Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 8:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 3:17 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Dobrý deň, od poslednej očisty pečene čo so mňa vyšlo to cholesterolové bahno som včera túto kúru zopakoval. Všetko ako minule a čakal som väčšie kúsky kameňov a iného bordelu. Prebiehalo to v pohode a na druhý deň som urobil aj sanku aby som to všetko vymietol. Na moje prekvapenie tam toho bolo veľmi málo. Som si myslel, že to bude oveľa horšie ako minule. Neskôr priložím aj foto, kde už som pre istotu použil sito.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 7:25 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Dělal jsem již 9 očistu, dal jsem si 200ml oleje,a vše šlo hladce,dopoledne vyšli kameny, odpoledne vycházeli velké, pokryté žlutě, uvnitř zelené.Tentokrát jsem nebyl vůbec nebyl unavený,a ani mi nebylo těžko z oleje. Mají na to vliv pravidelné půsty? Díky Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 11:27 pm 
Offline

Registrován: sob led 28, 2012 11:25 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda je očista bezpečná i v případě, že kameny ve žlučníku odhalilo sonografické vyšetření. Neriskuji tím žlučníkovou koliku? Děkuji.
A ještě jsem se chtěla zeptat - jak se dají kameny rozpustit?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Žlučník
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2012 2:38 pm 
Offline

Registrován: ned led 29, 2012 2:20 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chci požádat o radu.Půl roku mě trápí tak 1x-2x týdně žlučník, vždy kolem 23.00.Dokážu pak přesně odhadnout, co mi tento stav způsobilo - houska, káva prostě vždy nějaké nevhodné jídlo.Nejednalo se o akutní záchvat, nezvracela jsem, neměla zimnici, průjem nic takového.Až na začátku ledna jsem zažila něco, kdy jsem myslla , že se mi žlučník roztrhl a byla odvezena do nemocnice,ale pouze mě "rozkapali" , nabrali jaterní testy a odjela jsem domů.Od nového roku jsem zpřísnila svůj jídelníček, piju žlučnkový čaj, zvolnila tempo v práci a chi najít cestu, jak dát toto do kupy.Je mi lépe, ale i tak jednou týdně večr si docela protrpím a pak vypátrám , kde se stala chyba.Nejím dnes žádné mléčné výrobky, nic tučného, nic s cukrem.Dá se říct, že jsem na mokrobiotické stravě.
Byla jsem u lékaře, ULTAZVUK : žlučník se známkami rozvláknění stěny, stěna 4mm, s lumen několik konkrementů do 10mm, porta šíře 8mm, tok centripetální, choledochus štíhlý. Jaterní testy a všechny odběry jsou v pořádku.Mám se nahlásit na operaci \":-(\"
Moc tomu nerozumím, nikdo mi nic nevysvětlil, ani mi nebyla dána žádná dieta, kromě kapek Algifen a pršku NO-Spa.
Chci požádat o radu, jak a kde začít, vím, že se jedná o dlouhodobou změnu a já se oprvavdu chci uzdarvut jinak než šmiknutím žlučníku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 6:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
MCE píše:
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda je očista bezpečná i v případě, že kameny ve žlučníku odhalilo sonografické vyšetření. Neriskuji tím žlučníkovou koliku? Děkuji.
MCE píše:
A ještě jsem se chtěla zeptat - jak se dají kameny rozpustit?

Odhalení sonem nevadí. Důležité je jak jsou velké. 2 až 3 cm kameny by měly projít bez problémů. Klidně i větší. Na jejich rozpouštění tu Jarda někde doporučoval jezení velkého množství jablek. Možná to ale půjde i jinak. Tohle není moc ideální, pokud někdo zrovna bojuje s kvasinkami. Pročetl bych si tuhle diskuzi. Určitě už tu vše bylo řešeno.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 10:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zigi píše:
Rozumím, že nechápete můj spěch, ale několik dalších víkendů nebudu mít možnost se připravit (služební cesty, nemožnost rozumného stravování) tak jsem to chtěl na poprvé udělat hned- což jsem včera provedl, ale bez té soli (ale jinak dle návodu, ráno pití studené vody a 0,5l uriny). Zatím jsem se nevyprázdnil, tak přijde klystýr. Myslíte, že před dalším pokusem bych měl předem zásobit nějak hořčíkem.

Určitě srovnat hořčík, to hodně pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 10:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Hľadám a hľadám a neviem nájsť ako sa robí ostropestrecová kašička...\":(\" poradí mi niekto, kde to nájsť? Vďaka. Silvia

http://www.zdravi-az.cz/doc/R07_64-65_J ... sticku.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 10:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Dobrý deň, od poslednej očisty pečene čo so mňa vyšlo to cholesterolové bahno som včera túto kúru zopakoval. Všetko ako minule a čakal som väčšie kúsky kameňov a iného bordelu. Prebiehalo to v pohode a na druhý deň som urobil aj sanku aby som to všetko vymietol. Na moje prekvapenie tam toho bolo veľmi málo. Som si myslel, že to bude oveľa horšie ako minule. Neskôr priložím aj foto, kde už som pre istotu použil sito.

Ono to není vždy stejné, dost záleží na mnoha faktorech i na stavu měsíce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 10:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pavell píše:
Dělal jsem již 9 očistu, dal jsem si 200ml oleje,a vše šlo hladce,dopoledne vyšli kameny, odpoledne vycházeli velké, pokryté žlutě, uvnitř zelené.Tentokrát jsem nebyl vůbec nebyl unavený,a ani mi nebylo těžko z oleje. Mají na to vliv pravidelné půsty? Díky Pavel

Tak určitě pomohou, půst ten bordel uvolní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 10:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
MCE píše:
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda je očista bezpečná i v případě, že kameny ve žlučníku odhalilo sonografické vyšetření. Neriskuji tím žlučníkovou koliku? Děkuji.
A ještě jsem se chtěla zeptat - jak se dají kameny rozpustit?

Děkuji.

Vše je zde mnohokrát popsáno, stačí číst, nemohu to stále opisovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučník
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 10:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
LU1109 píše:
Dobrý den,
chci požádat o radu.Půl roku mě trápí tak 1x-2x týdně žlučník, vždy kolem 23.00.Dokážu pak přesně odhadnout, co mi tento stav způsobilo - houska, káva prostě vždy nějaké nevhodné jídlo.Nejednalo se o akutní záchvat, nezvracela jsem, neměla zimnici, průjem nic takového.Až na začátku ledna jsem zažila něco, kdy jsem myslla , že se mi žlučník roztrhl a byla odvezena do nemocnice,ale pouze mě "rozkapali" , nabrali jaterní testy a odjela jsem domů.Od nového roku jsem zpřísnila svůj jídelníček, piju žlučnkový čaj, zvolnila tempo v práci a chi najít cestu, jak dát toto do kupy.Je mi lépe, ale i tak jednou týdně večr si docela protrpím a pak vypátrám , kde se stala chyba.Nejím dnes žádné mléčné výrobky, nic tučného, nic s cukrem.Dá se říct, že jsem na mokrobiotické stravě.
Byla jsem u lékaře, ULTAZVUK : žlučník se známkami rozvláknění stěny, stěna 4mm, s lumen několik konkrementů do 10mm, porta šíře 8mm, tok centripetální, choledochus štíhlý. Jaterní testy a všechny odběry jsou v pořádku.Mám se nahlásit na operaci \":-(\"
Moc tomu nerozumím, nikdo mi nic nevysvětlil, ani mi nebyla dána žádná dieta, kromě kapek Algifen a pršku NO-Spa.
Chci požádat o radu, jak a kde začít, vím, že se jedná o dlouhodobou změnu a já se oprvavdu chci uzdarvut jinak než šmiknutím žlučníku.

Začněte přečtením tohoto vlákna a bude vám to celkem jasné. Jinak nyní ostropestřcová kašička, čaj chanca piedra, schizandra čínská, maximum hořčíku a vitamím B6. Mimo jiné pít jako velbloud u oázy a odkyselit tělo na pH 7,5-7,8.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Odhalení sonem nevadí. Důležité je jak jsou velké. 2 až 3 cm kameny by měly projít bez problémů. Klidně i větší. Na jejich rozpouštění tu Jarda někde doporučoval jezení velkého množství jablek. Možná to ale půjde i jinak. Tohle není moc ideální, pokud někdo zrovna bojuje s kvasinkami. Pročetl bych si tuhle diskuzi. Určitě už tu vše bylo řešeno.

To není dobrý nápad, tvrdé kameny se mohou seknout a za takových podmínek jde o docela riskantní pokus.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 5:03 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Zdravím p. Jardu. Keďže ma lekári začali strašiť, že si mám žkčník čím skôr vybrať, tak som sa rozhodla urobiť to ako sa tu píše. Pijem čaj chanca piedra, schizandru, B6, horčík zatiaľ nemám \":(\", žlčník už sa začína ozývať - 1,3mm kameň. V bylinkárni ma upozornili na tento výrobok:

Lomikameň zrnitý: Výrobca - Bylinářství-kořenářství, s.r.o.
Bohumil Jukl, Sádek 98, 572 01 Sádek, ČR


Účinky: rozpúšťanie žlčníkových a močových kameňov, pri obličkových ťažkostiach.

Poznáte to? Mohlo by to tiež pôsobíť? Samozrejme, že sa to má používať dlhodobejšie. Ďakujem za odpoveď. Silvia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 9:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Zdravím p. Jardu. Keďže ma lekári začali strašiť, že si mám žkčník čím skôr vybrať, tak som sa rozhodla urobiť to ako sa tu píše. Pijem čaj chanca piedra, schizandru, B6, horčík zatiaľ nemám \":(\", žlčník už sa začína ozývať - 1,3mm kameň. V bylinkárni ma upozornili na tento výrobok:

Lomikameň zrnitý: Výrobca - Bylinářství-kořenářství, s.r.o.
Bohumil Jukl, Sádek 98, 572 01 Sádek, ČR


Účinky: rozpúšťanie žlčníkových a močových kameňov, pri obličkových ťažkostiach.

Poznáte to? Mohlo by to tiež pôsobíť? Samozrejme, že sa to má používať dlhodobejšie. Ďakujem za odpoveď. Silvia

Tak určitě tím nic nepokazíte a vždy je vhodnější na to jít z více směrů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 10:16 am 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Zdravím, keďže je veľký problém zohnať čerstvý ľanový olej, môžem na patlanicu použiť aj rybí olej? Našla som túto stránku, čo na to poviete?

http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceuti ... olej_.aspx
http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/ ... _olej.aspx
http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/ ... _olej.aspx

Ďakujem. Silvia


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz