Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv říj 10, 2024 1:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 5:52 pm 
Offline

Registrován: čtv led 05, 2012 11:39 am
Příspěvky: 16
Dobrý den pane Zajíček,
prosím Vás o radu, jsem na protikvasinkové dietě cca přes 2 měsíce, klystýry provádím nyní jen jedenkrát - dvakrát týdně, mám stále problémy se zácpou i přes to, že užívám probiotika, vlákninu, draslík, hořčík, jód, zinek, HCL(po dvou testech, to vypadá,že ji mám srovnanou) vitamín b komplex, D, apo curenzym. Po dlouhém zkoušení jídel, nyní je můj jídelníček jednostranný, každé ráno mandlové mléko s okurkovou šťávou a jinak třikrát denně domácí nakládané zelí s patlaninou a večer kefír. Je to snad jediné jídlo,které mi děla dobře v břiše a nezlobí v žaludku.

Myslíte si, že takové dlouhodobé jednostranné stravování mi může uškodit nebo že můžu trpět nedostatkem minerálů nebo vitamínů? ....Vlasový test mám udělaný.
Snažila jsem se na této stravě přibrat, ale bohužel to nejde, hodně sportuji a připadá mi, že spaluji svaly, objednala jsem si u Vás taurin, mužete mi popřípadě doporučit ještě nějaké doplňky? BMI16,7.
I když vím, že je to těžké to posoudit přes internet, prosím Vás o Váš názor ohledně stravy a co dělat ještě pro úpravu stolice? Také bych se chtěla zeptat, pokud mám sníženou bílkovinu v krvi, znamená to, že pro její zvýšení mám jíst více bílkovin? Děkuji za odpověď Veronika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 6:10 pm 
Offline

Registrován: sob črc 03, 2010 9:35 am
Příspěvky: 39
Verca píše:
Dobrý den pane Zajíček,
prosím Vás o radu, jsem na protikvasinkové dietě cca přes 2 měsíce, klystýry provádím nyní jen jedenkrát - dvakrát týdně, mám stále problémy se zácpou i přes to, že užívám probiotika, vlákninu, draslík, hořčík, jód, zinek, HCL(po dvou testech, to vypadá,že ji mám srovnanou) vitamín b komplex, D, apo curenzym. Po dlouhém zkoušení jídel, nyní je můj jídelníček jednostranný, každé ráno mandlové mléko s okurkovou šťávou a jinak třikrát denně domácí nakládané zelí s patlaninou a večer kefír. Je to snad jediné jídlo,které mi děla dobře v břiše a nezlobí v žaludku.

Myslíte si, že takové dlouhodobé jednostranné stravování mi může uškodit nebo že můžu trpět nedostatkem minerálů nebo vitamínů? ....Vlasový test mám udělaný.
Snažila jsem se na této stravě přibrat, ale bohužel to nejde, hodně sportuji a připadá mi, že spaluji svaly, objednala jsem si u Vás taurin, mužete mi popřípadě doporučit ještě nějaké doplňky? BMI16,7.
I když vím, že je to těžké to posoudit přes internet, prosím Vás o Váš názor ohledně stravy a co dělat ještě pro úpravu stolice? Také bych se chtěla zeptat, pokud mám sníženou bílkovinu v krvi, znamená to, že pro její zvýšení mám jíst více bílkovin? Děkuji za odpověď Veronika

Dobry den,
zkuste si do te patlanice zamichat nastrouhanou okurku, hlavne vecer.... Dale se mi osvedcil navod jednoho clena tohoto fora; 3x denne nechat namocit lnene seminko(1 lzicku), aby pustilo sliz a potom to vypit....
Mam sama na sobe odzkouseno, ze vetsi davky sirne patlanice vyvolavaji zacpu, lnene seminko potrebuje hodne vody...
Uvidime, co Vam na to rekne pan Zajicek...
S pozdravem

Sara


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 9:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
Verca píše:
Dobrý den pane Zajíček,
prosím Vás o radu, jsem na protikvasinkové dietě cca přes 2 měsíce, klystýry provádím nyní jen jedenkrát - dvakrát týdně, mám stále problémy se zácpou i přes to, že užívám probiotika, vlákninu, draslík, hořčík, jód, zinek, HCL(po dvou testech, to vypadá,že ji mám srovnanou) vitamín b komplex, D, apo curenzym. Po dlouhém zkoušení jídel, nyní je můj jídelníček jednostranný, každé ráno mandlové mléko s okurkovou šťávou a jinak třikrát denně domácí nakládané zelí s patlaninou a večer kefír. Je to snad jediné jídlo,které mi děla dobře v břiše a nezlobí v žaludku.

Myslíte si, že takové dlouhodobé jednostranné stravování mi může uškodit nebo že můžu trpět nedostatkem minerálů nebo vitamínů? ....Vlasový test mám udělaný.
Snažila jsem se na této stravě přibrat, ale bohužel to nejde, hodně sportuji a připadá mi, že spaluji svaly, objednala jsem si u Vás taurin, mužete mi popřípadě doporučit ještě nějaké doplňky? BMI16,7.
I když vím, že je to těžké to posoudit přes internet, prosím Vás o Váš názor ohledně stravy a co dělat ještě pro úpravu stolice? Také bych se chtěla zeptat, pokud mám sníženou bílkovinu v krvi, znamená to, že pro její zvýšení mám jíst více bílkovin? Děkuji za odpověď Veronika

Ten jednostranný jídelníček nevidím jako velký problém, nutričně tam máte tak širokou skladbu látek, že z normální stravy se dostat ani nedají. Členka Sara vám to píše dobře, větší dávky strouhaných okurek střeva rozpohybují, lněné semínko také, ale chce dodat současně i kvanta vody, jinak si zácpu spíše vyvoláte. Pokud se týká spotřeby bílkovin, rozhodně bych nechodil přes 1 g na kilo váhy a den, přičemž v jedné dávce není rozumné přijmout více jak 40 g, to tělo také není schopno zpracovat a bílkoviny pak kvasí a hnijí. Mám zde mimo taurin k prodeji více čistých bílkovin, třeba arginin, citrulin, lecitin, glutamin, lysin, karnitin a další. Klidně mě zavolejte a já vám řeknu jaké jsou možnosti a co vám mohu dodat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 12:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
zuzka píše:
Dobrý den pane léčiteli, prosím Vás dostala jsem s přítelem od jednoho pana doktora protikvasinkovou dietu s přísným vyloučením sacharidů. Ihned jsme dietu začali dodržovat a přestali konzumovat veškeré sladkosti, kynuté pečivo(kromě žitného chleba bez droždí), téměř vyloučili mléčné výrobky, ovoce(kromě grapefruitu a kiwi), brambory, těstoviny (kromě žitných), maso (kromě rybího, kachny a králíka-ve velmi omezeném množství),olej(kromě olivového). Jíme luštěniny a rýži natural, nebo basmati a s velkým znepokojením, jsme zjistili že i tato rýže obsahuje kolem 70g/100g sacharidů.. Přičemž čokoládová tyčinka má 55g/100g sacharidů! Nerozumíme tomu..
Dále se chceme zeptat jak zvýšit ph moče (máme mezi 5-6ph) a jak upravit překyselení organismu?
Ještě by nás zajímalo jestli proces kvašení např. v pečivu(droždí), dále po konzumaci podporuje kvasinky způsobující candidu?
A poslední dotaz se týká rybích konzerv, jestli jsou vhodné při dietě a jak je to s brambory, které si myslíme že mají méně sacharidů než rýže.

Děkujeme mnohokrát
Zuzka & Michal

Doktor vám poradil celkem dobře a člen smajliss vás navedl správným směrem, tabulka říká jasně co vhodné je a co ne a zbytek je již na vás. Ohledně pH je zde toho napsáno tolik, že nemá význam se k tomu stále dokola vyjadřovat, čili si to pročtěte, je zde vše potřebné již napsáno a mnohokrát. Kvašení obilí perfektně krmí kandidu, čili rozhodně ne a rybí konzervu občas můžete v tom takový problém není, ale brambory problém určitě představují a u rozjeté kandidy tedy určitě nejíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 1:11 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Denne sporadam 500 g tvarohu z kefiru(pulka z toho v patlanine), obcas trosku smicham se zbylou syrovatkou, pokud mam chut na ridci. Neni to prilis?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 3:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
derkel píše:
Denne sporadam 500 g tvarohu z kefiru(pulka z toho v patlanine), obcas trosku smicham se zbylou syrovatkou, pokud mam chut na ridci. Neni to prilis?

Půl kila tvarohu už mi přijde hodně (tolik kalorií snad nepřijmu za celej den) a syrovátka je při protikvasinkový dietě nevhodná, takže bych zůstal u tvarohu. S živočišnými bílkovinami by se to nemělo přehánět.

Když ale kvasinka ještě hodně protestovala, tak jsem se dost přejídal tuky (během pár dnů jsem přibral asi kilo a půl), protože mě nutila jíst a nechtěl sem jí udělat radost. Párkrát jsem ji bohužel nakrmil (třeba jednou jsem se neovládnul a nadvakrát během dne spořádal 250 ml 33% šlehačky, protože jsem zrovna doma nic kromě zeleniny neměl), ale nemělo to zdá se vážný následky. Teď při mnohem striktnější dietě a s opět omezeným přísunem jídla na rozumnou míru už problémy nemám.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 3:59 pm 
Offline

Registrován: pát led 20, 2012 10:08 am
Příspěvky: 18
Xeelee píše:
Když ale kvasinka ještě hodně protestovala, tak jsem se dost přejídal tuky (během pár dnů jsem přibral asi kilo a půl), protože mě nutila jíst a nechtěl sem jí udělat radost. Párkrát jsem ji bohužel nakrmil (třeba jednou jsem se neovládnul a nadvakrát během dne spořádal 250 ml 33% šlehačky, protože jsem zrovna doma nic kromě zeleniny neměl), ale nemělo to zdá se vážný následky. Teď při mnohem striktnější dietě a s opět omezeným přísunem jídla na rozumnou míru už problémy nemám.

prosímtě můžeš dát příklad těch tuků? \":)\" máš na mysli třeba hodně oleje, máslo, nebo ořechů a tak...také bych pár kil potřebovala, ale nějak nevím jak ty tuky pořádně dodat \":)\" díky \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 4:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Mandy píše:
prosímtě můžeš dát příklad těch tuků? \":)\" máš na mysli třeba hodně oleje, máslo, nebo ořechů a tak...také bych pár kil potřebovala, ale nějak nevím jak ty tuky pořádně dodat \":)\" díky \":wink:\"

Semínka, většina ořechů (ne vlašské), přepuštěný máslo (při dietě mnohem vhodnější, jde o čistej tuk), olej moc nekonzumuju, ale taky to je možnost. Během tří dnů jsem vyraboval zásobu tří rybiček v konzervě i s rostlinným olejem a nijak mi to neuškodilo (smícháno s fungicidním česnekem). Pak taky jím kefírovej tvaroh. Ten vyrábím tak, že po oddělení syrovátky dám kefír i s houbou do plastovýho sítka a tak po dvou hodinách tvaroh propasíruju. Mrkni se do tabulky potravin v podpisu, co všechno je tučný a co je jak vhodný. V další mý verzi tabulky bude kromě tuků i obsah tuků, bílkovin a energetická hodnota potravin. A protože nekoncipuju tabulku jako protikvasinkovou a není tam většina živočišnejch produktů ze sakulovy tabulky, tak chci protikvasinkový dietě věnovat samostatnej list, kde k ní něco napíšu. Předtím si ale chci prostudovat celý tohle vlákno \":-)\"

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 6:44 pm 
Offline

Registrován: pát led 20, 2012 10:08 am
Příspěvky: 18
Xeelee píše:
Semínka, většina ořechů (ne vlašské), přepuštěný máslo (při dietě mnohem vhodnější, jde o čistej tuk), olej moc nekonzumuju, ale taky to je možnost. Během tří dnů jsem vyraboval zásobu tří rybiček v konzervě i s rostlinným olejem a nijak mi to neuškodilo (smícháno s fungicidním česnekem). Pak taky jím kefírovej tvaroh. Ten vyrábím tak, že po oddělení syrovátky dám kefír i s houbou do plastovýho sítka a tak po dvou hodinách tvaroh propasíruju. Mrkni se do tabulky potravin v podpisu, co všechno je tučný a co je jak vhodný. V další mý verzi tabulky bude kromě tuků i obsah tuků, bílkovin a energetická hodnota potravin. A protože nekoncipuju tabulku jako protikvasinkovou a není tam většina živočišnejch produktů ze sakulovy tabulky, tak chci protikvasinkový dietě věnovat samostatnej list, kde k ní něco napíšu. Předtím si ale chci prostudovat celý tohle vlákno \":-)\"

díky \":wink:\" jinak můžu se ještě zeptat, to kupované kysané zelí se smí, nebo jen domácí? já v obchodech vidím jen takové, kde je ve složení i cukr a ocet a spousta dalšího...prodává se i nějaké čisté, nevíš? asi blbé otázky co, ale já fakt nevím \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 7:52 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Mandy píše:
díky \":wink:\" jinak můžu se ještě zeptat, to kupované kysané zelí se smí, nebo jen domácí? já v obchodech vidím jen takové, kde je ve složení i cukr a ocet a spousta dalšího...prodává se i nějaké čisté, nevíš? asi blbé otázky co, ale já fakt nevím \":)\"

Zelí bez konzervatů, barviv a cukrů koupíte v tescu, bille nebo albertu za pár korun a v dobré kvalitě. Není důvod si jej nedopřát a proti kvasinkám určitě účinná zbraň. Kde koupit jsem myslím uváděl i v tabulce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 8:56 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2010 12:11 pm
Příspěvky: 25
Nasiel som zaujimavy pohlad na problem s kandidou. Je to v anglictine, ale kto by mal zaujem, da sa porozumiet s google translatorom. Pise sa tam, ze kandida ma celulozovy zaklad obalu bunky a teda ju vraj celkom ucinne nicia suplementy s enzymom (celulaza) na travenie celulozy. A tiez sa tam pise, ze pri bezsacharidovej diete sa kandida prepne do rezimu spanku. Po diete, ked pridu sacharidy, kandida opat zacne bujniet. A teda je vraj dolezite, prijimat sacharidy, ale stale cca 20 minut po jedle, ktore krmi aj kandidu zjest antifungicidne pripravky a tie dorazia krmiacu sa kandidu.

http://candidasurvivalkit.com/candida-faq.html

Takze co moze byt na tom pravda?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 9:11 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Miroslav píše:
Nasiel som zaujimavy pohlad na problem s kandidou. Je to v anglictine, ale kto by mal zaujem, da sa porozumiet s google translatorom. Pise sa tam, ze kandida ma celulozovy zaklad obalu bunky a teda ju vraj celkom ucinne nicia suplementy s enzymom (celulaza) na travenie celulozy. A tiez sa tam pise, ze pri bezsacharidovej diete sa kandida prepne do rezimu spanku. Po diete, ked pridu sacharidy, kandida opat zacne bujniet. A teda je vraj dolezite, prijimat sacharidy, ale stale cca 20 minut po jedle, ktore krmi aj kandidu zjest antifungicidne pripravky a tie dorazia krmiacu sa kandidu.

http://candidasurvivalkit.com/candida-faq.html

Takze co moze byt na tom pravda?

Zajímavé povídání, nicméně velká část tvrzení je znehodnocena faktem, že autor cíleně propaguje jeden typ výrobku a pragmaticky odsuzuje další


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 9:40 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2010 12:11 pm
Příspěvky: 25
sakul píše:
Zajímavé povídání, nicméně velká část tvrzení je znehodnocena faktem, že autor cíleně propaguje jeden typ výrobku a pragmaticky odsuzuje další

To je sice pravda, ale ak sa zamerias na tu teoriu, tak sa da problem riesit aj daleko lacnejsimi prostriedkami. Otazka znie, ci si tam ten autor teoriu vymyslel a chce iba predat produkt, alebo je ten postup funkcny...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 10:02 pm 
Offline

Registrován: úte úno 21, 2012 9:29 pm
Příspěvky: 11
Děkuju Vám za to, co všechno dělate pro lidi a nezištně, kolik vás to stojí sil a času, ještě jednou díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 1:02 am 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
Miroslav píše:
To je sice pravda, ale ak sa zamerias na tu teoriu, tak sa da problem riesit aj daleko lacnejsimi prostriedkami. Otazka znie, ci si tam ten autor teoriu vymyslel a chce iba predat produkt, alebo je ten postup funkcny...

Odkaz som nečítal, ale enzýmy na candidu sú extrémne účinne, ale sú troška drahšie než bežné doplnky. http://www.iherb.com/Enzymedica-Candida ... /3608?at=0 Mesačná zásoba vyjde tak na 90 dolárov pri normálnom dávkovaní.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz