Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 9:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 10:51 am 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Jarda píše:
Tam je popsaný ideální stav, což tak nemusí vždy vypadat a již se to zde mnohokrát řešilo. Může to tedy vypadat tak, jak vám správně píše členka Kimina a dokonce mám od některých členů informaci, že se procedura táhla i 4 hodiny, ale to již naštěstí není běžné.

I v připadě že trvá několik hodin, má se jíst až po uplném vyprázdnění? Připadá mně, že čast střev už musí být dlouho prázdná než voda projde zbytkem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 12:00 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Pijem dostatok vody, ovocné a zeleninové šťavy a stále mám sucho v ústach, suché ruky a celé telo. Čo mám robiť, čo mi chýba. Ďakujem. Silvia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 10:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
derkel píše:
I v připadě že trvá několik hodin, má se jíst až po uplném vyprázdnění? Připadá mně, že čast střev už musí být dlouho prázdná než voda projde zbytkem

To si nerozumíme, já řeším délku celé kůry, ne doběh vody ze střeva, to může sice trvat také dlouho, ale s tím se nezabývejte. Normálně se najíte cca 30-45 minut po odchodu většiny tekutiny ze střeva, po poslední dávce heřmánku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Pijem dostatok vody, ovocné a zeleninové šťavy a stále mám sucho v ústach, suché ruky a celé telo. Čo mám robiť, čo mi chýba. Ďakujem. Silvia

Patrně budete mít nějak rozhozené elektrolyty, to si nechte překontrolovat v laborce, alespoň sodík a draslík, optimálně i další minerály, což jsem zde již popisoval. Jinak u pokožky to může být i nedostatek omega 3 mastných kyselin, zinku, křemíku a dokonce i vitamínů, to je dost složitá problematika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sankhapraksalana-
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 1:11 pm 
Offline

Registrován: ned led 22, 2012 12:53 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den.

Dnes som skusila očistu hrubého čreva- Sankhapraksalana.Všetko som absolvovala podla inštrukcii a po prvej dávke vody zo solou,som bola na stolici ,ale hned som vsetko vyvrátila zo žaludka.
Potom som už nebola schopná do seba naliat dalsiu slanu vodu,tak som to ukoncila hermankovým čajom.
Neviem kde sa stala chyba?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana-
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 2:59 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
slnecnica40 píše:
Dobrý den.

Dnes som skusila očistu hrubého čreva- Sankhapraksalana.Všetko som absolvovala podla inštrukcii a po prvej dávke vody zo solou,som bola na stolici ,ale hned som vsetko vyvrátila zo žaludka.
Potom som už nebola schopná do seba naliat dalsiu slanu vodu,tak som to ukoncila hermankovým čajom.
Neviem kde sa stala chyba?

Možná jsi měla více slanší vodu, já po ní taky při první šance zvracela, dojela jsem to obyčejnou vodou a sifon se nakonec taky spustil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 4:01 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
zuzanka píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak se to s bílou rýží po šankaprakšaláně když mám přemnožené kvasinky. Jsem na protikvasinkové dietě a už jsem šanku několikrát dělala, ale teď mě napadá, jestli si krásně nevyčistím střevo a potom si tam naplácám bílou rýži a kvaasinky se zvesela nabaští. Není nějaká jiná vhodná alternativa, která by tolik nevyživila ty kvasinky?
Děkuju moc za odpověď.

Ja jím namočenou pohanku(tak 2 hod)+1banán+50 ml kokosového oleje , rozmixované, problém mně to neděla, ale bude to asi individuální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana-
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
slnecnica40 píše:
Dobrý den.

Dnes som skusila očistu hrubého čreva- Sankhapraksalana.Všetko som absolvovala podla inštrukcii a po prvej dávke vody zo solou,som bola na stolici ,ale hned som vsetko vyvrátila zo žaludka.
Potom som už nebola schopná do seba naliat dalsiu slanu vodu,tak som to ukoncila hermankovým čajom.
Neviem kde sa stala chyba?

Tak chyba to snad ani ne, prostě se první pokus nevyvedl tak, jak jste si představovala a příště si vyhovíte lépe. Na tom není nic divného, jen málo lidí se rodí mistrem, ostatní musí tvrdě trénovat a překonávat odpor z nezdaru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
derkel píše:
Ja jím namočenou pohanku(tak 2 hod)+1banán+50 ml kokosového oleje , rozmixované, problém mně to neděla, ale bude to asi individuální.

No nevím, ideální to asi nebude, ale pokud vám ta kombinace nic nevyvolává, tak proč ne, ovšem asi ji nesnese každý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 10:45 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
...na vitarian.cz uvádí (buc11) svoji zkušenost - někdy nejím po šance vůbec nic a nic se nikdy neslepilo, teď většinou neodolám nějaké ovojuices
vařená rejže je ptákovina...

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 10:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
RaDu píše:
...na vitarian.cz uvádí (buc11) svoji zkušenost - někdy nejím po šance vůbec nic a nic se nikdy neslepilo, teď většinou neodolám nějaké ovojuices
vařená rejže je ptákovina...

Vitariáni sou podle mne blázni. Nebo aspoň velká část z nich.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 10:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
...na vitarian.cz uvádí (buc11) svoji zkušenost - někdy nejím po šance vůbec nic a nic se nikdy neslepilo, teď většinou neodolám nějaké ovojuices
vařená rejže je ptákovina...

No nevím, zde bych spíše souhlasil s tím, co píše člen Xeelee.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 6:58 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Jarda píše:
RaDu píše:
...na vitarian.cz uvádí (buc11) svoji zkušenost - někdy nejím po šance vůbec nic a nic se nikdy neslepilo, teď většinou neodolám nějaké ovojuices
vařená rejže je ptákovina...

No nevím, zde bych spíše souhlasil s tím, co píše člen Xeelee.

Pokud vím, tak na diskuzi o šance na vitarian.cz skoro všichni startují banánama nebo něčím takovým a jestli si to dobře pamatuju, všem to vyhovuje velmi dobře a problémy s tím nejsou. Někteří půstaři dokonce doporučují šankou startovat půst, to jsem myslím četl na diskuzi Joachima Werdina (polský breatharián, také napsal skvělou knihu o breath., půstech atp. - volně ke stažení na inedia.info ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 7:42 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:57 pm
Příspěvky: 6
Dnes jsem onu techniku vyzkousel poprve. Trvalo sice pulhodiny nez se to spustilo, ale pak to docela slo. Mam ale pocit, ze posledni davka 1,5l slane vody a ten caj nevysel celej ven. Neni mi zle, ale mam takovej pocit slanosti v puse (slane sliny) a kruhy pod ocima.
Za jak dlouho je dobre Sankhapraksalanu zopakovat? Snad se mi to podruhe podari lepe. Pul roku se mi nechce cekat. Myslim ze jsem narazil na pricinu problemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 8:12 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
b09 píše:
Za jak dlouho je dobre Sankhapraksalanu zopakovat? .

Citace:
Toto cvičení se má provádět nejméně dvakrát za rok. Průměrná frekvence bude čtyřikrát
do roka, při změně ročních období. Ti, kteří chtějí být důkladní, mohou cvičení provádět
jedenkrát za měsíc. Dhríréndra Brahmačárí radí dokonce každé dva týdny. Záleží tu na
chuti a odvaze každého jednotlivce. Toto cvičení opravdu není nepříjemné, i když známe
příjemnější formu zábavy. Nenechme se ovlivňovat popisem: nejméně příjemné je pít
slanou vodu, zbytek už nic není. Nicméně, pro labužníky navrhujeme připravit lehký
bujón z pórku nebo jiné zeleniny, který jistě bude chutnější než teplá slaná voda. Lidé trpící zácpou mohou provádět šakkhaprakšálanu každý týden, ale pouze se šesti sklenicemi vody. V tomto případě celý cyklus potrvá asi půl hodiny. Je to nejlepší způsob, jak regenerovat střeva: neroztahuje stěny tračníku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz