Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 2:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 10:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, mám otázku.... Ako dlho vydrží byť vitamín B v tele človeka ? Pýtam sa preto, lebo mám ešte stále od SWANSONu jednotlivé B-čka, ale nechcem ich užívať denne... aj preto, lebo vraj ma po nich cítiť za "b-komplexom" (povedala mi priateľka)... tak som urobil pokus, nedal si B vitamíny 4 dni, a povedala, že konečne voniam za sebou.... Preto chcem urobiť kompromis... A tak sa vás pýtam, ako dlho vydrží B vitamín v tele človeka, ak sa ho dodá "mega množstvo" (jedna tabletka z každého vitamínu B od SWANSONu, určite viete aký obsah vit. B jednotlivé vitamíny od tejto značky majú...) ? Totiž sme "čuchovo založení" obaja, a ja rád voniam za sebou, a nie za B-čkom, tak snáď ma chápete, že preto hľadám takú "cestičku"...
Ďakujem za odpoveď.

Ten se ve vás moc dlouho neohřeje, já bych to viděl tak na den až dva a je pryč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 10:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
megadavky jsou k nicemu, zdrave konajici clovek nepotrebuje ani DDD davky.

Za určitých okolností jsou megadávky nutností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 11:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
HAKmet píše:
Dobrý den pane Zajíček,
Na to abych si vysledoval jak velký deficit mám s Vitamínem C. Vím, že vystupňovat do dávky, která nahodí průjem, pak snížit. Ale mám otázku. Mám Vitamín C se šípky od Medpharmy 1 tableta-1000mg. Mám vystoupat v průběhu dne s těmi tabletami nebo stupňovat najednou v jedné dávce? Že vemu najednou 2 pak přístí den 3 atd? Pustilo mě to do 4 tisíc zatím, ale nevím jestli to brát najednou nebo to rozložit nějak do celého dne. S trávením mám problémy už delší dobu a průjmy občas také, tak nevím jak to objektivně zhodnotit jestli právě zrovna ten a ten průjem je signál toho céčka. Pak bych se chtěl ještě zeptat na dávkování C a B vitamínů, jestli brát dohromady nebo jestli nějaký odstup. Jestli se to netluče. Moc děkuji za ochotu. Přeji vše dobré.

Každopádně rozložit, najednou to nemá význam to se pokadíte zbytečně brzo a s béčkem se to netluče v tom problém nehledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 11:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Chcel by som sa opytat, ako doplnat chrom.
Niekde som cital, ze max. 200 ug denne, ze vyssia davka je dost nebezpecna.

Po jedle, alebo pred jedlom?

Inak berem spolu vitamin E, selen, jod (tablety Kelp), B6, pangamin, a do toho by som chcel dat aj ten chrom. Je to v poriadku zobrat to vsetko po jedle?

Ake formy chromu existuju, lisia sa vstrebatelnostou a oplati sa zamerat na nejaky konkretny druh?

To je pravda, pak hrozí i rakovina plic. Asi bych to bral po jídle a v poledne. Většina z toho seznamu by vadit neměla, ale ty mořské řasy to nevím, ty fungují jako chelátor a mohou ho na sebe navázat a pak z toho nemáte nic. Zpravidla se dodává chrom pikolinát, což je patrně nejvhodnější forma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 11:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sylvie63 píše:
zdravie.pravda.sk/zdravie-a.../12478-dvanast-schuesslerovych-soli/

http://www.biomineral.sk/

Mozu tieto soli nejak pomoct organizmu ???

Mohou, ale jsou dost drahé, jak jsem vám již psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 11:56 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
V poslední době se hodně diskutuje o deficitu vitamínu D, především v zimním období, kdy chybí sluneční svit. Napadlo mě ze vzpomínek na doby mládí, že jsme v lázních povinně chodívali na svícení nějakými lampami, které měly nahrazovat právě sluníčko, tuším to byla " horská sluníčka ", v současnosti tyto lampy zcela vymizely, nebylo by přínosem po nich někde opět zapátrat? Tenkrát jsme bývali po nich i opálení, nosili jsme brýle a zůstávaly nám po nich bílé neopálené místa - zvlášt po gumičkách \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2012 8:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
V poslední době se hodně diskutuje o deficitu vitamínu D, především v zimním období, kdy chybí sluneční svit. Napadlo mě ze vzpomínek na doby mládí, že jsme v lázních povinně chodívali na svícení nějakými lampami, které měly nahrazovat právě sluníčko, tuším to byla " horská sluníčka ", v současnosti tyto lampy zcela vymizely, nebylo by přínosem po nich někde opět zapátrat? Tenkrát jsme bývali po nich i opálení, nosili jsme brýle a zůstávaly nám po nich bílé neopálené místa - zvlášt po gumičkách \":lol:\"

Tento levný prostředek nahradila drahá solárka, nicméně účinek je zhruba stejný, ale nevím zda to lze doporučit, spíše bych dal rybí tuk a nějakou tabletku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2012 4:03 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
je nejak nevhodné spolu naraz miešať horčík, zinok+selen v chelatovej forme, vit C, B-komplex a OMEGA-3-rybi tuk?

neviem, či to môžem všetko "šmajznúť" naraz ráno, ale to už mne rozum naznačuje, že telo by to asi nevyužilo naraz take množstvo rôznych vitamínov..?

plus nejaký vplyv na to, či ich dávkujem pred alebo po jedle, ako to kombinujete vy??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 2:19 am 
Offline

Registrován: ned črc 24, 2011 10:51 pm
Příspěvky: 3
Pro inspiraci jak beru momentálně denně béčka, jedu také kůru nadledvinek. A také otázka jestli takovéhle dávky mi něco nerozhází ?

Thiamin 100 mg
Riboflavin - 100 mg
Niacin - 100 mg
kys. pantothenová - 1100 mg
Pyridoxin - 100 mg
Biotin - 11 mg
Inositol - 1,4 mg
kys. listová - 800 mcg
Paba - 100 mg
B12 - 1100 mg
Cholin - 100 mg
kys. alfa lipoová - 200 mg
+ lecitin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 10:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
je nejak nevhodné spolu naraz miešať horčík, zinok+selen v chelatovej forme, vit C, B-komplex a OMEGA-3-rybi tuk?

neviem, či to môžem všetko "šmajznúť" naraz ráno, ale to už mne rozum naznačuje, že telo by to asi nevyužilo naraz take množstvo rôznych vitamínov..?

plus nejaký vplyv na to, či ich dávkujem pred alebo po jedle, ako to kombinujete vy??

Dle mého názoru kromě toho zinku je to celkem bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 10:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Fík píše:
Pro inspiraci jak beru momentálně denně béčka, jedu také kůru nadledvinek. A také otázka jestli takovéhle dávky mi něco nerozhází ?

Thiamin 100 mg
Riboflavin - 100 mg
Niacin - 100 mg
kys. pantothenová - 1100 mg
Pyridoxin - 100 mg
Biotin - 11 mg
Inositol - 1,4 mg
kys. listová - 800 mcg
Paba - 100 mg
B12 - 1100 mg
Cholin - 100 mg
kys. alfa lipoová - 200 mg
+ lecitin

Tak toho se bát nemusíte, léčebně se užívají dávky ještě mnohem vyšší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajimave ODKAZY
PříspěvekNapsal: sob led 14, 2012 9:49 am 
Offline

Registrován: úte srp 24, 2010 1:55 pm
Příspěvky: 40
Bydliště: Štarnov 53,Bohuňovice 783 14,okr.Olomouc
Host píše:
Je někde recept na zpracování konopného semena? Našel jsem jen to, že se dá přes noc namočit, pak umixovat s vodou na mléko a scedit tvrdé slupky. Zkoušel jsem i klíčit, ale po 2 dnech to shnilo a silně zapáchalo tak nevím...

Klíčení konopných semen by se mělo provádět takto: Klíčení semen konopí:
Stručný návod pro jeden z mnoha postupů pro klíčení a sázení semínek konopí, mnoha dlouholetými pěstiteli ověřený a používaný. Tímto postupem by Vám měla úspěšně vzejít všechna aktivní semena, který jsou od prvopočátku životaschopná.

Pro začátek použijeme asi pět vrstev přeloženého toaletního papíru, nebo ubrousku. Navlhčíme je, až jsou úplně prosáklé a mokré. Semínka položíme v dostatečných rozestupech na mokrý papír a přiložíme opět dalších asi pět vrstev papíru či ubrousku (roh vrchního dílu můžeme zahnout pro pohodlnější kontrolu další den) a vložíme do igelitového sáčku, nejlépe uzavíratelné se zipem. Vymáčkneme vzduch a necháme na teplém místě (pro ideální klíčení 28-30°C). Kontrolujeme za 24 hodin, kdy by většina semínek měla být již prasklá a u některých extrémně aktivních semen se objeví první malinké klíčky. Necháme tedy do druhého dne, kdy bychom měly vidět prasklé všechna semena a klíčky u většiny z nich.

Jakmile mají semínka klíčky dlouhé 5-10 mm, můžeme je sadit do kostiček nebo substrátu. Vyhloubíme o 5-10 mm hlubší jamku, než je semínko s klíčkem a opatrně do ní semínko vložíme klíčkem dolů! Opatrně kolem přimáčkneme substrátem a lehce zalijeme. Ideální je použít rozprašovač, ať se hlína neodplaví a příliš na semínko neusadí.

Nesadíme hlouběji, často se stává, že hluboko zasazené semínka si až moc dlouho razí cestu ven a mohou být napadeny plísní.

Přeji hodně úspěchů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2012 6:22 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
ešte mám otázku, práve som si kúpil z DM drogérie kyselinu askorbovú čiže vit C, zaujíma ma to dávkovanie...
deficit zistím, ak budem dávku zvyšovať až pokiaľ ma nepreženie, ale má sa ta dávka dať len jednorázovo? alebo napr. 2000mg rozdeliť cez deň..?
práve som si dal 1 čajovú lyžičku kyseliny askorbovej, čiže asi 5g + horčík a dal do pohára s vodou...

koľko má asi 10g kyseliny vit C? aké vitamíny sa neodporúča miešať s vit C?

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2012 8:13 pm 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
dobrý večer, zaujal ma tento link na himalajsku sol pre kone.
http://www.centrumkrmiv.cz/product/hima ... -3-kg-501/

na obdobnom linku na svk predávajú 3 kilá za cca 8 €, pričom keď túto sol kupujem v dm-drogerii, tak 0,5kg sojí 4,5€. celkom rozdiel, keď ide o to isté. ovšem - ako z toho jednoho kusa urobiť niečo, čo by sa sypalo a v bytových podmienkach ?
ako to robíte ostatní ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 2:23 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
trampota píše:
dobrý večer, zaujal ma tento link na himalajsku sol pre kone.
http://www.centrumkrmiv.cz/product/hima ... -3-kg-501/

na obdobnom linku na svk predávajú 3 kilá za cca 8 €, pričom keď túto sol kupujem v dm-drogerii, tak 0,5kg sojí 4,5€. celkom rozdiel, keď ide o to isté. ovšem - ako z toho jednoho kusa urobiť niečo, čo by sa sypalo a v bytových podmienkach ?
ako to robíte ostatní ?

Ten kus soli date do vody a udelate si solanku. Pokud rozpustite pouze cast, zvazite zbytek a spocitate kolik se rozpustilo. K tomu co se rozpustilo doplnite chlorid draselny podle navodu od Jardy. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz