Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 2:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 10:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zvanc píše:
dobry den, dle vaseho doporuceni jsme s manzelem najeli na prisnou protikvasinkovou dietu, k tomu bereme :
Lecitin, B2,B6,B12, horcik, morske rasy, kys. askorbovou + soda, schizandru

Jiz druhy den ma moje moč barvu jasne zlutou (jako napr. limonada Fanta). Nevite, kde by mohl byt problem ?? Jednou uz jsem takovou moč mela a to pri ociste strev a bylo mi receno, ze uz se mi cisti jatra a zluc (bylo to po 8 sklenicce slane vody). Nejdriv jsem si myslela, ze je to vitaminem C, tak jsem ho na jeden den vynechala, ale moč je porad zarive zluta. tak mam podezreni na tu schizandru, ktera leci jatra. Nebo ty vitaminy (lecitin, B2,B6,B12, horcik), ktere jsem zacala brat vcera (predtim byla moč v poradku). Navic se mi udelalo neco na rtech (opar nebo pupinek) a to jsem v zivote nemela. Muze tam byt nejaka souvislost ? Dekuji predem za vasi odpoved,hezky vecer \":D\"

Ta žlutá barva není problém, tu máte z vitamínu B2 a není důvod to nějak upravovat. Souvislost s tím opupínkováním mě nenapadá, teoreticky nějaký detox, který nejde ven správnou cestou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 10:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
zvanc píše:
Dekuji Sibilla, mam to tedy prestat brat nebo je to v poradku ?

Riboflavín je prírodné farbivo žltej až oranžovej farby, preto farbí moč do žlta. Nemusíš sa báť, je to normálne. Neprestávaj ho brať, pretože:
Riboflavin je důležitý pro dobrý stav kůže, očí, funkce srdce a dalších orgánů. Jelikož má významný vliv na metabolismus cukrů, tuků a aminokyselin, ovlivňuje celkovou energetickou přeměnu v organismu. Jako součást enzymů v dýchacím řetězci je nezbytný pro základní buněčný metabolismus.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2012 3:46 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Ta flush reakce po niacinu, má ještě jiné i přes B komplex negativní účinky na tělo než výrazné zrudnutí a svědění kůže? To totiž zhruba po 20 min odezní a dá se překousnout. .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 01, 2012 8:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Ta flush reakce po niacinu, má ještě jiné i přes B komplex negativní účinky na tělo než výrazné zrudnutí a svědění kůže? To totiž zhruba po 20 min odezní a dá se překousnout. .

Zásadní problémy běžně nevyvolává, ale některé nemoci může i zhoršit, čili opatrně u lidí s cukrovkou, nízkým krevním tlakem, krvácivými projevy, glaukomem (zelený zákal očí), dnou, onemocněním jater a žaludečními vředy. Pokud nic z toho nevlastníte, tak bych se toho nijak nebál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 03, 2012 10:42 am 
Offline

Registrován: čtv črc 07, 2011 2:56 pm
Příspěvky: 41
Dobry den!
Zaujima ma vas nazor na Schüßlerove soli.Na nete je o nich dost pozitivnych clankov.Dakujem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 8:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sylvie63 píše:
Dobry den!
Zaujima ma vas nazor na Schüßlerove soli.Na nete je o nich dost pozitivnych clankov.Dakujem...

Dejte sem prolink na konkrétní zboží, ať vidím o čem přesně se máme bavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 11:31 am 
Offline

Registrován: čtv črc 07, 2011 2:56 pm
Příspěvky: 41
zdravie.pravda.sk/zdravie-a.../12478-dvanast-schuesslerovych-soli/

www.biomineral.sk/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 11:51 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, mám otázku.... Ako dlho vydrží byť vitamín B v tele človeka ? Pýtam sa preto, lebo mám ešte stále od SWANSONu jednotlivé B-čka, ale nechcem ich užívať denne... aj preto, lebo vraj ma po nich cítiť za "b-komplexom" (povedala mi priateľka)... tak som urobil pokus, nedal si B vitamíny 4 dni, a povedala, že konečne voniam za sebou.... Preto chcem urobiť kompromis... A tak sa vás pýtam, ako dlho vydrží B vitamín v tele človeka, ak sa ho dodá "mega množstvo" (jedna tabletka z každého vitamínu B od SWANSONu, určite viete aký obsah vit. B jednotlivé vitamíny od tejto značky majú...) ? Totiž sme "čuchovo založení" obaja, a ja rád voniam za sebou, a nie za B-čkom, tak snáď ma chápete, že preto hľadám takú "cestičku"...
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 12:26 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, mám otázku.... Ako dlho vydrží byť vitamín B v tele človeka ? Pýtam sa preto, lebo mám ešte stále od SWANSONu jednotlivé B-čka, ale nechcem ich užívať denne... aj preto, lebo vraj ma po nich cítiť za "b-komplexom" (povedala mi priateľka)... tak som urobil pokus, nedal si B vitamíny 4 dni, a povedala, že konečne voniam za sebou.... Preto chcem urobiť kompromis... A tak sa vás pýtam, ako dlho vydrží B vitamín v tele človeka, ak sa ho dodá "mega množstvo" (jedna tabletka z každého vitamínu B od SWANSONu, určite viete aký obsah vit. B jednotlivé vitamíny od tejto značky majú...) ? Totiž sme "čuchovo založení" obaja, a ja rád voniam za sebou, a nie za B-čkom, tak snáď ma chápete, že preto hľadám takú "cestičku"...
Ďakujem za odpoveď.

megadavky jsou k nicemu, zdrave konajici clovek nepotrebuje ani DDD davky.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 12:57 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 11:59 am
Příspěvky: 32
Dobrý den pane Zajíček,
Na to abych si vysledoval jak velký deficit mám s Vitamínem C. Vím, že vystupňovat do dávky, která nahodí průjem, pak snížit. Ale mám otázku. Mám Vitamín C se šípky od Medpharmy 1 tableta-1000mg. Mám vystoupat v průběhu dne s těmi tabletami nebo stupňovat najednou v jedné dávce? Že vemu najednou 2 pak přístí den 3 atd? Pustilo mě to do 4 tisíc zatím, ale nevím jestli to brát najednou nebo to rozložit nějak do celého dne. S trávením mám problémy už delší dobu a průjmy občas také, tak nevím jak to objektivně zhodnotit jestli právě zrovna ten a ten průjem je signál toho céčka. Pak bych se chtěl ještě zeptat na dávkování C a B vitamínů, jestli brát dohromady nebo jestli nějaký odstup. Jestli se to netluče. Moc děkuji za ochotu. Přeji vše dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 3:10 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Petr 2 píše:
megadavky jsou k nicemu, zdrave konajici clovek nepotrebuje ani DDD davky.

Ej, ty máš ale istotu.... WHO by ti rado potriaslo rukou, keby si to s vážnou tvárou povedal v nejakej medzinárodnej televízii.... a k tomu dodal, že pri zdrav. problémoch je nutné nasadiť lieky a operácie... \":D\" .... a... ešte dodať, že prevencia je pre tých, čo nemajú čo robiť vo voľnom čase.... \":D\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 1:30 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Chcel by som sa opytat, ako doplnat chrom.
Niekde som cital, ze max. 200 ug denne, ze vyssia davka je dost nebezpecna.

Po jedle, alebo pred jedlom?

Inak berem spolu vitamin E, selen, jod (tablety Kelp), B6, pangamin, a do toho by som chcel dat aj ten chrom. Je to v poriadku zobrat to vsetko po jedle?

Ake formy chromu existuju, lisia sa vstrebatelnostou a oplati sa zamerat na nejaky konkretny druh?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 5:23 pm 
Offline

Registrován: sob lis 12, 2011 1:48 pm
Příspěvky: 4
NOWOCAYN: Miluješ svou přítelkyni? Podle mě ti lhala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 6:43 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 07, 2011 2:56 pm
Příspěvky: 41
zdravie.pravda.sk/zdravie-a.../12478-dvanast-schuesslerovych-soli/

www.biomineral.sk/

Mozu tieto soli nejak pomoct organizmu ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 10:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sylvie63 píše:
zdravie.pravda.sk/zdravie-a.../12478-dvanast-schuesslerovych-soli/

http://www.biomineral.sk/

Jak na to koukám, tak jde o soubor běžně dostupných solí, které koupíte mnohem levněji i v chemických potřebách a nedovedu si představit co by na nic bylo jiné, pokud je stejný chemický vzorec. Lišit se vlastně může pouze čistota dané látky a pokud si koupíte kvalitu p.a., tak bude vyhovující.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz