a u kvasinek je to celkem hovadina, to funguje opravdu minimálnímu počtu lidí. U stravy se zeleninou, bílkovinou a tukem se dává cca 1 g bílkovin na kilo váhy a den a cca trojnásobné množství tuku co bílkovin, kde by měl být dostatečně zastoupen adekvátní poměr omega 3 mastných kyselin. Velice dobrá snídaně je sirná patlanice se semínky lnu a sezamu, do které se přidá třeba nepražené kakao, skořice a nějaké bobuloviny, třeba borůvky, nebo kustovnice a papáya, což kvasinky zrovna nekrmí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob pro 10, 2011 10:27 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
To obilí je obecně velký problém a u kvasinek je to celkem hovadina, to funguje opravdu minimálnímu počtu lidí. U stravy se zeleninou, bílkovinou a tukem se dává cca 1 g bílkovin na kilo váhy a den a cca trojnásobné množství tuku co bílkovin, kde by měl být dostatečně zastoupen adekvátní poměr omega 3 mastných kyselin. Velice dobrá snídaně je sirná patlanice se semínky lnu a sezamu, do které se přidá třeba nepražené kakao, skořice a nějaké bobuloviny, třeba borůvky, nebo kustovnice a papáya, což kvasinky zrovna nekrmí.

tak tolko bielkovin a tuku nezjem ani za tyzden, co som schopna zjest (co som si vypocitala), je zhruba 0,5g bielkovin na vahu a tolko tiez tuku.
trosku mam vsak nejasno co sa tyka pohanky a psena, su uvedene v diete proti candide ako povolene potraviny, su to vsak skoro ciste sacharidy, ako s nimi nalozit? stale sa snazim nemiesat sacharidy s tukmi, ovocie som jedavala iba samotne, s odstupom od tukov.
1. citala som o rozne nazory, s akym odstupom mozno po tukoch opat prijat ovocie. pokial je clovek pozaliepany tukom, udajne to trva aj 3 dni, nez sa krv vycisti a mozno bez ujmy zjest nejake sacharidy - snad som to dobre pochopila.
2. uvazujem nad takouto dietou. rano trebars pohanku s nejakou zeleninou bez tuku (najlepsie cibula cesnak, mrkvu a cviklu uplne vylucim).
obed dajme tomu kefir, plus nejake tuky v orieskoch semienkach (na lanovy olej zial dlhodobo nemam absolutne prostriedky.
vecera opat zelenina, pickles a ine, opat bez tuku, aby sa ten obedny tuk stihol do rana stravit a mohla som si dat opat nejaku tu pohanku ci pseno.
ovocie musim vylucit, lebo aj jedno jablko mi sialene nastartuje chute na sladke, ze sa nemam sancu ovladnut...

mam sancu s takymto jedalnickom spravit nieco s candidou? samozrejme, kapucinka - ktora mi skvele zaberala, kym som ju brala + ine fungicidy. tiez hcl, jod+selen, zinok horcik a dalsie + posilnovat nadoblicky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 8:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
tak tolko bielkovin a tuku nezjem ani za tyzden, co som schopna zjest (co som si vypocitala), je zhruba 0,5g bielkovin na vahu a tolko tiez tuku.
trosku mam vsak nejasno co sa tyka pohanky a psena, su uvedene v diete proti candide ako povolene potraviny, su to vsak skoro ciste sacharidy, ako s nimi nalozit? stale sa snazim nemiesat sacharidy s tukmi, ovocie som jedavala iba samotne, s odstupom od tukov.
1. citala som o rozne nazory, s akym odstupom mozno po tukoch opat prijat ovocie. pokial je clovek pozaliepany tukom, udajne to trva aj 3 dni, nez sa krv vycisti a mozno bez ujmy zjest nejake sacharidy - snad som to dobre pochopila.
2. uvazujem nad takouto dietou. rano trebars pohanku s nejakou zeleninou bez tuku (najlepsie cibula cesnak, mrkvu a cviklu uplne vylucim).
obed dajme tomu kefir, plus nejake tuky v orieskoch semienkach (na lanovy olej zial dlhodobo nemam absolutne prostriedky.
vecera opat zelenina, pickles a ine, opat bez tuku, aby sa ten obedny tuk stihol do rana stravit a mohla som si dat opat nejaku tu pohanku ci pseno.
ovocie musim vylucit, lebo aj jedno jablko mi sialene nastartuje chute na sladke, ze sa nemam sancu ovladnut...

mam sancu s takymto jedalnickom spravit nieco s candidou? samozrejme, kapucinka - ktora mi skvele zaberala, kym som ju brala + ine fungicidy. tiez hcl, jod+selen, zinok horcik a dalsie + posilnovat nadoblicky.

Já to nepíšu jako nutnost, ale jako horní použitelné dávky. Méně bílkovin většinou nijak neškodí i když 0,5 g na kilo váhy a den je již docela dost málo, rozumné je dávat tak 0,7 g. Jakékoliv obiloviny i tyto uvedené, jsou problematické a je třeba si vyzkoušet jak je snesete, obecně se nejlépe snášejí takové domácí vafle, což jsem zde tuším již popisoval, ale ani to nemusí u vás fungovat a potom je lepší se obilovin vzdát. Uvedený postup by teoreticky fungovat mohl, ale bez pokusu to stejně nezjistíte a určitě nebude univerzálně použitelný pro každého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 8:54 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Jarda píše:
Vám se chelací povedlo srovnat kvasinky do normálu bez změny stravování.

co je to ta chelace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 10:28 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
[quote="Pavel Veselý":2i0ohrbl]
co je to ta chelace?[/quote:2i0ohrbl]
Pomerne slušné a jednoduché vysvetlenie nájdeš tu:



Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2i0ohrbl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 1:22 pm 
Offline

Registrován: pát pro 09, 2011 7:58 pm
Příspěvky: 8
Ještě bych se chtěla zeptat, zítra se chystám na Shankprakshalanu, po které se jí bílá rýže, kterou ale při kvasinkách nesmím...je možné jí něčím nahradit, nebo je to pro jeden den jedno? A vlastně je Shankprakshalana vhodná při candidě? Nemám ji jinak diagnostikovanou, pouze v pochvě, ale předpokládám, že ve střevech bude také.
Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 1:59 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
[quote="Sybilla":k62wiowd]Pomerne slušné a jednoduché vysvetlenie nájdeš tu:



Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
k62wiowd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 2:02 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
matejicek píše:
Ještě bych se chtěla zeptat, zítra se chystám na Shankprakshalanu, po které se jí bílá rýže, kterou ale při kvasinkách nesmím...je možné jí něčím nahradit, nebo je to pro jeden den jedno? A vlastně je Shankprakshalana vhodná při candidě? Nemám ji jinak diagnostikovanou, pouze v pochvě, ale předpokládám, že ve střevech bude také.
Děkuji za odpověď

Tak si dej té rýže málo,tak do 40g(za syrova) na 1 jídlo ať nepodráždíš kvasinku a inzulín,mrkev taky max 1 ks.Pokud bojuješ s kvasinkou tak musíš počítat sacharidy i v zelenině.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned pro 11, 2011 2:35 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Jarda píše:
Já to nepíšu jako nutnost, ale jako horní použitelné dávky. Méně bílkovin většinou nijak neškodí i když 0,5 g na kilo váhy a den je již docela dost málo, rozumné je dávat tak 0,7 g. Jakékoliv obiloviny i tyto uvedené, jsou problematické a je třeba si vyzkoušet jak je snesete, obecně se nejlépe snášejí takové domácí vafle, což jsem zde tuším již popisoval, ale ani to nemusí u vás fungovat a potom je lepší se obilovin vzdát. Uvedený postup by teoreticky fungovat mohl, ale bez pokusu to stejně nezjistíte a určitě nebude univerzálně použitelný pro každého.

Doporučuji pročíst vlákno o optimální výživě a Kwašnievského dietě.V podstatě je to čistá protikvasinková dieta.Držel jsem ji týden a zbavil se tak ohromného množství kvasinek a dá se tam i něco pochopit o metabolismu tuků.Po týdnu jsem si ji přetvořil do racionální verze která je v souladu s těmito stránkami a jsem celkem vyléčen.
jsem sportovec takže moje dávky živin jsou:sacharidy 100g,bílkoviny 100g,tuky 200-250g
zdroje sacharidů-grepy,řepa,mrkev,kefír,jáhly,pohanka
zdroje bílkovin:vejce,kefír,ořechy,sýry,kachní maso,teď kapr,občas ovar,proteinový doplněk pro sportovce
zdroj tuku:olivový olej,sirná patlanina,rybí olej,máslo,občas sádlo,ořechy a semena,kefír vyráběný ze 30ti %ní smetany,kokosový olej
zbytek jídla je jakákoliv nesladká zelenina syrová i vařená v jakémkoliv množství a když mám peníze na hodně zeleniny tak šťávy z nesladké zeleniny.
Výsledek této mé stravy cca po měsíci a půl je ploché břicho,úplné odstranění nadýmání,zmizení chronických bolestí břicha se kterými si nevěděl rady žádný mudr(sono a gastro v pořádku),PH běhá jak má a když ne tak přidám víc okurek,stolice podle p. Jardy(ušetřím i za hajzlpapír).
těch sacharidů a bílkovin tam mám tolik proto že sportuju 10-15 hodin týdně takže to spálím a na kvasinku nic nezbyde.
hlavně je třeba se naučit počítat sacharidy,měl jsem ze začátku váhu ale teď už to jde od oka např:
1 grep 20g sacharidů
1 větší mrkev 20g sacharidů
1 střední řepa 20g sacharidů
1 l kefíru 40g sacharidů
půl hrnku jáhel nebo pohanky 100g sacharidů-POZOR celodenní dávka-když to chci sníst v 1 den tak nejím mrkev řepu kefír ani grep.
kdybych nesportoval tak jdu se sacharidy klidně na 50g denně protože to by měla být dávka kterou za den spotřebuje mozek,tělu stačí jako energie tuk.
Prvních 14 dní mi bylo skutečně zle ale ustupující chronické bolesti břicha mě utvrzovaly že jsem na správné cestě.Teď už jsem si na tuto dietu zvykl a funguju normálně.Váha neklesá ani nestoupá a sportovní výkonost se spíše zvedá protože dělám vytrvalostní sporty kde jde převážně o spalování tuku.
Ale HLAVNĚ jsem rád že nemám ty bolesti břicha a prdění.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz