Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 6:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 10:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Tak třeba mě šanka s epsomkou málem zabila a měl jsem jedině štěstí že jsem se včas dostal k normálním doktorům, kteří mě těsně zachránili. V tomto vlákně možná žádný negativní ohlas není, ale popisoval jsem to ve vlákně o šance a myslím že tam byl ještě minimálně jeden negativní ohlas. Ale je pravda že většina lidí to snáší dobře.

Ono je potřeba si uvědomit, že i velké množství běžně užívané kuchyňské soli může být za určitých okolností smrtelné a také s tím nikdo nikoho nestraší. Dokonce si dovolím tvrdit, že právě kuchyňská sůl zabije daleko více lidí, než sůl epsomská, ale riziko vždy existuje, nakonec moderní medicína zamorduje pomocí těch výborných prášků tolik lidí, že k tomu není ani co dodat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Dobrý den,

jak by se dala zkombinovat očista jater se Sankhapraksalanou? Budu se momentálně muset obejít bez klystýru. Přinejhorším očistu odložím.

Má smysl nechat se ve 26 letech vyšetřit kvůli velikosti kamenů? BTW nedávno jsem držel týdenní půst (před pár měsíci patnáctidenní), takže by střeva měla být v dobrém stavu.

To je asi za uvedených okolností zbytečné. Pokud držíte takto dlouhé půsty, tak střeva pravděpodobně nijak zanesená nebudou a projel bych tedy pouze játra, což by mělo stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2012 8:21 pm 
Offline

Registrován: sob zář 24, 2011 4:44 pm
Příspěvky: 12
přípravek FORTRANS obsahuje
- Léčivou látkou je Macrogolum 4000 ....... 64,00 g v1 sáčku
- Pomocnými látkami jsou chlorid sodný, chlorid draselný, hydrogenuhličitan sodný, síran sodný,
sodná sůl sacharinu.
Tuto látku nám dávají doktoři před klonoskopií. Tak proč by Epsomka měla být nebezpečná?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 11:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Benedikt píše:
přípravek FORTRANS obsahuje
- Léčivou látkou je Macrogolum 4000 ....... 64,00 g v1 sáčku
- Pomocnými látkami jsou chlorid sodný, chlorid draselný, hydrogenuhličitan sodný, síran sodný,
sodná sůl sacharinu.
Tuto látku nám dávají doktoři před klonoskopií. Tak proč by Epsomka měla být nebezpečná?

Tak ona nebezpečná normálně není a pár výjimečných případů také není potvrzením nebezpečnosti. Na medicínské postupy jsou běžně nevyzpytatelné reakce a stejně se to podává jako schválené léčivo. Je ovšem holým faktem, že naprosto vše je předávkovatelné a tím pádem i nebezpečné, čili do toho pochopitelně patří i epsomská sůl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 11:33 am 
Offline

Registrován: ned led 15, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 2
dobry den
rozhodol som sa pre ocistu jater, dnes som bol na sone a zistili mi zlcnikovy kamen 7mm velky.
chcem sa spytat ci mozem vykonat ocistu a ci tento kamen pojde von aj s ostatnym bordelom alebo postupovat podla navodu ktori davate na zlcnikove kamene???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 11:59 am 
Offline

Registrován: úte led 17, 2012 11:30 pm
Příspěvky: 2
Dobry den, prosím Vás o radu,
Mam už asi 10 roku chronické problémy s játry, projevuje se to tlačení v podžeberní oblasti při např. kontaktu s jakýmkoli špatným ovzduším (smog, kouř apod., barvy, dále i třeba parfémy apod.) alkohol ani nemluvě, je to dost nepříjemné, tedy pokud jsem zaměstnaný někde v dílně (kde se dejme tomu cely den sváří, nebo i třeba pracuje s barvami), tak na konci směny je to tlačení dost nepříjemný a někdy mam pocit ze ani nedojdu domu --- taky jsem musel kvůli tomu ukončit zaměstnání. U doktora jsem byl, odběr krve- testy na hepatitidy atd., vše i nahmatání na zvetšené játra negativní (užívám již dlouho lipovitan) předepsal mi spazmoliticky kapky--ale to taky nejde brát porad... Mam problémy s hemeroidy---což možná taky souvisí se špatnými játry, ale zas -pouze při kontaktu z ňákým "aroma", ať už jde o barvy, parfémy, kouř z cigaret atd......Celková slabost a i beznaděj z nikdy nekončícího nepříjemného tlačeni...., protože to bych asi musel bydlet někde na hawaii, kde nepřijdu do kontaktu s ničím...,zkrátka a dobře dlouhodobý klid jater a užíváni potr. doplňků nic neřeší, když mě jakékoli aroma rozhodí.
Mam tedy prosbu o radu, co a jak byste mi doporučil jako očistu, nebo i jak bych mel postupovat --- protože dejme tomu, půjdu nakonec na biopsii --ta bude dejme tomu v pořádku (užívam ostropestrec, lipovitan), ale můj problém to rozhodne nevyřeší. A co podle Vás způsobuje tyhle "citlivá" játra.

Dekuji za pomoc, Tomas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 12:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
mano píše:
dobry den
rozhodol som sa pre ocistu jater, dnes som bol na sone a zistili mi zlcnikovy kamen 7mm velky.
chcem sa spytat ci mozem vykonat ocistu a ci tento kamen pojde von aj s ostatnym bordelom alebo postupovat podla navodu ktori davate na zlcnikove kamene???

To není velký kámen a pokud je jediný, tak by vyběhnout mohl i když jistota je jistota a raději bych ho vyzkoušel rozpustit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř led 18, 2012 1:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Tomas5555 píše:
Dobry den, prosím Vás o radu,
Mam už asi 10 roku chronické problémy s játry, projevuje se to tlačení v podžeberní oblasti při např. kontaktu s jakýmkoli špatným ovzduším (smog, kouř apod., barvy, dále i třeba parfémy apod.) alkohol ani nemluvě, je to dost nepříjemné, tedy pokud jsem zaměstnaný někde v dílně (kde se dejme tomu cely den sváří, nebo i třeba pracuje s barvami), tak na konci směny je to tlačení dost nepříjemný a někdy mam pocit ze ani nedojdu domu --- taky jsem musel kvůli tomu ukončit zaměstnání. U doktora jsem byl, odběr krve- testy na hepatitidy atd., vše i nahmatání na zvetšené játra negativní (užívám již dlouho lipovitan) předepsal mi spazmoliticky kapky--ale to taky nejde brát porad... Mam problémy s hemeroidy---což možná taky souvisí se špatnými játry, ale zas -pouze při kontaktu z ňákým "aroma", ať už jde o barvy, parfémy, kouř z cigaret atd......Celková slabost a i beznaděj z nikdy nekončícího nepříjemného tlačeni...., protože to bych asi musel bydlet někde na hawaii, kde nepřijdu do kontaktu s ničím...,zkrátka a dobře dlouhodobý klid jater a užíváni potr. doplňků nic neřeší, když mě jakékoli aroma rozhodí.
Mam tedy prosbu o radu, co a jak byste mi doporučil jako očistu, nebo i jak bych mel postupovat --- protože dejme tomu, půjdu nakonec na biopsii --ta bude dejme tomu v pořádku (užívam ostropestrec, lipovitan), ale můj problém to rozhodne nevyřeší. A co podle Vás způsobuje tyhle "citlivá" játra.

Dekuji za pomoc, Tomas.

Tak mají těch škodlivých sajrajtů plné zuby a dávají vám to vědět. Prostě detoxikace v plném rozsahu, tedy střeva, játra a i další orgány a vyčistit krev, máte před sebou tedy dost práce. Rozhodně bych si v játrech nenechal šťourat, to nic neřeší a spíše to proces uzdravení zkomplikuje. Začněte střevem a u jater čaj chanca piedra, schizandra čínská, taurin a ostropestřec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 9:44 am 
Offline

Registrován: ned led 15, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
To není velký kámen a pokud je jediný, tak by vyběhnout mohl i když jistota je jistota a raději bych ho vyzkoušel rozpustit.

tak ja som to riskol a vsetko v poriadku.
ale moje zlcove kamene mali taku tmavo zelenu az ciernu farbu a bolo ich asi len 100 cakal som vacsie mnozstvo uvidime na buduce.
a chcel by som sa opytat i by sa tato kura nedala robit od rana, na lacno sa prebudit dat si dve davky soli potom olej so stavovo trosku si polezat s teplim zabalom a podvecer si dta dalsie dve davky soli nieco prehriznut a spat.
nejak mi to nepasovalo byt cely den hladny a este aj polovicku soboty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 10:11 am 
Offline

Registrován: sob led 21, 2012 10:03 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli je očistná kůra jater vhodná i když mi byl operován žlučník, právě pro žlučníkové kameny. Bylo mi tehda 23 je to před 11 lety a začíná mi být opět špatně, když třeba sním okurku, nebo papriku.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 10:25 am 
Offline

Registrován: sob led 21, 2012 10:17 am
Příspěvky: 3
Dobrý den Jardo, předem chci poděkovat za vaše stránky a všechny informace, o které se s ostatními dělíte. Už třikrát jsem si provedla očistu jater a jsem s výsledky spokojená, dost se mi zlepšily jaterní testy a po letech se vyčistila pleť. Ale mám tento dotaz. Chtěla bych s očistami pokračovat i nadále, ale zároveň se pokouším otěhotnět a tak se musím zeptat, zda je provádění očisty jater eventuálně bezpečné v ranném stádiu těhotenství (resp. do jeho zjištění).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 10:58 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
mano píše:
a chcel by som sa opytat i by sa tato kura nedala robit od rana, .

Ahoj mano,
zřejmě byla tato očistná kůra sestavena s ohledem na orgánové hodiny ( naši předci nebyli hloupí ), proto je nutné dodržet stanovené časové zadání a nikoliv ho měnit,nemuselo by to být až tak efektivní.

mezi 1. až 3. hodinou ráno
Vrcholí činnost jater, tedy meridián jater. Je to doba detoxikační činnosti a redistribuci tekutin. V tomto čase je fyziologický děj asi takový, že většina orgánů má sníženou funkci, s výjimkou jater. Játra zpracovávají látky pro organismus důležité a také odstraňují z organismu všechny metabolické produkty i jedy. Tedy je přímo životně důležité v dietě si uvědomit, že pozdní zátěží alkoholem, kávou nebo nesprávným složením stravy krátce před půlnocí si člověk velmi škodí. Kolem třetí hodiny tělo ještě odpočívá a je fyzicky značně vyčerpáno. V tuto dobu má člověk velmi nízký krevní tlak, pomalý puls a pravidelný hlubší dech s dlouhými periodami. Pokud musí být někdo vzhůru, pak vyžaduje soustředěnost daleko větší úsilí.

http://www.jogaprostejov.cz/lunkal/biorytmy.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 9:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
mano píše:
tak ja som to riskol a vsetko v poriadku.
ale moje zlcove kamene mali taku tmavo zelenu az ciernu farbu a bolo ich asi len 100 cakal som vacsie mnozstvo uvidime na buduce.
a chcel by som sa opytat i by sa tato kura nedala robit od rana, na lacno sa prebudit dat si dve davky soli potom olej so stavovo trosku si polezat s teplim zabalom a podvecer si dta dalsie dve davky soli nieco prehriznut a spat.
nejak mi to nepasovalo byt cely den hladny a este aj polovicku soboty.

Jinak se ta kůra dělat nedá, musíte se časově trefit do maximální aktivity jater, jinak se celkem nic moc nevyloučí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 9:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Petřik píše:
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli je očistná kůra jater vhodná i když mi byl operován žlučník, právě pro žlučníkové kameny. Bylo mi tehda 23 je to před 11 lety a začíná mi být opět špatně, když třeba sním okurku, nebo papriku.
Děkuji

Určitě ano, v tom není problém, ba právě naopak by to lidí bez žlučníku měli čistit častěji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 9:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
erian píše:
Dobrý den Jardo, předem chci poděkovat za vaše stránky a všechny informace, o které se s ostatními dělíte. Už třikrát jsem si provedla očistu jater a jsem s výsledky spokojená, dost se mi zlepšily jaterní testy a po letech se vyčistila pleť. Ale mám tento dotaz. Chtěla bych s očistami pokračovat i nadále, ale zároveň se pokouším otěhotnět a tak se musím zeptat, zda je provádění očisty jater eventuálně bezpečné v ranném stádiu těhotenství (resp. do jeho zjištění).

To nedovedu přesně posoudit, ovšem myslím si, že by to teoreticky vadit mohlo. Přeci jenom se uvolní veliké množství toxického bordelu a celá tato krátkodobá otrava těla by mohla mít na plod negativní vliv, čili to bych asi nedoporučil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz