Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 2:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 22, 2011 9:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Díky.Ten B3 Niacin, jaká by byla jeho funkční dávka? Případně zvýšená pro alkoholika? Tableta obsahuje 18mg, napsali max 3 denně...
Jinak schizandru mají ve městě také.

Běžně se dá brát 500 mg 3x denně a dokonce zde někdo psal i o mnohem větších dávkách, tak si to dohledejte. U alkoholika bych nasadil jednoznačně taurin a podpořil játra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv pro 22, 2011 9:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
dnes som mal skúšku, bol som od rána nervózny a bolo mi od žalúdka zle, furt som potreboval na veľkú....kamarát mi dal polku šumivej tablety magnézia a bolo mi po cely deň super....vraj to obsahuje aj B vitámin, 400% odporúčanej dennej dávky...
neviem teraz, či to bolo len psychikou alebo....

oplatí sa mi kúpiť takého šumivé tablety magnézia? čo odporúčate?

Tak z hledisky užitku na psychiku určitě ano, ale z hlediska ceny určitě ne, to je jakákoliv forma chloridu cenově výhodnější, například chlorid hořečnatý, který je v nabídce na konci fóra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 24, 2011 11:53 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
U toho taurinu a alkoholika by bylo dávkování okolo toho 1g denně nebo vyšší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob pro 24, 2011 12:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
U toho taurinu a alkoholika by bylo dávkování okolo toho 1g denně nebo vyšší.

Rozhodně bych s tím taurinem nezávodil, ale v některých případech se ordinuje až 2 g denně na dospělou osobu, což vidím jako opravdu horní dávku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned pro 25, 2011 3:31 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Po dávce 125mg Niacinu se objevila nepříjemná reakce. Zrudnutí , svědění a pálení kůže po celém těle. Asi hodinu předtím jsem pil odvar ze Schizandry, těžko říct jestli to mělo vliv. Co by to mohlo být?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned pro 25, 2011 4:51 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Pavelka. píše:
Po dávce 125mg Niacinu se objevila nepříjemná reakce. Zrudnutí , svědění a pálení kůže po celém těle. Asi hodinu předtím jsem pil odvar ze Schizandry, těžko říct jestli to mělo vliv. Co by to mohlo být?

To je "Flush" reakce.
Bude třeba zakoupit některý z "Flush-Free" typů B3.
(Inositol Hexanicotinate,Niacinamide)

http://www.iherb.com/Now-Foods-Flush-Fr ... s/697?at=0

Celkem se doporučuje brát malý Bkomplex B-50 k vyšším dávkám B3.
(Stačí i nepravidelně.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned pro 25, 2011 8:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Po dávce 125mg Niacinu se objevila nepříjemná reakce. Zrudnutí , svědění a pálení kůže po celém těle. Asi hodinu předtím jsem pil odvar ze Schizandry, těžko říct jestli to mělo vliv. Co by to mohlo být?

Tak patrně to opravdu je tak, jak píše člen Jenik2011, vždy je potřeba brát i ostatní béčka, byť v minimální dávce, ale bez nich se to nemusí chovat ideálně. Schizandra na to patrně vliv nemá s tímto jsem se u ní nesetkal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 1:52 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Pavelka. píše:
Po dávce 125mg Niacinu se objevila nepříjemná reakce. Zrudnutí , svědění a pálení kůže po celém těle. Asi hodinu předtím jsem pil odvar ze Schizandry, těžko říct jestli to mělo vliv. Co by to mohlo být?

Za slušně vyvážený komplex B vitamínů považuji a osvědčil se mi tento B vit caps od fy. Vitalmax

http://www.f-sport.cz/eshop/print.php?id=659

Mimochodem zřejmě budete jedním z citlivých jedinců na niacin, ale jak se uvádí v "doporučené dávkování ", není to nic vážného.
Viz: Užívejte zásadně společně s jídlem. U citlivých jedinců může zvýšený příjem vitamínu B3 (niacinu) vyvolat krátkodobé zarudnutí pokožky, především na obličeji a krku, doprovázené svědivým pocitem. Tento stav během několika minut odeznívá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 1:31 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
Dobrý deň všetkým...

som športovo vyťažený takmer každý deň, preto už intenzívne rozmýšľam nad doplnkami vitamínov...

ako som čítal toto vlákno, tak sa tu berie bez problémov aj 5 vitamínov, či enzýmov denne, len nechápem, či to má každí osobitne na jeden vitámin jednu tabletku alebo čo, lebo je toho naozaj dosť...

zatiaľ v tom mám dosť veľký bordel, hlavne v dávkach, forme a bohužiaľ nerozumiem spojeniu chelátová vazba?

zatiaľ som rozmýšľal o dopĺňaní zínku, omega mastných kyselín alebo radšej rybí tuk? horčík, vit C, B

všetko kupovať v práškovej forme? aké odporúčate dávky denne, aby mali zdravý účinok pre moje telo..?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 3:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
Dobrý deň všetkým...

som športovo vyťažený takmer každý deň, preto už intenzívne rozmýšľam nad doplnkami vitamínov...

ako som čítal toto vlákno, tak sa tu berie bez problémov aj 5 vitamínov, či enzýmov denne, len nechápem, či to má každí osobitne na jeden vitámin jednu tabletku alebo čo, lebo je toho naozaj dosť...

zatiaľ v tom mám dosť veľký bordel, hlavne v dávkach, forme a bohužiaľ nerozumiem spojeniu chelátová vazba?

zatiaľ som rozmýšľal o dopĺňaní zínku, omega mastných kyselín alebo radšej rybí tuk? horčík, vit C, B

všetko kupovať v práškovej forme? aké odporúčate dávky denne, aby mali zdravý účinok pre moje telo..?

Ono záleží na tom, jaké problémy vás trápí, nebo se nechají předpokládat a dle toho se pak berou doplňky. Mnohdy jde o velká startovní množství, která se po srovnání deficitu snižují na udržovací dávky, nebo se dokonce berou pouze občas, hlavně u vitamínů rozpustných v tuku. Chelátová vazba je vysoce vstřebatelná forma dané látky i když mnohdy jde o dosti drahé řešení a v některých případech se vyplatí dávat méně vstřebatelnou formu za mnohem nižší cenu. Omega 3 kyseliny mají více forem a je vhodné dodávat všechny, tedy jak rostlinné, tak živočišné, tedy třeba lněný olej a rybí tuk. Vše se v práškové formě ani koupit nedá a dávky jsou individuální, to se takto doporučovat nedá, musel bych vás vidět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 10:06 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 27, 2011 12:03 am
Příspěvky: 9
Dobrý den,máme v rodině čolvěka,kterému byl laparoskopicky vyoperován z ledviny nádor,mám dotaz,zda může místo klasické soli,kterou do nedávna používal solit solí Himalájskou nebo jinou,zřejmě zdržuje vodu,protože má otoky nohou a obě ledviny mají zhoršenou funkci díky kamenům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
1pygmalion píše:
Dobrý den,máme v rodině čolvěka,kterému byl laparoskopicky vyoperován z ledviny nádor,mám dotaz,zda může místo klasické soli,kterou do nedávna používal solit solí Himalájskou nebo jinou,zřejmě zdržuje vodu,protože má otoky nohou a obě ledviny mají zhoršenou funkci díky kamenům.

Tak solit by asi moc neměl a pokud zadržuje vodu, tak spíše solit solí draselnou, než sodíkovou, ale za určitých okolností může být dost nebezpečná, tak si to musí trochu nastudovat. Bezpečná varianta sole je 6 dílů soli himalájské a 4 díly soli draselné - chloridu draselného. Jinak na kameny je vhodný čaj chanca piedra, velké dávky hořčíku a vitamín B6.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 6:52 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 8:45 pm
Příspěvky: 60
dobry den, dle vaseho doporuceni jsme s manzelem najeli na prisnou protikvasinkovou dietu, k tomu bereme :
Lecitin, B2,B6,B12, horcik, morske rasy, kys. askorbovou + soda, schizandru

Jiz druhy den ma moje moč barvu jasne zlutou (jako napr. limonada Fanta). Nevite, kde by mohl byt problem ?? Jednou uz jsem takovou moč mela a to pri ociste strev a bylo mi receno, ze uz se mi cisti jatra a zluc (bylo to po 8 sklenicce slane vody). Nejdriv jsem si myslela, ze je to vitaminem C, tak jsem ho na jeden den vynechala, ale moč je porad zarive zluta. tak mam podezreni na tu schizandru, ktera leci jatra. Nebo ty vitaminy (lecitin, B2,B6,B12, horcik), ktere jsem zacala brat vcera (predtim byla moč v poradku). Navic se mi udelalo neco na rtech (opar nebo pupinek) a to jsem v zivote nemela. Muze tam byt nejaka souvislost ? Dekuji predem za vasi odpoved,hezky vecer \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 10:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
zvanc píše:
dobry den, dle vaseho doporuceni jsme s manzelem najeli na prisnou protikvasinkovou dietu, k tomu bereme :
Lecitin, B2,B6,B12, horcik, morske rasy, kys. askorbovou + soda, schizandru

Jiz druhy den ma moje moč barvu jasne zlutou (jako napr. limonada Fanta). Nevite, kde by mohl byt problem ?? ...

Ten žltý moč je od riboflavínu - B-2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 10:18 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 8:45 pm
Příspěvky: 60
Dekuji Sibilla, mam to tedy prestat brat nebo je to v poradku ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz