Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 10:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 11:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Chtěl bych se zeptat na váš názor. Začal jsem doplňovat zinek a měď (obojí v deficitu kolem 50%) formou chloridů od vás. Po dvou oťukávacích dnech s menšími dávkami jsem najel na dávkování měď 6 kapek a zinek 12 kapek. Hned následující den jsem začal pociťovat dost nepříjemnou únavu a další den únava a vyčerpanost celého těla obrovsky zesílila. Fakt hnus. O herx zřejmě nejde, ten zažívám pravidelně a ty pocity jsou trochu jiné. Takovouhle únavu znám, když jsem měl v minulosti opakovaně potíže s játry (zvýšené jaterní testy). Teď se mi na testy běhat nechce, ale vzhledem k tomu, že játra cítím, zdá se, že to bude ono. V posledních měsících jsem úspěšně absolvoval 8 jaterních očist a jednou za čas si dělám ostropestřecovou kašičku. Nenapadá mě nic jiného, než že je to reakce na chlorid měďnatý. Zinek by tohle způsobovat neměl. Zdá se tedy, že i přes veškerou péči mám játra stále v nedobrém stavu a nejsou schopny pobírat ani přijatelné množství mědi. Je to možné? A co s tím? Deficity je potřeba rovnat (už jen proto, aby naskočila enzymatická činnost a netočil jsem se v bludném kruhu s kandidou). Jediné, co mě napadlo, je dát chvíli játrům pauzu, dávat si kašičku a po nějaké době začít znova a s minimálními dávkami, co myslíte?

To je docela divné, uvedenou dávku by měl vydržet každý, nejde o nějaké předávkování, ale i tak raději dejte pouze třetinovou dávku a uvidíte. Jinak navržený postup je dobrý, ale stejně se mě nezdá, proč by jste takto reagoval, zvláště pokud jde o dodávání se zinkem, který vstřebávání oslabuje a předávkování je tedy prakticky nemožné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 11:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
aasha píše:
Dobrý večer pane Zajíčku,

chtěla bych Vás požádat o názor, protože ačkoliv jsem to již s jednou léčitelkou konzultovala, víc hlav, víc rozumu a já nerada spoléhám jen na jeden názor.

Protože mám problémy s kvasinkami a ekzémy a evidentně jsem tedy překyselená, bylo mi doporučeno kromě razantní změny stravy také doplňovat minerály. Nejprve jsem zkoušela recept podle Tapperweina v lékárnách, ale ty si mě přehazovaly jako horkou bramboru, že musím mít předpis a doktor mi na to zase řekl, že neví, co to je překyselení organismu (!). Proto jsem vyhledala paní bylinkářku a ta mi prodala zásaditou minerální směs Mineraly ( http://gemmoterapie.cz/bylinar_karel-k5 ... eraly-z724 ). Musím uznat, že jsem se po ní určitě cítila lépe, nabitá energií. Kvasinky zcela neustoupily, ale to je mi jasné, že je běh na dlouho trať. Spíš se jedná o to, že aby si člověk pomocí této odkyselující směsi zabezpečil doporučenou dávku minerálů, musí toho vypít hodně a časem se to velmi prodraží. Vyjde to třeba na 300Kč/týden, což je pro mě jako pro studentku celkem dost. Ráda budu investovat do svého zdraví, ale jen Vás prosím o radu, zda se jedná o efektivní způsob a nejsou to vyhozené peníze.

Moc děkuji,

A.

Tak používat to jde, ale prakticky stejné účinky by jste docílila pomocí jedlé sody a chloridu draselného v poměru 6:2 s tím, že do toho přidáte chlorid hořečnatý v dávce dle možností vstřebávání organizmem. Vápník se dá přidat formou vaječných skořápek rozpuštěných v čerstvé citronové šťávě a celá tato kombinace vyjde na pár korun. Sodu, chlorid draselný i chlorid hořečnatý vám mohu poslat, ty mám v nabídce na konci fóra a skořápky si zajistíte sama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Minerálka Magnesia
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2012 1:03 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 2:30 pm
Příspěvky: 5
Je lepší doplňovat horčík minerálkou Magnesia a nebo brát nějaký pilulky z lékárny?
Jak ho doplňujete?
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerálka Magnesia
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2012 2:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
[quote="slon":zrqy7q41]Je lepší doplňovat horčík minerálkou Magnesia a nebo brát nějaký pilulky z lékárny?
Jak ho doplňujete?
Díky.[/quote:zrqy7q41]
Pred tým ako sa opýtaš je vpravo hore tlačítko Hledat. Ak ho nevieš ešte používať \":wink:\" tak skus si prečitať toto vlákno:


Naposledy upravil stevo69 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 2:21 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 12:04 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli nevíte, jaký je rozdíl mezi pyridoxinem od Swansonu pod názvem P-5-P, jehož složení je Pyridoxal-5-Phosphate a u nás prodávaným se slložením Pyridoxin hydrochlorid. Jestli to není třeba větší vstřebatelností, protože jinak by u nás kupovaný vyšel v tomto směru levněji. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerálka Magnesia
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2012 10:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
slon píše:
Je lepší doplňovat horčík minerálkou Magnesia a nebo brát nějaký pilulky z lékárny?
Jak ho doplňujete?
Díky.

Ani jedno, jak správně píše člen stevo69, ideální je chlorid hořečnatý, nebo jiné formy hořčíku ve farmaceutické kvalitě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2012 10:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jožin píše:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli nevíte, jaký je rozdíl mezi pyridoxinem od Swansonu pod názvem P-5-P, jehož složení je Pyridoxal-5-Phosphate a u nás prodávaným se slložením Pyridoxin hydrochlorid. Jestli to není třeba větší vstřebatelností, protože jinak by u nás kupovaný vyšel v tomto směru levněji. Děkuji

Jde o naprosto jinou formu s podstatně lepší vstřebatelností a rychlostí, čili se nedají srovnávat, nicméně tam mají i levnější plně srovnatelnou formu a ta je cenově výhodnější, než naše produkce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 9:58 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
dobri den pan jarda .... nejaku dobru si davam rano po prebudeni na lacno Cecko + msm ....mozem to brat kludne nalacno alebo robim chybu ? \":)\" dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
dobri den pan jarda .... nejaku dobru si davam rano po prebudeni na lacno Cecko + msm ....mozem to brat kludne nalacno alebo robim chybu ? \":)\" dakujem

Tak můžete, nemělo by to nijak vadit i když menší nápor na organizmus je po jídle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 12:33 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
a nemoze mi roztok s "vysokim" obsahom cecka teoreticky ohrozit chrup pre jeho kyslost ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 12:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
a nemoze mi roztok s "vysokim" obsahom cecka teoreticky ohrozit chrup pre jeho kyslost ?

Tak může, je to stále kyselina a také se tak chová, nicméně třeba si po jeho aplikaci můžete vypláchnout ústa trochou jedlé sody ve vodě a je to bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín D3
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 2:11 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Dagmara píše:
Našla jsem diskuzi, kde někteří užívají vitamín D3 pro zvířata z této stránkyhttp://www.pejskovo.cz/kombisol-d3-auv-30-ml-p-13845.html.Co Vy na to pane Zajíček,vyšlo by to levně.Někdo spočítal že by jedna kapka měla mít 6 666 U.I.

Tak jsem ho koupila a u některých pomocných látek nevím co znamenají.Můžu ho užívat.(ricinomakrogol,kalium-sorbát,hydrogenfosforečnansodný)


Přílohy:
013.jpg
013.jpg [ 50.43 KiB | Zobrazeno 7632 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 4:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Ja som si na C-čko kúpil plničku kapslí, do jedne kapsle sa da napchat 750mg C-čka,
niekedy primiešam aj draselnu bikarbonu, na zmiernenie kyslosti. Aj deti to oceňuju, ked som to miešal vo vode, nechceli to piť teraz to už pýtajú.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 7:51 pm 
Offline

Registrován: sob úno 05, 2011 3:13 pm
Příspěvky: 7
Dobrý večer pane Zajíček, mám dotaz ohledně meruňkových jader. Už je mám doma od Vás téměř rok,dlouho jsem je nejedla a teď si nejsem jistá,jestli si s nimi nemůžu spíš uškodit než pomoci, mají nějakou dobu spotřeby?
Děkuju za případnou odpověď. Hezký večer všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín D3
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 11:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Dagmara píše:
Tak jsem ho koupila a u některých pomocných látek nevím co znamenají.Můžu ho užívat.(ricinomakrogol,kalium-sorbát,hydrogenfosforečnansodný)

Většina z uvedených látek se používá i pro běžné léky, čili zde bych zásadní problém nehledal.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz