Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv říj 10, 2024 10:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 11:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob črc 02, 2011 11:46 am
Příspěvky: 12
Dobry den,

zaujimalo by ma, ci ma niekto skusenost s tymito enzymami
http://www.swissvitamin.com/productinfo.aspx?id=61

a ci nemozu nejakym sposobom pocas diety skodit, kedze sa pri ich vyrobe vyuzivaju plesne typu Aspergillus...

Vela druhov enzymov teda u nas nedostat, tak vyzvedam.

dakujem

_________________
Have a nice incarnation


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 12:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Chtěl bych se zeptat jestli šánka jednou za 14 dní umírní candidu (samozrejme s dietou a eliminovanim stresu na minimum) Hned druhy den po šánce asi kefírek na ty laktíky ze. V ten den je to zakázané a lactobacily z lékárny kupovat nebudu jsou předrazeny

Člen sakul vám to píše správně, určitě to pomůže, ale druhý den probiotika ve formě kefíru již nemají valný význam, to již máte zase ve střevě namnoženy původní kultury a nemohou tedy uspět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 1:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
Erik píše:
Dobry den,

zaujimalo by ma, ci ma niekto skusenost s tymito enzymami
http://www.swissvitamin.com/productinfo.aspx?id=61

a ci nemozu nejakym sposobom pocas diety skodit, kedze sa pri ich vyrobe vyuzivaju plesne typu Aspergillus...

Vela druhov enzymov teda u nas nedostat, tak vyzvedam.

dakujem

Uvedené enzymy sice neznám, ale že by se dalo docílit nějaké zásadní škodlivosti, to se nedomnívám, spíše vám prospějí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 7:21 pm 
Offline

Registrován: pát led 20, 2012 10:08 am
Příspěvky: 18
tak jsem tu zas \":(\" jsem tedy týden na bezsacharidové dietě (jím tedy kuřecí maso, hlávkové zelí bílé, cibuli, česnek, celer řapík, čínské zelí, hlávkové zelí, citrony, poránu citronovou šťávu, salátovou okurku, brokolici, máslo, oliv. olej, sem tam vejce, ořechy a mandle), ale pořád mám křeče v břiše a průjem....divné mi je, že slinový test mám najednou uplně čistý, ani provázek...a to před asi dvěma týdny ještě byl naprosto šílený...už opravdu nevím čím to může být \":(\" děkuji za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 9:20 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Nepíšete jakým způsobem doplňujete lactobacily. V této fázi doporučuji 4 tablety denně nějakých kvalitních.

Může jít také o čistící proces ale to nesmí trvat moc dlouho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 9:33 pm 
Offline

Registrován: pát led 20, 2012 10:08 am
Příspěvky: 18
sakul píše:
Nepíšete jakým způsobem doplňujete lactobacily. V této fázi doporučuji 4 tablety denně nějakých kvalitních.

Může jít také o čistící proces ale to nesmí trvat moc dlouho

už jsem tu psala před tím týdnem, beru lactobacilus acidophilus (6 miliard aktivnich bakterií), kokosový olej, jablečný ocet, česnekové tablety...myslím si, že čistící proces už to nebude, je to už 8 týden diety, z toho týden na bezsacharidové...jím pravidelně po 2-2,5 hodinách...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 8:07 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Mandy píše:
už jsem tu psala před tím týdnem, beru lactobacilus acidophilus (6 miliard aktivnich bakterií), kokosový olej, jablečný ocet, česnekové tablety...myslím si, že čistící proces už to nebude, je to už 8 týden diety, z toho týden na bezsacharidové...jím pravidelně po 2-2,5 hodinách...

S tema laktobacilama si nejsem tak jisty ze by mely mit tak prospesne ucinky. Uz sem taky nejake svycarske v zivote uzival a zadny zazrak se nekonal. Vyvazena strevni mikroflora totiz neni tolik o tom co prijimas v tobolkach a uz to nejedna studie naznacila, je to mozna vic business nebo paradigma vytvorene pro ten ucel. Musime si uvedomit jak slozite procesy ve strevech panuji, jde o symbiozu jak te ktere kolonie tak i primo bunek strevniho epitelu, ktere mohou byt ruzne v jinych mistech a jejich funkce a vzajemne vztahy lide presne neznaji a obavam se ze to co znaji nemusi byt presne. Tim chci rict ze strevni mikroflora muze byt vice ovlivnena psychikou individua nez paradigmatickym pojetim lecby, ktera se sice snazi ale za par let se muze v ucebnicich psat jak byla marna.
Ta probiotika jsou zalozena na pripodobneni s lidskou populaci. Kdyz bude polouzavreny dynamicky stat a do nej dodam kvalitni lidi tak se pravdepodobne zlepsi jeho zivotni uroven. Ale neni to tak urcite a jiste jak by se na prvni pohled mohlo zdat. Dodam-li je do nepripravene pudy tak se tady zadny rolnik ani nebude zdrzovat a presidli tam kde uz je orna puda za pakatel. Tim chci rict ze vic zalezi na podminkach ktere panuji na orne pude a ve state, legislative nez na samotnym rolnikovi. To ale nikdo moc nezkouma. Vse se zameruje na rolniky, protoze jejich produkce vynasi.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 5:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
Mandy píše:
tak jsem tu zas \":(\" jsem tedy týden na bezsacharidové dietě (jím tedy kuřecí maso, hlávkové zelí bílé, cibuli, česnek, celer řapík, čínské zelí, hlávkové zelí, citrony, poránu citronovou šťávu, salátovou okurku, brokolici, máslo, oliv. olej, sem tam vejce, ořechy a mandle), ale pořád mám křeče v břiše a průjem....divné mi je, že slinový test mám najednou uplně čistý, ani provázek...a to před asi dvěma týdny ještě byl naprosto šílený...už opravdu nevím čím to může být \":(\" děkuji za pomoc

Osobně bych z toho vyloučil ty nadýmavé potraviny a kuřecí maso plné hormonů, to si dejte raději krůtu, nebo kachnu a vhodné je si spočítat na kalkulačce flora.cz co vlastně ve stravě přijímáte, aby nešlo o vysoký příjem bílkovin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 5:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
Petr 2 píše:
S tema laktobacilama si nejsem tak jisty ze by mely mit tak prospesne ucinky. Uz sem taky nejake svycarske v zivote uzival a zadny zazrak se nekonal. Vyvazena strevni mikroflora totiz neni tolik o tom co prijimas v tobolkach a uz to nejedna studie naznacila, je to mozna vic business nebo paradigma vytvorene pro ten ucel. Musime si uvedomit jak slozite procesy ve strevech panuji, jde o symbiozu jak te ktere kolonie tak i primo bunek strevniho epitelu, ktere mohou byt ruzne v jinych mistech a jejich funkce a vzajemne vztahy lide presne neznaji a obavam se ze to co znaji nemusi byt presne. Tim chci rict ze strevni mikroflora muze byt vice ovlivnena psychikou individua nez paradigmatickym pojetim lecby, ktera se sice snazi ale za par let se muze v ucebnicich psat jak byla marna.
Ta probiotika jsou zalozena na pripodobneni s lidskou populaci. Kdyz bude polouzavreny dynamicky stat a do nej dodam kvalitni lidi tak se pravdepodobne zlepsi jeho zivotni uroven. Ale neni to tak urcite a jiste jak by se na prvni pohled mohlo zdat. Dodam-li je do nepripravene pudy tak se tady zadny rolnik ani nebude zdrzovat a presidli tam kde uz je orna puda za pakatel. Tim chci rict ze vic zalezi na podminkach ktere panuji na orne pude a ve state, legislative nez na samotnym rolnikovi. To ale nikdo moc nezkouma. Vse se zameruje na rolniky, protoze jejich produkce vynasi.

To máte sice asi pravdu, ale zase historicky je průkazné, že ruská šlechta zamořená tuberou a syflem jezdila tyto problémy úspěšně léčit hlavně do kefírových oblastí, tedy klid v kombinaci s laktíky a tubera i syfl byly minulostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 7:29 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2010 12:11 pm
Příspěvky: 25
Vševěd píše:
Aby se člověk dostal do ketózy, musí splnit jednu zásadní podmínku a sice mít limitovaný příjem bílkovin.
Pokud je bílkovin dostatek, jako třeba u Eskymáků, dochází k neoglukogenezi. Tzn. vytváří se cukr z bílkovin.
Masajové zase pijou litry mlíka, které obsahuje laktózu...

Mám informácie, že nieje podstatný limit bielkovín, ale pomer bielkovín a tukov... Ak prevládajú tuky, telo si zvolí tvorbu energie práve z nich a to formou ketózy... Po niekoľkých dňoch bez sacharidov, začne pankreas produkovať hormón glukagón, ktorý zabezpečí transformáciu tukov v pečeni na ketóny. Tie sú potom zdrojom energie.
Takže si myslím, že hoci aj pri vysokom príjme bielkovín, sa dá dostať do ketózy ak je príjem tukov dostatočný... Zaujímavé je, že ketóza sa spomína ako veľmi zaujímavý stav organizmu, v ktorom je prevaha plusov nad mínusmi... Už len napr. fakt, že pri fungovaní na tukoch, telo potrebuje podstatne menej jesť, kedže energeticky sú tuky podstatne nad sacharidmi...

Myslím, že je tu na fóre venované tomuto stavu málo diskusie... Vraj sa tým pomáha liečiť mnoho zdravotných problémov (viď. atkins, kwasniewski...)

Keď tak uvažujem, zvieratá v prírode nefungujú práve v stave ketózy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 10:28 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Mandy píše:
už jsem tu psala před tím týdnem, beru lactobacilus acidophilus (6 miliard aktivnich bakterií), kokosový olej, jablečný ocet, česnekové tablety...myslím si, že čistící proces už to nebude, je to už 8 týden diety, z toho týden na bezsacharidové...jím pravidelně po 2-2,5 hodinách...

Po 8 týdnech nějaké diety není důvod aby se tělo nečistilo, a pokud jíte po 2-2,5 hodinách, tak se to tělo ani náhodou nestihne čistit, spíš naopak, to byste musela jíst jen ovoce, ale vy jíte potraviny, které se tráví klidně víc než 4 hodiny (a to je ještě otázka, jestli to u vás netrvá déle, což podle mě ano) a vy tam v půlce hodíte další jídlo, to je imho šílenost a divím se, že k tomu Jarda nic nenapsal.
Také, zvláště při takové bezsacharidové dietě, bych určitě zkusil pít kyselinu chlorovodíkovou, to trávení zásadně zlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 8:04 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
[quote="Miroslav":1tpztys4]Mám informácie, že nieje podstatný limit bielkovín, ale pomer bielkovín a tukov... Ak prevládajú tuky, telo si zvolí tvorbu energie práve z nich a to formou ketózy... Po niekoľkých dňoch bez sacharidov, začne pankreas produkovať hormón glukagón, ktorý zabezpečí transformáciu tukov v pečeni na ketóny. Tie sú potom zdrojom energie.
Takže si myslím, že hoci aj pri vysokom príjme bielkovín, sa dá dostať do ketózy ak je príjem tukov dostatočný... Zaujímavé je, že ketóza sa spomína ako veľmi zaujímavý stav organizmu, v ktorom je prevaha plusov nad mínusmi... Už len napr. fakt, že pri fungovaní na tukoch, telo potrebuje podstatne menej jesť, kedže energeticky sú tuky podstatne nad sacharidmi...

Myslím, že je tu na fóre venované tomuto stavu málo diskusie... Vraj sa tým pomáha liečiť mnoho zdravotných problémov (viď. atkins, kwasniewski...)

Keď tak uvažujem, zvieratá v prírode nefungujú práve v stave ketózy?[/quote:1tpztys4]
Nic si nedelejte s tim prispevkem od Vseveda, on sem uz stejne asi nechodi, coz docela vitam protoze jeho prispevky obsahovaly spoustu takovych nepresnosti, on jako aktivni nebo mozna uz byvaly kulturista amater ma chronicky problem s kvasinkami a navic spoustu nazoru zrejme vytvorenych z tech kulturistickych prirucek, ktere ale mozna plati jen pro metabolicky vyvolene jedince anebo pro jedince na anabolikach. Vseved uz Vam na to nejspis neodpovi a pokud si s nim chcete popovidat tak na teto diskuzi pojd jmenem Miguel:

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video:
http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 12:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
Miroslav píše:
Mám informácie, že nieje podstatný limit bielkovín, ale pomer bielkovín a tukov... Ak prevládajú tuky, telo si zvolí tvorbu energie práve z nich a to formou ketózy... Po niekoľkých dňoch bez sacharidov, začne pankreas produkovať hormón glukagón, ktorý zabezpečí transformáciu tukov v pečeni na ketóny. Tie sú potom zdrojom energie.
Takže si myslím, že hoci aj pri vysokom príjme bielkovín, sa dá dostať do ketózy ak je príjem tukov dostatočný... Zaujímavé je, že ketóza sa spomína ako veľmi zaujímavý stav organizmu, v ktorom je prevaha plusov nad mínusmi... Už len napr. fakt, že pri fungovaní na tukoch, telo potrebuje podstatne menej jesť, kedže energeticky sú tuky podstatne nad sacharidmi...

Myslím, že je tu na fóre venované tomuto stavu málo diskusie... Vraj sa tým pomáha liečiť mnoho zdravotných problémov (viď. atkins, kwasniewski...)

Keď tak uvažujem, zvieratá v prírode nefungujú práve v stave ketózy?

Máte pravdu, na tucích se člověk automaticky přestává přežírat, což je běžné na sacharidech, nicméně má to také svoje mouchy a chce se tedy s problémem dobře seznámit, než do toho člověk naskočí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 1:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Po 8 týdnech nějaké diety není důvod aby se tělo nečistilo, a pokud jíte po 2-2,5 hodinách, tak se to tělo ani náhodou nestihne čistit, spíš naopak, to byste musela jíst jen ovoce, ale vy jíte potraviny, které se tráví klidně víc než 4 hodiny (a to je ještě otázka, jestli to u vás netrvá déle, což podle mě ano) a vy tam v půlce hodíte další jídlo, to je imho šílenost a divím se, že k tomu Jarda nic nenapsal.
Také, zvláště při takové bezsacharidové dietě, bych určitě zkusil pít kyselinu chlorovodíkovou, to trávení zásadně zlepší.

Máte pravdu, ale tam bude velký příjem bílkovin a ty pak hnijí ve střevě, čili to se musí pochopit na prvním místě, nicméně vaše doporučovaná opatření jsou určitě zcela správná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 6:43 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Dobrý den,


Už jsem tady psal, že se mi candida rozjela po velkym neustalym stresu (tyden max dva) driv jsem projevy nemel candidy a jedl jsem tak že jsem sacharidy sice držel na uzde ale nijak jsem si výčitky stim nedělal. I po přísné diete se moc stav nezlepšil (podle me proto ze telo je podvedome ve stresu že něco nemůže člověk se hlídá a stresuje aby tu candidu držel na uzde a neudelal nejaky prohresek). Tak jsem si řekl, že když nejhorší je stres (můžu potvrdit i přes dobrou stravu se candida neskutečně rozjela),že se hlavně budu udržovat v pohodičce v dobré náladě vysmátej jak hipík a mít všechno na háku nic neřešit a jen se smát. S dietou extrémně nepolevim ale klidně si nějaké sacharidy dám a bude mi to jedno. Jsem zvědav jestli to náhodou nebude mít lepší efekt než superpřísná dieta a stresování se co všechno si hlídat aby se mi candida náhodou nerozjela... takže pak dám vědět \":)\" peace \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz