Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv říj 10, 2024 6:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 10:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Verca píše:
Děkuji za odpověď. S tou energetickou hodnotou jídel je to možné, ale už nevím co víc(tuky) do jídelníčku zařadit. Mám v něm: avokádo, patlanina, kokos, lněný, kokosový olivový olej, sýr, tučný tvaroh, ořechy(mandle, lískové a para), semínka, vejce. Moc tomu nerozumím, mám se zaměřit na tuky bez obsahu bílkovin(oleje) ?a ubrat tvarohu, sýrů, patlaniny, ořechů atd?
Jen pro ukázku přikládám příklad denního jídelníčku:

po ránu: asi 2l vody

snídaně:kokos/zeleninový salát s patlaninou/výjmečně greap/ tvaroh s listovou zeleninou (jedna z možností)

oběd: zelenina vařená v páře(brokolice,růžičková kapusta,fazolové lusky,květák...)s vejcem nebo s patlaninou či ořechy, zeleninový salát s patlaninou/ zeleninový salát s vejcem/zeleninový salát s olejem/ občas s ořechy (jedna z možností)

1.večeře:podobně jako oběd

2.večeře: kefír

někdy svačina mezi obědem a večeří: domácí kysané zelí nebo ořechy

Dodržuji pitný režim - nepít půl hodiny před jídlem a hodinu po jídle.

Jaký další zdroj tuku bych měla přidat? nebo jak jídelníček upravit? Mockrát Vám děkuji za odpověď. Zdravím Veronika

Zdánlivě to vypadá dobře, ale na můj vkus je tam dost živočišných bílkovin a tuk, klidně můžete mlsat máslo, nebo kachní sádlo, to je vyložená pochoutka a také kokosový tuk je výborný samotný. Prostě ho dávat tolik, aby se hradila plně energetika těla a to je až trojnásobek váhy zkonzumovaných bílkovin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 11:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
ronje píše:
Za toto fórum jsem ráda, přineslo mi spoustu podnětných informací, výsledky jsou bohužel zatím všelijaké. Nicméně i tak se podělím o svou zkušenost.

Na striktní protikvasinkové dietě jsem 5 týdnů. Jídelníček je následující:
Snídaně: kvantum sirné patlaniny s chilli papričkou, česnekem, občas ještě skořice nebo lékořice či himalájská sůl.
Oběd: zelenina, semínka, ořechy.
Večeře: zelenina, kokos.
K tomu fungicidy: kapky z grepových jader, lichořeřišnice, vilcacora, maté, červená cibule.
Co se týče té zeleniny, tak pouze nízkosacharidová - okurka, ledový salát, kedlubna, zelí, červená paprika, pickles, občas špenát nebo zelené lusky. Zkusit byť jen mrkev prostě nemám odvahu (když už dieta, tak dieta). K tomu cibule a česnek.
Z vitamínů a minerálních prvků doplňuji béčka, hořčík, vitamín C, selen.

Po prvních třech týdnech slinový test krásně čistý, dolů nevisela ani nitka. Pak jsem začala mít "chutě", skoro bych to nazvala až rozežraností, jako by mi to množsví zeleniny najednou nestačilo, takže jsem do sebe večer ládovala víc zeleniny na úkor toho tuku. Výsledek (otázkou je, jestli tu rozežranost nezpůsobila právě vracející se kvasinka) - slinový test opět provázky směrem dolů a slina na dně. Taky se mi vrátily úzkosti. Vím, že za 5 týdnů nemůžu čekat zázraky, ale evidentně mě zase kvasinka začíná ovládat. Takže přemýšlím, v čem je chyba. Přemíra zeleniny, i když má nízký počet sacharidů?

Taky dle krkacího testu trpím nedostatkem HCL, jenže mám problém ji sehnat, v jakékoliv lékárně se zeptám, tak se tváří dost překvapeně, co že to po nich chci. A rodina mě vzhledem k tomu, jak díky dietě vypadám v souvislosti s tím, co jím nebo spíš nejím, bezmála posílá k psychiatrovi...

Budu ráda za jakoukoliv připomínku, co se týče diety i doplnění vitamínů a dalších prvků.

Tak je třeba si uvědomit, že méně zde znamená více, ono totiž velké množství čehokoliv, tedy i té zeleniny prostě má v sobě více sacharidů a na tom je kvasinka ihned na koni. Základ je pochopit, že tu stravu musíte využít vy, ne kvasinka a vy využijete celkem minimální dávky. Většinu energie by měl člověk v takovém případě získávat z tuků a na sacharidy si dávat velký pozor. Tu kyselinu vám mohu i poslat, pokud budete chtít a váhu naberete z tuků, těch můžete jíst celkem dost a bez rizika, ty kvasinka neumí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2012 11:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
ronje píše:
Ještě jsem zapomněla napsat, že díky dietě mi zmizel exém, a i přes to, že sním dost zeleniny, netrpím vůbec žádným nadýmáním (které mě v podstatě trápilo od puberty).

Taky doplňuji jód - jím mořské řasy.

Tak to pak je otázkou, zda se to dá vyhodnotit jako rozporuplný výsledek, toho by vás oficiální medicína nezbavila do konce života.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2012 8:23 pm 
Offline

Registrován: čtv led 05, 2012 11:39 am
Příspěvky: 16
Jarda píše:
Zdánlivě to vypadá dobře, ale na můj vkus je tam dost živočišných bílkovin a tuk, klidně můžete mlsat máslo, nebo kachní sádlo, to je vyložená pochoutka a také kokosový tuk je výborný samotný. Prostě ho dávat tolik, aby se hradila plně energetika těla a to je až trojnásobek váhy zkonzumovaných bílkovin.

Dobrý den, děkuji za objasnění, teď jím zhruba 50g sacharidů, 50g bílkovin a 150g tuku denně i za cenu, že jím samotné máslo nebo olej. Denní dávky si počítám podle nutričních tabulek. Snad to teď půjde líp, asi toho tuku bylo opravdu málo a těch bílkovin zbytečně moc, uvidím jak se tato změna projeví. Mockrát díky, zdraví Veronika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2012 8:38 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
chtel bych se zeptat co je pravdy na tom ze lichořeřišnice po dlouhodobym uzivani snizuje plodnost? beru tinkturu druhym mesicem a předtím jsem žvýkal semena. Myslíte že by vyhovovalo
dát nějakou pauzu? (zdroj wikipedie)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2012 8:40 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Imunita je tak komlexni zalezitost ze sem musim nahodit tuto citaci:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Roztrou%C5 ... er%C3%B3za

"Jako alternativa v terapii RS ale i dalších autoimunitních nemocí se jeví rovněž použití helmintů, u nichž byl prokázán imunoregulační efekt – tedy potlačení autoimunitní reakce. Poslední studie naznačily, že uměle vyvolaná infekce pro člověka nepatogenními parazity či jejich antigeny má terapeutický efekt např. u Crohnovy choroby. Jedním z kandidátů pro tuto terapii pomocí helmintů je např. Trichuris suis (tenkohlavec prasečí).[158][159]"

Aby si nekteri idealisti vytvorili obrazek ze problematika muze byt mnohem slozitejsi a pritom tak jednoducha...

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2012 9:38 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
A co to má společného s candidou? Nic, jako obvykle \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2012 11:02 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 8:45 pm
Příspěvky: 60
Dobry vecer, dnes jsem si ze zvedavosti zvazila a propocetla veskere jidlo, co jsem za den snedla, jsem na protikvasinkove diete, ale ty hodnoty me dost zarazily :
Merim 168 cm, 50 kg.

Bilkoviny : 66,5 g
Sacharidy : 61,2 g
Tuky : 205 g

Vim pomery bilkovin a tuku, ktere jsem evidentne dost prekrocila. Nevim kolik doporucujete sacharidu, ale urcite by to melo byt nizsi nez vyse zminovana hodnota. Jsem na protikvasinkove diete, takze nejim zadne ovoce, mrkev, obiloviny, lusteniny ani cukry. Jsem z tech hodnot dost prekvapena, nemuzu verit, ze zelenina ma tolik sacharidu. Asi zacnu opet s masem.
Prosim vas o informaci ohledne tech sacharidu vzhledem k me vaze. Dekuji a hezky vecer


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2012 11:04 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
zdravim.
chcel by som sa spytat jednu otazku...asi tak pred 2 tyzdnami pri dlhodobom drzani protikvasinkovej diety, som sa dostal do fazy, kedy stolica sa zacala podobat idealnej, ale kedze som nebol uplne spokojny s mojim zdravotnym stavom, tak som pritvrdil...nasadil som MMS a k tomu 3xdenne po 4tabletky chlorelly. odvtedy vsak som zacal mat obcas hnacku a ked nie hnacku, tak stolica nebola nikdy idealna...a tak to je doteraz. co sa mohlo stat? moze to byt sposobene MMS a chlorellou a tym, ze sa zacali skutocne cistit creva alebo pricinu mam hladat inde? dieta a fungicidy zostali nezmenene ako pred touto fazou....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 9:04 am 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 5:18 pm
Příspěvky: 5
Dobrý deň. Chce sa opýtať či môže pri protikvasinkovej diéte ráno pred jedlom 300 l mrkvovo-cviklovej štavy s 5 strúčikmi cesnaku? Všetko spolu vylisované. Mám si tam dať aj chren, alebo to nie je dobrá kombinácia? Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 9:04 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Mrkvová šťáva je plná cukru...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 10:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Verca píše:
Dobrý den, děkuji za objasnění, teď jím zhruba 50g sacharidů, 50g bílkovin a 150g tuku denně i za cenu, že jím samotné máslo nebo olej. Denní dávky si počítám podle nutričních tabulek. Snad to teď půjde líp, asi toho tuku bylo opravdu málo a těch bílkovin zbytečně moc, uvidím jak se tato změna projeví. Mockrát díky, zdraví Veronika

Pak dejte vědět, ono to pomůže dalším lidem, kteří sice jí zdánlivě zdravě, ale nepočítají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 10:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
chtel bych se zeptat co je pravdy na tom ze lichořeřišnice po dlouhodobym uzivani snizuje plodnost? beru tinkturu druhym mesicem a předtím jsem žvýkal semena. Myslíte že by vyhovovalo
dát nějakou pauzu? (zdroj wikipedie)

Vyzkoušené to nemám, ale domnívám se, že to nebude pravda, ona skvěle čistí a co je čisté. to funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 10:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
zvanc píše:
Dobry vecer, dnes jsem si ze zvedavosti zvazila a propocetla veskere jidlo, co jsem za den snedla, jsem na protikvasinkove diete, ale ty hodnoty me dost zarazily :
Merim 168 cm, 50 kg.

Bilkoviny : 66,5 g
Sacharidy : 61,2 g
Tuky : 205 g

Vim pomery bilkovin a tuku, ktere jsem evidentne dost prekrocila. Nevim kolik doporucujete sacharidu, ale urcite by to melo byt nizsi nez vyse zminovana hodnota. Jsem na protikvasinkove diete, takze nejim zadne ovoce, mrkev, obiloviny, lusteniny ani cukry. Jsem z tech hodnot dost prekvapena, nemuzu verit, ze zelenina ma tolik sacharidu. Asi zacnu opet s masem.
Prosim vas o informaci ohledne tech sacharidu vzhledem k me vaze. Dekuji a hezky vecer

Tak vidíte, jak to to počítání vyjasní, vždy je nutné sacharidy omezit jak to jen jde i když některé prameny uvádí 60 g denně jako akceptovatelnou dávku, ale čím méně, tím lépe. Také bílkovin maximálně 1g na kilo váhy a den, čili tam také ubrat. Pokud jde o zeleninu, tak ideál jsou okurky a pak listové zeleniny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 10:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
jiddu píše:
zdravim.
chcel by som sa spytat jednu otazku...asi tak pred 2 tyzdnami pri dlhodobom drzani protikvasinkovej diety, som sa dostal do fazy, kedy stolica sa zacala podobat idealnej, ale kedze som nebol uplne spokojny s mojim zdravotnym stavom, tak som pritvrdil...nasadil som MMS a k tomu 3xdenne po 4tabletky chlorelly. odvtedy vsak som zacal mat obcas hnacku a ked nie hnacku, tak stolica nebola nikdy idealna...a tak to je doteraz. co sa mohlo stat? moze to byt sposobene MMS a chlorellou a tym, ze sa zacali skutocne cistit creva alebo pricinu mam hladat inde? dieta a fungicidy zostali nezmenene ako pred touto fazou....

Tak jsou dvě možnosti, buď to co uvádíte, nebo jste nějak vyhubil laktobacily, čili by bylo vhodné je dodat. Zásadní vliv na to má i HCl v žaludku, tak si udělejte krkací test.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz