Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 10:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 06, 2012 1:50 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Kubajz píše:
Kód:
http://cronometer.com/download/

Je to ale v angličtině, ke každé potravině je tam obsah vody, energie, vlákniny, kofeinu, vitamínů, rozepsané minerály, rozepsané sacharidy, tuky, aminokyseliny....
neni to ale dělané jako tabulka, ale jako program do kterého přidáte potravinu, a ono vám to vypíše detaily...

kubajz, prave by som potrebovala nieco v tabulke, nie je to az tak prakticke, ale vdaka aj tak za tip!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon úno 06, 2012 1:51 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
To je dobrý zdroj, škoda, že něco takového není i v češtině.

moja anglictina je sice slaba, problem by bol, lenze chodim na net cez google chrom, tam mam nastaveny automaticky preklad stranok, cize to mam pekne zrozumitelne, az na par detailov \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 08, 2012 1:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
moja anglictina je sice slaba, problem by bol, lenze chodim na net cez google chrom, tam mam nastaveny automaticky preklad stranok, cize to mam pekne zrozumitelne, az na par detailov \":wink:\"

To je dnes běžné, mám ho také, ovšem i tak je to dost kostrbaté a na odborné výrazy nevhodné, nicméně většinou se ten text dá pochopit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 10, 2012 3:18 am 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Doporucujete Jardo vitamin c tesne pred jidlem,nebo tesne po jidle.Mam ho ted v te praskove forme.Reknete,ten gram tesne pred jidlem v jakem navrhujete mnozstvi vody ho rozpustit?Trochu v tom litam,protoze jsem tesne pred jidlem nikdy nepil-)Dekuji Tolar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2012 11:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Doporucujete Jardo vitamin c tesne pred jidlem,nebo tesne po jidle.Mam ho ted v te praskove forme.Reknete,ten gram tesne pred jidlem v jakem navrhujete mnozstvi vody ho rozpustit?Trochu v tom litam,protoze jsem tesne pred jidlem nikdy nepil-)Dekuji Tolar

Tam není potřeba mnoho vody, dá se vypít v nepatrném množství vody, třeba 0,5 dcl i když chuť je pak silně kyselá, ale ničemu to nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2012 2:24 am 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Jardo chtel bych Vas poprosit,mel by jste nejaky kontakt-ke sve spokojenosti kde kupujute olej z hroznových jadýrek?Moc Vam dekuji Tolar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2012 10:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Jardo chtel bych Vas poprosit,mel by jste nejaky kontakt-ke sve spokojenosti kde kupujute olej z hroznových jadýrek?Moc Vam dekuji Tolar

Podívejte se do Kauflandu, tam ho běžně mají a za slušnou cenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vitamín D3
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2012 12:18 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Našla jsem diskuzi, kde někteří užívají vitamín D3 pro zvířata z této stránkyhttp://www.pejskovo.cz/kombisol-d3-auv-30-ml-p-13845.html.Co Vy na to pane Zajíček,vyšlo by to levně.Někdo spočítal že by jedna kapka měla mít 6 666 U.I.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 5:40 pm 
Offline

Registrován: stř lis 24, 2010 6:24 pm
Příspěvky: 24
Jarda píše:
Podívejte se do Kauflandu, tam ho běžně mají a za slušnou cenu.

Taky jsem ho tam před časem objevila, ale od koupi mne odradila skutečnost, že není uvedeno zda je lisován za studena. Ale třeba to ani nejde, neznám technologický postup....Teď mne potěšilo, že ho Jarda kupuje, tak snad bude ok..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 6:27 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Dekuju moc Jardo!Uz ho mam doma a jak presne pisete cena je teda fakt super.Az jsem byl prekvapen.Mohu ho pit asi i na lacno vidte?A da se pridat i do namleteho máku?Pekny den a dekuji jeste jednou za fajn typ-)Tolar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 7:25 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Chtěl bych se zeptat na váš názor. Začal jsem doplňovat zinek a měď (obojí v deficitu kolem 50%) formou chloridů od vás. Po dvou oťukávacích dnech s menšími dávkami jsem najel na dávkování měď 6 kapek a zinek 12 kapek. Hned následující den jsem začal pociťovat dost nepříjemnou únavu a další den únava a vyčerpanost celého těla obrovsky zesílila. Fakt hnus. O herx zřejmě nejde, ten zažívám pravidelně a ty pocity jsou trochu jiné. Takovouhle únavu znám, když jsem měl v minulosti opakovaně potíže s játry (zvýšené jaterní testy). Teď se mi na testy běhat nechce, ale vzhledem k tomu, že játra cítím, zdá se, že to bude ono. V posledních měsících jsem úspěšně absolvoval 8 jaterních očist a jednou za čas si dělám ostropestřecovou kašičku. Nenapadá mě nic jiného, než že je to reakce na chlorid měďnatý. Zinek by tohle způsobovat neměl. Zdá se tedy, že i přes veškerou péči mám játra stále v nedobrém stavu a nejsou schopny pobírat ani přijatelné množství mědi. Je to možné? A co s tím? Deficity je potřeba rovnat (už jen proto, aby naskočila enzymatická činnost a netočil jsem se v bludném kruhu s kandidou). Jediné, co mě napadlo, je dát chvíli játrům pauzu, dávat si kašičku a po nějaké době začít znova a s minimálními dávkami, co myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 8:21 pm 
Offline

Registrován: stř úno 15, 2012 8:08 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer pane Zajíčku,

chtěla bych Vás požádat o názor, protože ačkoliv jsem to již s jednou léčitelkou konzultovala, víc hlav, víc rozumu a já nerada spoléhám jen na jeden názor.

Protože mám problémy s kvasinkami a ekzémy a evidentně jsem tedy překyselená, bylo mi doporučeno kromě razantní změny stravy také doplňovat minerály. Nejprve jsem zkoušela recept podle Tapperweina v lékárnách, ale ty si mě přehazovaly jako horkou bramboru, že musím mít předpis a doktor mi na to zase řekl, že neví, co to je překyselení organismu (!). Proto jsem vyhledala paní bylinkářku a ta mi prodala zásaditou minerální směs Mineraly ( http://gemmoterapie.cz/bylinar_karel-k5 ... eraly-z724 ). Musím uznat, že jsem se po ní určitě cítila lépe, nabitá energií. Kvasinky zcela neustoupily, ale to je mi jasné, že je běh na dlouho trať. Spíš se jedná o to, že aby si člověk pomocí této odkyselující směsi zabezpečil doporučenou dávku minerálů, musí toho vypít hodně a časem se to velmi prodraží. Vyjde to třeba na 300Kč/týden, což je pro mě jako pro studentku celkem dost. Ráda budu investovat do svého zdraví, ale jen Vás prosím o radu, zda se jedná o efektivní způsob a nejsou to vyhozené peníze.

Moc děkuji,

A.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín D3
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Dagmara píše:
Našla jsem diskuzi, kde někteří užívají vitamín D3 pro zvířata z této stránkyhttp://www.pejskovo.cz/kombisol-d3-auv-30-ml-p-13845.html.Co Vy na to pane Zajíček,vyšlo by to levně.Někdo spočítal že by jedna kapka měla mít 6 666 U.I.

S tím jsem se zatím nesetkal, ale patrně by to šlo aplikovat a odpadlo by tím mnoho starostí, zda si můžete, nebo nemůžete tento vitamín koupit bez lékaře, nebo dovézt bez buzerace státní správou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 10:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Evira píše:
Taky jsem ho tam před časem objevila, ale od koupi mne odradila skutečnost, že není uvedeno zda je lisován za studena. Ale třeba to ani nejde, neznám technologický postup....Teď mne potěšilo, že ho Jarda kupuje, tak snad bude ok..

Ten se za studena vůbec vyrobit nedá, ale u něj to není na závadu, ten se vysokou teplotou neničí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 10:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Dekuju moc Jardo!Uz ho mam doma a jak presne pisete cena je teda fakt super.Az jsem byl prekvapen.Mohu ho pit asi i na lacno vidte?A da se pridat i do namleteho máku?Pekny den a dekuji jeste jednou za fajn typ-)Tolar

Dá se používat jako každý jiný olej na vše co uvádíte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz