Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 8:17 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Fík píše:
Pro inspiraci jak beru momentálně denně béčka, jedu také kůru nadledvinek. A také otázka jestli takovéhle dávky mi něco nerozhází ?

Thiamin 100 mg
Riboflavin - 100 mg
Niacin - 100 mg
kys. pantothenová - 1100 mg
Pyridoxin - 100 mg
Biotin - 11 mg
Inositol - 1,4 mg
kys. listová - 800 mcg
Paba - 100 mg
B12 - 1100 mg
Cholin - 100 mg
kys. alfa lipoová - 200 mg
+ lecitin

Ja jsem nazoru toho kdyz uz nerozhazi tak minimalne nejsou prirozenou slozkou stravy...takze neprizorene zasahuji do citlivych regulacnich procesu metabolismu a je jedno jak je to lekarsky overene...priroda si to takhle neplanovala...ale kazdy si na to musi prijit sam...taky sem sypal hromady techto Bcek a sveho casu i lecitin (psychiku to mozna podporilo) a pak kdyz jsem si nastudoval ohledne vitaminu jak se vyrabeji tak mi to doslo...prirozene osidlena mikroflora (strev nebo jinde latentnimi mikroorganismy) a slechtena harmonii tela ducha vytvari vitaminove latky a propojeni s lidskym metabolismem nejucinejsi a nejefektivneji, jen to chce vedet jak se chovat prirozene a nastartovat a harmonizovat tyto procesy.
Dalsi problem megasuplementace je ten ze nikdy nezasobuje bunky rovnomerne a prirozene. nevylucuju ze muze doplnit akutne deficitni vitamin, ale zaroven tvrdim ze tim doplnenim pomoci prasku si nevytvoris prirozeny navyk, ktery ti ten vitamin ma normalne zajistit. Takze se budes chovat jak maniak, pak si jednou nevezmes tabletku a do druheho dne mas deficit. nebo mas dalsi moznost brat superdavky a chovat se jako maniak a za par let mas raka jak cyp. Psychosomatika je mozna carodejka a v zivote lidskem ovlivnuje vic metabolickych procesu prave psychika-manipulace v okoli, tisnenim pocitem viny, tim nedostatecne sebevedomi, svoboda mysli,...doporucuji spis nez sypani vitaminu nejake psychoknizky...Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum,...

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 11:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
ešte mám otázku, práve som si kúpil z DM drogérie kyselinu askorbovú čiže vit C, zaujíma ma to dávkovanie...
deficit zistím, ak budem dávku zvyšovať až pokiaľ ma nepreženie, ale má sa ta dávka dať len jednorázovo? alebo napr. 2000mg rozdeliť cez deň..?
práve som si dal 1 čajovú lyžičku kyseliny askorbovej, čiže asi 5g + horčík a dal do pohára s vodou...

koľko má asi 10g kyseliny vit C? aké vitamíny sa neodporúča miešať s vit C?

Ďakujem

Používá se rozložený do celého dne a netluče se prakticky s ničím, by naopak účinky jiných vitamínů většinou zlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 11:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
Ja jsem nazoru toho kdyz uz nerozhazi tak minimalne nejsou prirozenou slozkou stravy...takze neprizorene zasahuji do citlivych regulacnich procesu metabolismu a je jedno jak je to lekarsky overene...priroda si to takhle neplanovala...ale kazdy si na to musi prijit sam...taky sem sypal hromady techto Bcek a sveho casu i lecitin (psychiku to mozna podporilo) a pak kdyz jsem si nastudoval ohledne vitaminu jak se vyrabeji tak mi to doslo...prirozene osidlena mikroflora (strev nebo jinde latentnimi mikroorganismy) a slechtena harmonii tela ducha vytvari vitaminove latky a propojeni s lidskym metabolismem nejucinejsi a nejefektivneji, jen to chce vedet jak se chovat prirozene a nastartovat a harmonizovat tyto procesy.
Dalsi problem megasuplementace je ten ze nikdy nezasobuje bunky rovnomerne a prirozene. nevylucuju ze muze doplnit akutne deficitni vitamin, ale zaroven tvrdim ze tim doplnenim pomoci prasku si nevytvoris prirozeny navyk, ktery ti ten vitamin ma normalne zajistit. Takze se budes chovat jak maniak, pak si jednou nevezmes tabletku a do druheho dne mas deficit. nebo mas dalsi moznost brat superdavky a chovat se jako maniak a za par let mas raka jak cyp. Psychosomatika je mozna carodejka a v zivote lidskem ovlivnuje vic metabolickych procesu prave psychika-manipulace v okoli, tisnenim pocitem viny, tim nedostatecne sebevedomi, svoboda mysli,...doporucuji spis nez sypani vitaminu nejake psychoknizky...Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum,...

To je sice všechno pravda, ovšem pokud jsou deficity zásadní, tak se nedá postupovat jinak než suplementovat, nebo hladovět, což v konečném důsledku srovná vše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 2:13 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jarda píše:
To je sice všechno pravda, ovšem pokud jsou deficity zásadní, tak se nedá postupovat jinak než suplementovat, nebo hladovět, což v konečném důsledku srovná vše.

Muzem se bavit v teoreticke rovine nebo prakticke...mne osobne prakticky suplementace Bckama od jistych zdravotnich problemu nepomohla...ano je to jen muj subjektivni dojem. Teoreticky si myslim co sem jiz rekl. Bcka jsou vyplod moderni doby, nad kterym se nase deti az se budou ucit o historii mediciny mohou pousmat a kroutit hlavou jak jsme v teto dobe mohli byt tak hloupi stejne jako to delaji ti kteri studujou historii mediciny dnes.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Naposledy upravil Petr 2 dne úte led 17, 2012 8:11 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 9:16 pm 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
inzenyr píše:
Ten kus soli date do vody a udelate si solanku. Pokud rozpustite pouze cast, zvazite zbytek a spocitate kolik se rozpustilo. K tomu co se rozpustilo doplnite chlorid draselny podle navodu od Jardy. \":-)\"

Inzenyr

ale ja nechcem solanku, ja chcem kryštáliky sy-pa-vé \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 12:35 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
trampota píše:
ale ja nechcem solanku, ja chcem kryštáliky sy-pa-vé \":)\"

Nalejete solanku na tac nebo neco podobneho a na ustrednim topeni vodu odparite.

Co vznikne nasypete do slanky. \":-)\"

Zaklady chemie z devitilete skoly.

Koukam, ze uz lide prestali i myslet. \":-(\"

Nedovedu si predstavit, co budou lidi delat, az nastane blackout a nekolik mesicu nepujde elektrina. \":-)\"
Loni k tomu nebylo v nasi rozvodne siti daleko.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 10:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
Muzem se bavit v teoreticke rovine nebo prakticke...mne osobne prakticky suplementace Bckama od jistych zdravotnich problemu nepomohla...ano je to jen muj subjektivni dojem. Teoreticky si myslim co sem jiz rekl. Bcka jsou vyplod moderni doby, nad kterym se nase deti az se budou ucit o historii mediciny mohou pousmat a kroutit hlavou jak jsme v teto dobe mohli byt tak hloupi stejne jako to delaji ti kteri studujou historii mediciny dnes.

Obávám se, že normálně myslících a žijících lidí bude spíše ubývat a suplementace tedy bude životní nutností, protože ničení zdrojů a znehodnocování naší stravy bude patrně pokračovat. Na tom má zájem mnoho nadnárodních skupin a pochybuji, že se dobrovolně vzdají této možnosti jak ovládat stádo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2012 10:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Nalejete solanku na tac nebo neco podobneho a na ustrednim topeni vodu odparite.

Co vznikne nasypete do slanky. \":-)\"

Zaklady chemie z devitilete skoly.

Koukam, ze uz lide prestali i myslet. \":-(\"

Nedovedu si predstavit, co budou lidi delat, az nastane blackout a nekolik mesicu nepujde elektrina. \":-)\"
Loni k tomu nebylo v nasi rozvodne siti daleko.

Inzenyr

Tak logika se vytrácí, o tom není pochyb a mnoho lidí si za pár let bez návodu nevytře ani řiť. Uvedený postup je pochopitelně správný, ale dost pracný, jednodušší je to rozbít kladivem na menší kousky a sešrotovat v mixéru. Nicméně doporučuji nějaký se skleněnou nádobou, umělohmotnou to patrně poničí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 6:27 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
pre istotu sa spýtam, aby som nekúpil nejakú somarinu, či to vyhovuje :

http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/258/chlorid-draselny-kcl
http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/270/kyse ... amin-c-1kg
http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/48/horcik-praskovy-200um


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 9:08 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2010 3:50 pm
Příspěvky: 31
Ivan píše:
Ako si vyrábať lacný zdroj vitamínu c:
V DM drogérii sa dá kúpiť kyselina ascorbová 100g za 2€. Pol lyžičky (2g) nasypte do 2litrovej flašky s vodou a na stlmenie kyslosti pridajte štipku Kalinat - hydrogenuhličitan draselný (lepšie ako sóda bikarbóna).

prosím mohl by mi někdo poradit kolik přesně dávat kalinatu na 1g kyseliny ascorbové a kolik vůbec za den je ho možné sníst. K vůli křečovým žilám jsem začala poslední dobou užívat větší dávky této kyseliny ( zatím jsem se dostala na 15g ) kterou míchám s jedlou sodou, ale vzhledem k tomu, že mám velký nedostatek draslíku mám obavy, že příjmem takto velkých dávek sodíku si ještě víc draslík snižuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 4:52 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To lenka67:

Kalinát mám z potřeb pro vinaře zn. ERBSLÖH.

1g KCl => 525mg K
1g KHCO3 => 390mg K
(kalinát)
1g NaHCO3 => 274mg Na
(soda)

http://www.zdravi-az.cz/doc/R05_56-57_B ... k_umre.pdf
(jako doplněk 2000mg čistého draslíku denně)

Tj. 5-6g kalinátu denně.

Poměr je stejný jako u sody 2:1.
(např. 6g Cčka + 3g sody nebo kalinátu)



Naposledy upravil Jenik2011 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř led 25, 2012 9:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:

Nedovedu posoudit kvalitu, ale ten hořčík určitě ne, to si o čistém hořčíku něco nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř led 25, 2012 9:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lenka 67 píše:
Ivan píše:
Ako si vyrábať lacný zdroj vitamínu c:
V DM drogérii sa dá kúpiť kyselina ascorbová 100g za 2€. Pol lyžičky (2g) nasypte do 2litrovej flašky s vodou a na stlmenie kyslosti pridajte štipku Kalinat - hydrogenuhličitan draselný (lepšie ako sóda bikarbóna).

prosím mohl by mi někdo poradit kolik přesně dávat kalinatu na 1g kyseliny ascorbové a kolik vůbec za den je ho možné sníst. K vůli křečovým žilám jsem začala poslední dobou užívat větší dávky této kyseliny ( zatím jsem se dostala na 15g ) kterou míchám s jedlou sodou, ale vzhledem k tomu, že mám velký nedostatek draslíku mám obavy, že příjmem takto velkých dávek sodíku si ještě víc draslík snižuji.

Člen Jenik2011 vám to píše celkem správně, akorát toho čistého draslíku může člověk teoreticky i 4 a vice g denně, ale je nutno si stav laboratorně sledovat, jinak je to dost nebezpečné a již jsem zde vše popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 1:52 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Aký prístroj na domácu výrobu koloidného striebra by ste odporučili(značka ,typ)?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 10:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Aký prístroj na domácu výrobu koloidného striebra by ste odporučili(značka ,typ)?
Ďakujem

http://www.craftgen.cz/craftgen-ksg4.html , sám jej vlastním a jsem spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz