Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 10:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Dal sem dohromady shrnutí Jardova návodu a informací z diskuze, kterou sem si snad týden pročítal. Pak sem to zamíchal, protřepal… Prosím o připomínky a Jardovu kontrolu správnosti.

https://piratenpad.de/ep/pad/export/san ... format=pdf

Mou první šankaprakšalánu chci absolvovat v pátek a docela se na ni těším. Teda hlavně na její výsledky \":)\"

Já myslím, že je to zatím nejpropracovanější zdroj informací o této očistné metodě a nemám k tomu žádné negativní připomínky. Myslím, že jste nic nezanedbal, nebo jsem si toho na jedno přečtení prostě ani nevšiml a pak to patrně ani nebude nic zásadního.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 10:20 am 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Ten harmančekový čaj mám piť alebo si ho dať aj do klystýru? Som taká unavená, že mi to asi už nemyslí. Ďakuejm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 10:45 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Silvia píše:
Ten harmančekový čaj mám piť alebo si ho dať aj do klystýru? Som taká unavená, že mi to asi už nemyslí. Ďakuejm.

Ten čaj se pije, já se bez něj při šance obešla, toho chystání bylo i tak dost na mě, ne se ještě vařit s heřmánkem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 11:23 am 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Ďakujem Jani za odpoveď. Silvia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 7:19 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Zistili mi zápal slepého čreva, mohlo sa infikovať pri klystýroch? Zatial si dávam studené obklady, pijem veľa zelenivových štiav, bolesti slále mám, čo mi poradíte? Utekať k doktorovi? Pomôžte mi. Silvia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Ten harmančekový čaj mám piť alebo si ho dať aj do klystýru? Som taká unavená, že mi to asi už nemyslí. Ďakuejm.

Myslel jsem do klystýru, nicméně i pití nijak neuškodí, je silně protizánětlivý, mírně projímavý a zklidní střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Zistili mi zápal slepého čreva, mohlo sa infikovať pri klystýroch? Zatial si dávam studené obklady, pijem veľa zelenivových štiav, bolesti slále mám, čo mi poradíte? Utekať k doktorovi? Pomôžte mi. Silvia

Při zánětu slepého střeva je ideální vypláchnout střevo velkým množstvím klystýrů a odplavit ten bordel, co ten zánět způsobuje. Klystýrem se sice teoreticky do střeva může cokoliv zanést, nicméně tolik čurbesu kolik ho tam lidé normálně mají se zanést snad ani nedá, to by musel být ten klystýr dělaný močůvkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 12:31 am 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Bola som na vyšetrení, krvné testy - v poriadku, len trošku zvýšený kreatinin, rengen brucha - v poriadku, usg brucha - v poriadku, len ten 1,3mm žl. kameň, ktorý mi doktori chcu hned vyoperovať, aby som nemala problemy. Chcem sa p. Jarda opytať, ta bolesť v pravom dolnom boku stale pretrvava, davam si na to na 10 min, lad, tak mi to trošku ukľudí. Doporučili ste mi nadalej klystyry. Som taka prestrašená, že už sa bojim čokoľvek robiť. Aj sanogel mám - nepodráždi mi to viac apendix? Dva dni som nič nejedla, len bylinkové čaje a zeleninové šťavy a vodu, takže ani stolicu nemam. Doktor mi poveda, že mám normalne jesť, ale ja teraz nechcem. Poradíte mi? Ďakujem. Silvia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 8:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Bola som na vyšetrení, krvné testy - v poriadku, len trošku zvýšený kreatinin, rengen brucha - v poriadku, usg brucha - v poriadku, len ten 1,3mm žl. kameň, ktorý mi doktori chcu hned vyoperovať, aby som nemala problemy. Chcem sa p. Jarda opytať, ta bolesť v pravom dolnom boku stale pretrvava, davam si na to na 10 min, lad, tak mi to trošku ukľudí. Doporučili ste mi nadalej klystyry. Som taka prestrašená, že už sa bojim čokoľvek robiť. Aj sanogel mám - nepodráždi mi to viac apendix? Dva dni som nič nejedla, len bylinkové čaje a zeleninové šťavy a vodu, takže ani stolicu nemam. Doktor mi poveda, že mám normalne jesť, ale ja teraz nechcem. Poradíte mi? Ďakujem. Silvia

Tak nejíst je dobré, to nic nepokazí, ovšem čistit se to musí i při hladovce, protože tím se paradoxně do střeva dostává více bordelu z těla a střevo se tím sajrajtem zcela zahltí. Nechápu čeho se bojíte, v některých literaturách se uvádí i vyléčení protrženého slepého střeva pomocí pravidelných klystýrů. Sanogel také nevadí, ale musíte na něj hodně pít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 10:08 am 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Pri slepom čreve sa má robiť veľké množstvo klystýru - ako ste povedali. Mám to chápať, že cez deň niekoľkokrát. Alebo ráno viac krát.
a ešte by som sa rada spytala, čím podporiť imunitu, keď teraz nemam ani kefir, ani chlorid horečnaty? A čím zmierniť zápal.? ďakujem za odpoveď. Silvia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2012 10:30 am 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Včera večer pred spaním som si dala 1 plnú lyžičku Sanogelu a predtým som pila ako "velbloud". V noci som sa veľmi nevyspala, chodila som na záchod. Ráno nič, tak si idem urobiť teraz klystýr s harmančekom. Chcem si dať ešte o 13.00 hod Sanogel - dúfam, že sa to pohne. Robím to dobre? Silvia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2012 11:26 am 
Offline

Registrován: sob led 28, 2012 2:44 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
tak teď mám za sebou úspěšnou sankhapraksalanu, jsem ráda, že jsem to zvládla, protože na začátku mi žaludek tu slanou vodu nebral a vše šlo vrchem pryč...pak se to pohlo..\":)\"
Chtěla jsem prosím poradit, před 14 dny jsem přestala po 23 letech kouřit, zažila jsem pěkný detox, ale už je to dobré, dnes SP, můžu pokračovat půstem? Podvědomě mě láká na očistu, dřív jsem měla pravidelně 1 denní půst v pondělky, 3 denní mi taktéž nedělal problém, mám pocit, že mému tělu je líp, když nejí...můžu hned najet na delší půst, nebo musím postupně, jak se píše na pust.cz,od ledna do září, ať si tělo zvyká? Připadá mi to dlouho, mě láka tak 21 hned, ale nechci tělu ublížit...) ( taky mám od narození jen 1 ledvinu, ale bez jakýchkoliv problému).Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Pri slepom čreve sa má robiť veľké množstvo klystýru - ako ste povedali. Mám to chápať, že cez deň niekoľkokrát. Alebo ráno viac krát.
a ešte by som sa rada spytala, čím podporiť imunitu, keď teraz nemam ani kefir, ani chlorid horečnaty? A čím zmierniť zápal.? ďakujem za odpoveď. Silvia

Ano, klystýry se jedou opakovaně, tak aby střevo bylo pokud možno čisté. Musíte si ty věci sehnat, kouzelník nejsem a na záněty funguje i heřmánek a lékořice, ale ta je pouze pro lidi s dobrým krevním tlakem, protože tlak dost zvedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 9:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Včera večer pred spaním som si dala 1 plnú lyžičku Sanogelu a predtým som pila ako "velbloud". V noci som sa veľmi nevyspala, chodila som na záchod. Ráno nič, tak si idem urobiť teraz klystýr s harmančekom. Chcem si dať ešte o 13.00 hod Sanogel - dúfam, že sa to pohne. Robím to dobre? Silvia

Děláte to dobře, ale ten Sanogel se bere 3X denně, to jsem zde již popisoval, tak si to dohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 9:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sarek píše:
Dobrý den,
tak teď mám za sebou úspěšnou sankhapraksalanu, jsem ráda, že jsem to zvládla, protože na začátku mi žaludek tu slanou vodu nebral a vše šlo vrchem pryč...pak se to pohlo..\":)\"
Chtěla jsem prosím poradit, před 14 dny jsem přestala po 23 letech kouřit, zažila jsem pěkný detox, ale už je to dobré, dnes SP, můžu pokračovat půstem? Podvědomě mě láká na očistu, dřív jsem měla pravidelně 1 denní půst v pondělky, 3 denní mi taktéž nedělal problém, mám pocit, že mému tělu je líp, když nejí...můžu hned najet na delší půst, nebo musím postupně, jak se píše na pust.cz,od ledna do září, ať si tělo zvyká? Připadá mi to dlouho, mě láka tak 21 hned, ale nechci tělu ublížit...) ( taky mám od narození jen 1 ledvinu, ale bez jakýchkoliv problému).Děkuji za odpověď.

No, po tom průplachu bych nechal tělo pár dní srovnat a pak půst není problém, ale jen tak dlouhý který ovládáte, delší je zpočátku blbost, hlavně pokud jde o dlouhou pauzu od posledního půstu, to se musíte naučit jako cokoliv jiného.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz