Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv říj 10, 2024 8:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 2:50 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 5:19 am
Příspěvky: 29
Jarda píše:
Nepíšete jakého vývaru a pokud jde o zeleninový, tak prč ne, takové zásadité polévky některé směry i doporučují a já bych také neměl zásadní výhrady. Jinak ty ostré přísady prohřejí a likvidují parazity, což je jenom dobře.

Jedná se pouze o pálivý vývar z té papričky a soli. Mám ale pocit, že se po tomto dryáku podstatně víc potím, je to možné? Nebo to spíš může mít souvislost se štítnou žlázou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 4:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
ronje píše:
Jedná se pouze o pálivý vývar z té papričky a soli. Mám ale pocit, že se po tomto dryáku podstatně víc potím, je to možné? Nebo to spíš může mít souvislost se štítnou žlázou?

Nevím, jestli za to může šťítná žláza, ale viděl sem video, na kterém člověk snědl nejpálivější chilli papričku na světě a potil se jak v sauně. Možná za pocení může samotná paprička. Nevím. Otázkou taky je, kolik tý papričky ve vývaru bylo. Kapsaicin se ale rozpouští v tucích a v alkoholu, takže do vody se ho asi moc neuvolní. Osobně bych papričky spíš nechal nějakou dobu třeba v kokosovém oleji nebo bych si udělal lihovou tinkturu. Oboje se vyrábí za studena a není to pro tělo teplotní šok.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 5:39 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
ronje píše:
Na permanentní "dovolené" v podstatě jsem, jenže se jaksi jedná o rodičovskou, takže si jen tak vypnout dovolit nemůžu a stresové situace s malým dítětem prostě čas od času přicházejí.

Ta hypotéza ohledně možností manipulace v závislosti na množství zkonzumovaného česneku je moc pěkná, ale manipulátorům jsem se naučila bránit už před léty, a v současné době mám sociální možnosti poněkud omezené, takže v tomto směru je pro mě vše konstantní.

A nejake konstantni vycitky nemate? Nekdy staci pocity marnosti, menecenostim malo seberealizace, oceneni,... nebo co myslite konkretne tim "socialni moznosti ponekud omezene"? No taky jsem si myslel ze se dokazu ubranit devastujici manipulaci, ale nekdy nemas moc na vyber a si zkratka zavisly...

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 7:47 pm 
Offline

Registrován: pát led 20, 2012 10:08 am
Příspěvky: 18
Jarda píše:
Tak i to je cesta i když dost násilná a já bych pouze vynechal ty potraviny s vyšším obsahem sacharidů.

no mě nic jiného nenapadá, co bych mohla jíst, aby mě to zasytilo. většinou jsem obědvala buď rýži, jáhly nebo pohanku společně s kuřecím masem. teď nevím co jiného než maso a zeleninu jíst, pokud to nemá mít příliš sacharidů. \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 8:14 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Mandy píše:
no mě nic jiného nenapadá, co bych mohla jíst, aby mě to zasytilo. většinou jsem obědvala buď rýži, jáhly nebo pohanku společně s kuřecím masem. teď nevím co jiného než maso a zeleninu jíst, pokud to nemá mít příliš sacharidů. \":(\"

Sacharidy jsou jenom zdroj energie a ten se nenahrazuje masem, ale tukem. Vhodné jsou prakticky všechny tuky, kde není příliš omega-6 kyseliny, tedy hlavně máslo, olivový olej, kokosový tuk. Dále vejce, tučná semínka a ořechy, tvrdé sýry. A k tomu skoro jakoukoliv zeleninu, vadí jenom brambory a větší množství šťávy z mrkve. Takže maso klidně nemusíte vůbec a i tak máte na výběr plno různých potravin. Sacharidů potřebujete cca 20 - 30g za den, což je zároveň maximum a toho docílíte právě konzumací výše uvedených potravin.
Je vidět, že jste to tady moc nečetla, takže ještě jenom dodám, že na váhu má být tuku cca 3x víc než bílkovin, tedy nepřehánět bílkoviny a zaměřit se na ty tučnější potraviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: glukóza fruktóza sirup
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 8:20 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Pro ty co mají candidózu ale i pro ty ostatní "zdravé":

aspartam:
(nutné kliknout vpravo dole pod videem na tlačítko CC (zčervená, a tím se zapnou české titulky)


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 8:21 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
Mandy píše:
no mě nic jiného nenapadá, co bych mohla jíst, aby mě to zasytilo. většinou jsem obědvala buď rýži, jáhly nebo pohanku společně s kuřecím masem. teď nevím co jiného než maso a zeleninu jíst, pokud to nemá mít příliš sacharidů. \":(\"

skvele dokaze este zasytit aj sirna patlanica (tucny tvaroh + lanovy olej + rozomlete lanove semienka), bryndza, ovci a kozi syr a prekvapivo dobre aj cerstvy kokosovy orech...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: glukóza fruktóza sirup
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 8:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
[quote="muflon":1iesb30t]Pro ty co mají candidózu ale i pro ty ostatní "zdravé":

glukózo-fruktózový sirup, rtuť a těžké kovy atd

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 8:39 pm 
Offline

Registrován: pát led 20, 2012 10:08 am
Příspěvky: 18
ravima píše:
Sacharidy jsou jenom zdroj energie a ten se nenahrazuje masem, ale tukem. Vhodné jsou prakticky všechny tuky, kde není příliš omega-6 kyseliny, tedy hlavně máslo, olivový olej, kokosový tuk. Dále vejce, tučná semínka a ořechy, tvrdé sýry. A k tomu skoro jakoukoliv zeleninu, vadí jenom brambory a větší množství šťávy z mrkve. Takže maso klidně nemusíte vůbec a i tak máte na výběr plno různých potravin. Sacharidů potřebujete cca 20 - 30g za den, což je zároveň maximum a toho docílíte právě konzumací výše uvedených potravin.
Je vidět, že jste to tady moc nečetla, takže ještě jenom dodám, že na váhu má být tuku cca 3x víc než bílkovin, tedy nepřehánět bílkoviny a zaměřit se na ty tučnější potraviny.

četla jsem to tu celé, bohužel ale stravě příliš nerozumím, nebo nevím co kolik čeho, jestli mě chápete....nikdy jsem se o zdravou stravu, počítání sacharidů, tuků, bílkovin atd nezajímala a tak jsem v tom bohužel tak nějak ztracená...proto jsem doufala, že tady mi někdo poradí...a co jsem vyčetla? jedině zeleninu, ořechy, oleje, tvaroh a vejce, po těch je mi bohužel dost těžko, proto je jím jen jednou týdně...jinak mohl by mi někdo poradit, jestli se mohou rýžové chleby od Racio? také mi někde radili jako ,,sladkost" izraelskou halvu bez cukru...omlouvám se pokud vám moje dotazy přijdou hloupé, ale víte jak: Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.

tak děkuji \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 8:58 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Mandy píše:
četla jsem to tu celé, bohužel ale stravě příliš nerozumím, nebo nevím co kolik čeho, jestli mě chápete....nikdy jsem se o zdravou stravu, počítání sacharidů, tuků, bílkovin atd nezajímala a tak jsem v tom bohužel tak nějak ztracená...proto jsem doufala, že tady mi někdo poradí...a co jsem vyčetla? jedině zeleninu, ořechy, oleje, tvaroh a vejce, po těch je mi bohužel dost těžko, proto je jím jen jednou týdně...jinak mohl by mi někdo poradit, jestli se mohou rýžové chleby od Racio? také mi někde radili jako ,,sladkost" izraelskou halvu bez cukru...omlouvám se pokud vám moje dotazy přijdou hloupé, ale víte jak: Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.

tak děkuji \":wink:\"

Možná by stálo za to naučit se alespoň na středoškolské úrovni co jsou to ty sacharidy bílkoviny tuky a další základní látky. A vědět že třeba rýžové chlebíky a podobné věci jsou složeny z více než 50% ze sacharidů by také měl vědět každý, jinak se v tom bude plácat donekonečna, to se pak opravdu hodně těžko radí...

Použijte tyto stránky: http://www.flora.cz/ekalkulacka/e_index.htm
Tam si můžete i sestavit denní jídelníček a přesně uvidíte kolik čeho jíte. Snažte se docílit toho, abyste jedla max. tolik gramů bílkovin kolik vážíte kg, k tomu 3x tolik gramů tuku a sacharidů max. 30g.

Sladit můžete třeba extraktem ze stévie, pak můžete mít velmi sladké cokoli budete chtít a kvasinky to nekrmí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 10:19 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jako návod můžete použít tabulku jejíž odkaz mám v podpisu. Snadno si vyfiltrujete potraviny které jíst ze začátku a které postupně přiřazovat.

V prvních týdnech jezte potraviny pouze v sloupcích 0 a 1, posupně můžete přidat 2 a později 3. I bez dalších znalostí to s tímto snadno zvládnete


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 11:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Mandy píše:
četla jsem to tu celé, bohužel ale stravě příliš nerozumím, nebo nevím co kolik čeho, jestli mě chápete....nikdy jsem se o zdravou stravu, počítání sacharidů, tuků, bílkovin atd nezajímala a tak jsem v tom bohužel tak nějak ztracená...proto jsem doufala, že tady mi někdo poradí...a co jsem vyčetla? jedině zeleninu, ořechy, oleje, tvaroh a vejce, po těch je mi bohužel dost těžko, proto je jím jen jednou týdně...jinak mohl by mi někdo poradit, jestli se mohou rýžové chleby od Racio? také mi někde radili jako ,,sladkost" izraelskou halvu bez cukru...omlouvám se pokud vám moje dotazy přijdou hloupé, ale víte jak: Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.

Počítání sacharidů, tuků, bílkovin atd. nemá se zdravou výživou nic společnýho. Na složení víceméně nezáleží, když nic nepřeháníš. Podstatný je jestli je ta potravina zdravá nebo není.

Vyřaď z jídelníčku bílý jedy. Jde o mléko a většinu mléčnejch výrobků (vhodnej je třeba jogurt nebo domácí kefír z houby), mouku a výrobky z ní, omez nebo vyřaď rafinovanej cukr, vyřaď rafinovanou sůl a nahraď ji mořskou nebo himalájskou, pokud se bez ní neobejdeš, a rýže taky není úplně vhodná.

Snaž se omezit spotřebu masa, masnejch výrobků a jinejch živočišnejch bílkovin. Kromě toho, že zahleňujou a překyselujou organizmus jako bílý jedy, tak je jejich kvalita naprosto otřesná, i když jde o obyčejný neupravovaný maso.

Bylo by vhodný zařadit do jídelníčku hodně ovoce, zeleniny a nějaké oříšky a semena. Tolik obecně ke zdravý stravě.

Těžko je ti jen z vajec? Bez těch to půjde taky. Mimo už zmíněnejch tučnejch potravin je velmi vhodný i avokádo, který má velmi málo cukrů, spoustu tuků a velmi zasytí. Projdi si tu sakulovu tabulku. Moje osekana verze, (viz podpis, právě ji aktualizuju podle nový sakulovy verze) je bez jakýmkoliv způsobem nezdravejch potravin, tak si ji po protikvasinkový dietě můžeš projít. Pokud ti nebude jasný proč sem něco vyřadil, tak mi klidně napiš soukromou zprávu.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: glukóza fruktóza sirup
PříspěvekNapsal: úte led 24, 2012 11:36 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Xeelee":3r4at7ik][quote="muflon":3r4at7ik]Pro ty co mají candidózu ale i pro ty ostatní "zdravé":

glukózo-fruktózový sirup, rtuť a těžké kovy atd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 25, 2012 10:31 am 
Offline

Registrován: pát led 20, 2012 10:08 am
Příspěvky: 18
sakul píše:
Jako návod můžete použít tabulku jejíž odkaz mám v podpisu. Snadno si vyfiltrujete potraviny které jíst ze začátku a které postupně přiřazovat.

V prvních týdnech jezte potraviny pouze v sloupcích 0 a 1, posupně můžete přidat 2 a později 3. I bez dalších znalostí to s tímto snadno zvládnete

děkuju vám, už jsem si tabulku stáhla \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 25, 2012 10:43 am 
Offline

Registrován: pát led 20, 2012 10:08 am
Příspěvky: 18
Xeelee píše:
Počítání sacharidů, tuků, bílkovin atd. nemá se zdravou výživou nic společnýho. Na složení víceméně nezáleží, když nic nepřeháníš. Podstatný je jestli je ta potravina zdravá nebo není.

Vyřaď z jídelníčku bílý jedy. Jde o mléko a většinu mléčnejch výrobků (vhodnej je třeba jogurt nebo domácí kefír z houby), mouku a výrobky z ní, omez nebo vyřaď rafinovanej cukr, vyřaď rafinovanou sůl a nahraď ji mořskou nebo himalájskou, pokud se bez ní neobejdeš, a rýže taky není úplně vhodná.

Snaž se omezit spotřebu masa, masnejch výrobků a jinejch živočišnejch bílkovin. Kromě toho, že zahleňujou a překyselujou organizmus jako bílý jedy, tak je jejich kvalita naprosto otřesná, i když jde o obyčejný neupravovaný maso.

Bylo by vhodný zařadit do jídelníčku hodně ovoce, zeleniny a nějaké oříšky a semena. Tolik obecně ke zdravý stravě.

Těžko je ti jen z vajec? Bez těch to půjde taky. Mimo už zmíněnejch tučnejch potravin je velmi vhodný i avokádo, který má velmi málo cukrů, spoustu tuků a velmi zasytí. Projdi si tu sakulovu tabulku. Moje osekana verze, (viz podpis, právě ji aktualizuju podle nový sakulovy verze) je bez jakýmkoliv způsobem nezdravejch potravin, tak si ji po protikvasinkový dietě můžeš projít. Pokud ti nebude jasný proč sem něco vyřadil, tak mi klidně napiš soukromou zprávu.

já bílou mouku, cukr a mléko vůbec nejím...opravdu jím to kuře, jáhly, pohanku, a zeleninu...a furt mi není dobře....víte, ono to není tak jednoduché, jsem hodně mladá, v podstatě ještě skoro dítě a živí mě rodiče, kteří mě v této stravě nepodporují (protože už teď vypadám jako anorektička) tak to není prostě lehké, když ještě neumím pořádně vařit a nemám na to si kupovat své potraviny...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz